Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1676870727378

Komentarz

  • Dzieci mają inne normy niż te w zaznaczane w lab, lekarz interpretuje, jak mówi ok , to ok
  • synek miał w czwartek biegunkę i temperaturę dochodzącą do 39.7 teraz powoli wychodzą mu pryszcze. najwięcej na policzkach i karku, ale pojawiają się już na stopach, brzuchu itp.
    wygląda to tak: https://dl.dropboxusercontent.com/u/3488501/prychy.jpg

    trzydnówka?wiatrówka?narazie obserwuję, gorączki nie ma.
  • czy przy hashimoto nie można jeść jaglanki i czy jakaś dieta jest wskazana ?
  • Czytałam, że można jaglankę raz w tygodniu. Obowiązuje dieta przeciwalergiczna m.in. bezglutenowa i bezmleczna. Z książki B. Kropki "Pokonać Alergię"
  • edytowano listopada 2014
    Znajoma osoba z hashi była na bezglutenowej i bezmlecznej, szczególnie w czasie starania się o potomka.
  • A dlaczego nie można jeść jaglanki częściej?
  • mojemu tacie spuchla dolna warga i okolice ust.
    co może przeciwalergicznego oprócz wapna?
  • pytam,bo ja miałam te same stresy.. F. miał regularnie w morfo neutrofile poniżej 10-15%.
    ile ja sie naczytalam...

  • mam pytanie odnosnie wysyki i niedowladu nog.Mojej znajomej syn 3,5 roku, nagle dostal wysypki na buzi i poz iej na calym ciele. Bardzo bolaly go nogi , nie wiedzial gdzie ma sie podziac.Po kilku dniach przestal chodzic, dostal niedowladu lewej nogi. Po kilku godzinach powoli zaczal chodzic..., lekarze stwierdzili, ze to jest normalne przy wirusie i ze moze sie powtarzac. Wirus nazwano ,buzia, rece, nogi. Rzecz dziala sie w UK. Czy ktos slyszal o takim przypadku, co to w ogole jest?
  • gdzie można kupić książkę B. Kropki "Pokonać alergię"
    oglądam wykład tej pani a książki nie mogę znależć
  • @Ania i Adam - ja miałam podobne objawy (wysypka, a potem niedowład rąk, który po ok 2 dniach minął), jak mnie dzieci zaraziły parwowirusem B19 (u dzieci powoduje rumień zakaźny). Może to coś podobnego było?
  • Czy ktoś ma pożyczyć "Pokonać alergię "

    źle się czuję z moim Hashimoto i muszę szybko coś zrobić
  • Ania i Adam, a nie użyli nazwy "piąta choroba"? Bo tak się też rumień określa.
  • Buzia, ręce , nogi tak tam nazywają bostoński wirus
  • @Katarzyna, tutaj niestety szczegółowych badań nie zrobili,(zbadali tylko krew, bez moczu). Teraz już jest ,dzięki  Bogu lepiej.

    Powiedzieli jej,że to choroba rąk, stóp i ust, czyli populatna Bostońska( ale chyba ta gorsza wersja, jeśli można to tak nazwać). Przeraził mnie ten niedowład lewj nogi ..Mam nadzieję,że chłopak szybko z tego wyjdzie.




  • Potrzebuje suplementować magnez i potas. Potrzebuje czegoś najlepiej w płynie, ktoś coś wie? używa?
  • Nie w płynie, ale ja lubię - Chelamag B6 z potasem:
    image
    Tylko trzeba pilnować, żeby nie pomylić z tym bez potasu.
  • Moze to z głodu? Moze za duza przerwa miedZy posilkami
  • @rusalka, bóle okolicy potylicy + zawroty głowy u osób, które nie maja chorób przewlekłych typu np. nadciśnienie tętnicze mogą być od zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa szyjnego. A ból był punktowy- tak jak by Ci ktoś wbijał szpile po obu stronach u
    podstawy czaszki czy taki bardziej rozlany na całą potylicę?
  • @rusałka, a to nie będzie migrenowy ból głowy?

    Mnie od wczoraj boli głowa mocno, a dziś jeszcze mocniej, ale przywykłam już.

    Kazali mi zrobić tk, żeby sprawdzić czy nie mam czasem mikrowylewów, bo migreny miewam czasem bardzo konkretne :).

  • rusałka, z migreną da się żyć, serio! 

    Raz wymiotowałaś, e, co to jest, im więcej rzygasz, tym mniejszą aferę z rzygania robisz.

    Wiesz u mnie migrenowy bol nie zawsze jest taki sam ;).

    Czasem jedna półkula, najczęsciej lewa, tak jakby walenie młotkiem, gdy dotknę głowy, to boli jak nie wiem co, aż włosy ciężko myć.

    Do tego ból oczodołów i oczu.

    No czasm z tyłu tak jak się kucyk robi to poniżej nawala. 

    Czasem skronie atakuje.

    A czasem i całą twarz do tego.

    przywykłam jako arystokratka ;)

  • @rusalka, to pewnie kręgosłup szyjny. Jak ból będzie się powtarzał to przy najbliższej okazji u lek. rodzinnego poproś o skierowanie na rtg kręg. szyjnego zwykły i czynnościowy i skierowanie na rehabilitację.Doraźnie przy bólu jak dobrze reagujesz to możesz sobie wsiąść np tabletkę nurofenu czy ibuprofenu. Zobacz też jak śpisz - może masz za miękką poduszkę
  • Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa robią się z wiekiem, urazów być nie musi. Czasem nawet już u osób młodych przed trzydziestką trzeba włączyć rehabilitacje bo mają dokuczliwe bóle kręgosłupa. I rehabilitacja daje naprawdę fajne efekty.
  • Okazalo sie, ze moj 8-letni syn musi rozpoczac suplement. zelaza.  Ostatnio bardzo gwaltownie urosl, jest najwyzszy w klasie, wiec raczej z tym faktem wiazalismy  niedobor zelaza. Dzis jednak dowiedzialam sie, ze anemia u chlopcow jest duzo rzadziej spotykana niz u dziewczat i moze byc powodem do wykonania bardziej szczegolowych badan. Przyznam, ze mnie to zaniepokoilo, czy to prawda?
  • @rusałka,odkąd ma poduszkę ortopedyczną, nie znam bólu głowy.
  • Tez chce taka poduszkę. . Jaka to?
  • taka profilowana,lateksowa najlepiej.
    my tez tylko takich uzywamy.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.