Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czas na przetwory

14950515355

Komentarz

  • @Elunia szalenstwo! Bomba :) Fajny filmik, czekamy na wiecej!



  • Naprodukowałam dzis 17 sloików 0,9l prazonych antonówek

    Jutro od nowa zabawa z jabłkami.
  • Nigella a Ty to jestes stachanowcem,  normalnie...bo juz nie wiem! 300% normy :)
    Podziękowali 2Małgorzata32 babka4
  • U nas dziś gruszki , ogórki i pomidory, uff mam dość, ale lubię przetwarzać :)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @Rejczel kleska urodzaju.
    Cos z tym trzeba zrobic.
    Podziękowali 1Rejczel
  • @Elunia czy ogórki z curry robisz z tego samego przepisu,co matka6?
  • @Elunia a ten ocet po dwoch tygodniach stania nie wyparuje całkowicie? ;)
  • Bo jest gorąco.
  • edytowano sierpień 2018
    @Elunia ja wiem, ze nie na temat, bo nie o przetworach ale... :) jesli masz w planach jeszcze wiecej filmikow kulinarnych to bardzo poproszę: chetnie bym podpatrzyla i nauczyla sie jak sie robi takie tradycyjne ślunskie rulady, tak krok po kroku: jakie mieso do tego kupic, jak to pofaszerowac, jak zasznurowac, zeby sie nie porozłaziło. I jeszcze nastepna prosba filmikowa: jak sie robi taka pyszną kapustę modrą, śląską. Pyzy umiem na szczęście :)
    Bardzo to jest fajne móc posluchac i podpatrzec, jak taka doswiadczona pani domu cos szykuje, w sensie, ze nie sława pokroju Ewy Wachowicz czy Magdy Gessler ale inna mama, ktora tak gotuje z serca, od siebie dla swoich najblizszych. Tak po swojsku :) <3
    Podziękowali 2madzikg Aniuszka
  • A ja mie umiem slaskich
  • @Elunia - mogę zrobić z niedojrzałych jabłek jesiennych, co to mi spadają na potęgę?
  • @Elunia filmiki super!!!
    Mam tak samo w kuchni, taki sam układ- zadowolona jesteś z kuchni narożnej?
  • Ile Ty masz tam filmików i blog, zachwycona jestem!!!

    Jaką jesteś sympatyczna osobą <3


  • zakrętki dobre  to podstawa, dopasowane idealnie
  • @Agnicha a nalewałaś do słoików wciąż wrzący przecier?
    Ja nie wyłączam ognia pod garnkiem w trakcie napełniania słoików, tylko pyka on sobie delikatnie.
  • Czy był tu już przepis na keczup? Poszukuję przepis na keczup łagodny pudliszkopodobny.
  • był przed laty pyszny przrepis podajże od Savia
    robie co roku
    tylko 2 składniki

    pisze z pamięci, moge wieczorem w domu sprawdzić

    5 kg pomidory-przecier na bardzo gęsto ( bez pestek i skórek ofkors)
    oddzielnie w osobnym garneczku udusic z odrobiną wody 3-4 cebule pokrojone w piórka, odparować
    cebule zmiksowac/zblendować i dodac do pomidorów
    sól, pieprz i zmielone ziele angielskie, papryka ostra troche lub słodka

    gorący do słoiczków i pasteryzowac 15 minut
    Podziękowali 1AleksandraB
  • czasami dodaje utarte na drobno jedno jabłko po odciśnięciu soku,
    smakuje równie wybornie 
     :) 
  • Robił ktoś papryczki w oliwie nadziewane serem? W internecie są przepisy, ale ktoś ma może wypróbowany.
  • Keczup domowy (Lila)
    3,5 kg dojrzałych pomidorów - sparzyć, obrać skórki, przetrzeć
    5 dużych cebul - pokroić na ćwiartki, włożyć do garnka i zalać małą ilością wody, zagotować do miękkości
    pomidory i cebulę wlać do rondla, dodać:25 dkg cukru, 1/2 szkl. octu 10%,
    po 1 łyżeczce: pieprzu, papryki słodkiej, soli, zmielonego ziela ang., ew. dla amatorów keczupu ostrego - 1/2 łyżeczki papryki ostrej
    Wszystko to podsmażyć jeszcze trochę w rondlu, by odparowało, gotowy keczup pakujemy do małych słoiczków, pasteryzujemy ok. 20 min.


    odkopałam przepis @AleksandraB ;
     
    przepraszam za tamten niedokładny
    Podziękowali 1AleksandraB
  • Pod koniec zeszłego tygodnia przerobiliśmy około 150kg pomidorów. Trudno zliczyć dokładnie, mamy 50 litrów przetworu pomidorowego. I też mówię uff, dzieci wiadrami wynosiły skórki po pomidorach.
  • Elunia podzuwiam, przecier z 10 kg zajmuje mi 3 dni... w tym praca zawodowa ofcors
  • Chciałam zrecenzować swoje przetwory: pikle pychota a sałatki wielowarzywne w occie - nie dla mnie
    Podziękowali 1babka4
  • córka już skubnęła słoiki na studia ;) opłacało się, nie musi passaty , ogórków, kompotów czy dzemów kupować :)
  • @Elunia, tu Ci napiszę, bo na Twoim blogu albo nie ma, albo nie widzę możliwości komentowania. Jestem Twoją fanką, tak samo postrzegam ZeroWaste :smiley: Wkurzają mnie miastowe mądrale, które myślą, że to jest takie nowatorskie, zbyt postępowe dla wsioków :tongue: 
  • edytowano październik 2019
    wyjęłam z piekarnika cudnie pachnące prażone razem jabłka, gruszki i dynię i za chwilkę zawekuję
    dałam za dużo wody , bo się bałam ,ze się przypalą i ciut cukru....
     do słoika wrzucę goździka,  a może cynamon
    otwierane zimą.... mniam 
    Podziękowali 1babka4
  • Savia powiedział(a):
    UKRAIŃSKA ADŻYKA

    zmielić przez sitko o kiełbasianych, dużych dziurkach:
    2,5kg pomidorów
    0,5kg papryki
    0,5kg marchwi
    0,5kg jabłek ze skórką

    gotować 2godz. po czym dodać:
    150g czosnku
    czubata łyżeczka ostrej papryki (nie do wrzątku, bo nabierze goryczki)
    1/2 łyżeczki zmielonego czarnego pieprzu
    150g cukru
    50g soli
    250g octu

    gotować ok 1/2godz lub do zredukkowania nadmiaru wody.

    5-10min przed końcem dolać 1/2l oleju. Nie wcześniej, bo utrudni odparowywanie.

    Wlewam gorące do słoików, aż po denko, zakręcam i odwracam.
    up
  • Zrobiłam tę adżykę. Piekielnie ostra wyszła. U nas będzie robic za kethup, którego osobiście nie znoszę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.