Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rogaliki z czekoladą lub marmoladą

edytowano styczeń 2011 w Kuchnia
składniki:
1/2 l mleka
10dag drożdży
1 cukier waniliowy
3/4 szklanki cukru
5 jajek
3/4 kostki margaryny
szczypta soli
1,5 kg mąki
krem czekoladowy lub marmolada

wykonanie:
Z 1/2 l mleka, drożdży, 4 łyżek mąki i 1 łyżki cukru robimy rozczyn. Pozostawiamy do wyrośnięcia w ciepłym miejscu.
Margarynę rozpuszczamy. Jajka z cukrem ucieramy mikserem. Do naczynia wsypujemy mąkę, dodajemy rozczyn i pozostałe składniki. Wyrabiamy ciasto.
Ciasto cienko wałkujemy i od dużego talerza wykrawamy okrąg, który dzielimy na osiem części. Na każdą część nakładamy nadzienie i zwijamy rogaliki. Układamy na natłuszczonej blaszce i smarujemy roztrzepanym jajkiem. Pieczemy na złoty kolor w temp. 180 st. C

866344.jpeg

866346.jpeg
«13456

Komentarz

  • Mniam,alez mi smaka narobilas!
  • Ach to przepis identyczny z przepisem mojej teściowej, czasem do środka wkłada ser. A ciasto można pociąć zamiast na trójkąty, to na kwadraty i nawkładać do środka łyżeczkę sera, do każdego kwadratu i zlepiać w koperty. Pycha! Teściowa będzie za dwa tygodnie chce robić chrusty/faworki lub pączki. Może ją namówię na serowe pakieciki (kopertki). :bigsmile:

    EDIT: Ten ser do kopertek musi być zmieszany z jajkiem i cukrem teraz mi się przypomniało :).
  • Od dawna zabieram się za takie rogaliki...! Teraz juz na pewno zmierzę się z nimi, a co...! :bigsmile: Dziękuję! :bigsmile:
  • Faworki i pączki robiłam już w tym sezonie :bigsmile: pięc razy - czas na zmianę! :cool:
  • [cite] Olesia:[/cite]Faworki i pączki robiłam już w tym sezonie :bigsmile: pięc razy - czas na zmianę! :cool:

    Teraz pięć razy rogaliki i kopertki, jestem od kopertek uzależniona, jak Twoja rodzina tak je polubi jak ja, to może i więcej razy niż pięć zrobisz:).
  • Oj... Boję się, że to możliwe... Rogaliki Celinki wyglądają smakowicie, więc kto wie... Karnawał w tym roku dłuuuugi...!:cool:
  • To jak moja teściowa nie zrobi mi tych rogalików (w co wątpię, ale wszystko się może zdarzyć), to pewnie niedługo z mężem będziemy jechać do Bydgoszczy, więc kto wie, czy nie zrobisz kolejnej porcji dla nieznajomych z malutkim dzieckiem, wędrowców strudzonych (acz łakomych) drogą.
  • Trzymam za słowo. :wink:
  • Moi chłopcy uwielbiają rogaliki, na pewno wypróbuję, dzięki Celinko! :fr:
  • No śliczności!

    A ze mnie jest leń, wolę tam ciasto w mikserze wyrobić i wlać do foremki. Ale może jak się kiedyś dorobi małych pomocników :ba:

    Ale nareszcie nauczyłam się piec zjadliwy chleb (acz jeszcze długa droga przede mną do doskonałości)

    Też dziś w kuchni spędziłam pół dnia...

    celinka :rainbow:
  • Ilonka zachęcam do spróbowania, chociaż z połowy składników, bo to dużo wychodzi tych rogalików. Ja pierwszy raz je piekłam i udały się :bigsmile:
    A koperty serowe MonikiN też na pewno są rewelacyjne. I można mieć dwa rodzaje ciastek za jednym zamachem, po przygotowaniu różnego nadzienia. :bigsmile:
  • A na złoty kolor to tak mniej więcej ile? 15-20 min czy 45 min? Bo mnie sie zdarza wsadzić ciasto do piekarnika i o nim zapomnieć - muszę nastawić titek, co by przypominał...
  • Celinko, bardzo fajne są te Twoje przepisy. Smaczne i łatwe. Ostatnio robiłam kremówkę kokosową i wyszła pyyszna. Dzięki.
  • [cite] celinka:[/cite]Ilonka zachęcam do spróbowania, chociaż z połowy składników, bo to dużo wychodzi tych rogalików. Ja pierwszy raz je piekłam i udały się :bigsmile:
    A koperty serowe MonikiN też na pewno są rewelacyjne. I można mieć dwa rodzaje ciastek za jednym zamachem, po przygotowaniu różnego nadzienia. :bigsmile:

    Nie moje, a mojej teściowej :cheer:. Właśnie zagniatasz jedno ciasto, jeden wysiłek i masz dwa rodzaje ciastek.
    Piekłam raz w życiu jak synek miał ze 3 miesiące i jakoś się udało, chociaż mały z gatunku absorbujących był.
    W tej chwili zamiast spać bawi się w łóżeczku heh, nocny marek-jacy rodzice takie dziecko.

    Edit: Pamiętam, że to ciasto się łatwo zagniatało, mam zespół cieśni nadgarstka, więc wszelkie ręczne ciasta, to męka (mąż robi), ale to zagniotłam sama.
  • ja uwielbiam takie z serem :cool:













    :ad:
  • Celinka, dzięki! Ale piękne te rogaliki :bigsmile:. Wyglądają smakowicie :bigsmile:
  • Celinko,Twoje przepisy -super!
    Jutro mąż ma mi wszystkie wydrukować, będziemy próbować po kolei:bigsmile:
    Dzięki!!!
  • [cite] Aneta:[/cite]A na złoty kolor to tak mniej więcej ile? 15-20 min czy 45 min? Bo mnie sie zdarza wsadzić ciasto do piekarnika i o nim zapomnieć - muszę nastawić titek, co by przypominał...

    Moje piekły się 15 min, ale wydaje mi się, że to zależy też od piekarnika, bo są różne... Pierwszą porcję należałoby przetestować :wink:
  • Córka zrobiła dziś samodzielnie rogaliki wg przepisu Lili:bigsmile:
  • Celinko ile wychodzi rogalikow z Twojego przepisu???

    Dzieci mnie od rana prosza o nie :bigsmile:
  • ProMama nie liczyłam...:shamed: więcej niż 50 sztuk... podejrzewam, że jakieś 75sztuk, ale nie wiem dokładnie.
  • ok, ta informacja mi wystarczy :bigsmile:
  • Dziekuje!!!:bigsmile:
  • Teściowa nie przyjedzie za dwa tygodnie :cry::cry::cry: będę musiała sama upiec, bo my u Niej będziemy dopiero za miesiąc, a tyle nie wytrzymam. Wszystko przez ten smakowity wątek.
  • Ja też dziś szaleję - zaraz będę robić rogaliki, tudzież kopertki z serem, czekoladą i marmoladą. A co...!:bigsmile:
  • ja też mam taki plan!!!
  • A jak sklejacie kopertki, żeby dżem nie wypłynął?
  • Zrobione !!!:df: syn wcina, corka jak zawsze srednio, woli kiełbache :ad:
  • [cite] Lila:[/cite]Monika, spróbuj wg mojego przepisu, nie trzeba zagniatać, można tylko łyżką drewnianą wymieszać składniki i gotowe
    Śmietana lub kefir i roztopione masło łatwo się mieszają z mąką

    Ja właśnie próbuję dziś z tego przepisu kopertki z serem, zainspirowana Twoim postem
    mam nadzieję, że dzieciom posmakują

    Dziękuję, jak Ty dobrze rozumiesz moją cieśń nadgarstka, a dziś mi drugi wysiadł, nie mogłam pchać wózka :sad:. W zasadzie nie wiem czemu, z takim się obudziłam.
  • Moniko a co Ty robisz
    Z
    Zapaleniem ciesni nadgarstka?Nie proponowano Ci zabiegu badz rehabilitacji?Ja tez mam
    Od niedawna,ale w ciazy jestem I
    Z tym to jest zwiazane,mam nadzieje,Ze po porodzie mi to przejdzie,jak nie to skieruja mnie Na
    Zabieg.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.