Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grupa motywująca do samodzielnej nauki języków obcych :)

123578

Komentarz

  • edytowano styczeń 2014
    Jeżeli macie telefon z androidem polecam polski program lingling.
    Korzystam jadąc do pracy, żeby bezproduktywnie nie marnować czasu za kółkiem. W ciągu roku nauczyłem się już prawie 5000 słów :)  I to z wymową.
  • a coś podobnego z niemieckim jest?
  • tam na razie jest chyba jeszcze tylko hiszpański i jakiś azjatycki
  • Idiomy za wczoraj i dziś:
    be at bay - być w sytuacji bez wyjścia (dosłownie w zatoce)
    be second to none - nie ustępować nikomu

  • w poniższym linku spis stron do nauki francuskiego

    http://www.slowka.pl/forum/viewtopic.php?id=4762&action=new

  • Wychodzi na jaw moja systematyczność, ale nie poddam się ;)
    Idiom na dziś:
    kick the bucket- nasze "kopnąć w kalendarz" (dosłownie w wiadro), czyli zemrzeć po prostu
  • Idiom na dziś:
    before my very eyes- na moich oczach
  • mamy na forun jakiegoś germanistę? ujawni się?
  • Ja, Ja Volkswagen!
  • mamy na forun jakiegoś germanistę? ujawni się?
    ---------------------------------
    mamy, prowadzi temat o blondynie
  • Idiom na dziś:
    before my very eyes- na moich oczach

    Się mi kojarzy z Neilem Sedaką ;)
  • Idiom na dziś:

    to be on cloud nine- "być w siódmym niebie" (dosł na dziewiątej chmurze:) )
  • A, se pokonkuruję.

    safe and sound - cały i zdrowy
  • Idiom na dziś:

    lay it on the line- mówić szczerze i otwarcie najlbiższe jest chyba nasze "kawa na ławę"
  • @draconessa zaczęłam rozwijac angielski! O tu: https://www.duolingo.com/

    Fajna strona on line, darmowa do nauki
    polski --> angielski
    dla znających angielski --> hiszpański, francuski, włoski, niemiecki, portugalski
    i inne kombinacje ;)
  • Duolingo wciągnęło mojego syna ;)
  • @Savia Ucz sie, ucz  :DDDD Angielski nic trudnego:) Duolingo wyglada dosc przyjaznie:)
  • Hm... zainstalowalam duolingo, tylko nijak nie potrafie na jakis wyzszy poziom wejsc, ciagle jakies podstawy wychodza...
  • No chyba, ze to cos dla poczatkujacych i nie ma nic wyzej ?
  • @Maciejka a zrobiłaś test, który kwalifikuje na poziom?
  • Nie powiem Ci co jest dalej, bo ja od podstaw zaczynam. Wiele lat nie miałam kontaktu z językiem, a i w szkole nie byłam prymusem. ;)
  • Nie mam testu :( A moze za szybko na poczatku klikalam? No nie wiem, interesuje mne w kazdym razie poziom sredniozaawansowany/ zaawansowany, a nie zabawy w ukladanie zdan "ona je kanapke" ;)
  • Dobra, odinstalowalam i zainstalowalam jeszcze raz, testu ni ma u mnie :(
  • Chyba za szybko kliknęłaś.
    Wejdź po zalogowaniu oczywiście na główną stronę. Tam masz kolejne tematy i opcje napisz test z 3, 15 lub 27 tematów. I wtedy ominiesz poczatki. Jak zaliczysz ;)
  • edytowano styczeń 2014
    Ja taki test miałam. jakaś opcja mi wyskoczyła i po napisaniu weszłam na 5 poziom.
  • Ha! Znalazlam ten ukryty przycisk! Bede sie testowac pozniej :)
  • edytowano styczeń 2014
    Mam pytanie, tylko nie śmiejcie się...
    Nie łapię kiedy the/a

    skoro the jest określony to powinno być

    I have the horse a nie I have a horse,
    bo skoro mam, posiadam tego konia to on jest określony, a nie jakiś tam w wersji ogólnej.
    Podobnie jeśli krzyknę:

    A spider! (tak powinno być)
    ale naprawdę intuicja mi mówi że powinnam krzyknąć The spider!
    bo go np. widzę i mnie przestraszył.
    Nie łapię. :-(
  • Teoretycznie taK. Ale mowisz - mam konia ( w sensie ogolnym posiadania zwierzecia). Ale np jesli pokazujesz konia, ze kuleje to np powiesz: (ten) kon po prawej kuleje - The horse on the right is limping.  Jak widzisz pajaka na scianie to wrzeszczysz ogole ; 'pajak!!!' A spider!!!!), ale jesli np  na suficie siedzi piec pajakow, sposrod ktorych jeden w srodku sieci to np powiesz: the spider in the middle of the web :) Moj maz zapyta: Did you give the dog a chew? Dalas przysmak psu?  - bo mysli sobie o naszym psie. A ja zapytam: Has the cat been home at all? jesli mysle o Hamishu:) Zas powiem: there is a cat on the fence ( na plocie - domyslnie: naszym plocie -  siedzi kot - jakis tam sobie kot :) A tak naprawde zasady sa takie, ze... nie ma zasad. Wszystko na wyczucie:)
  • Pięknie Ci dziękuję. :-)
  • Idiom na dziś:
    the apple of one's eye - czyjeś oczko w głowie (mają słabość do jabłek angole;) )

    @Savia, @draconessa, ogólnie jest tak jak piszesz, ale nie do końca na wyczucie: the stawiamy przed rzeczownikami określonymi, ale określonymi dla odbiorcy naszych słów, czyli owszem:
    I have a dog (bo ty wiesz co to za pies, ale twój rozmówca nie, więc dla niego jest to pies nieokreślony), ale już w następnym zdaniu jest to pies określony, czyli:
    I have a dog. The dog is black.
    Ogólnie, stawiamy the przed każdym rzeczownikiem o którym wspomnieliśmy we wcześniejszym zdaniu.
    Pająków nie musi być pięć, ważne, żeby rozmówca wiedział o jakim pająku mówisz, tak jak twój mąż wie, że mówiąc the cat masz na myśli Hamisha.
    Mam nadzieję, że w miarę zrozumiale piszę, bo już lekko nieprzytomna jestem...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.