Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik lasandrystyczny

12224262728

Komentarz

  • Wysłałem maila do akeli z pytaniem o termin.
  • Już wiem, że terminy na siebie nachodzą, ale nie wiadomo jak bardzo. Tak czy inaczej, myślę, że po obozie wilczkowym przewiozę naszego J. na południe. Może @Sylwunia mnie przenocuje? :)
  • Jak wspominałem, planuję zawieźć Józia po wilczkach do Rysianki. W samochodzie będą wolne miejsca, więc mogę zabrać też innych chłopców. Nadal zostanie im tydzień obozu. Jak się planuje więcej rzeczy, to zazwyczaj coś z czymś koliduje i trzeba sztukować terminy. To nie nadzwyczajnego.

    @AB: A może właśnie należy go wysłać? Wartość formacyjna tego obozu jest nie do przecenienia.
  • @Maciek ofkors :)

    Termin jak rozumiem ustalimy później ?
  • @AB: Napisz do brata Maksymiliana i zapytaj, co o tym sądzi. Sam miałem już taką sytuację, kiedy chciałem wycofać syna z pewnej inicjatywy z powodów dyscyplinarnych, ale brat podszedł do sprawy na większym luzie i okazało się, że to on miał rację :)

    @Sylwunia: Ofkors.
  • Nie ma problemu.
  • Podobno jednak się udało :)
  • „ – Panie Profesorze, zdecydowanie poparł Pan (a także szerokie środowisko kościelne, które Pan w pewien sposób reprezentuje) podjętą przez papieża Benedykta XVI próbę doprowadzenia «schizmatyckich» lefebrystów z powrotem do communio. Ale gdy w maju 2012 r. Kapituła Generalna [FSSPX] nie dała pozytywnej odpowiedzi na propozycję Stolicy Apostolskiej, to jaką wówczas przyjął Pan postawę? Jak teraz ocenia Pan nastawienie tego ruchu?

    Mario Palmaro: Chociaż nigdy go nie popierałem, to tak się szczęśliwie stało, że kilka lat temu mogłem bliżej poznać założone przez abp Marcelego Lefebvre’a Bractwo św. Piusa X. Razem z dziennikarzem Aleksandrem Gnocchim zdecydowaliśmy się wejść w to środowisko, aby bezpośrednio mu się przyjrzeć, a następnie opisać je w dwóch książkach i kilku artykułach. Muszę stwierdzić, że wiele z żywionych przeze mnie uprzedzeń okazało się bezpodstawne. Spotkałem wielu dobrych kapłanów, braci i sióstr zakonnych, którzy prowadzą prawdziwie katolickie życie i są z natury serdeczni i otwarci. Byłem również bardzo mile zaskoczony osobą bp. Bernarda Fellaya, przełożonego FSSPX, człowieka dobrego i wielkiej wiary. Odkryliśmy świat ludzi świeckich i kapłanów, którzy każdego dnia modlą się za papieża, nawet jeśli zdecydowali się przyjąć krytyczną wobec niego postawę – zwłaszcza w dziedzinie liturgii, ekumenizmu i wolności religijnej. Widzieliśmy wielu młodych ludzi, wiele powołań do kapłaństwa i życia zakonnego, także wiele „zwykłych” katolickich rodzin związanych z Bractwem. Księża w swych sutannach chodzą po ulicach Paryża i są tam zaczepiani przez ludzi, którzy proszą ich o słowa pociechy i nadziei.

    Znakomicie zdajemy sobie sprawę ze zróżnicowania współczesnego Kościoła w świecie; faktem jest, że gdy ktoś dziś deklaruje, że jest katolikiem, to nie znaczy, że wyznaję tę samą doktrynę [którą wyznaje Kościół]. Heterodoksja jest powszechna i są zakonnice, księża, biskupi i teologowie, którzy otwarcie atakują lub odrzucają część katolickiego nauczania. Z tego powodu zadaliśmy sobie pytanie: Jak to możliwe, że w Kościele jest miejsce dla każdego, z wyjątkiem tych spośród wszystkich naszych braci katolików, którzy są absolutnie wierni wobec 20. z 21. soborów, które miały miejsce w historii katolicyzmu?

    Kiedy pisaliśmy naszą pierwszą książkę, nadeszła wiadomość, że papież Benedykt XVI uchylił ekskomunikę – to była historyczna decyzja. Pozostała kwestia kanonicznego uznania Bractwa. Benedykt XVI przywiązywał wielką wagę do tego pojednania, choć od samego początku o tym nie mówił. Jestem zdania, że ​​w czasie pontyfikatu tego papieża zachodziła historyczna szansa pełnego pojednania i że to wielka szkoda, że nie została wykorzystana.

    Zawsze byłem zdania, że ​​FSSPX musi uczynić wszystko co w ludzkiej mocy dla uzyskania statusu kanonicznego, ale dodam, że aby tak się stało Rzym musi dać biskupowi Fellayowi i jego wiernym jasne gwarancje szacunku i wolności, szczególnie w odniesieniu do celebracji Vetus Ordo oraz doktryny nauczanej w seminariach Bractwa, która jest katolicką doktryną wszystkich czasów”.

    http://jacquesblutoir.blogspot.com/2014/03/mario-palmaro-1968-2014-rip-o-fsspx-i.html
  • http://www.tradycja.koc.pl/Syllabus.htm

    Ale nie rozumiem, po co Ci to? Żeby jakieś głupie myśli lęgły się w głowie?
  • :( wkrótce na żywo trudno będzie usłyszeć
  • Właśnie. Jest jakoś wiadomo, kiedy trafić na x. Karola? Może by człowiek się jeszcze zdążył zebrać na tę Garncarską...
  • Wiecie co, pogadałem sobie w sobotę z ks. Weberem i to naprawdę fajny gość. Dodam jeszcze, że pięknie śpiewa :)

    Ks. Karol ma nową misję, z czego wcale nie wynika, że wierni w Polsce zostaną osieroceni. Przeciwnie, uważam, że wychował sobie świetnych następców.
  • Ależ ja nie wątpię w x. Webera :)

    Ale jak wspomnę sobie te kazania x. Karola... no, posłuchać by jeszcze z raz.
  • A jest już jakieś kazanie x. Webera po naszymu?
  • A po germańsku?
  • Po germańsku możesz sobie z nim porozmawiać po Mszy. Bardzo miły człowiek :)
  • podobno po francusku i angielsku tez
  • Jak zajadę do Wa-wy. Czyli najpóźniej w czerwcu.
  • @In Spe po frąsusku ne compris pas. Po angielsku gorzej niż po germańsku
  • w czerwcu tez bede w wawie
    na egzaminach ed
    czy nowy przelozony jest tu juz na stale?

    pisze prymitywnie bo cos sie porobilo z moja klawiatura
  • Nie, jest nie na stałe. Na stałe będzie po 15 sierpnia.
  • image

    Nasza U. mówi: - Dziwnie teraz ten ołtarz wygląda. Ksiądz się zrobił taki malutki...
  • ojej nie wiedzialam!!!
  • Bo Twoi agenci wyjechali do domu, zanim brat Klaus to zmontował :)
  • In Spe ma agentów wszędzie. Ponoć na Ptasiej w Poznaniu też.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.