Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1484951535478

Komentarz

  • Nie,ja złapałam od córki wirusa.
  • I jak nie odetka się to mogą być polipy, mąż takie wyhodował, już mu wycieli, ale lekarz zwykły mu nie zajrzał do nosa dopiero laryngolog zobaczył, że to nie ma co brać leków tylko do szpitala.
  • No ja wtedy byłam pewna że, to infekcja bo mąż miał identyczne objawy w tym samym czasie a my nie alergicy. Ale wiadomo że może być i infekcja.
  • To znaczy, że rana jest zainfekowana bakteriami chorobotwórczymi.
  • od kilku tygodni mam koszmarne bóle pleców w odcinku lędźwiowym - czy lekarz rodzinny da mi jakieś skierowanie na rtg czy raczej skieruje do jakiegoś specjalisty?
  • Lekarz rodzinny może Ci jak najbardziej wystawić skierowanie na RTG odc. lędźwiowego. Ponadto jeśli nie masz p/wskazań może zlecić leki z grupy NLPZ, rozluźniające i serię wit. z grupy B. Po ustąpieniu ostrych objawów wskazana fachowa rehabilitacja, a potem regularne ćwiczenia w domu. To wtedy kiedy jest tylko zespół bólowy.
    Jeśli masz tzw. objawy ubytkowe - poczucie osłabienia którejś kończyny, opadanie stopy, zaburzenia czucia na tułowiu lub kończynach, problemy z oddawaniem moczu lub stolca konieczny pilny kontakt z neurologiem (w praktyce IP szpitala).
  • AB, to chyba przeoczylam gratulacje :-)
    Kitek,peem tak, czym dalej od 20-tki, tym mniej ładnych rtg kręgosłupa. Ja się czuję szczesliwsza swojego nie oglądając. Ale neurolog raczej zdjęcia zarząda, rehabilitant takoż, żeby nie było, że jesteś tym jednym przypadkwiem na milion z jakimś przerzutem do kręgów przykładowo. Jak cię do neuro wyslą, dostaniesz się tam pewnie w listopadzie, już cię samo przestanie boleć. Chyba, że masz wrażenie ubytków czucia w jakieś okolicy poniżej, to należy ci się hospitalizacja. Z arsenału bez recepty ibuprofen w dużej dawce , ciepłe okłady i ćwiczenia McKenzie, jeśli jesteś w stanie ćwiczyć. Niektórzy dają B complex w zastrzykach, ale coś nie znalazłam przekonywujacych źródeł.
    Fajnie byłoby gdyby rodzinny ci zalecił rehabilitację, tam też cię informują jak ćwiczyć na przyszłość. I podstawa, nie schylaj się, tylko każde podniesienie z parteru z ugiętych kolanek. I wyobrażasz sobie, że jesteś prostym lotosem na tafli, a nie pochylonym do przodu.
  • dzięki dziewczyny, jutro spróbuję dostac się do lekarza bo już nie wyrabiam z bólu, budzi mnie w nocy, w dzień nie jestem w stanie chodzić dłużej niż 2 godziny i musze poleżeć. Dodatkowych objawów raczej nie mam, choć bolą mnie stawy (taki promienujący ból obejmujący kolana, kostki, łokcie, nagdarstki i dłonie). Czasem drętwieją mi w nocy nogi lub ręce, ale to już raczej wina nadmiaru kawy, bo wystarczą 2-3 dni brania magnezu i drętwienie i mrownienie ustępuje, 
  • No właśnie fopa nie chciałam popełnić,że taka niezorientowana,ale też sobie nie przypominam newsa z Twych ust, a raczje spod klawiatury
    B-)
  • @AB - dziękuję za wyrozumiałość dla mojego nadwerężonego rozumu :\"> Byłam pewna, że na forum czytałam tę dobrą nowinę... Słabo z moją głową...
    A w kwestii diagnostyki - może trzeba by się do lekarza jakiegoś udać?
  • Co mozna zazyc karmiac prawie roczniaka, dosc czesto, na wymioty, bol brzucha i mdlosci?
    Od zatrucia oczywiscie.
    I co zjesc, pic?
  • Pić małymi łykami z odstępami czasowymi między łykami - np. po małej łyżeczce co 5 minut. Najlepszy, moim zdaniem, domowy kompocik niesłodzony. Można imbiru wkroić doń - ma działanie przeciwwymiotne trochę.
    Jeść - coś lekkostrawnego, jeśli bardzo się czuje głód, ale na pewno nie na siłę. Jakiś kleiczek z ryżu lub jaglanki może być OK, ale trzeba się nastawiać, że może wrócić.
    Z leków - można no-spę łyknąć - może złagodzić skurcze przewodu pokarmowego i poprawić samopoczucie. Leki przeciwwymiotne i przeciwbiegunkowe odradzam - skoro organizm chce się czegoś pozbyć, to chyba ma po temu powód.
  • Angina jest zaraźliwa???
  • edytowano sierpnia 2014
    O dzieki wszystkim. Juz mi troche lepiej. Wypilam zlej coli kubek, bo na wode patrzec nie moge. Sprobuje z jagodami, jak wyjde z domu z chlopakami, co wydaje mi sie byc na chwile obecna niewykonalne :(.
    Jesc na razie nie chce. A o kleiku ryzowym bede pamietac. Tylko czy w tym domu jest ryz brazowy? Nie jestem u siebie, bez meza. Chlopcy biegaja, energia jak codzien i brak zrozumienia dla rzygajacej matki, wiecie jak jest.

    Ale dobra wiadomosc jest taka, ze moj maz juz do nas jedzie :). Co za czlowiek. Na 2-3 dni dojedzie, az poczuje sie lepiej.
    Jak tu sie nie wzruszyc?
    Nie kazalam Mu przyjezdzac, sam z siebie jedzie :).
  • Monika,współczuję atrakcji :(
  • zna ktoś Para-farm - to ziołowy specyfik na odrobaczanie, znajoma pracująca w aptece poleciła.. tylko nie wiem czy to coś warte
  • A co ma w składzie?
  • edytowano sierpnia 2014
    Zaszkodzić nie powinno. Mam jednak wątpliwości, czy może skutecznie zwalczyć infestację robali. Co innego działanie prewencyjne, już po odrobaczeniu chemicznym - do tego może być użyteczne. Tylko kosztuje sporawo.
  • O leczeniu czego?
  • wyszła mi dziś dziwna wysypka na szyji i policzkach. Taka kaszka. Boli (jest ciepła) i mocno swędzi, ale jak dotykam to z kolei boli ... nie mam pojęcia od czego! poza wapnem mogę coś jeszcze??? medidermem smaruje ale to zwykły krem... tridermem czy innym takim się boję... to twarz jedndak :D
  • Ja też mam pytanie. Dziewczyny, czy jeśli CRP mam na poziomie 1,2 i zmiany osłuchowe na płucach po 3 tygodniach od podłapania wirusówki to jest możliwe, że te zmiany też mają podłoże wirusowe i antybiotyk mi na to nie pomoże? Trzy tygodnie kaszlu, a tydzień temu osłuchowo było czysto. I drugie - czy jeśli ja jem tą amoksycyklinę przy karmieniu piersią, to młodemu też powinnam zapodać coś osłonowo?
  • @Agnicha przy infekcjach moczowych, u starszych osób to się zdarza dosyć często. Jak nerki dobrze nie oczyszczają i organizm się wtedy zatruwa. Moja babcia całkiem wiekowa (93 lata) w zeszłym roku miała straszne jazdy których przyczyną okazała się zwykła infekcja moczowa. Po przeleczeniu przeszło. Dopiero psychiatra na to nakierował, że to od infekcji bo wiekszość osób że to już taki wiek , że demencja i pewnie blisko koniec. Babcia puki co ma się dobrze i na stałe już bierze suplementy przeciw infekcji moczowej. Bo miała już nawrót. W tym roku jest ok.
  • Dziewczyny-mamy synów!
    Czy powiększenie sutków u 13-leniego chłopca to norma?
    (mama mnie nastraszyla, a mi się wydaje, że to po prostu dojrzewanie.
  • Właśnie wyczytałam, że powinno ustapić po kilku miesiacach/
    Poza tym on jakos za bardzo nie dojrzewa- ani mutacji, ani jakoś nie rosnie.
    Ale moze to pierwsze sygnały?
  • U nas dokładnie takie były pierwsze objawy dojrzewania. Ja też dociekałam, u pierwszego nawet USG robiliśmy.
  • u nas też było, lekarz stwierdził ze to normalne.
  • Super:)  Uspokoiłyście mnie (tzn ja spokojna ...ale mamuśka mi niepokój wprowadziła:)
  • oswieccie mnie...bo nie chce zagladac do wujka googla. Co robi sie jak ktos ma odme plucna? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.