Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pytanie medyczne

1707173757678

Komentarz

  • Ja jeszcze maścią majerankową pod nosem smaruję.
  • O.masc majerankowa, dzięki
  • U nas na paskudny katar się ostatnio sprawdziło już kilka razy: nasivin jak mocno leci z nosa i czosnek do jedzenia,najlepiej ze 2 razy w ciągu dnia. W sumie na drugi dzień było już lepiej, czasem nawet po jednym, dwóch psikach tym nasivinem. Czosnek kontynuuję kilka dni.
    Wiem, że od kataru się nie umiera, ale ja teraz u niej wolę zdusić w zarodku, żeby nie bać się zejścia na oskrzela.
    Czy długo stosowana dieta eliminacyjna też mogła na to wpłynąć?że szybciej jej przechodzi i mnie agresywne te wirusy w przebiegu są?
  • Moje dziecię czosnku nie polknie, właśnie skroilam i postawiłam na spodeczku obok buzi, bo zasnal. Też mam doświadczenie, zr u małego dziecka katar z przeziebieniem niestety czasem rozwija się w poważniejsza infekcję
  • U mnie w sezonie teraz jesienno-zimowym, grzewczym i klimatyzowanym w pracy takie atrakcje typu pokrzywka sznurowa, w tym kontaktowa. Te wszystkie szaliczki, sweterki, czapki, to wszystko podrażnia. Ale nie wykluczam, że uczula też zimno albo ciepło niektórzy tak mają.

    I jedzenie...ale nie wiadomo co.
    Jestem córką alergika!
    Help


    Wiem, wiem wyspać się trzeba, odreagować, spokój, sen, to wszystko się wyciszy.
    Na szczęście przy takich krzyżykach po fazie gorszej, zwykle przychodzi lepsza. Tyle, że to uciążliwe, a nie bohaterskie 
    ;)
    bo co to jest alergia? I jeszcze taka niezdiagnozowana, niewyraźna, ale męczące ciągle głowa, skóra swędzi jak 150, pasek od zegarka podrażnia, a jak zjesz jakieś warzywa, to nie wiesz czy pryskane, wszędzie coś się czai, bo nie wiadomo, czego unikać.
    To się nakłada na łuszczycę i razem jest męczące, i się tego obawiam.
  • A takich przeciwhistaminowych typu xyzal, który miał nie dawać efektu senności, zupełnie nie mogę. Taki śpik obezwładniający, takie osłabienie, odlot wręcz, a na drugi dzień kac z pulsującym bólem głowy.
    Więc dziękuję, postoję. Ratuję się wapnem, ale ono z kolei podrażnia żołądek.

    I najgorsze, że nie wiem, od czego. Czasem wystarczy więcej proszku do prania sypnąć. Albo posiedzieć w klimatyzowanych wnętrzach w pracy.
  • Ale katar przy tym xyzalu przechodzi jak ręką odjął. Człowiek jest taki wyciszony, że żadnego kataru nie ma.
  • @MagdaCh, ja wlasnie przechodze zapalenie krtani. Nie gadam, skrzypie, chrypie. Zachrowalam z soboty na niedziele. To sobie w niedziele lezalam w ciepelku :). Maz dal obiad i mleko z miodem. I lezalam i czytalam.

    Od poniedzialku juz normalne zajecia, ale nie wychodze z domu.

    Obnizona tempoeratura w sypialni.
    Duzo picia i inhalacje sola fizjologiczna (karmie antybole raczej odpadaja).

    Przechodze zle, dusze sie, pluje ropa, krew mi leci z nosa i dzis mam wielki katar.
    We glowce mi sie kreci. Ogolnie zle sie czuje.
    Ale robie dobra mine do zlej gry i staram sie z dziecmi i dziecmi zajmowac normalnie, chociaz marzy mi sie lozko. Znaczy juz odpoczywam, bo malzonek przejal chlopcow.

    Ale to i tak nic nie zmieni, antybiotyku nie wezme. I nie to, ze nie pomoze, moze i pomoze, ale w zyciu juz tyle tabsow sie nalykalam, ze wystarczy.

    Idealnie: wylezec, wygrzac, wypocic.
  • @Agnicha, zmiany w kościach są zazwyczaj w szpiczaku, więc trudni tu mówić o przerzutach w takim zwykłym sensie. Tyle, że okolica nieszczęśliwa.
  • @M_Monia, któreś laboratorium musiało popełnić błąd. Powtórz jeszcze raz badania, najlepiej TSH, FT3 i FT4.
    @Rusalka, a lekarz nie dał Ci jakiś leków rozluźniających mięśnie (karmisz jeszcze piersią)?
  • Czy moglby jakis znawca znawczyni rzucic okiem na moje badania ogolne i powiedzieć co dalej? Nie wiem kiedy odwiedzę lekarza
    ..
  • @rusalka, no to miorelaksantów na rozluźnienie mięśni przy karmieniu piersią nie możesz :(
    Najlepsza pewnie by była opcja ze 2 spotkań z rehabilitantem zeby Cie nauczył ćwiczeń do wykonywania w domu- rozumiem że pełny cykl (2 tyg.) jest trudny ze względów organizacyjno-czasowych?
  • @asiao, to jak chcesz to wrzuć na priva:) Ha, znawca to brzmi dumnie;) ale postaram się coś podpowiedzieć.
  • O super. To jutro wrzuce ;)
  • Dla Weroniki 2 razy po 5 dziennie a waży 11 kg lekarka wpisała sprawdziłam teraz.
  • edytowano listopad 2014
    1 rok ma. Podałam wagę orientacyjnie na 10 kg lekarce.
  • @MonikaN
    ja bym nie ryzykowała bez antybiotyku. Bardzo współczuję.
  • HBsAg wynik 0,09
    zakres:
    negatywny: <1,00
    pozytywny: >1,00

    Zakręcona jestem, to pozytyw czy negatyw mi wyszedł?
    K
  • Mam pytanie o dziecko - przepraszam, wyszukiwarka nie działa - nie wiem, czy w tym wątku można.
    1,5 roku, bez alergii etc.
    Ostatnio zaczęły się pojawiać czasami krostki na policzkach, wygląda jak skaza białkowa.
    Zastanawiam się, czy możliwe, aby mleko ze sklepu dawało takie objawy. Dlaczego pytam? Przez cały lipiec i sierpień wypijał swojskiego mleka 3 litry dobowo - jak szalony :). Skórę miał idealną i wszystko.
    Wróciliśmy do domu i mamy tylko ze sklepu mleko, niestety jedynie homogenizowane u nas dostępne. Obecnie na dobę wypija nie więcej niż 1 litr. No i ta skaza się pojawiła. Za bardzo nei wiem, czy szukać dalej przyczyny, czy zreczywiście z tym mlekiem coś nie tak, co teraz robić?
    Skaza jest delikatna.

  • U K. w ten sposób objawia się uczulenie na białko mleka krowiego - jemu szkodzi każde. I alergia pojawiła się najpierw w okolicy 1,5 roku, po kilku miesiącach diety minęła i odnowiła się po infekcji rotawirusowej w wieku 2,5 lat. I ciągnie się od kilku miesięcy - trudniej dietę utrzymać u takiego 3 latka (wina babć i cioć niestety - bo przedszkole się bardzo stara o dziwo).
  • @Agnicha - mogą być robale. Szczególnie, jeśli nie miał tak zawsze, tylko się nagle zaczęło.
  • Tylko, że te mleczne są miękkie. MagdaCh, nic lepszego niż odstawienie na min. 3tyg i prowokacja i tak nie wymyslisz, więc sugeruję ssprawdzić. U was jelitowka była ostatnio prawda?To jest niestety częsty początek celiaki i alergii pokarmowych. Czasem tolerancja wraca, jak bariera ochronna jelit się odbuduje.
  • byłam u laryngologa ( w końcu)
    Orzekł zapalenie dolnego gardła i obrzęk fałd głosowych.
    jako, że sytuacja się powtarza przy każdej infekcji (przestaję mówić, mam ogromne problemy z połykaniem kiedyś zgiadnozowane jako lekkie (dziękuję za takie lekkie) zapalenie nagłośni.

    Zapisał mi baterię leków, które tym razem chyba jednak wezmę, bo do tej pory olewałam leczenie ale z każdą infekcją jest gorzej. Stwiedził też, że jego zdaniem mam alergię na roztocza lub kurz (oczywiście pewien nie jest ale tak mu jego nos podpowiada)

    I pytanie co moge pić, żeby nie wysuszać gardła poza zwykłą wodą, jakieś siemię lniane? a tak w celu napicia się co?
  • Aneczka , mój teść ma podobne dolegliwości na tle uczulenia zawodowego, ale że pracy przed emeryturą nie zmieni, to musi przetrwać. Tyl, że stawiamy bardziej na żucie niż picie. Ssie coś kwaśnego w pracy, żuje gumę. W sumie ślina ma najlepszy skład do nawilżanai błon śluzowych. Plus nawadnianie normalnie doustnie. W przypadku mego teścia same syfy, bo on uważa , że wode to piją zwierzęta. W każdym razie pomaga. 
    On jeszcze ciućka landrynki, ale tego z wiadomych względów nie polecam.
  • i chyba muszę przestać tyle mówićdo dzieci i krzyczeć :-)))
  • Puść sobie piosenkę "Mamą być", a następnie przemawiaj do nich łagodnie i czule;)
  • Czy 5latka moze miec uderzenia goraca takie jak przy przekwitaniu? @-)
    Do tego jest placzliwa i nerwowa. Czy powinnam jej zrobić badanie tarczycy?
  • edytowano grudzień 2014
    Zrobić możesz, nie zaszkodzi - TSH, FT3, FT4. Przynajmniej jedno będziecie meli wykluczone.
  • edytowano grudzień 2014
    @MartynaN
    i wszyscy święci i mądrzy.
    Błagam - ratujcie mój paznokieć.
    Jest znaczne pogorszenie. Co robić?

    PRZEPRASZAM - UWAGA DRASTYCZNY MATERIAŁ NA FOTOGRAFIACH.

    O rety - jak się teraz wstawia obrazki z pulpitu???
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.