Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Systemy ;)

13468914

Komentarz

  • ja sobie podzieliłam na foldery, które w środku są podzielone na foldery tematycznie:
    dokumenty (rachunki, pisma, pity itd.)
    zdjęcia (tam mam datami)
    muzykę
    wspólnota (tam podział wg potrzeb)
    drzewo genealogiczne (rodziny osoby)
    dom (przepisy, arkusze org)

    i uważam jak zapisuję pliki, aby były we właściwych folderach bo inaczej to mi się nie sprawdza
    :bigsmile:
  • U mnie prócz:
    - dokumenty firmowe
    -faktury
    -zdjęcia praca
    -zdjęcia nasze ( w tym foldery ,że z wakacji, świąt, spotkań, itp )

    jest jeden nazwany : blablabla :bigsmile: wrzucam do niego wszystko to co nie pasuje do innych i raz w miesiącu jest porządkowany, co nie potrzeba do kosza, żeby zrobić miejsce na kolejne "śmieci mogące się jeszcze kiedyś przydać" powinnam chyba nazwać go " korytko chomika":wink:
  • [cite] hipolit:[/cite]U mnie prócz:

    jest jeden nazwany : blablabla :bigsmile: wrzucam do niego wszystko to co nie pasuje do innych i raz w miesiącu jest porządkowany, co nie potrzeba do kosza, żeby zrobić miejsce na kolejne "śmieci mogące się jeszcze kiedyś przydać" powinnam chyba nazwać go " korytko chomika":wink:

    Blablabla :bj:
    ja mam "nowe pliki", "jeszcze nowsze pliki", "aaaaale nowe", "Ważne", "do zrobienia" i nie wiem co jest w którym
  • [cite] hipolit:[/cite]
    jest jeden nazwany : blablabla :bigsmile: wrzucam do niego wszystko to co nie pasuje do innych i raz w miesiącu jest porządkowany, co nie potrzeba do kosza, żeby zrobić miejsce na kolejne "śmieci mogące się jeszcze kiedyś przydać" powinnam chyba nazwać go " korytko chomika":wink:

    kupuję - podoba mi się :ay:
  • My mamy dwa super ważne foldery Ola i Krystian. Napiszę,jak jest w moim,bo do mężowskiego boję się zaglądać. W moim folderze mam kolejne foldery tematyczne typu Dom, Nauka, Samochód itp, jeśli sytuacja wymaga to robię foldery kolejne bardziej szczegółowe w tych nadfolderach. Pliki staram się opisywać dokładnie, żeby wiedzieć,co jest co. W pracy miałam foldery podzielone firmami, które robiłam, a tam podział na sprzedaż, zakupy,kalkulacja podatku, pisma itp.
    A i oczywiście mam też pierdzielnik,czyli pliki luzem - to te, na których kwalifikację nie mam pomysłu.
  • O, to ja mam podobnie ze studiami.

    licentcjat->1,2,3 rok,->przedmiot->dział->temat->notatki // skan tekstu.

    teraz mi się już tak nie będzie chciało:bigsmile:
  • A jaka ulga, jak w koncu wszystkie te notatki wyrzucic mozna :bigsmile:
  • o nie!!


    Absolutnie!!


    Piotrek od 1 roku trzyma wszystkie (WSZYSTKIE) ksera nawet:bigsmile:


    To wbrew pozorom nie zawsze głupoty były:wink:
  • Moj maz byl bardziej oszczedny, po prostu jak zaczal studia, to zalozyl sobie jeden zeszyt, na ktorym widnial napis "zeszyt do UJ-tu". No, porzadek mial przynajmniej w notatkach :cool:
  • Wklejam:

    System @Lili na porządkowanie skrzynki pocztowej - mnie pomogło, zredukowałam liczbę nieprzeczytanych maili z 2189 do 1835 :ih:

    "Ja jak usuwam to albo ustawiam alfabetycznie maile wg adresatów (wtedy baaardzo łatwo usuwa się nawet stare newslettery i spamy z tych samych adresów)

    czasem też alfabetycznie tematami

    pomaga oczyścić 10-50% skrzynki bez czytania ..."
  • Dopiero odkryłam ten wątek....

















    I



















    :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:














    Dziewczyny
    :whorship::whorship::whorship:
  • Ja namawiam żonę, aby tu zajrzała :)
  • Namawiaj namawiaj i jeszcze pliki od Haku jej załatw. Są cudne :bigsmile:
  • Żona Admina powinna znać wszystkie wątki :ag:
  • Chyba, że forum jest objęte intercyzą ;)
  • A jest?:bigsmile:
  • A tak w ogóle, to ja też nieśmiało poproszę te "systemy" na e-maila
  • [cite] Cart:[/cite]
    [cite] juka:[/cite]bardzo proszę o szczegóły - jak, gdzie, kiedy, za co ile.
    ostrzegam, że bezczelnie zerżnę.
    A zżynaj na zdrowie! :bigsmile:

    Porządek w pokoju- od 0 do 5 punktów codziennie
    obowiązki domowe (mycie podłogi, naczynia itp. według grafiku) 2 punkty
    Czyli od poniedziałku do piątku mogą zdobyć po 7 punktów.
    W weekendy mają po 3 obowiązki domowe ( po jednym po śniadaniu, po obiedzie i po kolacji) plus porządek w pokoju, więc mogą max dziennie w dni weekendowe zdobyć 11 punktów.

    Razem tygodniowo: 5 dni po 7 pkt i 2 dni po 11 pkt.
    Razem 57 pkt.
    Trzy dodatkowe punkty (te brakujące do 60 :wink:) dajemy za szczególną aktywność albo wykonanie czegoś ponad plan.

    W tygodniu obowiązuje zakaz gry na komputerze.
    Ale w weekend każdy punkt to minuta gry. Jednak nigdy dłużej, niż 30 minut grania dziennie. Jeśli punktów jest mniej- mniej minut.

    Trochę plan modyfikowaliśmy od zeszłego roku, bo okazało się, że najgorsza rzecz dla nich to porządek w pokojach. Dlatego teraz właśnie za porządek można zdobyć więcej minut.

    U nas w domu od dwóch lat jest bardzo podobnie, ale to, co szwankuje, to sprawdzanie :shamed: (czyli ja)

    Kiedy sprawdzasz te pokoje: rano, jeszcze przed szkołą? Macie ustaloną godzinę wykonania dyżuru codziennego i weekendowego? Kto zapisuje te punkty? Przepraszam za takie szczegółowe pytania, jeśli chcesz, to może mailem. Nam się to rozjeżdża, ale tak czuję, że to moja wina - brak konsekwencji do końca i muszę coś z tym zrobić
  • @ magmonda, jak ja Cię rozumiem! :wink:
  • [cite] MonikaN:[/cite]Ręczniki raz na tydzień. Pościel bez przesadyzmy miesiąc gnijemy w tych samych poszewkach.
    A ANFIA TARNER zdecydowanie przegina.
    Primo ja uważam, że ona sama w domu nie sprząta (ma taki piękny manicure).
    Siedzi przy lapku i stuka te swoje mądrości wskazując palcem, która pomoc domowa ma wysprzątać kibel, a która zmienić poszewki. Potem przelatuje palcem w rękawicy, co by się paznokietki nie popsuły po zakurzonych meblach i znów panie do pomocy domowej do roboty.
    Secondo w programie widziałam kiedyś tylko psy, a zero dzieci więc nie ma co się na Niej wzorować.
    Chałupkę ma piękną z zewnątrz i wewnątrz tylko czy ona jest normalna z tym sprzątaniem?

    Moniko, ale to nie jest z Anthei Turner, tylko kogoś innego (kok i rękawice z futerkiem). Mam książkę Anthei i jest o wiele bardziej sensowna. Np."jeśli w domu nikt nie pali-mycie okien 2 razy(albo może 4) w roku", "zmiana ręczników i pościeli raz na tydzień", OK, lekka przesada, ale mniejsza niż o tej z Kokiem.

    W ogóle b.ją lubię:bigsmile:









    Chociaż wolę Was:bigsmile: :bigsmile: :bigsmile:









    Normalnie, odczuwam świętą zazdrość, jak przy czytaniu Żywotów :wink: Uwielbiam plany i robię je często, ale... na tym się kończy:shamed: :shamed: :shamed: :shamed: :shamed:
    Jedyny, z którym w miarę sobie radzę, to mój plan treningów, ale to dlatego, że jest b.b.prosty i się nie przepracowuję (ostatnio w ramach kardio robię 30min. marsz:sad:)
    A i o to nie zawsze :sad:

    PS.A.T. ma dwie czy trzy pasierbice, dwa psy i cztery koty. I męża. Z tego wszystkiego tylko psom wszystko jedno, czy ktos je ogląda :wink:

    edit:PS
  • @Magmonda:
    Sprawdzam ja, bo mąż nie ma miłosierdzia.:wink:
    Kontrola odbywa się wieczorem, bo inaczej wieczorem byłby bałagan a rano spóźnialiby się do szkoły, żeby punkty zaliczyć.
    W weekendy jest łatwiej- po posiłkach, czyli każdy ma zadanie na po-śniadaniu, po-obiedzie i po-kolacji. W tygodniu mają po jednym obowiązku i zazwyczaj robią wtedy, kiedy powiem, bo np. umycie podłogi w kuchni nie ma sensu przed myciem naczyń a odkurzanie przed uprzątnięciem stołu po obiedzie.

    Ale właśnie odkryłam, że te dodatkowe trzy punkty działają cuda- dzieci same pytają, czy nie trzeba węgla przynieść albo ziemniaków obrać.:wink:

    Jak tak dalej pójdzie, to faktycznie będę tylko leżeć i pachnieć.:bigsmile:
  • Ale o co chodzi kto to jest ta z kokiem?:bigsmile:
  • Haku, Lila, ja też proszę o stosowne pliki na priwa. OK, Haku, Ty możesz jak urodzisz, wrócisz do domu i się nawąchasz niemowlaka :wink:
  • Nie wiem jak wcześniej mogłam nie zauważyć tego tematu, uwielbiam takie rzeczy, właśnie zabieram się za zrobienie porządku w dokumentach i na tę okoliczność zakupiłam super teczkę
    Haku, podeślij mi te swoje systemy, szczególnie ten exelowski, robiłam sobie takie wyliczenia zawsze ale w głowie, ewentualnie w notesie, czas się na kompa przerzucić, tym bardziej, że w styczniu większy wydatek mamy i trzeba to ogarnąć jakoś.
    W sumie ten ze sprzątanie też poproszę, wypada się w końcu ogarnąć :wink:
  • Kasia M to wyslij mi pw, to załączę :bigsmile:
  • Wysłałam, zobacz czy doszło, bo kiedyś jak do Ani D. pisałam w sprawie dyni to nie dochodziło.
  • Doszło, wyśle jak tylko wrócę z poczty :smile:
  • Może komuś się przyda :bigsmile:

    Organizator Świąteczny
  • @Haku, przez mój ukochany 1 trymestr wszystkie systemy mi padły. Dziś zamiast sprzątać kuchnię to koncentruję się na utrzymywaniu zawartości żołądka na miejscu :wink:

    Dla oczekujących też powinien być jakiś system, np. zrób jak dasz radę, jak nie dasz to olej... kiedyś zrobisz, może to trochę potrwać.
  • A wiesz... ja miałam plan w 3 wariantach na I trymestr :wink:
    a na połóg w 5 :ag:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.