Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Grupa motywująca do samodzielnej nauki języków obcych :)

123457

Komentarz

  • okładki kursów wyglądają ciekawie...

  • edytowano listopad 2015
    .
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Niebieska ksiazka to Murphy?
  • Tez ;) Ale nie musi byc koniecznie ta, moge cos innego, byc moze lepszego kupic. Ktos cos poleca?
  • Nie wiem czy lista z 2012 jest aktualna :)
    ale chętnie się zapiszę.
    Trza zacząć coś z mózgownicą robić. Zamierzam uczyć się angielskiego. Od dziś. Kontaktu z językiem zero od 3 lat.
    Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w samodzielnej nauce do certyfikatu?
    Bo se papier zamierzam zrobić. A co :P
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Korzystasz z książek? TV? Internet?
  • A! Zaczęłam czytać wątek od 1 str i juz widzę odp na moje pytania :)
  • polećcie dla początkujacych gramatykę angielską
    słownictwo znam- czyłam się 3 lata
    ale z budową poprawnych zdań w różnych czasach mam problem
  • edytowano lipiec 2015
    Ja juz od dłuższego czasu obiecuje sobie ze od tego roku ruszam z angielskim, prawie jak z dieta od... poniedziałku.
    Mam nadzieje ze w tym roku się uda. Muszę sobie przypomnieć a i dużo nadrobić. I dużo mówić...
    Czytam ten wątek od początku. Nawet coś sobie zainstalowałam na komp, ale mi nie podeszło.
    @Macieja a angielski w tej aplikacji nie jest za trudny dla sredniozaawansowanych? Zrozumiem z do mnie mówią i czego chcą? Potrzebuje czegoś co zmusi mnie do mówienia... Głównie w samochodzie.
    Czy coś prostego do zainstalowania na telefon polecacie? Mam Nokie Lumia.
    Będę wdzięczna. Może zacznę ten rok szkolny z większą liczbą danych
    :D :)
  • edytowano listopad 2015
    @.
  • Świetny wątas. Też zamierzam się uczyć, chcę sobie co nieco poprzypominać, a potem zapisać się na kurs. Niemiecki ok. angieslki mam zamiar szlifować.
  • @Maciejka- dziękuję, wrócę z urlopu to będę ściągała i szukała co mi odpowiada. Czuję się zmotywowana.
  • Podbijam

    Kto się uczy? Ręka do góry :D
  • @Maciejka ,wołam Cię :)
    Z tego co pamiętam, to testowałaś róźne platformy do nauki języków.
    Która ci najbardziej podeszła?
  • A jakie tu jezyki kroluja? Ja o wloskim myslalam, ewentualnie niemieckim. A da sie samemu w domu z ksiazek? Bez wydawania kasy na platformy jezykowe? Ktos cos moze?
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Do słuchania dla uczących się angielskiego http://teacherluke.co.uk
    , ale jest też transkrypcja jak ktoś nie nadąża. Fajnie się słucha, ciekawe tematy.
  • @ramatha, babbel.com mnie się bardzo podoba, a opłata wychodzi koło 90 zł za pół roku.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Celem osluchiwania sie z jezykim chcialabym znalezc online jakies radio. Czy mozecie cos polecic. Na codzien slucham trojki. Chcialabym znalezc radio w ktorym chociaz troche gadaja a nie tylko muzyke puszczaja, a jednoczesnie zeby nie gadali na poziomie rmfu czy eski... Czy moze moge zawolac kogos kto w domu dwujezyczny jest albo mieszka w uk czy gdzies podobnie - bo nie wiem kogo wolac.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano listopad 2015
    Bb
  • Tak zaczelam sluchac troche bbc - programu 2 chyba.
    Poza tym korzystam z aplikacjiaplikacji memrise. Dla mnie super na chwile obecna. Nie zajmuje duzo czasu. Mam ja zawsze przy sobie. Super. Ale szukam dalej.
    ...
    A uczac sie wyznaczacie sobie jakies cele? Np przeczytanie ksiazki albo exzamin, albo jeszcze cos innego? Bo uczyc sie tak sztuka dla sztuki to troche ciezko.
  • @Maciejka doczytalam ze myslisz oncertyfikacie. A do jakiego sie uczysz?
  • edytowano listopad 2015
    .
  • aha... ja dopiero rozpoznaje temat egzaminów i przyznam ze niestety nie znam tego ktory wybrałas. Dlaczego akurat ten chcesz zdawac? Tak jak wrzucilam w google to ma on na pierwszy rzut oka taka zalete ze nie mozna go nie zdac, dostaje sie za to ocene poziomu. To jest zdecydowanie fajne.
    Ja myslalam o CAE ewentualnie FCE ale cale zycie uczylam sie do FCE i nigdy do niego nie podeszlam oczywiscie, nigdy tez nie bylam wystarczajaco dobra pewnie zeby go zdac. Teraz stweirdzilam ze nalezy isc w koncu o krok dalej. Oczywiscie nie jest to egzamin ktory moge zdac za chwile, jest przede mna duzo nauki, ale temat i poziom FCE tak mi zbrzydl, ze juz nie jest dla mnie atrakcyjny ani motywujacy. A przeciez warto wyszukac sobie jakis atrakcyjny cel, chociaz odlegly :)
    ...
    A co do kursu to sie zgadzam. Przede wszystkim mi taki kurs bylby potrzebny do oceny jakosci pisania i mowienia. Gramatyke mozna w domu, slownictwo tez, "sluchanie" tez ale ocena mowienia czy pisania w moim przypadku pozostaje tylko na kursie. Ale chcialabym isc na taki kurs przygotowana juz z grubsza.
  • edytowano listopad 2015
    .
  • Aaaa no to masz konkretny cel i konkretna motywacje :) rewelacja :)
    Faktycznie masz racje z tym kursem , to zreszta analogicznie ze wszystkimi egzaminami jest. Czasem po prostu nie chodzi o sama tematyke ale tez oo wstzelenie sie w klucz. Tak czy inaczej na kurs zamierzam isc juz przygotowana i uczyc sie techniki odpowiadania czy pisania a nie slownictwa czy gramatyki. Ale zanim to to jeszcze sporo wody musi uplynac. Oby to tylko nie byl slomiany zapal bo ja nie mam tak wspanialej motywacji jak Ty :)
  • ktos jeszcze się czegoś uczy? :) ja drugi rok męczę niemiecki, co prawda nie samodzielnie ale i tak się sobie dziwię ze tyle wytrzymałam :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.