Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1454648505178

Komentarz

  • @Kluska ja często reaguję sennością na euthyrox


  • Mam pewne pytanie . Córka uderzyła się w żebro i wyszedł siniak oraz taki wystający twardy biały guzek wielkości ok. 0,5 cm. Guzek przesuwa się ze skórą. Nie boli ją przy dotykaniu. Czy jest się czym martwić i co to może być?
  • A nie jest to czasem np. mały tłuszczak, który córka miała już wcześniej a który zobaczyliście dopiero teraz przy okazji wnikliwego oglądania okolicy urazu?
  • To dosyć odstaje a córeczka jest sucharkiem i bym na pewno wcześniej zauważyła, zwłaszcza że jak ją karmię to lubię ją głaskać po ciele no i w lecie często okazja do śmigania w samych majtkach czy częstszego prysznica.
  • A jakies zdjecie tej zmiany jest mozliwe?
  • edytowano sierpnia 2014

    imageimage
    Edit. Już opanowałam trochę wstawianie zdjęć.



  • Niestety, blad wyskakuje :(
  • edytowano sierpnia 2014
    Nie jestem dobra w dodawaniu zdjęć. Jeszcze popróbuję.

    edit. Wyżej wkleiłam linki. U mnie działają ale nie tak jakbym chciała. Strzałkami można operować to więcej ujęć. Potem usunę cały link.
  • Siostra się zatruła starą zupą... Jest w Anglii. Co ma zrobić? Są wymioty, biegunka... Coca cola? Kompot z jabłkiem?
  • @Hanq proszę
    Jak coś to daj znać, wykasuję :)



    Z osotaniego linka:

    image
  • Może faktycznie lepiej pokazać lekarzowi - dotknie, pomaca, żebra przy okazji obejrzy... Tak z tego zdjęcia (jeśli jesteś na bank pewna, że tej zmiany wcześniej nie było)to przynajmniej dla mnie trudno coś wymyśleć :(
  • Dziewczyny! Co na zatrucie?
  • @Taja, wymioty i biegunka = oczyszczenie organizmu z toksyn, niech dużo pije ale małymi porcjami tak aby się nie odwodnić (woda niegazowana, gorzka herbata, mięta, rumianek - napojów nie słodzimy!), potem jak będzie już mogła jeść np. kleik ryżowy na osolonej wodzie, sucharki. Jeśli wymioty i biegunka nie będzie ustępować - do lekarza. Wg mnie kofeina (a więc coca-cola też) w zatruciach pokarmowych nie jest wskazana - chociaż niektórzy twierdzą, że im pomaga.
  • Do lekarza mam wizytę umówioną za dwa tyg. dopiero. Jak pisałam jej to nie boli. Więc sama bym skłonna była tylko obserwować, ale mąż bardziej panikuje i każdemu pokazuje kto do nas przychodzi i zamęt gotowy.
  • @Taja na zatrucie może węgiel.
  • @Taja

    u mnie na zatrucie pomaga domowy kompot z jabłek, a potem (jak się sytuacja uspokoi nieco) na tym kompocie kisiel gotowany.
  • @Hanq Jeśli to rzeczywiście po uderzeniu (choć na zdjęciu nie widać siniaka), to może to jakiś kawałeczek chrząstki się oderwał. Jeśli nic ją nie boli, to raczej nic takiego.
  • Właśnie się męczę z atakiem kamicy, bardzo mnie boli :(
    Od chirurga dostałam w Confortid (Indometacin 50mg ), i nie wiem, wziąć, czy nie wziąć, mała na piersi, ale nie wiem, ile wytrzymam, od rana się już męczę.
    Ile musiałabym zrobić przerwy w karmieniu?
    Kurczę, mój mąż już chce po lekarza dzwonić, ale wtedy dostanę zastrzyk ( których nie cierpię),pewnie morfinę, znając isl. służbę zdrowia...
    @Katarzyna, co mogę przy karmieniu???
  • w PL papaverynę mi raz dawali jak piasek chyba miałam, na rpzyszłość kazali brać dużą dawke no-spy
    ale na szczescie u mnie to był jednorazowy incydent
  • Tu nic nie dostanę bez recepty :-(
    Apteka zresztą już zamknięta, w domu mam tylko ten confortid, i ewentualnie mogę zadzwonić po lekarza z zastrzykiem 8-| .Nie wiem,szkoda mi małej.
  • @Attena

    nie wiem jak przy karmieniu - ale u mnie zawsze minimum dwie nospy i dużo wody i do wanny.
    Jeśli dajesz radę można skakać na skskance lub chodzić po schodach, by kamień, piasek się szybciej przemiescił.

    Wiesz co to u Ciebie i jak duże?

    Jeśli kamień i spory, to niektórzy odradzają dawkę uderzeniową wody (żeby niczego nie zabloował). Warto mierzyć temperaturę.
    Polecana jest też pozycja łokciowo-kolanowa.

    Ja zawsze biorę no-spę butelkę mineralnej i do wanny.

    Kiedyś, jak miałam ostre ataki, pomagał ketonal.
  • Kamień ma 3,5 cm :-(
    Wanna, właśnie mam nadzieję, ze niedługo mąż podłączy ciepłą wodą po tej naszej awarii, na razie nie ma szans.Spróbuję ciepłych okładów.
  • O widzisz, @manna, zapomniałam napisać,że chodzi o kamienie żółciowe.
    chyba nakarmię małą pod dekielek i wezmę coś, bo już nie wyrabiam, myślicie,że 6 godz przerwa w karmieniu wystarczy?Nie zaszkodzę jej? :-(
  • zrobiłam badania okresowe w pracy i nie dostałam zaświadczenia, bo zle wyniki. Czuje się dobrze, nic mnie nie boli więc nie wiem...
    Generalnie w morfologii mam:
    płytki krw-i 137 (norma 150- 400)
    MPV- 11,6 (norma 8- 11)
    reszta w porządku

    Badanie moczu:
    erytrocyty- 53 (norma poniżej 20)
    leukocyty 36 (norma poniżej 20)
    nabłonki płaskie- 46 (norma poniżej 30)
    bakterie 2846 (norma poniżej 400)
    reszta w porządku
  • Morfologii bym sie zbytnio nie czepiala, moze jeszcze byc, ale badanie moczu trzeba koniecznie powtorzyc - czy byl prawidlowo pobrany ( nie w okolicy menstruacji, po nocy, po porannej toalecie i ze srodkowego strumienia do aptecznego pojemnika)? Jesli w prawidlowo pobranym moczu nieprawidlowosci powtorza sie - do lekarza na dalsza diagnostyke drog moczowych.
  • edytowano sierpnia 2014
    Tylko paracetamol niestety i tez kiedy juz mus :(
    Edit: jak masz infekcje z goraczka, katarem, kaszlem itd to trzeba sie zastanowic nad leczeniem, bo infekcje w ciazy moga byc groxne ( moze np. trzeba wlaczyc jakis antybioty typu duomox?)-ale to juz lekarz po badaniu.
  • Dzieki @beabea, badanie moczu robilam na szybko, malo starsnnie. Ale I tak musze do lekarza zeby mi zaswiadczenie wystawil:(
  • Zrobię jutro powtórne badanie moczu, w ciąży raczej nie, chyba, że sam początek...
  • u Matyldy (4 lata) zauważyłam dziś dziwną wysypkę - bladoróżową (naprawdę mało widoczną) na brzuchu, plecach, na całych nogach, na rękach widoczna głównie po wewnętrznej stronie

    wysypka jest lekko wypukła, taka trochę "marmurkowa" - takie moje skojarzenie

    nie swędzi jej, młoda nie ma gorączki, dobrze się czuje, szaleje jak zwykle, ma apetyt

    zabrać ją jutro do przychodni?
  • @Marsjanka - ja moich w takiej sytuacji nie zabieram. Obserwuję. Podejrzewałabym jakąś wirusówkę. Ale jak masz w przychodni fajnego lekarza i lubisz tam chodzić, to można się iść skonsultować. Może się okaże, że Twoja jest już kolejna w okolicy z taka wysypką i sprawa będzie jasna.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.