Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Marsz Niepodległości - relacje naocznych świadków

1234579

Komentarz

  • edytowano listopad 2021
    rondo jest rozgrzebane od dawna, co więcej po przebudowie nie będzie już rondem a skrzyżowaniem tym samym utraci nazwę Dmowskiego, ponieważ skrzyżowania nie mają imion. Po to robiona jest przebudowa. Przy okazji zostanie zakorkowane centrum, ponieważ zlikwidowane będą pasy dla samochodów oraz wprowadzone naziemne przejścia dla pieszych
    Podziękowali 1Klarcia
  • Wilfrid powiedział(a):
    Proszę o wyjaśnienie, czemu Trzaskowski dostał taki list:

    bardzo dobrze, gospodarz miasta tak jak gospodarz domu ma obowiązek sprzątąć śmieci
  • Ratusz ma czas na wykonanie polecenia do środowego wieczoru

    Wskazane przedmioty mają być uprzątnięte na odcinku od ronda Dmowskiego do ronda Waszyngtona, czyli na trasie odbywającego się 11 listopada marszu, od godziny 20.00 w środę do północy w czwartek. Dodatkowo do godziny 20.00 w środę prezydent Warszawy ma poinformować wojewodę o wykonaniu polecenia.

    sprzątaj Rafałek :-) 

  • edytowano listopad 2021
    Ten plakat i polecenie sprzątania to totalne upokorzenie Trzaskowskiego. Cóż.. mógł nie zaczynać.... Frajer.

  • Moim zdaniem - asekuracja przed szykowaną prowokacją. Oprócz zwyczajnej chuliganerii, szykuje się na gościnne występy Antifa.
  • edytowano listopad 2021
    Dzisiaj były taaakie korki w Warszawie, aż boję się jutra.

    W sumie przeszłabym się raz na ten marsz, nigdy nie byłam i zastanawiam się czy warto. Ktoś z forumowiczów był? 

  • Obok naszego domu dziś cały wieczór jeżdżą policyjne więźniarki (dziesiątki ich) w stronę Warszawy, oczywiście na sygnale. Oszaleć można
  • edytowano listopad 2021
    paulaarose powiedział(a):
    Dzisiaj były taaakie korki w Warszawie, aż boję się jutra.

    W sumie przeszłabym się raz na ten marsz, nigdy nie byłam i zastanawiam się czy warto. Ktoś z forumowiczów był? 

    Byłem na wszystkich od 2010 roku. Wielu forumowiczów też. Nie wszyscy teraz piszą.  Teraz też idziemy. Jakby co można się dołączyć.
    Podziękowali 1Klarcia
  • W zeszłym roku według sądu, nie było marszu, to albo był i sąd się wygłupił,  że nie było,  a jeśli był,  to powinni normalnie iść jako zgromadzenie cykliczne.  
  • paulaarose powiedział(a):
    Dzisiaj były taaakie korki w Warszawie, aż boję się jutra.

    W sumie przeszłabym się raz na ten marsz, nigdy nie byłam i zastanawiam się czy warto. Ktoś z forumowiczów był? 

    Nie raz, z dziećmi. 

    Podziękowali 1Prayboy
  • Właśnie o was myślałem.  Kto jest na marszu?
  • Kajla powiedział(a):
    Kornik powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Proszę o wyjaśnienie, czemu Trzaskowski dostał taki list:

    bardzo dobrze, gospodarz miasta tak jak gospodarz domu ma obowiązek sprzątąć śmieci

    Ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i inne elementy małej architektury to są śmieci? Polecenie ich sprzątania to nie tyle upokorzenie Trzaskowskiego, tylko otwarte przyznanie się do świadomości tego, że na marszu pod patronatem państwa pojawi się takie bydło, że trzeba przed nimi pochować wszystko co da się oderwać od ziemi. Była właściwie jakaś inna manifestacja, przed którą chowano ławki i stojaki na rowery?
    Niech jeszcze zadbają, by nikt nie spalil żadnego balkonu.

    Zadbała o to straż marszu. 
  • Jak się okazuje niepotrzebnie się obawiano. 

  • edytowano listopad 2021
    Na lotnisku to strajki kobiet. Bo bardzo niszczą elewacje
    Podziękowali 2asiao Klarcia
  • Tez bywam na marszu z dziećmi. Bardzo fajna atmosfera. Dziś niestety praca mi uniemożliwiła bytność. 

    Podziękowali 1Prayboy
  • Prayboy powiedział(a):
    Jak się okazuje niepotrzebnie się obawiano. 


    Jak policja nie prowokuje, to i burd nie ma. W tym roku widocznie Ci którzy zawsze bohatersko stawiali czoła marszowi, pojechali na granicę. Aktywiści lewicowi też na wschodzie. Antifę tak samo koło granicy widziano. Kto by miał teraz głowę do marszu.
  • Myślę że to raczej dlatego że ludzie czują powagę sytuacji. 
    Podziękowali 2Berenika Klarcia
  • ale mobilizacja pełna, policja z Gda została oddelegowana do Wawy :o
  • wcale tej policji widać nie było, może warszawska pojechała na wschód.
  • Kornik powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Moim zdaniem - asekuracja przed szykowaną prowokacją. Oprócz zwyczajnej chuliganerii, szykuje się na gościnne występy Antifa.

    Ty tak na poważnie o tych gościnnych występach Antify, jak rozumiem niemieckiej?
    Tak, na poważnie. Przyjechali z Niemiec, ale ostali szybko przez organizatorów spacyfikowani, chyba zgarnęła ich policja, nie zdążyli zrobić zadymy.
  • Kornik powiedział(a):
    Kajla powiedział(a):
    Kornik powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    Wilfrid powiedział(a):
    Proszę o wyjaśnienie, czemu Trzaskowski dostał taki list:

    bardzo dobrze, gospodarz miasta tak jak gospodarz domu ma obowiązek sprzątąć śmieci

    Ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i inne elementy małej architektury to są śmieci? Polecenie ich sprzątania to nie tyle upokorzenie Trzaskowskiego, tylko otwarte przyznanie się do świadomości tego, że na marszu pod patronatem państwa pojawi się takie bydło, że trzeba przed nimi pochować wszystko co da się oderwać od ziemi. Była właściwie jakaś inna manifestacja, przed którą chowano ławki i stojaki na rowery?
    Niech jeszcze zadbają, by nikt nie spalil żadnego balkonu.

    Faktycznie zadbali, ustawili parawany utrudniające rzucanie w budynki.

    A gdyby taki marsz organizować np. na nieużywanym lotnisku lub w podobnym miejscu, w którym nie ma niczego równie niebezpiecznego jak ławki i prowokującego jak balkony? Ile można byłoby miejskich pieniędzy zaoszczędzić...
    Równie dobrze mogę powiedzieć - gdyby tak wszystkie parady odmieńców, obsceniczne zresztą, organizować poza rogatkami miast, ile można by było miejskich pieniędzy zaoszczędzić.
    Podziękowali 2ganna4 Joannna
  • Krytyka polityczna pisze że było spokojnie i to jest właśnie problem. 
    Nawet się nie kryją
    Podziękowali 1Klarcia
  • Kornik powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Kornik powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Moim zdaniem - asekuracja przed szykowaną prowokacją. Oprócz zwyczajnej chuliganerii, szykuje się na gościnne występy Antifa.

    Ty tak na poważnie o tych gościnnych występach Antify, jak rozumiem niemieckiej?
    Tak, na poważnie. Przyjechali z Niemiec, ale ostali szybko przez organizatorów spacyfikowani, chyba zgarnęła ich policja, nie zdążyli zrobić zadymy.

    Mam wrażenie, że pracowicie opisujesz jakąś alternatywną rzeczywistość, która co prawda nie istnieje, ale za to jest bardziej zgodna z lansowanymi przez ciebie ideami


    Na TT obiło mi się o oczy, że przyjechała grupka, chcieli wejść w Marsz i zostali usunięci.
  • Nie no, oczywiście można też napisać jak powyżej. Kto ma jakie oczekiwania wobec marszu? Jeśli lewica oczekuje burd i pobić, które nie miały miejsca, więc snuje teorie, że to jeszcze gorzej, to jaki można mieć punkt wspólny? Inni oczekują wielkiego, biało- czerwonego marszu.
    Podziękowali 2Aniela Klarcia
  • Nikt nie pobił tylko dupy pokazują 
    Podziękowali 3Prayboy Aniela Klarcia
  • edytowano listopad 2021
    @Kajla bo uczestnicy parady równości to elita, nie to, co ta patriotyczna hołota. Kulturalni, schludnie ubrani, z wyważonymi hasłami, happeningami na wysokim poziomie i w ogóle szkoda, że Marsz Niepodległości nie jest jedną wielką paradą równości. Równości, tolerancji i braterstwa, z udziałem gości zza granicy i kolorowymi flagami. Ta nasza ma tylko dwa. Smutne :( 
    Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
  • i dobrze
    Podziękowali 1Karolinka
  • edytowano listopad 2021
    Jak tylko "krużganek" w oczy kole 
    to cóż...
     B)
     nie było czego nagrywać ;)
     
  • @Kajla - identyfikujesz się jako lewica? Ja tylko zacytowałam tytuł z Krytyki Politycznej. Ktoś słusznie zauważył, że w tym roku policja ochraniała marsz, wiec jakoś tzw. incydentów nie było. Pikietę z Babcią Kasia (widzialyscie, jak atakowała ochronę marszu?) szybko wyniesiono, antifiarzy zneutralizowano i jakoś zadym nie było. Do tej pory zawsze znalazła się grupa, która MUSIAŁA blokować faszystów, a policja nie miała wytycznych, żeby coś z tym zdecydowanie robić. Teraz Onet podaje, że miasto poniosło ogromne koszty wywozu materiałów budowlanych z ronda Dmowskiego. Dla mnie jest to o tyle nienormalna sytuacja, że zwyczajnie takie materiały budowlane powinny być zabezpieczone przed osobami postronnymi w trakcie prowadzenia prac budowlanych. Do tego większość została dostarczona na ten teren naprawdę w ostatnim czasie. Gdyby miasto współpracowało w jakikolwiek sposób z organizatorami marszu można to było rozwiązać inaczej, stworzyć taki harmonogram dostaw, żeby nie było problemu z zalegającymi płytami chodnikowymi (bo one leżały i czekały na budowę), może zwieźć materiały kawałek dalej w kierunku dworca centralnego. Ale miasto żadnej współpracy nie brało pod uwagę, a przecież nawet w przypadku jakiegokolwiek innego zgromadzenia plac budowy to nie jest dobre miejsce. Brak dobrej woli i pójście w zaparte.
    Podziękowali 1Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.