Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik lasandrystyczny

12223252728

Komentarz

  • Ale ożywienie ufności w Panu jest pobożną praktyką :)
  • @Maciek co za hipokryzja ze strony Bractwa. Zagranie z wywaleniem bp Williamsona było b nie fair i bardzo polityczne. No ale cóż, św hipokryzja najwyraźniej nie jest jedynie świętą posoborowia
  • Ależ Gregu, jak ktoś fika, to sam się prosi o bana. Chcącemu nie dzieje się krzywda.
  • Ciekawy tekst o słabościach Bractwa: http://networkedblogs.com/Wz4WF
  • > Ciekawy tekst o słabościach Bractwa: <

    Klarci niedostępny :(
  • image

    Ten obrazek wygląda zachęcająco. :)
    Tam,  to może i bym się i wybrała.
  • W odniesieniu do Bractwa - źródło informacji jest mało wiarygodne.
    Jeżeli jednak jest prawdą, że Bractwo wkrótce powróci do pełnej jedności z Kościołem, to Klarcia wyśpiewa (wyrecytuje, bo lepiej żeby jednak nie śpiewała) Te Deum.

    ***
    Mijającą się z prawdą (delikatnie ujmując) jest informacja, że: "sakramenty chrztu, bierzmowania czy małżeństwa celebrowane w kaplicach Bractwa są bez większych problemów wpisywane przez proboszczów do ksiąg metrykalnych, również w Polsce."

    Odnośnie ważności sakramentu małżeństwa - jeżeli młodzi chcą przystąpić do tego sakramentu poza swoją parafią, muszą podać dokładnie gdzie ślub się odbędzie i uzyskać na to zgodę proboszcza. Z tego co jest mi wiadomym, na ogół proboszczowie (zarówno w Niemczech, jak i Polsce) zgody nie udzielają. Małżeństwo zawarte bez uregulowania odpowiedniej procedury w Kościele, jest nieważnie zawartym i nie zostanie odnotowane w księdze metrykalnej.
  • @Maciek przepraszam, czy fikanie bp Williamsona polega na kwestionowaniu postsoborowego dogmatu o holokauście (tzn konkretnie o jego liczbie ofiar) ?
  • W sprawie bp Williamsona chyba raczej chodziło o jego ogólny stosunek (odniesienie) do żydów, a nie o negację ogromu Holokaustu.
  • Jaki ogólny stosunek? Taki sam jaki miał Kościół przez prawie 2 tysiące lat?
  • edytowano maj 2014
  • Fikanie polegało na kontestowaniu władz Bractwa i tworzeniu wewnętrznej opozycji wobec Przełożonego Generalnego.
  • @Maciek no to tak. ZAuważmy, że Bractwo samo kontestuje pewne władze wyższe. Wiec niech sie zajmą swoim zbawieniem a nie odprawianiem Mszy szechczasów, powiem złośliwie.
  • Gdyby Bractwo nie miało zwartej i zdyscyplinowanej struktury, to już dawno by przestało istnieć.
  • edytowano maj 2014
    Co tam robi stół przed ołtarzem?
  • Z drugiej strony: czekam na takie witraże w mojej parafii:

    image
  • edytowano maj 2014
    @LacertaVirdis no niezłe lasandrysty. Przyjdzie Volpi i ich zamknie w areszcie
  • edytowano czerwiec 2014
    Bez spódnicy nie wypada :)

    Będzie ekipa szkolna, wyślij córkę, niech się integruje.
  • i ja tam byłam 
    miód i wino piłam 
    :D
  • Lefebrystyczna pielgrzymka we Francji. Zwróciłem uwagę na wielką liczbę dzieci, młodzieży, skautów, rodzin z dziećmi.

    http://gloria.tv/?media=623275
  • A propos, Z. poleciała dziś na lefeobóz do Francji. Oczywiście w regulaminie jest zakaz noszenia spodni, a na dole jeszcze adnotacja, aby upewnić się, że sukienki i spódnice sięgają daleko za kolana :)
  • A, to o tym pisałeś na fejsie :D
  • Tak, właśnie.
  • Spódnica to jeszcze nic, miałaś jeszcze bardzo ładną chustę na głowie. Oklaski :)
  • Maciek napisał:

    > Z. poleciała dziś na lefeobóz do Francji. Oczywiście w regulaminie jest zakaz noszenia spodni, a na dole jeszcze adnotacja, aby upewnić się, że sukienki i spódnice sięgają daleko za kolana. <

    Obóz, na którym nie wolno spodni nosić? Makabra.
    Przecież w spódnicy nie da się przełazić przez płoty i wspinać na drzewa.

  • Oczywiście, że się da, choć można czasem się zaczepić :)

    Ale to akurat doświadczenie ze skautingu.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.