Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

drogeria forumowa - czyli polecamy!

1356711

Komentarz

  • Weleda niestety należy do produktów antropozoficznych czy jakoś tak.

    Tutaj jest krótka wzmianka
    http://adonai.pl/zagrozenia/?id=6
  • [cite] Maciejka:[/cite]Moj znajomy od pol roku, a moze dluzej je codziennie rano jeden rozgnieciony zabek czosnku. Poprawilo mu sie zdrowie, ale tez i cera ! Tez mu zawsze cos wyskakiwalo, a teraz naprawde jest super. Chyba zaczne stosowac, chociaz boje sie zapachow :neutral:
    To zagryź zieloną pietruszką. A jakby jeszcze było mało, to popij wodą z cytryną.
  • [cite] Kresowianka:[/cite]
    [cite] Nika8:[/cite]Ja uwielbiam tonik ogórkowy ziaji - uzywam go zamiast mydła i cerę mam super!

    A na pryszcze pomaga mi samoopalacz (odblokowuje pory i już :wink:)

    Niko, zamiast mydła, czy w ogóle zamiast mycia z wodą? i nie wybiela cery?
    Twarz wodą myję tylko rano, samą..
    Wieczorem czyszczę wacikiem nasączonym tonikiem...

    Mydła używam tylko przed peelengiem....

    Tylko tak postępując nie mam problemów z cera... A czy wybiela? Nie wiem, i tak samoopalacz czasem stosuję.
  • [cite] MamaMika:[/cite]Ja nic nie kupuję,ale wcale nie jest mi smutno.Moze jestem nienormalna,ale mam radość z samego oglądania.
    Też tak mam - relaksuje mnie to :cool:
  • Nie lubię używać balsamów do ciała-denerwuje mnie to wcieranie
    dlatego stosuję oliwkę("Spray do opalania") z serii masło kakaowe Ziaja-na mokrą skórę, parę psików, rozmasowanie, wytarcie ręcznikiem
    piękny zapach, ładnie nawilża skórę
    polecam

    a do kąpieli-oczywiście żel masło kakaowe:bigsmile:też Ziaja
  • Taki fajny wątek i spada...
  • no ja dziś się wybieram po tą ciekłą parafinę.
  • ano wlasnie, sluchajcie, jaki krem (jak najbardziej naturalny) polecacie do suchej skory?
    krem do twarzy ma to byc :bigsmile:
  • Z kosmetyków to planuję zakipić małą buteleczkę olowy z oliwek.
  • [cite] ProMama:[/cite]Na kremach nie znam sie nic, a nic... jedyne co stosuje, to oliwke dla niemowlat, ale to tez raz na czas.

    Malowac sie uwielbiam, ale tylko okazyjnie! Wtedy widac efekt :wink:

    Wiem jednak, ze moja mama kupowala zawsze jakis polski krem nawilzajacy i do tego w aptece kapsulki witaminowe A oraz E i wlewala do kremu, mieszala i gotowe!

    Kiedys lata temu smarowalam sie przez chwile "Kozim mlekiem" Ziaja

    No właśnie. To jest bardzo ciekawe.
    Spotkałam kiedyś taką panią. Miała już koło 50ki a cera prawie jak niemowlaczek.
    Twierdziła ze wlewa sobie jakieś normalne witaminy z apteki , chyba A i E właśnie do balsamu czy kremu.
    Może to geny...? A może odkryła jakiś eliksir młodości?
  • To geny. Moja Mama do śmierci miała bardzo ładną cerę, zmarszczki tylko mimiczne, moja siostra jest grubo po czterdziestce a też śladu zwiotczenia.
  • A - mama nigdy nie smarowała się niczym, siostra takim kremem propolisowym podobno eko - ale to chyba bardziej dla przyjemności :bigsmile:
  • A więc to geny. Buuu:D
  • cukier buraczany niszczy kolagen i dlatego powstają zmarszczki
  • Krzysztofie12 - Ty normalnie człowiek renesansu jesteś - i na kurach się znasz i na zmarszczkach :cool:
  • [cite] Jadwiga:[/cite]Mam pytanie do stosujących ciekłą parafinę. Czy smaruję się ją tylko np. dłonie i stopy, czy jakieś kąpiele się urządza? Mam problem z bardzo wysuszonymi piętami i dłońmi (w zimie pęka mi naskórek przy paznokciach). Stosowałam różne rzeczy- maść z wit. A, oliwkę dla niemowląt, specjalne kremy zimowe, jadłam suplementy witaminowe itd., ale efekt jest mizerny. Czy ta parafina pomogłaby?

    Jadwigo.
    Parafiną smaruje stopy i dłonie,ale (podobno)dla lepszego efektu dobrze jest zalozyc na noc bawełniane skarpety(po smarowanku),albo rękawiczki(na dłonie oczywiście.
    Parafinę lekko ogrzewam w garnku z wodą i taka smaruje dlonie i stopy.
    Podobno na popękane stopy bardzo dobre są kremy z mocznikiem(podpowiedziała mi to ciocia-farmaceuta)
    Ja mam natomiast inny,wypróbowany sposób(przez moja Babcie ),otóż moczę stopy w krochmalu.Na prawdę działa,tylko trzeba znaleźć czas a z tym trochę trudniej.
    Co do pękającej skóry dłoni,parafina pomaga mojemu synowi,który ma sączące ranki.
  • [cite] Marcelina:[/cite]To geny. Moja Mama do śmierci miała bardzo ładną cerę, zmarszczki tylko mimiczne, moja siostra jest grubo po czterdziestce a też śladu zwiotczenia.

    nistety geny... ja mam cienka i sucha skore i taka sie sama z siebie latwiej marszczy, jeszcze jestem przed 30-tka a niestety jak sie usmiecham to wokol oczu siateczka - no co zrobic, taki lajf.
  • to co z tymi kremami do suchej skory? potrzebuje taki na zime, wiec chyba tlusty ? Ziaje ktos polecil...

    mozecie podac konkretny model? bo ja sama nie bede kupowac, musze poprosic i kupno rodzine i mi przywioza.
  • http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=413564


    Pustynna,ten kiedyś miałam i był bardzo dobry.
  • Widzę, że o peelingach nikt nie mówi, to ja wrzucę taki 'domowej roboty':
    Odkładam sobie do pojemniczka fusy z kawy (ja mam łatwiej, bo w makinetce robię i taki prawie suchy krążek mi zostaje) i stawiam sobie w łazience koło prysznica. Jak biorę prysznic, to nabieram garstkę fusów, dolewam troszkę żelu i tym się smaruję- zwłaszcza w 'krytycznych' miejscach. Zauważcie, że większość kremów 'antycel..' czy odchudzających zawiera kofeinę, a przecież tak łatwo samemu ją 'wyprodukować' :wink:.

    Na zmiękczanie stóp tutaj we Włoszech używa się kąpieli w wodzie z sodą oczyszczoną (ogólnie tutaj sody używa się do wszystkiego)- kiedyś próbowałam i było ok.

    I na koniec mam pytanie:
    Co na opuchnięte stopy? Kiedyś słyszałam, że są w sprayu, takie szybko działające 'mgiełki', które można ze sobą nosić. Coś takiego byłoby idealne- zna ktoś może?
  • Ha. Żart jest taki, że żadna z nas - ani mama, ani siostra, ani ja - nie miałyśmy trądziku w czasie dojrzewania ani tłustej cery.
  • Gwoli sprawiedliwości - mamy za to tendencję do tycia i musimy się bardzo pilnować oraz ograniczać.
  • [cite] Marcelina:[/cite]Gwoli sprawiedliwości - mamy za to tendencję do tycia i musimy się bardzo pilnować oraz ograniczać.


    Taaaaaa
  • A - Mikuś, priva Ci zaraz machnę.
  • Machaj,machaj:bx:
  • a coś na wągry? ja mam z tym wieczny problem :en:
  • Taja, fajny jest peeling kawitacyjny - tyle, że nie w ciąży.
  • @Marcelina kawi.. co? ja prosta babka jestem.. :bigsmile: gdzie mam się po taki udać? ciąża się niedługo kończy :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • Kawitacja

    Fajne, nie podrażnia i można od razu iść na imprezę :) Moja kosmetyczka nakłada mi potem jeszcze maskę - i efekt wypasiony.
  • Mikusiu, priv dojszł?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.