Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Marsz Niepodległości - relacje naocznych świadków

1246789

Komentarz

  • [cite] Marcelina:[/cite]Meter szedł razem z Piotoru, poglądy ma wypisz wymaluj takie same, więc i relacji pisał nie będzie, widział to samo. I wnioski tyż niestety zbieżne.


    A my najserdeczniej dziękujemy Ance! Gościło u niej 26 (dwadzieścioro sześcioro) dzieci wraz z matkami. Zadymki na placu Konstytucji to przy tym pikuś :cool: Było super świetnie!
    Podziwiam i zazdraszczam. Lubię jak jest dużo dzieci. Przynajmniej jest na kogo zwalić bałagan w domu:wink:
    Ale poza tym myślę że organizatorzy marszu nie byli przygotowani na tyle osób i dlatego też nie byli w stanie przeciwdziałać zadymiarzom, niezależnie od tego czy byli zwykłymi chuliganami czy prowokatorami. Z jednej strony cieszy że patriotyzm ma tylu zwolenników, z drugiej trochę powinni wziąć to pod uwagę organizatorzy. Mam nadzieję że będzie next time. Szkoda by było zmarnować tyle patriotyzmu. Bo to naprawdę siła.
    Nie ma się co dziwić że tv się skupia na rozróbach, w końcu są bardziej "medialne" niż zwykły marsz. Nie dziwię się też że do starć dochodziło przy kamerach i dziennikarzach. W końcu trzeba się mieć czym chlubić i być widzianym.
    A że prawica i patriotyzm są źle widziane i sekowane to też nic nowego, należało się spodziewać. W całej Europie są lewackie rządy.
    Dzisiaj to należy być europatriotą...
  • Na marszu było dwóch młodszych kolegów męża, żołnierzy. Pojechali kulturalnie w mundurach galowych z flagami. Wdali się w dyskusje z młodzieżą- na pozór kultutalną z flagami, uśmiechnięci, pytali jak w wojsku. Młodzi zaczęli coś mówić o napływie chińczyków, arabów itd. Koledzy męża odpowiedzieli, że Polacy są narodem często, gęsto emigrującym więc jakieś komentarsze w stosunku do przyjezdnych i uczciwie pracujących są nie na miejscu. Młodzież ich nie pobiła ale zbluzgała, nazywając ich między innymi "dupczonymi przez ruskich sługami komora" :cool:
    Marysia
  • Właśnie zakończyła się konferencja prasowa organizatorów marszu. Prof. Jan Żaryn bardzo kulturalnie i rzeczowo podsumował marsz - zarzucił m.in. dziennikarzom kompletny brak obiektywizmu, bo relacje telewizyjne które widział, były kompletnie różne niż rzeczywistość.

    OT: Marysiu, jak się czujesz? Rzadko się tu odzywasz :(
  • biegna jak orki raczej
  • Praktycznie mieszkamy teraz u teściowej. Ja nie mam siły codziennie do niej chodzić, więc po prostu przeniosłam nasze rzeczy. Mam wraca do zdrowia bardzo powoli, a dzieciaki przyśpieszają ten proces, mam takie wrażenie. Mąż nieuchwytny, dyżur za dyżurem, wszystko przez drugą specjalizacje i oczywiście pieniążki. Za każdy mrazem sobie przypominam opowieść jeden z osób z forum, że zna lekarza który zarabia dobrze, nie kosztem rodziny i jeszcze do tego lata samolotami. I za każdym razem myślę jak niewiele w tym prawdy. :confused: ale strasznie się cieszę, że spytałaś. Ja śledzę na bieżąco więc wiem co się u Was dzieje.
  • Z komentarza Ziemkiewicza:

    Wracając do Marszu â?? w czym właściwie brałem udział? Powiedziałbym, że w potężnym Marszu Protestu Przeciwko Blokowanu Marszu Niepodległości. Bo, jak mówiłem, wszyscy ludzie, z którymi rozmawiałem, myśleli podobnie jak ja. I podobnie jak ja zdawali sobie sprawę, że w ten sposób działa, i za rok zadziała jeszcze silniej, mechanizm nakręcany przez manipulatorów z â?žjednej z warszawskich kawiarniâ? i z Czerskiej. Niedawny wstępniak Seweryna Blumsztajna, w którym już zapowiedział on, że w przyszłym roku siły narodowo-katolickie będą jeszcze liczniejsze, a niebawem wejdą do Sejmu i może nawet rządu, dowodzi, że ludzi ci nie robią tego z głupoty, ale zupełnie świadomie. Oni po prostu potrzebują nienawiści do â?žfaszystówâ?, żeby nią zarządzać, żeby mieć siłę szczucia, judzenia i ogłupiania â?žmłodych wykształconych z dużych miastâ? â?? tylko na tej nienawiści mogą budować swą siłę, gdy poziom życia spada i będzie spadać. A mała grupka kiboli czy skinów to za mało, by odpowiednio nienawiść nakręcić; trzeba, żeby â?žfaszystówâ? były tysiące, wiele tysięcy, i żeby w Święto Niepodległości lała się krew. Te motywacje â?žPorozumienia 11 listopadaâ?, czy raczej kogoś, kto za stoi za nim i za â?žpożytecznymi idiotamiâ? zatrudnionymi do reklamowania â?žpokojowej blokadyâ? są dla mnie oczywiste jak w pysk dał.

    Dlaczego w takim razie, wiedząc to, wspieram Marsz? Zwłaszcza, że nie wszyscy jego uczestnicy, delikatnie mówiąc, są sympatyczni?

    Na to pytanie, zadane dziś przez Piotra Zarembę i Tomasza Terlikowskiego, odpowiem tak samo, jak odpowiedziałem Joasi Lichockiej w rozmowie dla niezależna.pl: bo trzeba. Bo jeśli zostawilibyśmy w ubiegłym roku narodowo-radykalnych samym sobie, ograniczając się do potępienia lewicowej przemocy w felietonach i komentarzach, to w tym roku bandyci z antify wespół z niemieckimi towarzyszami rozbiliby procesję Bożego Ciała, nie mówiąc o marszu pamięci w rocznicę Smoleńska, który już przecież â?žpożyteczni idiociâ? uznali za faszystowski z powodu paru zapalonych pochodni. Nie wiem, kto spalił wóz TVN-owi, i przykro mi, jeśli był to ktoś, kto miał coś wspólnego z moim Marszem, ale jeśli nie chcemy wkrótce zobaczyć w Warszawie anarchistów demolujących kościoły, jak w Rzymie, ze świętoszkowatym błogosławieństwiem plotących najobłudniej o â?žnie podleganiu nienawiściâ? autorytetów i animatorów â?žjednej z warszawskich kawiarniâ? â?? to musimy tego dnia iść ramię w ramię z ONR, tak długo, jak długo to nie on, ale jego wrogowie łamią prawo.


    całość tu
  • Wszystkim dziękuję za obszerne relacje!
  • To i ja napiszę,
    choć już wcześniej ProMama nas "obsmarowała" :wink: - OT: Promamo dziękuję, za miłe słowa:bigsmile:

    Byliśmy na Marszu całą rodziną - z 4 dzieci. Zaczęliśmy od mszy św., potem przed kościołem spotkaliśmy reprezentatnów Wielodzietnych - fajnie było Was zobaczyć w realu :smile: i ruszyliśmy z całą kolumną ludzi na marsz, zgodnie z instrukcjami organizatorów, prowadzeni przez kordon policji.
    Z czasem policja się wycofała, nasza kolumna połączyła się z tymi co szli z pl. Konstytucji i dalej szliśmy. Jak tylko zobaczyliśmy transparent - "Tu idą dziecioroby" to oczywiście poszliśmy za nim :wink:
    Rzeczywiście wielu starszych ludzi nam dziękowało, że przyszliśmy, ze pokazujemy jak wyglądają "polscy faszyści". Atmosfera była bardzo miła. Nawet młodzi chłopacy, których było bardzo wielu przy dziciach starali się o kulturę swego języka.
    Miałam stracha nie powiem, bo wiedziałam, że szykują się tacy co chcą zepsuć tę imprezę, wiedzieliśmy od ProMamy, ze na pl. Konstytucji były rozruby. Ale w czasie marszu nic takiego się nie działo. Wszyscy szli kulturalnie, skandując rózńe lepsze i gorsze hasła - żadnego rasistoskiego nie słyszałam !- od czasu do czasu ktoś rzucał petardy, ale na bokach, tam gdzie w zasadzie nie było ludzi, z pieśni to śpiewaliśmy tylko Rotę - moż einne do nas nie dotarły. Jak spojrzeliśmy w przód czy w tył to ani początku, ani końca marszu nie było widać - może biało-czerwonych flag !!!
    Raz tylko chłopacy pobiegli gdzieś w bok z hasłem, ze tam biją (przy skrzyżowaniu z (Puławską), ale zaraz spokojnie wrócili.
    Doszłam z dziećmi do pomnika Piłsudskiego i się wycofałam ze względu na zmęczenie dzieci, mąż poszedł aż do pl. na Rozdrożu - i za jego pobytu tam jeszcze nic sie nie działo złego.
    Potem dotarliśmy do teściów i zobaczyliśmy co mówią o marszu w telewizjach :shocked::shocked::shocked::shocked::shocked::shocked:
    My chyba byliśma na innej imprezie :wink:
  • Nie mogę pogodzić sie z tym, jak zmanipulowano informacje o marszu - pokazuje się 5% prawdy - tej o zamieszkach wokół marszu a nie pokazuje sie jak wyglądał ten marsz naprawdę. pisze się, ze Uczestnicy marszu bili policję - tzn. że co ja, moja rodzina, wielodzietni, sarsi panowie i ci kulturalnie zachowujący się młodzi ludzie???
    Jak tak można!!!

    Nie no jestem tak oburzona tym co czytam i obejrzałam, ze brak mi słów by to opisać!

    Aż żałuję, ze nie zrobiłam żadnych zdjęć.
  • Wiecie co?
    Dziękuję Wam, że o tym piszecie.
    Bo dzięki Wam mogę się dowiedzieć jak naprawdę było. Gdybym musiała polegać tylko na relacji tv, to teraz bym wierzyła w to, że Marsz Niepodległości to był zbitek bandziorów i chuliganów.

    A swoją drogą dzisiaj, chyba na tvn-ie pokazywali, że na kilka dni przed marszem rozdawali "oszołomom" ulotki o tym, jak się przygotować do bijatyki żeby jeszcze ciekawiej i efektowniej było...
    To ciekawe, ojcom chyba takie ulotki rozdawali, a ci tatusiowie to po godzinach chyba oprychy jakieś, co to ukołyszą dziecię do snu a później wybywają na dresiarskie ustawki do lasu....?

    Przyznać się Tatusiowie z orga, którzy z Was mają takie "leśne" hobby.. :cool:
  • Jeszcze powinnam napisać, jak moje dzieci cieszyły się, ze były na takim marszu, jak potem z dumą długo jeszcze śpiewały, ze są Polakami.

    A swoją drogą odkrywamy jak bardzo wychowawcze było ... wzięcie dzieci na ten marsz!!! Zobaczyli jak wyglądał naprawdę.

    A potem pokazanie im co o marszu mówi się w TV ! - Nauka na przyszłość dla młodzieży - bezcenna!

    Normalnie tyle tematów do obgadania, świetna ilustracja manipulacji informacjami, ale też nauka, że to nie abstrakcja, że o życie w naprawdę wolnej Polsce trzeba walczyć, czasem wręcz. Dotychczas to były opowieści z dawnych czasów o "małych powstańcach" - mam wrażenie, że wczoraj moi poczuli się trochę jak "mali powstańcy".
  • I ... jeszcze ... dziękuję wszystkim Wielodzietnym, którzy zainspirowali mnie do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Bez Was chyba, by nawet motywacja mojego męża nie pomogła i nigdzie bym nie poszła..

    Szczególne ukłony należą się ProMamie i DOETacie za to że chciało im się tak daleko tłuc z dziećmi, by pokazać co jest ważne. :whorship::whorship:

    No i Payboyowi za pomysł z marszem i wszystkie ważne informacje okołomarszowe

    i Maćkowi, ze napisał, że idzie z dziećmi

    i tym, którzy też poszli, że było nas tyle, że wzrokiem nie szło ogranąć!

    Dzięki!

    :whorship::whorship::whorship::whorship::whorship:
  • Jako ciekawostkę wkleję zdjęcia znajomej, która wybrała się na "Kolorową Niepodległą". Wygląda na to, że się tam nieźle wynudzili :)

    https://picasaweb.google.com/117402655928997861622/11ListopadaKolorowaNiepodlegA#

    A tu jeszcze niezły film z rozróby na pl. Konstytucji:

    http://wiadomosci.wp.pl/title,Wielka-zadyma-w-Warszawie-Jak-do-niej-doszlo-film,wid,13980237,wiadomosc.html?ticaid=1d5ee
  • http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/308893_186680644750130_100002245883055_394114_1967845743_n.jpg

    Poseł Kalisz świętuje w śliniaczku :)
  • A propos filmu z wp.pl. Krzysztof Bosak zwraca uwagę na FB na jednego pana z dużym nosem, który na filmie pojawia się w zwiniętej, białej kominiarce.

    http://i39.tinypic.com/ighssw.jpg

    Ten sam pan pojawia się na filmie jednej z lewicowych organizacji broniących praw lokatorów, gdzie jako przypadkowy przechodzień wdaje się w awanturę i podpuszcza demonstrujących.

    http://i39.tinypic.com/1z377ma.jpg

    Zagadka na koniec - dla jakiej służby państwowej ów pan pracuje?
  • Temat się rozwija. Ten sam dżentelmen najprawdopodobniej zaatakował fotoreportera:

    http://www.youtube.com/watch?v=tWCXBoodFTk
  • I jeszcze jeden filmik. Niby nie z Marszu, a może właśnie z Marszu?

    http://www.youtube.com/watch?v=1LTnSEQ6fbM
  • Rozmawialiśmy z mężem ze znajomym pracującym w Polsacie, który to był na pl.Konstytucji z kamerami. Opowiadal, ze wszyscy obecni na placu byli zdziwieni postawa policji, która ni z gruszki ni z pietruszki kazala opuscic plac osobom z immunitetami itd., po czym zaczęła lać wodą z armatek po uczestnikach. W ten oto sposób policja (chcąc podobno zmienić trasę Marszu?) sprowokowała chuliganów.. Na filmiku na wirtulanej polsce dokladnie to widać.

    Tak sobie myślę.. dlaczego policja nie mogła sie dogadać z organizatorami Marszu nt zmiany trasy?
    I co mnie jeszcze zdziwiło.. kiedy przyjechaliśmy na miejsce od strony ronda Jazdy Polskiej atmosfera była bardzo nerwowa.. te petardy wybuchajace z wielkim hukiem.. po co to bylo??
  • http://a2.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc7/296936_272342579467817_152249174810492_715078_1148882300_n.jpg
  • petardy to sprawa kibiców, za przyzwoleniem organizatorów, takie pokojowe wyładowanie emocji. Mi się akurat podobało.
  • Prayboy - proszę na ten tychmiast do watku "ściąga dla Mikołaja"

    :cool:


    p.s . priva do magg napisałam też
  • [cite] prowincjuszka:[/cite]Marsz był dla patriotów a nie szwabskich nazistów, nie wiem jakim prawem oni się na tym marszu znaleźli.
    Niemieccy zadymiarze nie przyjechali na marsz, tylko po to, żeby marsz zablokować (na zaproszenie naszych rodzimych lewaków). Ostatecznie nie blokowali, bo policja ich zgarnęła jeszcze przed marszem, ale co bydła narobili, to ich (m.in. zaatakowali grupę rekonstrukcyjną, która szła na oficjalne państwowe obchody), a co gorsza chyba ich nie spotka za to żadna kara, poza paroma mandatami.
  • Z relacji osoby znajomej wynika że że jedynym niepokojącym elementem była dziwnie zachowująca się policja. Niestety ulice nic mi nie mówią nie pamietam zresztą więc nie wiem gdzie dokładnie byli.
  • Oglada ktos farbowanego w TVP2? Ma byc o Marszu.
  • oglądam i jak widzę panią Sz.to mi wszystko opada:confused:
  • A kto to jest farbowany?Nie mogę włączyć TV bo młody u mnie śpi.
  • Oglądałem z żoną film z pyta.pl i zwróciłem uwagę na nieustannie przebiegające tam i z powrotem białe kaski. I to jest ciekawa rzecz, bo ja też te mrowiące się białe kaski zapamiętałem. Sens ich biegania w tłumie ludzi trudno mi zinterpretować inaczej, niż jako próbę zastraszenia jednych, a sprowokowania drugich. Bo na ogół tego typu oddziały szturmowe chowa się gdzieś na zapleczu i wystawia dopiero wtedy, kiedy trzeba kogoś naprać. Tu zaś w ogóle nie było innej policji.

    PS. Jak mówią kibice - białe kaski robią laski :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.