Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rekolekcje z ks.Johnem Bashoborą

1235717

Komentarz

  • edytowano luty 2013
    wcale nie kiepskie i zamyka dyskusję
    wracając do egzorcystów to jak wiesz każdy ksiądz ma taką moc (patrz modlitwa z egzorcyzmem podczas chrztu)


    a to ciekawe  zobacz... ten ksiądz musi mieć niezłe chody w niebie... akurat przejeżdżała przypadkowa straż pożarna...

    image

    Oto relacja suskiej straży pożarnej z przebiegu zdarzenia:

    Przed godziną 18:00 strażacy udający się do pożaru samochodu w miejscowości Skawce (powiat wadowicki) najechali na czołowe zderzenie dwóch samochodów osobowych w miejscowości Zembrzyce na drodze krajowej nr 28.

     

    Po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że na miejscu zdarzenia jest 8 poszkodowanych w tym jeden obywatel Ugandy. Strażacy wstrzymali ruch na całej drodze i natychmiast przystąpili do udzielania kwalifikowanej pomocy medycznej (założenie kołnierzy ortopedycznego, tlenoterapia bierna, założenie opatrunków osłaniających, stabilizacja kończyn i wsparcie psychiczne).

     

    W Polsce na spotkania z o. Bashoborą przychodzą tysiące wiernych, osób chorych, z nadzieją na cudowne uzdrowienie. Wraz z tłumaczką i organizatorem rekolekcji jechali właśnie na kolejne spotkanie - w Zembrzycach, kiedy tuż przed celem podróży wjechała w nich mazda. Ksiądz został przewieziony do szpitala w Wadowicach, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. We wtorek prawdopodobnie opuści szpital.


    Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala w Wadowicach, odniosły obrażenia nie zagrażające życiu, natomiast pozostałe osoby przewieziono do Szpitala wSuchej Beskidzkiej. Już w szpitalu zmarły dwie kobiety, podróżujące mazdą.


    Ze względu na liczbę poszkodowanych kierujący działaniem ratowniczym wezwał na miejsce kolejne zastępy. Następnie poszkodowani zostali przekazani przybyłym na miejsce zespołom pogotowia ratunkowego. Po przekazaniu poszkodowanych strażacy odłączyli instalacje elektryczne, a po zakończeniu czynności prowadzonych przez Policję, usunęli pojazdy na pobocze oraz zebrali pozostałości eksploatacyjne z jezdni.

     

    AKTUALIZACJA: 2012-06-26

  • W 2013 roku będzie wiele spotkań z księdzem Bashoborą.
    Zapisy są już zamknięte na rekolekcje w Słupsku i Szczecinie, rekolekcje w Chojnicach odbędą się w dniach 8-10 marca.

    Szczegóły i informacje o kolejnych rekolekcjach będą pojawiać się na tej stronie:
  • Wszystkie rekolekcje do końca czerwca są odwołane.
  • Wszystkie rekolekcje do końca czerwca są odwołane.
    masz na myśli ojca Jamesa Manjackala
    bo jego rekolekcje są odwołane...

  • Tak ,przepraszam pomyliłam się.
  • www.dobremedia.org
    Bashobora na żywo w TV internetowej jeszcze dziś i jutro - 2.03 - 3.03.2013 - warto posłuchać choć chwilę
  • Kolejny raz o.John przyleci do Polski w czerwcu

    i poprowadzi rekolekcje w:

     

    - Łomży - 3-5 czewrca 2013 - www.bozecialo.lomza.pl

     4 czerwca - otwarta Msza Święta o godz. 18.00 w kościele Bożego Ciała w Łomży

     

    Dzierżoniowie - 7-9 czerwca 2013 -www.rekolekcjeewangelizacyjne.pl 

  • Msza Święta dla wszystkich

    Zapraszamy wszystkich chętnych na mszę z o. Johnem Bashoborą


    w niedzielę 9 czerwca 2013

    godz. 18.00


    Msza Święta odbędzie się w

    PARAFII RZYM.-KAT. WNIEBOWZIĘCIA NMP
    W BIELAWIE
    58-260 Bielawa, pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 1 


  • Kolejny raz o.John przyleci do Polski w sierpniu i porowadzi spotkania w:
     
    - Rychwałdzie - 10-11 sierpnia 2013
      
    - Wałbrzychu - 12-13 sierpnia 2013
     
     
  • fragment świadectwa:


    Rozpoczęła się msza. Msza zupełnie inna niż te, na których bywałam w niedziele w Kościołach. Słuchałam zafascynowana tym, co się wokół mnie dzieje. Ta msza była taka jakaś…żywa. W końcu dotarłam do konfesjonału. Klęknęłam z zamiarem wyznania drobnych grzechów i w tym momencie, nagle, zobaczyłam całe moje całe życie jakby w świetle reflektora. W tym momencie zdałam sobie sprawę, że wiele rzeczy, które robiłam były ciężkimi grzechami – jak choćby chodzenie do wróżki, czytanie horoskopów, picie alkoholu, życie z mężczyzną bez ślubu, antykoncepcja, oglądanie i czytanie książek lub filmów, które propagowały erotyzm, materializm, wiarę w inne religie, a nawet ćwiczenie jogi czy tai-chi.

    Oszołomiona tym wszystkim, wyrzucałam z siebie kolejne grzechy jak z karabinu. „Boże, na pewno nie dostanę rozgrzeszenia za to wszystko”, pomyślałam. Jednak, kiedy skończyłam się spowiadać, ksiądz udzielił mi rozgrzeszenia mówiąc: Pan Bóg odpuszcza Tobie Twoje grzechy, - zrób czerwoną kreskę pod tym wszystkim, i zacznij nowe życie, razem z Jezusem. Amen”.

    Wstałam z klęczek. W tym momencie Ojciec Boshobora zawołał „Przyjdź Duchu Święty. Przyjdź Duchu Święty i uzdrów nas.” Powtórzyłam za ojcem Boshoborą „Przyjdź Duchu Święty i uzdrów mnie”.

    I wtedy nagle poczułam jak całą mnie ogarnia jakieś przedziwne uczucie szczęścia. Pierwszy raz w życiu poczułam się tak ogromnie kochana i akceptowana. Z moich oczu zaczęły płynąć łzy radości i przeogromnej wdzięczności. Ojciec Boshobora zawołał „A teraz Ci, których Jezus uzdrowił, radują się w duchu”. Moja radość była tak wielka, że zaczęłam się głośno śmiać. Nigdy wcześniej nie czułam się tak bardzo szczęśliwa. Nagle zrozumiałam, że ta miłość pochodzi od konkretnej osoby. Że nie jest przypadkowa, ale jest skierowana konkretnie do mnie. W sercu usłyszałam słowa „Kocham Cię Córeczko i wybaczam Ci wszystko, czym poraniłaś siebie i mnie. Daję Ci nowe życie. Chcę abyś mnie kochała”. Mówił do mnie Jezus.

    Kiedy msza się skończyła, opowiedziałam przyjaciółce co się we mnie wydarzyło.Była bardzo szczęśliwa, mówiła, że modliła się gorąco o moje nawrócenie. Wtedy dopiero zrozumiałam, że nawrócenie oznacza nawiązanie bliskiej relacji z Bogiem opartej na miłości.

    Niedługo minie pięć lat od tamtego dnia. Moje życie zmieniło się diametralnie. Nie ma już tej dziury, która była we mnie. Zapełnił ją swoją miłością Jezus. Teraz nie mogę się doczekać aż przyjmę Go w Komunii Świętej, więc biegnę na msze jak na spotkanie z Ukochanym. Lubię z Nim rozmawiać, radzić się Go w życiowych sprawach. Należę do grupy modlitewnej, w której modlimy się za inne osoby. Współorganizuję także kursy ewangelizacyjne, na których mówię innym o tym, jak Jezus może przemienić nasze życie. Jestem w końcu szczęśliwa. Wiem już, że w życiu jest coś więcej. Tym czymś jest żywa, głęboka przyjaźń z moim Bogiem – Jezusem Chrystusem, którego kocham ponad życie.

    Edyta

  • Dla chętnych transmisja
    Transmisja na żywo - "Panie, przymnóż nam wiary" (Łk-17-5-10).

    W dniach 3 - 5 czerwca 2013 r. w parafii pw. Bożego Ciała w Łomży rekolekcje ewangelizacyjne poprowadzi
    Ks. John Bashobora, charyzmatyczny kaznodzieja z Ugandy. Mimo, że będą
    to rekolekcje zamknięte, tv Odnowa przeprowadzi z nich bezpośrednią
    transmisję.

    W poniedziałek i wtorek spotkania rekolekcyjne będą
    trwały od godz. 9.00 do 17.30, w środę od godz. 9.00 do 12.00. Poza
    programem rekolekcyjnym Ks. John Bashobora będzie przewodniczył Mszy św.
    otwartej dla wszys­tkich, we wtorek, 4 czerwca o godz. 18.00.

    Poniedziałek - 3 czerwca 2013 r.

    8:30 – Różaniec (modlitwa uwielbienia i konferencja wstępna)
    9:00 – I Konferencja
    10:30 – Przerwa na kawę
    11:00 – II Konferencja
    12:30 – Przerwa na obiad
    13:45 – III Konferencja
    15:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie

    Wtorek - 4 czerwca 2013 r.

    8:30 – Różaniec (modlitwa uwielbienia)
    9:00 – I Konferencja
    10:30 – Przerwa na kawę
    11:00 – II Konferencja
    12:30 – Przerwa na obiad
    13:45 – III Konferencja
    15:15 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. zakończona wystawieniem Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie

    Środa - 5 czerwca 2013 r.

    8:30 – Różaniec
    9:00 – Modlitwa uwielbienia
    9:15 – Konferencja (świadectwa)
    11:00 - Przerwa na kawę, przygotowanie do Mszy św.
    11:30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza św. zakończona adoracją Najświętszego Sakramentu i modlitwą o uzdrowienie
  • Dzięki, wklejam linki, aby ułatwić:



    Mam nadzieję, że uda mi sie choć trochę obejrzeć.
  • Po przerwie będzie ciąg dalszy rekolekcji w Łomży z ojcem Bashoborą

    Doczytałam, że na tej stronie "Kiedy nie ma transmisji, na kanale 2 emitujemy powtórkę kanału głównego z dnia poprzedniego":
  • edytowano czerwiec 2013

    PRZYPOMINAM - dla mieszkających w pobliżu Bielawy - można jeszcze dojechać na spotkanie z ojcem Bashobora



    Msza Święta dla wszystkich

    Zapraszamy wszystkich chętnych na mszę z o. Johnem Bashoborą


    w niedzielę 9 czerwca 2013

    godz. 16.00


    Msza Święta odbędzie się w

    PARAFII RZYM.-KAT. WNIEBOWZIĘCIA NMP 
    W BIELAWIE 
    58-260 Bielawa, pl. kard. Stefana Wyszyńskiego 1 


    EDYCJA - przepraszam, teraz jest napisana inna godzina Mszy - godzina 16 a nie -18

  • @DOEtata: zaraz Cie zakrzyczą. Już w innym wątku twierdziłem że sensowniej by było aby ci wszyscy co chąc zobaczyć show na narodowym poszli poadorować Najświętszy Sakrament to wtedy by się prawdziwe cuda działy.
  • byłam na Mszy w Łomży. Po raz kolejny stwierdziłam, że ruch charyzmatyczny nie dla mnie. Widać, różne są drogi, wolę chyba, jak Greg trochę więcej ciszy i "zwykłości" na modlitwie...
  • @DOEtata: zaraz Cie zakrzyczą. Już w innym wątku twierdziłem że sensowniej by było aby ci wszyscy co chąc zobaczyć show na narodowym poszli poadorować Najświętszy Sakrament to wtedy by się prawdziwe cuda działy.


    Greg ja nie bronię ludziom posiadania własnych poglądów, jednak staram się pobudzić innych do myślenia.

     

  • edytowano czerwiec 2013
    @DOEtata: Charyzmatycy nie myślą, oni działają bezmyślnie pod wpływem charyzmatu. MSPANC
  • @DOEtata: Charyzmatycy nie myślą, oni działają bezmyślnie pod wpływem charyzmatu. MSPANC
    skoro masz pasję w ubliżaniu ludziom, Twoja sprawa. Ja staram się po bratersku pobudzić myślenie :)
  • Wpisuję się w Twój schemat myślenia o mnie.
  • wybacz, ale ja Cię nie posądzam o bezmyślność, stwierdzam tylko, że mówienie w ten sposób o innych jest obrazą.
  • Mówienie jak? Mam ci cytować dokumenty ruchów charyzmatycznych gdzie wszystko bazuje na uczuciach a rozum jest odstawiony do kąta?
  • Mówienie jak? Mam ci cytować dokumenty ruchów charyzmatycznych gdzie wszystko bazuje na uczuciach a rozum jest odstawiony do kąta?
    nie sądź ich z góry - a sam nie będzie sądzony. Wierz w Opatrzność i miłosierdzie Boże względem każdego.
  • edytowano czerwiec 2013
    Chwila, znaczy ichnie dokumenty to jakiś falsyfikat?
  • @Doetata: jeśli ktoś odstawia świadomie rozum do kąta i sam piszę, że tenże rozum jest nie ważny, tzn, że nie myśli. To jest stwierdzenie faktu, a nie obrażanie.
  • bywa, że Bóg rozum ludziom odbiera, zgadzam się.

  • Komentarz na przeciwko:

    http://www.bibula.com/?p=69124
     
    " „Stań przed tą osobą, o której myślisz, przypomnij sobie tę osobę, stań i przebacz tej osobie. To jest trudne, ale z łaską Boga można to uczynić… Teraz możecie czuć w klatce piersiowej takiej ukrytej złości, która niech teraz odejdzie. Duchu Święty, dotykaj teraz te ukryta złość, oczyszczaj nas z niej. Teraz niech odejdzie, niech odejdzie od nas. Wszystko to co powodowało bóle niech odejdzie w Imię Jezusa, to co powodowało ból pleców niech odejdzie teraz. Odejdź w Imię Jezusa. Widzimy już tę osobę, jest to osoba bliska, która umarła, kiedy umarła czułem się bardzo zły, czułem się smutny, mam w sobie złość i smutek, muszę przebaczyć. Kiedy umarłeś brakowało mi tej miłości.” I tak długo, wymieniając wszelkich bliskich i powinowatych: matko, bracie, dziadku, babciu, ciotko, siostro, sąsiedzi… i zawsze z dodaniem: „Przebaczam ci w Imię Jezusa. Kiedy umarliście brakowało mi waszej miłości – przebaczam wam.


    (...)  Co to jest za wywoływanie zmarłych i oddawanie ich z powrotem Jezusowi? Czy wołanie duchów staje się normalnym, jeśli się to dzieje w świątyni i bez specjalnego stolika? Czy pod pozorem przebaczenia swoim bliskim wolno wołać zmarłych i to – o ironio! – wołać za pośrednictwem samego Boga, który te procedery zakazał? "

    Nie jest to ezoteryczne wywoływanie duchów, a jakby ćwiczenie duchowe. Ma ułatwić nam otworzenie się na Jezusa, Jego Ducha, który pomaga nam przebaczać.

    Przypominam ignacjańskie: "posadź się na kolanach kochającego Ojca".

    Przebaczenie jest warunkiem odrodzenia duchowego, często jesteśmy tak bardzo związani brakiem pełnego przebaczenia, że niejako odcina nas to od Łaski Bożej. Brak przebaczenia jest też przyczyną chorób, nie zawsze, ale bardzo często, bo gdy chora jest dusza, choruje również ciało.

    - Kiedyś, podczas rozmowy z moim kierownikiem duchowym okazało się, że jest we mnie brak przebaczenia mojej mamie.
    Posłał mnie pod tabernakulum i nakazał siedzieć tam tak długo, dopóki nie nastąpi we mnie przebaczenie. Byłam już po Rekolekcjach Ignacjańskich, to mniej więcej wiedziałam, jak mam się modlić.
    Długo tam siedziałam, chyba z dwie godziny, na początku był bunt, później czułam (prawie w sposób fizyczny), jak Pan mnie i mamę uwalnia*. Z kaplicy wyszłam zapłakana, ale już wolna.

    * - brak naszego przebaczenia, wiąże również osobę, która przebywa w czyśćcu.

    Skąd o. Bashobora  wiedział, kto jest uzdrawiany, kto ma problemy małżeńskie, itp.?
    Kiedyś już o tym pisałam - tego rodzaju charyzmat poznania ma wiele osób, w tym oczywiście księża, Bóg do nas mówi, również teraz, trzeba się tylko otworzyć na Jego głos.

    Na zakończenie dodam, że wolę jednak ufać pasterzom naszego Kościoła, aniżeli lekko świrniętej p. Kominek.

    Ta pani nie potrafi nawet nazwiska omawianego misjonarza napisać poprawnie. Nie ma chyba nic bardziej szkodliwego w Kościele, aniżeli "nadmiernie pobożne duszyczki".
  • O różnicy między Ks. Johnem Bashobora a uzdrawiaczem

    Wielkie rekolekcje na stadionie to dla wielu zupełnie nowe doświadczenie. Łatwo tu o nieporozumienia, ponieważ pozornie przypomina to zbiorowe seanse z obecnością tzw. uzdrawiacza.

    Rozmawiam z Ks. Łukaszem Turkiem, który od kilku lat pełni funkcję koordynatora diecezjalnego Odnowy w Duchu Świętym w diecezji Warszawsko – Praskiej, a obecnie odpowiedzialny jest za przygotowanie duchowe, które w formie komentarzy do niedzielnej Liturgii Słowa pojawia się na stronie jezusnastadionie.pl. Prowadzi też inne formy formacji związane z tym wydarzeniem, dbając o jego prawidłowy teologiczny odbiór.


    http://www.fronda.pl/a/o-roznicy-miedzy-ks-johnem-bashobora-a-uzdrawiaczem,29176.html

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.