Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Toronto Blessing

1235

Komentarz

  • "Uwielbiam" te dyskusje tutaj

    Swoją drogą ciekawa jest ta zapalczywość w udowodnianiu swojej racji..










    Podziękowali 4Yucami Rien Sylwik Milamama
  • edytowano październik 2018
    @Daga, ale jaka zapalczywość? Ja tylko podaję kryteria mówienia o uzdrowieniach w Kościele, kryteria ustalone przez sam Kościół. Skoro komuś te kryteria nie odpowiadają, to wiadomo, że nie jest katolikiem
  • edytowano październik 2018
    Gregorius powiedział(a):
    @Daga bo jak niepotwierdzone, to gadanie o uzdrowieniu jest najzwyklejszym kłamstwem
    @Gregorius ;
    Jakim znowu kłamstwem?! Nie wyobrażam sobie, żeby Kosciół miał sie zajmować badaniem wszystkich uzdrowień. Chyba nic by nie robili, tylko badali i badali!

  • Malgorzata powiedział(a):
    Żadnych swieckich apostolow pod moimi drzewami.!!!!!!
    Starczy jehowych.
    Księdza zawsze , świeckiego nigdy w życiu.

    Kapłan jest głównie do składania Ofiary i spowiadania.

    Nie widzę problemu w udziale świeckich w Kościele. Są nawet bardzo potrzebni, bo takie mamy czasy, że diabli chcą odciągnąć ludzi od Boga na wszelkie sposoby. Dlatego trzeba używać różnorakich sposobów, aby ludzi do Boga przyciągnąć.
  • Poza tym Pan Bóg nie działa tylko przez kapłanów, działa też przez zwykłych ludzi.
  • Ja mam dystans do cudownych uzdrowien np. z uzależnień
    Niestety znane mi osoby cudownie uzdrowione nie pozbyły się mechanizmów uzaleznienia tylko zastąpiły ja nadgorliwa modlitwa ..są poprostu odjechane na tym punkcie.przerysowane.
    Poprostu uzdrowienie z dnia na dzień jest dla mnie niemożliwe 
    To musi być proces zmiany swojego zachowania, myślenia, działań, reakcji..
    Podziękowali 2Odrobinka Rogalikowa
  • ale Bóg jest  wszystko mogącym   a nie trochę mogącym
    mnie uwolnił   od paru nałogów w tym seriali  a nie myslałm ze to nałóg bo w sumie to oglądałem  5 seriali na raz   ale to fakt  to proces  który trwa  u mnie  od  7 lat pierwsze co dostałem  odwagę bronienia   wiary  bo  byłem w tedy strasznie wstydliwy i bałem sie ludzi  i ktos zaczynał atakowac  wiare  to zamieniałem sie w lwa  i broniłem   dzisiaj w radiu maryja słyszałem ze jak diabeł nie moze dorwac człowieka poprzez pokusy czy świecidełkami tego świata to atakuje człowieka przez innych ludzi to było o dzisiaj o 16

  • Ciekawy głos w tej sprawie zabrał Mikołaj Kapusta na swoim kanale Dobra Nowina. (niestety na tel nie umiem wstawić linka)

  • Dziś byłem rano w wiejskim kościółku, cała ściana była obwieszona wotami za cudowne uzdrowienia. Ciekawe, czy to były uzdrowienia prawdziwe i spełniające wymogi unijne?
  • edytowano październik 2018
    Maciek_bs powiedział(a):
    Dziś byłem rano w wiejskim kościółku, cała ściana była obwieszona wotami za cudowne uzdrowienia. Ciekawe, czy to były uzdrowienia prawdziwe i spełniające wymogi unijne?
    Nie wiem, ale jak są procesy kanonizacyjne to nieraz latami szuka się jednego na 100% uzdrowionego. W Lourdes jedno uzdrowienie na rok czy rzadziej jest uznawane ZTCW
  • Skąd zatem te wota? Czemu proboszcz się nimi chwali i eksponuje w kościele? Wygląda na to, że taka praktyka istnieje od setek lat, a Zieliński jedynie sięga do tradycji.
  • Po co innego wiszą koło prezbiterium, jak na wystawie u jubilera?
  • @Aniela no kłamstwo. poczytaj o tym co może być uznane za uzdrowienie i jakie są wymogi. Koscielne, nie medyczne. bo to krok drugi

  • Ja mogę znieść wotum wdzięczności Bogu za udaną operację, za urodzenie zdrowego dziecka, za zdany egzamin i wiele wiele innych to nie muszą być cud uznawane przez kościół.
  • @maliwiju owszem, ale to zupełnie inna sytuacja niż głoszenie, że Zieliński uzdrawia
  • Tak zgadzam się , ja piszę że wota można składać za każdą sprawę w której uznajemy Boża interwencje ale nie muszą to być cuda .

    Podziękowali 3Barbasia E.milia matka-Olka
  • Gregorius powiedział(a):
    @maliwiju owszem, ale to zupełnie inna sytuacja niż głoszenie, że Zieliński uzdrawia
    @Gregorius, nie kłam. Zieliński nie uzdrawia.
    Podziękowali 1Sylwik
  • @Aniela przecież sam tak twierdzi. Posłuchaj

  • przecież każdy moze sie przejęzyczyć   a ja słyszałem ze uzdrawia w imie  jezusa
    Podziękowali 1Aniela
  • krzysztof12 powiedział(a):
    przecież każdy moze sie przejęzyczyć   a ja słyszałem ze uzdrawia w imie  jezusa
    ja tez tak słyszałam, że uzdrawia w imie Jezusa.
  • @Gregorius, to bardzo brzydko chcieć wmawiać komuś jakieś złe intencje.
  • to ja tylko to tutaj zostawię. 
    mlody człowiek przedstawia się jako charyzmatyk,wiec pewnie dla części jest skreślony. 
    Ale może  zawsze warto posłuchać jeszcze czegoś w temacie? 

    https://www.youtube.com/watch?v=_6F0TikpyXU&feature=share

    Wklejam,ale nie chce wchodzić w polemikę. 
    Zostawiam tutaj,żeby uzupełnić ,jakby ktoś za jakiś czas wątek przeglądał. 

  • o jak ten czas leci :) 
    to już kilka lat minęło? 
  • edytowano październik 2018
    Tomasz i Ewa powiedział(a):
    Uzdrowiciel Zieliński wpisuje się w spektrum dostarczycieli wrażeń u emocji religijnych. Jezus na stadionie, różaniec do granic, narodowa pokuta, objazdowe sesje uzdrowieniowe. Ciekawym fenomenem są krótkotrwałe „uzdrowienia” będące wynikiem autosugestii lub zbiorowej histerii. Zieliński ukuł fajną teorię „utrzymania uzdrowienia” na podstawie przypowieści o siewcy wg Ewangelii św. Marka. Ekstrapolował on ziarno=słowo Boże na uzdrowienie. Uzdrowienie przychodzi na głos charyzmatyka i z automatu pada na uzdrawianego. Jeśli ten jest kiepską, skalistą glebą, to uzdrowienie znika. Uzdrawiany może mieć pretensje tylko do samego siebie. Sprytne, co nie? Najgorsze jest to, że Zielińskiego wzięli w ślepą obronę zwiedzeni ;) księża bez odniesienia się do zarzutów twórców filmu. 

    T
     @Tomasz i Ewa 
    Księża zwiedzeni wg Ciebie, wzięli w obronę Zielińskiego, ale nie jest to ślepa obrona. 
    Możesz sobie poczytać jak ks. T. Szałanda broni MZ:
    https://www.facebook.com/search/top/?q=tomasz szałanda, tam jest już siódma część tej obrony.

    Inni księża, których słyszałam to o. Recław i o. Szustak. Też przytaczają konkretne argumenty w obronie MZ.

    Dlatego nie mów, że bronią go ślepo.
  • Marcin Zieliński odpowiada na zarzuty 
    Podziękowali 1AleksandraB
  • Wyświetl ten post na Instagramie. To jest Jaś, Jaś ma 9 lat, za dwa miesiące Komunię świętą. Jaś uwielbia sport i ruch, około trzy tygodnie temu Jaś zachorował na dziwną chorobę. Nie mógł chodzić, bardzo cierpiał z bólu i miał zupełnie niesprawna prawą nogę. Lekarze nie znaleźli przyczyny. Mówili: nietypowy przypadek, nic nie wiadomo. Wczoraj poszliśmy na Mszę o uzdrowienie, którą prowadził @marcin.zielinski. Jaś pojechał na wózku i bardzo cierpiał, a potem Pan sprawił Cud, Duch Święty przemknął i Jaś może chodzić!!!! Noga nie boli!!! Stawy nie bolą! Bóg jest miłością ❤❤❤ #Bógjestdobry #cud #namoichoczach #wmoimsercu #uwielbienie #marcinzieliński #wielodzietni #świadectwo @marcin.zielinski dziękuję Post udostępniony przez Monika JW (@mamasjw) Mar 25, 2019 o 6:47 PDT
  • Marcin prowadził mszę? Myślałem, że to tylko kapłan może... :) Ale chwała Panu za to uzdrowienie.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Oczywiście macie rację, że Zieliński nie odprawiał Mszy, tylko prowadził modlitwę o uzdrowienie. Ale świadectwo jest autentyczne, także fakt, że żaden z lekarzy nie potrafił wcześniej postawić diagnozy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.