Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1101113151626

Komentarz

  • edytowano kwiecień 2018
    agatak powiedział(a):

    a propos słonych babeczek - znacie taką tartę z lekko słonawego ciasta kruchego (znaczy w cieście jest sól i tylko łyżka cukru pudru) i na to borówki wymieszane wcześniej z cukrem pudrem i łyżeczką maki kartoflanej - niesamowite zestawienie, zawsze w sezonie borówkowym robię - przepis z moich wypieków

    Znacie ale inną wersję 
    Borówki wymieszane z cukrem, koniecznie ze dwie szczypty soli morskiej tej grubszej i z płatkami migdałów poruszonych trochę.
    Uwielbiam 
    Edut:borówka amerykańska nie nasza jagida leśna -nie dodaje mąki bo nie puszcza tak soku jak nasza leśna 

    Natomiast jak robie pierogi z jagodami to mieszam je z cukrem i budyniem śmietankowym
    Podziękowali 1agatak
  • Z  moich wypiekow :)
  • Ostatnio na przyjęcie po chrzcinach na Wielkanoc przygotowałam przystawki - tartę z pieczarkami i serem gruyere, z pomidorami i serem ricotta, mufinki z fetą i papryką oraz jajka faszerowane nowalijkami. Potem był nieśmiertelny rosół. Na drugie pieczony łosoś w rozmarynie , do tego ryż basmati z dużą ilością duszonych pieczarek i marchewką oraz sałatka coleslaw z pekińskiej. Tort przygotowała chrzestna matka - biszkoptowy z fruzelina z malin i serkiem mascarpone. Ja upiekłam sernik królewski i makowiec. Był też mazurek różany i pomarańczowy. Mama zrobiła mi wafel kajmakową kokosowy. Większość rzeczy dwa do trzy dni wcześniej zrobiłam. W dzień chrztu tylko sałatkę i jajka ponadziewalam. Jedzenia dużo zostało choć pysznie wyszło moim nieskromnym zdaniem. Planowałam na 11 osób plus 3 dzieci i zmyśla żeby jeszcze na drugi dzień było.
  • edytowano kwiecień 2018
    Chyba jednak nie bederobic nic więcej na ciepło bo stwierdziłam że nasza rodzina jest mało jedząca. Kilkoro na diecie... I nie chcę mi się. Ciasta tort roladki mnie i tak zmęczą. Do tego wyszykowanie dzieci rano..... będzie się działo...ech...
  • groszek powiedział(a):
    @groszek to nie jest to ciasto. Poszukam starego zeszytu z przepisami, bo tam je sobie wpisalam i dam Ci znac. 
  • mader powiedział(a):
    MonikaN powiedział(a):
    Ciasta  <3
    Zawsze czekam na ciasta  <3


    Fascynują mnie ludzie którzy wola słodkie od mięsa i sałat.
    Na przyjęciach są też fajni bo zawsze rzucają się na ciasto a wszystko co dobre zostaje dla mnie ;)


    Mam inne motywacje :). Nas jest malo, gdy pieke ciasto, to jedno na tydzień, a na takich imprezach mogę poprobowac różnych, o taka tajemnica ;).
  • Słodki bufet fajny. Słoiki z żelkami, babeczki czy lizaki domowe...
  • mader powiedział(a):
    Ale po co ciasto próbować ;) Męka bo zawsze trzeba kawałek spróbować zeby gospodyni nie urazić.
    Jak się lubi, to się to robi bez przymusu ;).
  • No ja mam ambicje zrobić pierwszy raz taki słodki bufet. Tylko nie chce mi się zbytnio piec tylu rzeczy...
  • W tych słoiczkach są deserki?
  • Jakieś deserki ale ja się chyba nie będę w to bawiła. 
  • A ja mam pytanie. Kupujecie obrusy? Czy tkaninę białą. Czy 2-3 normalne? A może taki jednorazowy ? Nie wiem co robić?
  • Ja kupiłam kiedyś i mam na takie uroczystości dwa duże.
    Podziękowali 1aga---p
  • Dziś mnie moja dobra koleżanka postawiła do pionu  :)

    Mowi- zamów trochę z cateringu, resztę porozdzielaj po rodzinie a Ty zrób tylko ciasto   :D Bo oczywiście ma racje, ze wszystko super zrobię ale padam na pysk i sił nie mam. Co z tego ze się inni pozachwycają. Stwierdziła ze lepiej jak nawiążą się między gośćmi relacje i będą się nawzajem chwalić  ;) 
    Moze nie do końca tak się uda, ale poprosiłam mamę o rosół, ja zrobię szybki krem. Kluseczki śląskie chyba zamówię sobie. Zostanie mi słodki bufet, mięso i sałatki- to i tak po kokardę! Chyba jeszcze teściową o jedno mięso poproszę..
  • No i pewnie, ze tak. To nie chodzi o to, zeby sie zarąbać tymi garami, no chyba, ze to kogos wznieca, rozne sa zboczenia. Jeszcze trzeba przecudnie posprzatac chate po kilku parach malych i duzych rąk i nóg ;) i to wszystko na swiezo najlepiej, w sobote, bo kiedy?
  • Annabe ja robię tylko słodki bufet i roladki z tortilli bajecznie proste. Reszta catering. 
  • Weź mnie nie dołuj @aga---p ;
    mi się udało umówić ze teściowa zrobi dwa mięsa i sernik. Ale i tak jeszcze sporo do zrobienia..
    Podziękowali 1aga---p
  • Ale slodki bufet sobie ambitny wymyśliłam. Będą Brownie babeczki , cake pops czyli duże bajaderki, wafle domowe, tarta z owocami i żelki i pianki kupne no i może szarlotka:)
    Podziękowali 1annabe
  • Kazdy chwyci pierwsze za szarlotke a Ty sie urobisz przy tym 'drobiu'....
    Podziękowali 2Monira Felicyta
  • Ja też tym razem poszłam na łatwiznę. Zamówiłam catering na obiad i zimną płytę, sama robię 4 ciasta i barszcz z krokietami z mięsem i kapusta. Oczywiście, że mam trochę wyrzuty sumienia,  że poszłam na łatwiznę. Będzie jakieś 30 osób do jedzenia,dzieci młodszych nie liczę. Ale też trochę się cieszę, że nie muszę gotować rosołu w garnku na pranie.
    Podziękowali 1aga---p
  • Krokiety na 30 osób to latwizna? A dajze spokój! Toz to pol dnia stania w kuchni


    Dzielne jesteście z maluchami w ciąży szykować tyle pysznosci! 


    Ale bym przygotowała takie przyjęcie ehhh ;d
  • Rejczel nie masz racji. Dzieci kochają te drobne słodycze. Zrobić tylko szarlotkę to kpina z gosci jak dla mnie;)
    Podziękowali 1annabe
  • Rejczel powiedział(a):
    Kazdy chwyci pierwsze za szarlotke a Ty sie urobisz przy tym 'drobiu'....
    Rejczel u nas pierwsze właśnie schodzą te "drobie" zwłaszcza muffiny:) Dzieci uwielbiają, a ciast tradycyjnych, oprócz moich dzieci, to inne dzieciaki prawie nie jedzą...
    Podziękowali 1aga---p
  • Aga galaretki jeszcze zrób do kieliszków turystycznych. Bedziesz mieć zapchajdziure na stole a dzieciaki zjedzą każdą ilość. No i szybko soe robi;) 
    Kieliszki i eleganckie jednorwzowe drewniane łyżeczki w pakfol kupowalam
  • groszek powiedział(a):
    @Rejczel znalazłaś może  ten hitowy przepis na ciasto rabarbarowe? Mój rabarbar już czeka w ogródku na ścięcie
    @groszek,  co ja sie naszukalam tego przepisu! Przeszukalam dwa zeszyty - nie ma, przepatrzylam z grubsza na stronce - kurcze, to nie te.... W koncu przypomnialam sobie, gdzie ja to wpisalam! Otoz wiec przepis jest wpisany w takim pozlacanym notatniczku z reprodukcja Klimta a notatniczek no wlasnie... wcielo. Nie ma go tam, gdzie zawsze go kladlam, nie ma go w zadnej z torebek ale sie nie poddaje. Zeszlej wiosny i lata pieklam z tego przepisu placek za plackiem, tylko zmienialam: a to jagody a to rabarbar a to czeresnie, taki fajny, kurcze, znajde go!
  • Ło, jestes pierwsza osoba, ktora takie rzeczy mowi. Zazwyczaj na przyjeciach goscie chetnie czestuja sie sernikiem i szarlotka.
  • U nas też.
    A na obiad rolada, kluski i modro kapusta. 



    Podziękowali 2Rejczel Bridget
  • "Tylko szarlotke" moze nie az tak ;) Ja z kolei nie cierpie mufinek, mufinkow czy jak im tam. Wszyscy pieka mufinki w przedszkolu, w szkole, przesyt.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.