Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1515254565778

Komentarz

  • @Katia - to zamiast nam tu quizy fundować medyczne, weź się w końcu wybierz na badania. Nad badaniami sobie możemy wspólnie podeliberować, co to może być. Bez tego, to fantazje nieograniczone snuć można i nic z tego nie wyniknie.
  • Quizy mają tę zaletę, że nie wymagają wyjścia z domu ;)

  • Jo! Wiele innych aktywności też nie wymaga wyjścia z domu. I też nie przybliża do postawienia trafnej diagnozy i podjęcia leczenia...
  • deszczowa pogoda 
  • Nie da się ukryć :-S

    Może w przyszłym miesiącu dam radę dopełznąć :) Dzięki za stawianie do pionu :*

    BTW, jeśli się zwlekę, w pt wybieram się na darmowe szkolenie ze zmieniania życia ;)) Pachnie mi jakąś zuą psychoterapią czy inną cholerą, ale jak będzie śmiesznie, to napiszę wieczorkiem :D

  • Psychoterapia nie musi być zua.
    Serio!
  • Postaram się uwierzyć Ci na słowo ;)

    Ale blog autorki warsztatów jakiś dziwny: laboratorium-zmieniacza.blog.pl/

  • @Katia - czujność zawsze wskazana. Ale czujność nie oznacza negacji na starcie :-)
  • Co może oznaczać podwyższone mpv, kiedy inne wyniki w normie?


  • suche ręce, bardzo suche dłonie pod spodem, marszczą mi się aż i trochę boli ta skóra. Płyn do naczyń mycia drażniący? A może jedzenie? Ale co? Na razie kupiłam kermouran krem w aptece. Ma być z dużą ilością mocznika. Mam też tą gupią łuszczycę. Ale naprawdę mam już czasem dosyć. Nie wyszukuję sobie chorób. Z tymi rękami to na pewno już trwa jakiś czas...ale teraz zaczęła ta skóra dłoni ciągnąć...spróbuję natłuszczać. Alergia też może być. Śp ciocia miała łuszczycę też. I pamiętam, że dawno dawno temu miała problemy ze skórą dłoni od spodu. Wrażliwa skóra kurka...
  • edytowano sierpnia 2014
    @AgaMaria - moje dłonie bardzo źle reagują na płyn do mycia naczyń - robi mi się szorstka, sucha skóra, czasem nawet pęka. A najgorzej jest jak połączę płyn do mycia naczyń i kurz - się tak ostatnio załatwiłam, myjąc podłogi bez rękawiczek :(
  • @rusalka

    jaka sytuacja u Was?
  • Dzięki Kobiety. No właśnie ja trochę alergik. Guma mnie drażni. Nie lubię rękawiczek. Po gumowych rękawicach ta skóra też jest zmieniona, do tego dusi mnie zapach gumy... :(
    No, tak się porobiło w ostatnich trzech latach, kiedyś aż tak nie miałam, takiej wrażliwości.

    Zmieniłam dziś płyn na Fairy, podobno sensitive. Skóra jest przeczulona, sucha. Ale z drugiej strony te objawy bardziej w lewej ręce, a lewą stronę mam też bardziej wrażliwą, drętwiejącą od SMu. Miałam kiedyś rzut i osłabienie lewej strony (ręka, noga). Wczesna jesień 2007. Więc nie wiem, co jest od SMu, co od łuszczycy, a co z alergii.
    Ale zestaw!
    Nie mogę o tym pisać, bo nie chcę tak funkcjonować...
    Pozostaje nie zwracać uwagi i natłuszczać dłonie.
    Druga sprawa, że takie choroby auto chyba się nasilają teraz w okresie pogód przejściowych. Jak był upał, ale stabilnie, to czułam się lepiej. Teraz i łuszczyca trochę ruszyła, i neurologicznie trochę odczuwam...
    Wybaczcie. Nie chcę chorować. Zajmuję myśli czym innym. Naprawdę wolę się uczyć, gotować...chodzić na Mszę św z małżonkiem itp.
  • Przy chorobach przewlekłych bardzo pomagają niezbyt intensywne ćwiczenia fizyczne. Poprawiają samopoczucie. Odwracają myśli od dolegliwości. Człowiek jest pewniejszy siebie.
  • @Rusałko, u nas jedna pani dr zasugerowała by odwiedzić neurologa, nasz najstarszy syn miał dziwne akcje gorączkowe. 
  • Czy ktoś z Was poił się olejem z czarnuszki ???

    Mam wrazenie, że jak go pije - łyżeczkę dziennie, to mój przewód pokarmowy ma się lepiej... 
    :-?
  • Ciągle podejrzewam ten Luivac ale ja jestem skrzywiona przez osobiste doświadczenia i przez "ruch antyszczepionkowy"
  • @ProMama - bardzo możliwe, że Ci ten olej służy. Myśmy kiedyś trochę używali, więc czytałam o jego właściwościach - ponoć cuda może czynić.
  • Ja też namawiam na neurologa, jak będę sie widziała z naszą panią doktor zapytam do kogo we wro warto iść.
  • Gdzie w Warszawie najlepiej zgłosić sie z dolegliwosciami ortopedycznymi? Moja mama po raz kolejny zwija sie z bolu chyba kręgosłupa. Nie może chodzić, leżeć. .To juz kolejny taki atak.Poprzednio internista zlecila zastrzyki po ktorych bylo lepiej ale znów to samo..
  • @AgaMaria - spróbuj plynu do mycia naczyń z Białego Jelenia, to jedyny, który nie sprawia, że skora na rękach mojego męża się przesusza i pęka.
  • Lome, dziękuję. Właśnie mi ten Jeleń chodzi po głowie  :D.
  • Ooo to i ja może skorzystam z porady, bo też mam kłopot na rękach.. teoretycznie dermatolog kazał mi zmywać w rękawiczkach, ale czasami na szybko coś robię i zapominam, ale moje ręce nie zapominają i się uczulają...
  • edytowano sierpnia 2014
    Teoretycznie CRP jest niższe przy wirusach (do 40-50), wyższe przy bakteriach (około 100 i wyżej), ale w praktyce nie jest powiedziane, że CRP 102 nigdy nie może być w trakcie ostrej wirusówki, a zakażenia bakteryjnego nie może być przy CRP 50. Ważny jest stan kliniczny dziecka.
    edit- CRP jest badaniem pomocniczym.
  • Ale takie niskie ASO to chyba wyklucza anginy, czyli te naloty na migdałach to pewnie od czegoś innego
  • Niskie ASO oznacza, że pacjent najprawdopodobniej nie przechodzi świeżego zakażenia paciorkowcem grupy A (część pacjentów nie wytwarza tych przeciwciał).
  • CRP 102 ... to jednak naprawde sporo.
  • edytowano sierpnia 2014
    ASO to nie czynnik reumatoidalny (RF), ale ASO oznacza się również przy podejrzeniu gorączki reumatycznej, która jest powikłaniem ostrego zapalenia gardła w zakażeniu paciorkowcem.
  • Mi lekarz mówił, że utrzymujący się wysoki poziom świadczy o czymś złym, u corki wyszło ASO 600, norma do 200. Kazał sprawdzić za miesiąc, bylo 300, mamy sprawdzić jeszcze za miesiąc, ale jak tak ladnie spada, to najprawdopodobniej wina przebytej infekcji z paciorkowcem, nawet jeśli jej nie pamiętam.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.