Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Niedługo halloween - bądźmy zwarci i gotowi

2456715

Komentarz

  • [cite] Bolka:[/cite]
    [cite] maniek:[/cite]W Zaduszki dzieci też szły na cmentarz, a bal to był fajny pomysł, uczyli się żywotów Świętych, nie było nic wspólnego z haloweenem.
    I osobiście uważam, że na tym pójściu na cmentarz powinno się skończyć. Możesz to nazywać uczeniem żywotów świętych, ale bal w tym terminie nie jest niczym innym tylko przerabianiem obcych zwyczajów na nasze. A przebrać się za wszystkich świętych można w karnawał. To jest czas i miejsce na bale przebierańców.
    To w październiku nie wolno się bawić? Chyba to nowa tradycja:sad:
  • bal w tym terminie nie jest niczym innym tylko przerabianiem obcych zwyczajów na nasze.
    ---
    To tak jak z dziadami kiedyś, z Bożym Narodzeniem i jego symboliką itd...
  • Jutro mam zebranie Samorzadu szkolnego. Jako szycha kl4c .Powiem;Halołinowi mówimy kategorycznie NIE:cool::cool::cool:
  • To Ty do czwartej klasy chodzisz?:shocked:
  • Dawno,dawno temu chodziłam...Teraz jestem zastepca przewodniczacego.Co do wieku,to,gdy pani pytała dzieci o wiek rodziców,moi panowie powiedzieli,że tata ma 33 lata a mama to chyba 80. Sama tak powiedziałam,gdy byłam zmęczona... jak to trzeba uważać co sie mówi...:bigsmile::bigsmile:
  • U moich dzieci w szkołach w samorządzie są uczniowie, dlatego nazywa się samorząd. Rodzice są w Radzie Rodziców.:bigsmile:
  • Spieramy się o "halołin" a mamy jeszcze nasz krajowy problem. Niewielu świętuje należycie Wszystkich Świetych. Większość obchodzi smutne i nostalgiczne neutralne światopogladowo święto zmarłych.

    Ilu z Was odwiedza cmentarz w Zaduszki a ilu w świeto zmarłych?

    ps. kiedyś zaproponowałem krewnym wizytę na cmentarzu w Zaduszki zamiast we Wszystkich Świętych - o mało mnie nie rozszarpali.
  • [cite] maniek:[/cite]U moich dzieci w szkołach w samorządzie są uczniowie, dlatego nazywa się samorząd. Rodzice są w Radzie Rodziców.:bigsmile:
    Ej ,no własnie. Sorry:shamed:
  • Wszystkich Świętych to święto radosne:cheer:, Każdy z nas ma imieniny po raz drugi w roku. Ja obchodzę na Św. Jacka 17.08 i 1.11, bo też wspominamy Św. Jacka(jak wszyscy święci to wszyscy). Serdeczne życzenia wielu Bożych łask dla wszystkich forumowiczów z okazji zbliżającego się święta:flowers:
  • [cite] mikus:[/cite]
    [cite] maniek:[/cite]U moich dzieci w szkołach w samorządzie są uczniowie, dlatego nazywa się samorząd. Rodzice są w Radzie Rodziców.:bigsmile:
    Ej ,no własnie. Sorry:shamed:
    Na forum nauczyłem się czepiać szczegółów:bigsmile:
  • czyżby "róbta co chceta" zagościło na naszym forum ?
  • A może zgodnie z pewnymi teoriami (ks. Hryniewicz:devil:) wszyscy zostaną zbawieni, a wtedy Zaduszki tracą sens.
    Przecież wszyscy zmarli są świeci ... :confused:
  • A wracając do tematu w szkole moich dzieciaków (normalna, państwowa nie żadna tam katolicka lub sternikowa) "halołin" nie jest świętowane.
    Chyba, że coś sie zmieni w tym roku a ja tego jeszcze nie wiem ... trzeba być czujnym.
  • [cite] Spioch:[/cite]Spieramy się o "halołin" a mamy jeszcze nasz krajowy problem. Niewielu świętuje należycie Wszystkich Świetych. Większość obchodzi smutne i nostalgiczne neutralne światopogladowo święto zmarłych.

    Ilu z Was odwiedza cmentarz w Zaduszki a ilu w świeto zmarłych?

    ps. kiedyś zaproponowałem krewnym wizytę na cmentarzu w Zaduszki zamiast we Wszystkich Świętych - o mało mnie nie rozszarpali.
    Na cmentarz zawsze chodzimy w Zaduszki, tj. dzień zaduszny, tj. 2 listopada...:cool: Natomiast 1 listopada radośnie obchodzimy uroczystość Wszystkich Świętych, a więc jak napisał Maniek imieniny wszystkich (+ jedne urodziny).
  • No to bym musiał obchodzić imieniny 3 razy w roku:

    1. raz wedle liturgicznego kalendarza "trydenckiego"
    2. raz wedle liturgicznego kalendarza NOM
    3.raz we Wszystkich świętych.

    Czekam na prezenty od was.
  • [cite] Karina:[/cite]Brrr...
    Już od jakiegoś czasu część sąsiadów ma dekoracje, niektórzy mają nawet sztuczne nagrobki położone przed domem.
    (...)
    To, co mnie kiedyś zszokowało, to zdjęcie tortu, przypominającego stary cmentarz:shocked:.

    :shocked: :shocked: ale ludziska mają popaprane...
  • A pamiętacie naszą dyskusję o cmentarzu dla zwierząt?
    Ciekawe ile tam się pali zniczy w święto zmarłych?
  • Na odtrutkę hałolinową gorąco polecam (jeśli można się tak wyrazic) następującą lekturę
    I nie jest to sensacja, tylko zgodna z nauką KK książka.
    image

    Przy tej książce kaźda dynia pęka
  • Te znicze to chyba polski zwyczaj, tutaj w ten sposób poznaje polskie groby - idę tam gdzie znicze się palą. Tak jest na kwaterze polskich żołnierzy na cmentarzu centralnym ale również na grobie pewnej hrabiny (nazwisko mi z pamięci uleciało) na cmentarzu, uwaga: Świętego Marx'a . Cmentarz wszystkim odwiedzającym Wiedeń polecam ze względu na bogactwo wyjątkowych nagrobków.
  • Potęga reklamy - nowy kalendarz na "halołin"
    Śmierć jeszcze nigdy nie była taka sexy - zdjęcia
  • [cite] Mariusz1972:[/cite]Dorabianie ideoologii czcicieli szatana do tej ZABAWY jest jakimś nieporozumieniem....
    Mylisz się.
    Dorabianie zabawy do tej ideologii czcicieli szatana, to jakieś nieporozumienie.
  • Mariusz, wymieniłeś obie przyczyny, dla których się "burzymy". Po pierwsze, jest to tradycja obca w Polsce, a po drugie z gruntu niezgodna z chrześcijaństwem - co nas, chrześcijan, zobowiązuje do "poważnego podejścia", bo nie chcemy nawet w zabawie odnosić się do Złego. Dla niewierzących pozostaje argument o obcości kulturowej, a to już jest sporo.
  • ale choinka nie została wprowdzona przez czciceli szatana
  • Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.
    1 Tesaloniczan 5:22

    Na marginesie: Szkoła Filipa już wie o naszym stanowisku.....
  • :rolling::rolling::rolling:
  • dobrze, że tyłka nie odbił
  • [cite] Gregorius:[/cite]No to bym musiał obchodzić imieniny 3 razy w roku:

    1. raz wedle liturgicznego kalendarza "trydenckiego"
    2. raz wedle liturgicznego kalendarza NOM
    3.raz we Wszystkich świętych.

    Czekam na prezenty od was.
    :kissing:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.