500 zł na każde dziecko

134689223

Komentarz

 • u nas w pieknych socjalnych ludzie okna posprzedawali

  może im komornik zabrał
 • A czemu to się ma nazywać "zasiłek"?
  W każdym cywilizowanym kraju dostaje się dodatek na dziecko. I to nie jakieś śmieszne 20 zł na trampki, jak nie przekraczasz 600 zł/ na osobę w rodzinie.
  Ale Polska to nie jest cywilizowany kraj.

  I czemu niby to w jakichś bonach miałoby być ?! A co, ja na wakacje jechać nie mogę? A koszuli w wólczance kupić nie mogę? Tylko kartofle w Tesco?

  Jeśli już, to przelew na konto i bez łażenia do MOPSów. Zaraz po porodzie - razem z pierwszymi papierami np. w USC. No byłoby normalne.
 • @Ergo po pierwsze nie jest to traktowane jako zasilek. Kase dostaje kazdy, kto urodzi dziecko i przesle jakis tam papier do urzedu. Nie jest wazne, czy zarabiasz 3, czy 30 tysiecy. Nie wyobrazam sobie, zeby kogokolwiek takie kwoty (ok 200 €/ dziecko), mialy zachecic do rodzenia. Nawet kilkukrotnie wyzsze kwoty tego nie zrobia. Ale jednak (skoro od strony ulg podatkowych nie da rady) jakies odciazenie to jest.
 • @prowincjuszka - no niestety to, że samemu się jest porządnym nie znaczy, że wszyscy tak się zachowują. Jest cała masa ludzi nie szanujących tego, co dostają, a może właśnie dlatego, że dostają, a nie pracują na to.
 • A dla tych co już rodzić nie będą, to informacja od USC powinna przyjść z prośbą o podanie nr konta.


  ...się romarzyłam kurde no....
 • Kase dostaje kazdy, kto urodzi dziecko i przesle jakis tam papier do urzedu. Nie jest wazne, czy zarabiasz 3, czy 30 tysiecy. Nie wyobrazam sobie, zeby kogokolwiek takie kwoty (ok 200 €/ dziecko), mialy zachecic do rodzenia.

  Czyli nie działa to tak, jak w założeniu ma działać u nas.
 • @Palusia,
  Moj syn w 2005 ur. we Wloszech otrzymal becikowe wlasnie z automatu,akurat bylo wtedy becikowe,
  Bez zadnej papierologi otrzymalismy personalny list od premiera zaadresowany na synka z gratulacjami i innymi wielkimi frazesami,powitaniu na swiecie itp z dolaczonym czekiem :)

  Bardzo przyjemne .
 • Zauważmy , że jeszcze pieniędzy nikt nie wypłaca
  Nie ma nawet ku temu podstaw

  I kto krzyczy najbardziej ????
 • edytowano lipiec 2015
  Dokładnie Małgorzato, biorąc pod uwagę ilość dzieci, które masz pod swoją opieką ( nie licząc tych dorosłych co poszły na swoje) to i tak w oczach bezdzietnych i małodzietnych byłabyś ,, bogata" i to po prostu kłuje w oczy. ;)
 • @Ergo
  To ze masz najgorsze zdanie o Polakach to można przeczytać w każdym Twym poście
  Czyli o sobie też masz takie samo


  Ja takowego zdania o Polakach nie mam

  Co do wyborów to w dużej mierze przeróżni jebańcy i kłamcy i zdrajcy wykręcił ten naród
  Bo naród uwierzył ze Oni od nas są • edytowano lipiec 2015
  Ergo jakbym chciała być porządna wg. powyższych to powinnam zrezygnować pisemnie z becikowego i rodzinnego,mimo niskich dochodów na osobę, a skoro mnie nie stać na dzieci to ich oddać do placówki opiekuńczo wychowawczej i pójść kopać rowy w ramach prac interwencyjnych.
  No nie ale byłam świnią, dali becikowe to wzięłam i przynajmniej miałam za co kupić młodemu szczepionki lepsze niż te refundowane. Podobno nie robione z embrionów ani nie wywołujące skutków ubocznych.
 • Ja proponuje w ogole przestac ludziom do kieszeni zagladac. Na serio kazdy jest za siebie odpowiedzialny i ma swoje sumienie, nie trzeba sie martwic, czy ten spod trojki na tego porszaka zarobil, ukradl, czy zasilki wyludzil. Mam to gdzies. Chyba, ze ktos jest policjantem z powolania.
 • Chyba, ze ktos jest policjantem z powolania.


  No ale idea ORMO wiecznie żywa....
 • edytowano lipiec 2015
  @ - nie musimy zaglądać, tylko wybierać takich ludzi, którzy wprowadzają takie przepisy, które takie naciągactwo uniemożliwiają.

  @Malgorzata - widać nie tylko z pisaniem, ale też z czytaniem po polsku masz problem. Z co drugiego Twojego postu natomiast można wyczytać, jak to kochasz piwo, seks i to okraszone pięknym słowem k...wa w również co drugim wpisie, tak jakby to było na temat. Więc powtarzam, zejdź ze mnie, babo.
 • Nie wiem tylko dlaczego naciagactwo tudziez popieranie patologii zakladasz. To sa skrajne przypadki, wyjatki, wiekszosc ludzi jest jednak zupelnie przecietna.
 • Pokaż mi gdzie coś takiego zakładam. Zastanawiam się, czy to spełni zakładaną rolę, czyli zwiększy dzietność w Polsce, bo o to chodzi. Bo jeśli ma nie spełnić, a w dodatku być dla tych wyjątków, przypadków marginalnych kolejną okazją do naciągactwa, to pomysł bez sensu.
 • @ co przeczytam co napisałaś to nie mam już nic do dodania. :D

  Ja nie wiem czy żyję w jakiejś innej Polsce, ale tej patologii na każdym kroku jakoś nie widzę.

  No chyba, że sama jestem ta patologią........ ale myślę, że nie sądzę ;)
 • edytowano lipiec 2015
  Ale porządnych rodziców, którzy mają kilkoro dzieci jest jednak więcej niż tych patologii. Patologie teraz albo się ,, zabezpieczają " albo oddają dzieci zaraz po urodzeniu. Nie wspomnę już o dzieciobójcach. Mało znam wielodzietnych patologii. Takich rodzin w których jest jeden ojciec i jedna mama i normalnie choć biednie sobie żyją , to nie patologie moim zdaniem, tylko ludzie poszkodowani przez system i ostracyzm. Parę dni temu wypłakiwała mi się kobiecina, która 2 dzieci po poprzednich chłopakach pooddawała do dd, jedno poroniła i jedno umarło po urodzeniu a teraz wychowuje kolejną 2 ze stałym konkubentem, że świat jest niesprawiedliwy, bo taka jedna sąsiadka ma 10 dzieci i kupę kasy rodzinnego, całą wypłatę normalnie i pomoc społeczna im pomaga, a ona z tą 2 jest biedna i jej się tak mało należy, jakim prawem niektórzy się rozmnażają i kasy przez to nachapią...
  Nie wiedziałam czy mam się śmiać czy płakać.
 • Ja bym chętnie wzięła te kasę na całą14stke
  Tylko po , żeby parę osób mogło sobie pojeździć komentarzami o naciągactwie
  I zabetonować się w nienawiści jak to ludzie naciągają i kombinują

  >:)

  Miałyby te osoby jeszcze wyższe mniemanie o sobie i swej doskonałości >:)
 • Maciejk a jednak mam zainteresowanie tematem, bo z jednej strony przychodzą mi się wyplakac ci, którzy naprawę z choroby własnej lub rodziny nie pracują i żyją w warunkach gorszych niż zwierzęta, a z drugiej różni krusowcy pracujący na czarno, którzy biorą dodatkowo co sIę da.
 • Chciałabym być krusownikiem. Ale ziemia jest za droga. ;;)
 • I nie uważam, że w takich sprawach brak zainteresowania kto ma i skąd jest chrześcijański, bo pieniądze dla jednych i drugich nie płyną z kosmosu tylko tego samego worka
 • Dobra, kapituluje :O) Poziom sugerowania & wypierania sie mnie przerosl.
  Na serio nie mam nic przeciwko temu, zeby sasiad wyludzal miliony, nie boli mnie to, ze ktos cos dostaje za darmo. Nawet ten procent prawdziwej patologii mi nie straszny. Teraz nie takie pieniadze sa wyludzane i wyprowadzane z budzetu bez jakiejkolwiek opcji pomocy rodzinom.
 • Jeśli dla kogoś jest problemem , że inny bierze naciąga itp
  To chyba ma większy problem z podejściem do pieniędzy jako bożka niż ten co bierze
  Bo ciągle zajmuje mu myślenie ile ten drugi tych zasiłków i innych wyciąga
 • edytowano lipiec 2015
  Martyna , Ryba śmierdzi od głowy, bardziej mnie jako żonę podatnika boli, że góra wyłudza milardy niż , że jakiś człowiek z 3 dzieci zaniży sobie dochód o 5 zł, żeby rodzinne w wys 80 zł dostać. Albo czy z becikowego sąsiadka kupi łóżeczko czy wózek ( chyba tylko używany) czy zapłaci zaległe rachunki za prąd...
 • Tylko, że góra i tak będzie wyludzac, kto by nie rządził, taka prawda.
 • edytowano lipiec 2015
  To rzeczywiście nic tylko uciekać z tego kraju, jeśli ktoś ma 4 dzieci i z góry ma być posądzany i osaczany, czy nie wyłudza drobnych a jak dostanie becikowe to , że na pewno je przepije więc karać, inwigilować, zastraszać obywateli, a politycy i lobbingi dalej niech sobie wyprowadzają grube pieniądze do prywatnych kieszeni. Wolno im.
 • edytowano lipiec 2015
  "Tylko, że góra i tak będzie wyludzac, kto by nie rządził, taka prawda."
  z takim podejściem na pewno.

  "jakbym chciała być porządna wg. powyższych to powinnam zrezygnować pisemnie z becikowego"
  Niezła ideologia, która kieruje w stronę zawinionej niesprawiedliwości na własną szkodę w imię porządku :D
 • No mogę.iść z kalachem na sejm, dolaczysz?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.