Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

12467222

Komentarz

 • @Katarzyna - lekarz. Lekarz wiedzący, że nie szczepię dzieci i przyjmujący moje argumenty. "Szczepimy przeciw teżcowi dzieci, bo one sa najbardziej narażone na przypadkowe urazy" tłumaczył. "Brat naszego dyrektora umarł u nas na tężec, nic nie można było zrobić" mówił też.

  Fajna postawa tego pana - pod jego wpływem nieco zweryfikowałam opinę nt szczepionek, ale wciąż nie szczepimy dzieci wg ogólnych zasad i nie na wszystko.

  Za to inny lekarz chciał mnie przekonać do szczepienia przeciw odrze. W czasie argumentowania doszedł do "u nas też leczymy wypadki ospy, po szczepieniu" i nagle zamilkł.
 • @MA - sorry, ale lekarz, nawet mądry i zaufany, nie jest dla mnie wystarczającym źródłem. Liczyłam na jakąś publikację... Ja przechodziłam tężec w dorosłym życiu (ponad10 lat po ostatniej dawce przypominającej szczepionki). Nie było tak strasznie :wink: Ale potwierdzam, że zarazić się tym syfem nie jest tak bardzo trudno. Nawet nie trzeba się z końmi zadawać...
 • @Katarzyna - wiem, jakiś lekarz komuś powiedział to żadne źródło. Ale w sumie artykuł z netu też źródłem nie jest. Te dwa lata odpowrności po szczepieniu nie kłóci się jednak z twoim doświadczeniem.
  Przypomniał mi się jeszcze jeden problem ze szczepionkami - lekarze odrzucają z góry w diagnozie choroby, na które są podawane oowiązkowe szczepionki. Stąd niezdiagnozowana i nieleczona odra w znanym medialnym przypadku człowieka z ciężkimi powikłaniami po odrze, czy tężec często pomijany w diagnozie.
 • Przypomniał mi się jeszcze jeden problem ze szczepionkami - lekarze odrzucają z góry w diagnozie choroby, na które są podawane oowiązkowe szczepionki. Stąd niezdiagnozowana i nieleczona odra w znanym medialnym przypadku człowieka z ciężkimi powikłaniami po odrze, czy tężec często pomijany w diagnozie.
  ------------------------------------------------------

  calkowicie potwierdzam. Mlody mial ksztusiec, chodzil z nim ponad dwa tygonie, a lekarze na nasze sugestie wysmiewali nas, ze tej choroby juz nie ma (:shocked:). Dopiero nasz lekarz zrobil wymaz i wszystko sie wyjasnilo.
 • Film i komentarz do niego:

  Nastienka

  ??°????????????° ????????????????????°???° ?????? ???????? ????????? ????????, ???°?? ?? ?????¸ ?????????° ???? ??´?????°???¸ ?????¸???¸?????? (?¸?? ???¸????????????°). ?­???? ?????°?????¸????????¸ ?´???????????¸?????°? ?¸????????¸?. ???? ????????°?? ?????´?¸??????????, ?¸?????°???°???????? ???????????¸???¸, ?????? ???°?????¸???¸?????Ž?? ?????????¸?? ???????¸ ?¸ ?????°????????¸. ??? ???????´?° ?? ?????????????° ???°?? ?¸ ???? ?????????°???¸???????°???°??? ?????????????°???????°, ?¸ ???°?????????????? ????°???´?°?? ???? ?????????´?? ???°?????¸????, ????????¸???°??? ???°???¸??? ?? ???°????????????, ?????? ???°?????¸???¸???????°???¸ ?????????¸?? ???????¸?????¸?????¸???°. ?ž???Š???????¸???????Ž ?¸???????????°???¸?Ž ???? ?????? ??????´ ???¸ ???????´?°-???¸???? ???????????¸??.
  ?? ?????´?????? ?????????????? (???????? ?????´???? ?¸?? ??. ?????????????°???¸ ???????????????? ???????°????¸) ??°????????????? ???°?? ?¸ ???? ???´?°??????? ????????°???¸???? ?´?¸?°????????, ???´???°???? ?????????¸?????? ??¸?????????? ?????´???????????¸?? ???°??????? ????????, ?????? ?? ??°????¸ ????????????. ??°?????°???¸???¸ ???° ?´????????????´?????°???¸?? ?? ?ž?????°???´????. ?????? ?? ?????????? ???????????? ?????? ????????°???????? ?´?¸?°????????: ?????????¸????????¸?? ???¸??????-???????????¸???°???????? ????????????. ?? ?????????????¸?????????????? ???????´?¸???? ?????°?????? Â????´?¸????????????????? ?????????´???? ???????°???¸?¸ ???????????? ?°???????????????°? ?????°????????°?????°???¸? ??????????????? ?????????° ???? ?°?????????????°???¸?????????? ?´?????????°Â? (??.??. ?????????´????????????°? ???š??).
  ??°????Ž???¸???? ???°???° ? ???°?????? ?????? ???? ?????¸?????¸ ?? ?????? ???? ??????? ????????????¸. ???? ?´???????????? ?????????? ????°????¸ ???????????? ?´???????????????????°? ?????????°???¸? ???° ?????°???¸??????, ?¸ ???? ???¸???°????????°? ?¸ ????¸???????????¸????????°? ???????????? ??????? ???????????????? ???????¸???? ???° ?????????¸ ?????????´???? ????????¸. ????? ???°?´?????´?? ???° ????°??????¸?????? ?´???????????, ???¸?????? ?? ?????????? ????????¸ ?? ?????´?????? ?????????????°????, ???°???????????¸?? ??????????????? ???°?´??????¸ ?¸ ????????????¸, ???????????? ?????????¸, ???????????? ???°???¸, ??°?´?¸??, ?????????° ????? ????°???? ?????´ ???????????? ?¸??-???° ??????°?????????? ?´?¸?°?????????° ?¸ ???? ?????????? ??????°???????? ?????????, ???????????°? ??????¸?? ???° ???????¸ ???? ????????? ?????????: ???????????? ????????°??, ???°?????°??, ?????°?????¸???°??, ?????????°??, ?´????? ???????´?????¸???.
  ???°???° ??°????????????¸ ???°???¸???° ???°???????°???? ?????????°???????????? ???° ?????????????°?????????? ???????´?????¸????¸?¸ Â??????´?° ?????????°???°Â?, ????????°? ?? ?´???????????????? ?????????????. ???°???° ?????´?¸????????-?????????´?¸??????. ??????????´???¸?? ?????¸ ?????????° ?¸??-???° ?????????????´???? ???????´?? ???????????????? ?¸ ?š?¸???????? ???????? ???¸?????? ???????????? ?????°?????´?°??? ???????????¸ ???? ?´???´???????¸ ? ???°????????????.
  ?????°???° ????????, ?????? ???? ?????°????, ?????? ???????????????´?????? ??¸?????°???¸?? ?????? ?¸ ?????? ?? ???°???¸?? ??¸???°?? ??´?????°???? ???°??, ?????????? ?????°????????°?????°???¸? ????????????°???. ?????´?? ?????? ???? ???´?¸?? ?????????????? ?????????°?? ???° ?????°????????°?????°???¸?Ž, ??????? ????°???°???° ???°?? ???? ???°???°???????, ?????? ?´?????????¸ ????????? ???????´?? ?¸ ???????????¸ ???´?°???? ?????????????´?°. ???????°???¸?? ???????????? ?´????????????, ??´?????°???? ?´?????????? ?´?????? ?????? ???¸?????? ?? ???°???´???? ?¸?? ???°?. ?????????´?° ???? ?????? ???°???????°????, ???? ????????¸??, ???? ?????¸?????´?¸?? ???°??????-???? ?´??????, ???????????????¸??, ???????´?° ?????? ???? ????????????????????, ???? ???°??????????, ???????´?° ???????¸???°??????, ?????? ????? ???°???¸??¸?? ?¸ ???? ??????? ????????. ?§???-???? ???¸??????, ??????-???? ????°???????, ?????-???? ???°?´?????´?°.
  ???????°??????????°, ???????????¸???? ??°????Ž????. ?ž???° ???????° ?????? ???? ??????????? ????°???°???? ???°?? ????°??¸???? ??????????? ???? ??????????. ??°????Ž???? ????????? 8 ????????????. ??? ?????° ???????°??????? ?¸ ????????°???????????? ????°??????.
  ??????. ???°???? ???°???¸???? 8 066 320 86 99 ?¸???¸ 8 050 863 73 78
  ?????????????????¸?? ?????????? ???????????????° ???°???? ???°???¸???? + 375 25 907 88 80.
  ??????. ?????????????????° ???Ž???? ???????????? 8 050 624 74 23
  ??????. ?????????????????° ?????¸?¸ ??????????¸?????????? 8 050 628 18 07
  ????°????°??¸? ?????????????°? ?????´ ??????¸?? ?¸?????????? ?? ?????°????????°???????? ???????????¸.
 • To właściwie nie film, ale pokaz piaskowej animacji. Wzywa do pomocy dziewczynce, która została zaszczepiona przeciwko odrze i różyczce, a teraz stwierdzono u niej białaczkę i może ją uratować tylko droga operacja za granicą.


  Próba odczytania tego tekstu:

  Nastieńka poczuła sie gorzej po tym, gdy mając trzy miesiące (w trzecim miesiącu?) zrobiono jej szczepienie (z ...?).
  To praktycznie detektywistyczna historia. Według słów rodziców, najpierw mówiono im, że szczepią przeciw odrze i różyczce. Ale kiedy u dziecka nie znormalizowała się temperatura, i rozgorzał skandal z powodu szczepionki, pojawił się zapis w kartotece, że szczepiono przeciw polio (?). Obiektywnej informacji już chyba nigdy nie otrzymamy.
  W rodzinnym Doniecku (rodzina pochodzi z miasta Wołnowachi w Donieckim obwodzie) Nastieńki nie udało się zdiagnozować, jednak zaistniało silne podejrzenie, że Nastia ma białaczkę. Skierowano ją na dodatkowe badanie do Ochmatdziet.
  Tu wreszcie została zdiagnozowana: chroniczna ...(?) białaczka. I ... (?) werdykt lekarzy Â?jedyną metodą terapii wydaje się allogenna(?) transplantacja szpiku od alternatywnego(?) krwiodawcyÂ? (czyli .... ?).
  ... mama z tatą jeszcze nie doszli do siebie po tej wiadomości. Ich córkę może uratować tylko droga operacja za granicą i cały finansowy i psychiczny ciężar tego problemu leży na barkach tej młodej rodziny. Cała nadzieja na szczęsliwe dzieciństwo.....

  Reszty nie tłumaczę.
  Rodzice nie mają pieniędzy i proszą o wsparcie. Proszą o podarowanie życia.
  Nastieńka ma osiem miesięcy. Napisano to 22 czerwca 2009.
 • az mnie przestraszyliscie... w srode nasza F ma to slynne szczepienie...
 • no nasza zdrowa jak rydz.. w zyciu przeszla 2 lekkie infekcje, a po szczepieniach 6 w 1 zero reakcji.. ufam, ze to na odre swinke rozyczke tez przezyje..
 • NO dobrze. To ja trochę znowu namieszam.

  znacie tę stronę ?

  http://www.dobreszczepionki.pl/


  Tam jest napisane, że niektóre szczepionki są robione na bazie komórek dzieci abortowanych. I między innymi jest to ta szczepionka na różyczkę, świnkę i odrę.

  Masakra jakaś.
 • [cite] anmamako:[/cite]NO dobrze. To ja trochę znowu namieszam.

  znacie tę stronę ?

  http://www.dobreszczepionki.pl/


  Tam jest napisane, że niektóre szczepionki są robione na bazie komórek dzieci abortowanych. I między innymi jest to ta szczepionka na różyczkę, świnkę i odrę.

  Masakra jakaś.
  Wiemy , było . Nazywa się to komórki diploidalne, do odry/ świnki i różyczki/ MMR i priorix/ zabito jednego chłopca i jedna dziewczynkę, do nowej na ospę wietrzną nie wiem kogo. Teraz namnaża się komórki na bazie tamtych.

  Na zdrowie.............
 • A. to przepraszam za powtórkę. Po prostu trudno to wszystko w tym wątku naraz ogarnąć :) za dużo info naraz:wink:
 • Były już co najmniej dwa wątki o szczepieniach.:wink:
 • pisali w GN , ze poki nie ma innej (ktos sie tam podobno stara o japonska wersje ale cos malo skutecznie bo to juz z rok temu pisali) to mozna ta szczepic i jest to etycznie dopuszczalne... nie mowiac o tym, ze "obowiazkowe"
 • Nie prawda. Jak nie chcesz szczepić, to podpisujesz się na karcie dziecka i dają Ci spokój;] na Twoją własną odpowiedzialność.
 • @anmamako - ale szczepią też na Twoją odpowiedzialność. W razie powikłań to Ty i Twoje dziecko zostaniecie z konsekwencjami. Nie myśl, że producent szczepionki odszkodowanie Ci wypłaci.
 • U mnie się zagapili z MMRem, na który i tak szczepić nie zamierzałam, a ja wykorzystałam to niecnie i zabrałam kartę szczepień do domu :wink: Trzymam ją w tajnym miejscu.
  A jak odkładaliśmy szczepienia to faktycznie musiałam podpisać, że nie szczepię. Żaden sanepid się tym nie zainteresował.
 • [cite] MAFJa:[/cite]pisali w GN , ze poki nie ma innej (ktos sie tam podobno stara o japonska wersje ale cos malo skutecznie bo to juz z rok temu pisali) to mozna ta szczepic i jest to etycznie dopuszczalne... nie mowiac o tym, ze "obowiazkowe"
  Czytałam dokument bodajże papieski o tej treści, ale było tam jeszcze ,że powinien rodzic złożyć oświadczenie,że domaga się etycznych szczepionek i dopiero wtedy jest ok.
  [cite] Predikata:[/cite]U mnie się zagapili z MMRem, na który i tak szczepić nie zamierzałam, a ja wykorzystałam to niecnie i zabrałam kartę szczepień do domu :wink: Trzymam ją w tajnym miejscu.
  A jak odkładaliśmy szczepienia to faktycznie musiałam podpisać, że nie szczepię. Żaden sanepid się tym nie zainteresował.
  A mną sanepid sie zainteresował . Napisał jakie to szczepienia są dobre i zaprosił do przychodni.
 • A przy okazji Joanna Maria pisała tez o odtruwaniu dr Majewskiej , moja znajoma jest w trakcie odtruwania córki/ dziewczynka w szkole specjalnej obecnie, po doustnej polio w 9 m/.
 • [cite] Predikata:[/cite]U mnie się zagapili z MMRem, na który i tak szczepić nie zamierzałam, a ja wykorzystałam to niecnie i zabrałam kartę szczepień do domu :wink: Trzymam ją w tajnym miejscu.
  A jak odkładaliśmy szczepienia to faktycznie musiałam podpisać, że nie szczepię. Żaden sanepid się tym nie zainteresował.

  Ojej! jak można zabrać kartę szczepień do domu?:bigsmile:
 • Ja też się zdziwiłam. Póki co nie dali. Wybieram się do Rzecznika wypytać o szczegóły.
 • Użyłam fortelu :wink: wypisałam młodą z przychodni. Póki co i tak nam pediatra potrzebny nie był. Za jakiś czas jak mnie wena najdzie to znowu ją zapiszę i odmówię udostępnienia karty, ponieważ mam zamiar szczepić w placówce prywatnej (o ile kiedyś jeszcze będę szczepić) :bigsmile:
  edit: ale wiem, że niektórzy bardziej pyskaci potrafią wydobyć swoje karty szczepień bez takich zabiegów. Ja niestety mało pyskata...
 • I jeszcze dodam, że znam takich, co w ogóle ignorują prośbę o kartę szczepień przy zapisie dziecka do przychodni, a później przy szczepieniach nie wypuszczają z łap.
 • Ja zabrałam bez problemu, a było to 6 lat temu jak nie więcej.
 • Po szczepieniu na odrę, świnkę, różyczkę...:

  Weronika
 • Niepożądane odczyny poszczepienne (NOP)

  Niepożądany odczyn poszczepienny (NOP) oznacza każde zaburzenie stanu zdrowia, które wystąpiło w okresie od kilku sekund do czterech tygodni od podania szczepionki. Zaburzenia te mogą wynikać z indywidualnej reakcji organizmu człowieka szczepionego na podanie szczepionki, a także z nieprawidłowego wykonania lub podania szczepionki.

  Niepożądane odczyny poszczepienne miewają rozmaity zakres, toteż ze względu na miejsce występowania można podzielnic je na trzy grupy:

  1. odczyny miejscowe:

  odczyny miejscowe po szczepieniu BCG â?? przyśpieszony odczyn poszczepienny zwany fenomenem Kocha*, owrzodzenie i/lub zmiana ropna w miejscu szczepienia o średnicy przekraczającej 10 mm u noworodka i 20 mm u dziecka starszego, podskórny ropień w miejscu szczepienia,
  obrzęk, zaczerwienienie i bolesność w miejscu wstrzyknięcia szczepionki,
  ropień bakteryjny bądź jałowy w miejscu wstrzyknięcia szczepionki,
  powiększenie okolicznych węzłów chłonnych,
  ropne zapalenie węzłów chłonnych z wystąpieniem sączącej się, trudnej do wygojenia przetoki,

  2. odczyny ze strony ośrodkowego układu nerwowego:

  encefalopatia (uszkodzenie mózgu),
  drgawki gorączkowe,
  drgawki niegorączkowe,
  poszczepienna choroba Heinego-Medina (łac. poliomyelitis anterior acuta â?? wirusowe zapalenie rogów przednich rdzenia kręgowego) wywołana wirusem szczepionkowym, czyli utrzymujące się 60 lub więcej dni porażenie lub niedowład wiotki całego ciała,
  zapalenie mózgu,
  zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych,
  zespół Guillain-Barre (gwałtownie postępujący symetryczny niedowład z zaburzeniami czucia),

  3. inne niepożądane odczyny poszczepienne:

  bóle stawowe,
  reakcje anafilaktyczne,
  wstrząs anafilaktyczny (występujący natychmiast po podaniu szczepionki),
  gorączka powyżej 39°C,
  epizod hipotensyjno-hiporeaktywny â?? charakterystyczny stan po szczepieniu DTP (skojarzoną szczepionką błonniczo-tężcowo-krztuścową), w którym niemowlę przez pewien czas (10 minut do 36 godzin) ma obniżone ciśnienie tętnicze (stany hipotonii do zapaści naczyniowej włącznie), obniżone napięcie mięśniowe, nie przyjmuje posiłków i nie nawiązuje kontaktów z otoczeniem,
  uogólnione zakażenie prątkiem BCG,
  zanik płytek krwi (małopłytkowość),
  posocznica, w tym wstrząs septyczny,
  zapalenie ślinianek,
  zapalenie jąder,
  krzyk mózgowy â?? nieutulony ciągły płacz lub krzyk o znacznym nasileniu i wysokim tonie, utrzymujący się od kilku godzin do kilku dni, pojawiający się przeważnie 6 - 18 godzin po szczepieniu).

  * Fenomen Kocha występuje między drugim a ósmym dniem od szczepienia. W miejscu szczepienia pojawia się rumień, naciek i grudka szybko ulegająca martwicy. Zmiana goi się w ciągu 2 - 4 miesięcy, niekiedy dłużej. Zmianie tej często towarzyszy powiększenie węzłów chłonnych.


  Powikłania poszczepienne

  Powikłania poszczepienne to trwałe lub utrzymujące się wiele lat uszkodzenia tkanek lub narządów ważnych dla funkcjonowania organizmu. Najczęściej przytaczanym przykładem powikłań poszczepiennych jest autyzm dziecięcy, spowodowany uszkodzeniem tkanki nerwowej przez zawarte w szczepionkach związki rtęci.

  Najbardziej typowym i najczęściej występującym powikłaniem poszczepiennym jest uszkodzenie tkanki nabłonkowej jelit, skutkujące poważnymi problemami zdrowotnymi, najczęściej niekojarzonymi ze szczepieniem, zwłaszcza tym polegającym na wstrzyknięciu szczepionki w tkankę podskórną. Że szczepionka może uszkodzić tkankę nerwową, to nikogo nie dziwi, wszak wnika do organizmu, ale że uszkadza jelita, to już trudniej zrozumieć. Nie każdy bowiem wie, że typową drogą wydalniczą toksycznych substancji zawartych w szczepionce jest przewód pokarmowy.
  (...)
  Uszkodzenie nabłonka jelitowego we wczesnym dzieciństwie skutkuje zazwyczaj poważnymi komplikacjami zdrowotnymi na wiele lat, często na resztę życia.

  Nie może zatem dziwić, że wraz z ilością szczepień wzrasta ilość dzieci i młodzieży uzależnionych od leków i usług medycznych, gdyż o to w gruncie rzeczy w tym procederze chodzi.

  Autor: Józef Słonecki
  Całość
  tutaj
 • Szczepienia przeciwko pneumokokom PCV7 i Hib  Celem tego portalu jest przedstawienie wszystkim zainteresowanym pełnego obrazu wpływu szczepień przeciwko pneumokokom PCV7 i przeciwko Hib. Skutki wprowadzenia tych szczepień do masowego użytku odczuwane są już od lat w wielu krajach. Obecna światowa kampania dotycząca PCV13 kompletnie ignoruje dotychczasowe obserwacje i wnioski.


  Wpływ dotychczasowego użycia szczepionek koniugowanych (Hib, PCV7):

  - dotychczasowe masowe użycie heptawalentnej szczepionki pneumokokowej PCV7 w wielu krajach nie obniżyło ryzyka zachorowania na pneumokoki â?? nastąpiło â?žpojawienieâ? się nowych serotypów bakterii. Jednocześnie nowe serotypy pneumokoków, np. 19A, stały się bardziej lekooporne i trudniejsze w leczeniu (...)

  Na przykład: w północnej Francji wzrosła ponad 6-krotnie liczba zachorowań na pneumokokowe zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych w porównaniu do okresu sprzed masowych szczepień przeciwko pneumokokom.

  - masowe użycie PCV7 zaburzyło ekosystem i zaniknęła naturalna funkcja pneumokoków polagająca na eliminacji bakterii gronkowca przez co wzrosło ryzyko chorób inwazyjnych wywołanych tą bakterią (...)

  - masowe użycie szczepionki przeciwko H. influenzae typu b (Hib) w USA nie obniżyło liczby zachorowań wywołanych bakteriami H. influenzae â?? â?žpojawiłâ? się nowy typ bakterii NTHi i zwiększyła się zachorowalność w grupie wiekowej > 65 lat (...)

  - istnieje zależność w â?žekosystemieâ? między bakteriami pneumo, H. influenzae, gronkowcem i innymi, która jest kompletnie ignorowana przez dzisiejszą medycynę(...)

  Zapobieganie zachorowaniom na Hib i pneumokoki = KARMIENIE PIERSIĄ i unikanie niepotrzebnych antybiotyków, co potwierdzono w wielu badaniach:

  - â?žWnioski: Wykazano zmniejszenie ryzyka inwazyjnej infekcji H. influenzae poprzez długie utrzymywanie karmienia piersią. Redukcja ryzyka trwała również poza okresem karmienia piersią.â? (...)

  - â?žWnioski: Badanie pokazało zależność między istnieniem innej choroby, uczęszczaniem do żłobka/przedszkola i brakiem karmienia piersią jako czynniki ryzyka zachorowania na chorobę pneumokokową u dzieci.

  Związek między ostatnio używanymi antybiotykami i infekcją spowodowaną lekoopornymi szczepami S pneumoniae podkreśla potrzebę unikania niepotrzebnych terapii antybiotykowych wśród dzieci.â?(...)

  - (â??) W Szwecji przed wprowadzeniem szczepień przeciwko Hib wykazano ochronny efekt karmienia piersią na zachorowalność na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych na poziomie populacji, a także zmniejszenie rzyzyka inwazyjnej infekcji H. influenza o 5% na każdy dodatkowy tydzień karmienia piersią. (â??)  Całość tutaj:
  pneumo i Hib
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.