Toronto Blessing

https://zwiedzeni.pl/marcin-zielinski-falszywy-charyzmatyk-zdemaskowany/

co sadzicie o tym?  Jakis czas temu zdarzylo mi sie uslyszec jego nazwisko od osob zaangazowanych w ruchy charyzmatyczne i zachwyconych jego posluga...., ba nawet czytalam promujacy go wywawiad w gosciu niedzielnym.
Podziękowali 1In Spe
«134567

Komentarz

• Dzięki za film. Jeszcze całego nie obejrzałam.
    Jakiś czas temu dostałam informację o tym człowieku, po obejrzeniu kto to jest, wydał mi się podejrzany. Dalej nie zgłębiałam tematu. W takich wypadkach czas weryfikuje wiele "cudowności".
    Ja w ogóle jestem bardzo ostrożna jeśli chodzi o nowinkarstwo, a jeśli dotyczy to wiary, to tym bardziej.
    Podziękowali 3makodorzyk Katia Rogalikowa
  • nihil novi niestety
    Podziękowali 1makodorzyk
  • A ten portal macie sprawdzony?
  • Jak rozumiem, dwóch panów Marcin Remisiewicz i Łukasz Malinowski podjęło prywatną krucjatę przeciwko Marcinowi Zielińskiemu. Pytanie, czy taka jest rola świeckich w Kościele? Dopiero co mieliśmy w niedzielnej Ewangelii: 

Apostoł Jan rzekł do Jezusa: «Nauczycielu, widzieliśmy kogoś, kto nie chodzi z nami, jak w Twoje imię wyrzucał złe duchy, i zaczęliśmy mu zabraniać, bo nie chodzi z nami».

Lecz Jezus odrzekł: «Przestańcie zabraniać mu, bo nikt, kto uczyni cud w imię moje, nie będzie mógł zaraz źle mówić o Mnie. Kto bowiem nie jest przeciwko nam, ten jest z nami.
  • portal tez widze poraz pierwszy ( zwiedzeni pl.) ale widze ze zadali sobie duzo trudu by merytorycznie zanalizowac sobie Marcina i tego co glosi i brzmia przekonujaco wg. mnie. Choc przyznam ze tez mi daleko do entuzjazmu nad ruchami charyzmatycznymi.
    Dla mnie podejrzany bylby juz chocby bardzo mlody wiek poslugujacego ;)
    A film rzeczywiscie dluuugi. 
  • zadali sobie duzo trudu by merytorycznie zanalizowac

Czy mają do tego jakiekolwiek kompetencje?
    Podziękowali 2chabrowa Aniela
  • to pytanie retoryczne, rozumiem? 
    co do poslugi Marcina chyba  czas pokaze.... 
    wiele podobnych wspolnot przezywa kryzysy chocmy bedaca swego czasu "medialna" mim ojca Daniela z Czatachowej...
  • Maćku, w filmie wypowiada się też ksiądz katolicki.
  • Jeden z panów zawodowo pracuje jako analityk i architekt rozwiązań w branży IT, drugi zaś to współwłaściciel spółki doradztwa prawnego i gospodarczego.
    Podziękowali 1Aniela
  • ooo to wyglada na to znasz srodowisko panow krytykow. TO moze tez  wiesz cos wiecej o nich i ich pogladach i ich wiarygodnosci ;)
    Dla mnie rowniez przekonujace sa wypowiedzi ksiedza egzorcysty....

Podziękowali 2In Spe Isako
  • Moja mama jest nim zachwycona. Wysłałam jej film. Nie chce obejrzeć. Broni go i mówi, że nie wierzy w takie rzeczy. 
    Podziękowali 1makodorzyk
  • kika0 ;) pamietam tez moja mame zachwycona kiedys ojcem Danielem. Teraz cisza....

• edytowano 5 październik
    Przecież sami to napisali o sobie na stronie.

Dla mnie to przejaw jakiejś prywatnej wojenki z świecie charyzmatyków. Ale nie podoba mi się sytuacja, kiedy ktoś, kto dysponuje większymi pieniędzmi nagrywa film i upublicznia zarzuty wobec innej osoby. Wiadomo, że jest to niemożliwe do weryfikacji i film będzie krążył w sieci poza jakąkolwiek kontrolą.

Ksiądz-egzorcysta wypowiada się ogólnie o pewnych problemach, a nie o Zielińskim. Nie wiadomo, czy miał świadomość, do czego jego nagranie będzie wykorzystane.
  • no to fakt ;) ,
    moze rzeczywiscie jest to manipulacja tychze panow, ale jednak wypowiedzi ks. egzorcysty chocby ogolne, zestawione z wypowiedziami i sposobem poslugiwania analizowanego tu Marcina wypadaja mocno na jego niekorzysc. Ja nie wiem co sadzic o nim tylko sie was pytam i chetnie poczytam jak ktos ma cos na jego obrone. Widze tez,  ze jest to gosc o ktorym glosno ostatnio w mediach a nawet z poparciem wielu ksiezowskich autorytetow chocby wspomniany w filmie o. Szustak....

• Mialam okazje poznac Marcina. Odwiedzil mnie w szpitalu jak bylam w ciazy z Rita. Nasi znajomi go dobrze znaja, bo ja tylko raz z nim rozmawialam wlasnie wtedy. Jak dla mnie Bozy chlopak. Bardzo pokorny. Filmiku jeszcze nie obejrzalam.
  • Fragmenty filmu zobaczyłam, ale dałam sobie spokój w momencie jak padły słowa, że Zieliński udowadnia swoją głupotę, więc zastanawia mnie co autorzy faktycznie chcą osiągnąć, ale dla mnie nie są wiarygodni.
  • Ksiądz Glas również wypowiedział swoje wątpliwości co do ww młodzieńca.

Nie zapominam jednak kto sieje zawiść, niezgodę.
    Podziękowali 2makodorzyk Dot
  • To nie pierwszy materiałmw mediach katolickich przestrzegający przed MZ . 
    Zdecydowanie jestem sceptyczna wobec jego działalności i jest sporo racji w tym co mówią.
    Znam członków analogicznie działającej wspólnoty i przyznam że bardzo niepokoją mnie ich postawy. 
    Sama doświadczyłam próby manipulacji w czasie modlitwy wstawienniczej i jestem szczególnie wyczulona tak różne triki.

Podziękowali 4In Spe Dot mader makodorzyk
  • @maliwiju, a napisałabyś coś więcej o tej manipulacji na modlitwie? (ja pytam tak z ciekawości - bez negatywnego nastawienia do wstawienniczej jako takiej i posługi charyzmatycznej, bo sama z kolei wiele skorzystałam, więc nie mogę słowa złego powiedzieć, tylko raczej dziękować). 
  • to dla rownowagi krotki filmik ojca Remigiusza na obrone Marcina:

choc wg. mnie nie podejmuje merytorycznie zarzutow jakie sie mu stawia w pierwszym filmie: czyli dzialanie w duchu protestantyzmu (czy swiadomie?) 

rzekomych kontaktow a nawet namaszczenia od czlonkow kosciola wywodzacych sie z protestanckiego ruchu zwanego jako Toronto blessing

a takze roznych "manifestacji" w czasie modlitw ponoc nie pochodzacych od Ducha sw. i wiele innych...
    Ten ostani zarzut zreszta byl przyczyna specjalnego listu biskupa w przypadku wspolnoty z Czatachowej.
  • @Rien z mojej strony mogę podać przykłady modlitw, kiedy prorok "prorokował" że powinnam się zająć jakąś tam dziedziną, w momencie kiedy sama kilka godzin wcześniej o tym mówiłam. Zdarzyło mi się też proroctwo tak absolutnie odbiegające od mojego życia (na zasadzie karcenia pracoholika za lenistwo) że do końca modlitw już ich wcale nie słuchałam.
    Ale
    Zważywszy na to, że przestrzega się przed charyzmatykami, Posackim, Pelanowskim, Franciszkiem, Szustakiem, Pawlukiewiczem i w zasadzie każdym kto odbiega od modelu podmiejskiego wikarego, to dla mnie najlepszym wyjściem jest słuchanie, czytanie, patrzenie na owoce i proszenie Boga, żeby nie dopuścił, aby zrobiło mi to krzywdę. 

• Zważywszy na to, że przestrzega się przed charyzmatykami, Posackim, Pelanowskim, Franciszkiem, Szustakiem, Pawlukiewiczem i w zasadzie każdym kto odbiega od modelu podmiejskiego wikarego, to dla mnie najlepszym wyjściem jest słuchanie, czytanie, patrzenie na owoce i proszenie Boga, żeby nie dopuścił, aby zrobiło mi to krzywdę. 
    To ostatnie zdanie jest mi bardzo bliskie.
  • Po pierwsze największą Charyzmatyczką jest Maryja więc jeśli wspólnota pomija jej Osobę to odrazu zapala mi się czerwona lampka.
    Osoba z tej wspólnoty o której pisałam mówi o Matce Bożej  " postać z Biblii". 
    Do tego uwielbienie i modlitwą wstawiennicza jest przekładana nad  Mszę Świętą może nie w oficjalnym nauczaniu ale w postawach członków. 
    Absolutnie nie odcinam się od charyzmatyków ale jestem ostrożna.

A jeśli chodzi o moje doświadczenie manipulacji.
    Podszedł do mnie ksiądz który miał 100% skuteczności w spoczęciach w Duchu Świętym. Każdy do kogo podchodził przewracał się. 
    Położył mi rękę na czole i rozpoczął modlitwę, po chwili zaczął mi popychać czoło do tyłu, po paru minutach przerwał modlitwę zapytał czy wszystko w porządku i kontynuował modlitwę, jeszcze bardziej popychając mnie i dmuchając w twarz. Gdy skończył kazał bardziej ufać.
    Niby nic ale w takiejej sytuacji czuje się taka presję.
    Zgłosiłam do do wspólnoty, usłyszałam że to doświadczony kapłan i wydawało mi się, a jakiś czas później ta sama osoba potwierdziła mi że został odsunięty od posługi modlitwy wstawienniczej bo wiele osób miało zastrzeżenia.
    A kilka lat później jeden fizjoterapeuta pokazał mi że nacisk w odpowiednim miejscu i z odpowiednią siła na czole powoduje utratę  równowagi. 
    MZ głosi moc dla mocy. Na posługach nie jest przezroczysty, nie widać Jezusa tylko jego, mimo że o Nim mówi. Byłam na warsztatach z nim i wtedy sobie wyrobiłam ostateczne zdanie.
    O Matce Bożej długo nie mówił nic, potem niby zaczął ale te filmiki które niby mają być o Maryi wlasciwie wcale nie są o niej.
    W swoich świadectwach nigdy nie wspomina o związkach z Toronto blessing.

• @maliwiju!!!
    O właśnie!!!
    Był u nas na rekolekcje Ksiądz z Polski (Siedlce)
    Kolejka do niego z modlitwą o uzdrowienie.

Równiez poczułam jak z siłą Ksiądz mnie popycha ręką bym "spoczęła w Duchu świętym". Powiedział mi, (skoro nie jestem taka łatwa do przewrócenia ;) ) .ze mam się otworzyć bardziej na działąnie Ducha.

Podziękowali 2maliwiju apolonia
    Co mnie zniesmaczyło to "słowo poznania" od tegoż księdza: "Z taką babą
    jak Ty, żaden mężczyzna nie jest w stanie wytrzymać." I mnie odesłał.  :o

Strasznie to przeżywałam.

Dzięki temu bardziej rozsądnie podchodzę do takich "charyzmatyków"

ed: dopisałam "poznania"
    Podziękowali 2In Spe E.milia
  • Ale to problem osobowościowy tego księdza a nie charyzmatyków w ogóle :) W różnych wspólnotach są osoby dojrzałe i niedojrzałe...
    Podziękowali 3mader Isako Aniela
  • Właśnie chciałam napisać, że to nie jest kwestia charyzmatyków w ogóle. Kościół jest od początku charyzmatyczny. Ale wynaturzenia i podróbki wiadomo kogo ostatnimi czasy bardzo się uwidaczniają.
    Dla mnie wyznacznikami są obecność Matki Bożej (gdzie Ona tam na pewno Duch Święty, a nie ludzki lub demoniczny) i kładzenie akcentu na Jezusa. Podprowadzanie osoby do wiary i zawierzenia, a nie do cudów. Wtedy one się bardzo często dzieją ale widać jasno Kto jest ich sprawca.  Prawdziwy charyzmatyk jest przezroczysty, jego osoba "znika". 
  • Pawlukiewicz charyzmatykiem??? No nie rozśmieszajcie mnie...
    Podziękowali 2Malgorzata Felicyta
  • ojca Pio, dolindo   i wiele innych  sw także byli  atakowani 
    a co ciekawe pisze  w Swiadectwo dziennik duchowy-Lenczewska  ze odnowa w duchu powstała  z woli Boga

Podziękowali 1Aniela
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.