Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1178179181183184193

Komentarz

  • Taw powiedział(a):
    Co to ma byc... tam nic nie rosnie... sauna?
    Pomidory będą ;) 
    narazie bananowce są wsadzone i zielenina w doniczkach 
  • @Hipolit, zasadniczo nie powinny bo się nie lubią nawzajem. Ja mam trochę większy tunel chyba 2,5x4. Miałam  pomidory prawie po całości, a ogórki symbolicznie zaraz przy wejściu oddzielone papryką od pomidorów,  podwieszone do góry, żeby między  pomidorami nie pełzały. Pomidory owocowały jak szalone, papryki ok, a ogórki też owocowały, ale bez szału jesli chodzi o ilość. Z tym że u nas generalnie zimne ubiegłe lato było w odróżnieniu od reszty Polski, co też mogło mieć wpływ.
    Podziękowali 2hipolit nowa
  • Mam pytanie, jako całkowicie całkowity laik.
    Otóż
    Wymyśliłam sobie truskawki pnące i poziomki na balkonie.
    Mam już nawet upatrzony regał
    o taki (wiem, że trzeba zabejcować):

    https://allegro.pl/oferta/regal-biurowy-polka-na-ksiazki-r-13-drewniany-6497655301

    Balkon południowozachodna strona

    Pytanie: czy dla takich sadzonek lepsze pojedyncze doniczki, czy można w np takie typu korytko?

    Sadzonki z tych reklamowanych jako do uprawy balkonowej.
    Mają być też zioła-i też pytanie, czy każda sadzonka oddzielnie, czy można je razem do tego korytka.
    Będę wdzięczna za wszystkie rady i porady. 

  • Można w korytko. 
    Podziękowali 2kociara nowa
  • Karolinka powiedział(a):
    @nowa
    Ciekawa jestem akacji. 

    Ja ostatnio mam przestoj z pomysłami na ogród, mam pustkę w głowie. U mnie sama glina, tyle pracy włożyłam  a efekt taki sobie.

    Jak macie pomysły na gline i mały ogród to chętnie przeczytam.
    Trochę rozluznilam ziemię, ale trochę. 
    Permakultura?
  • Podziękowali 1Karolinka
  • @kociara najlepiej korytka, i to nie takie zwykłe wąskie, tylko może jakieś szersze. Im więcej ziemi, tym lepiej dla roślin - więcej miejsca dla korzeni i wolniej przesycha ziemia. Do tego jeśli możesz, to korytka w jasnym kolorze (odbijają światło, czyli mniej się nagrzewaja). Tylko w przypadku ziół trzeba oddzielnie posadzić miętę, jeśli ja planujesz, bo zarośnie  całe korytko. I trochę może podobierac w korytka gatunki pod względem zapotrzebowania na wodę. 
    Podziękowali 2Skatarzyna kociara
  • Wymyslilem sobie ze posadzone maliny wysciolkuje skoszona trawa... ma to sens?
  • edytowano kwiecień 2020
    Tak. Tylko podsusz lekko.
  • Przywieźli mi wczoraj 4 wywrotki humusu organicznego. Chodzę, patrzę i nie mogę się nacieszyć. Będzie się działo. Od lat pragnę mieć porządny ogródek  :)

    Podziękowali 1Skatarzyna
  • My też tak robimy wokół truskawek.
  • In Spe powiedział(a):
    Przywieźli mi wczoraj 4 wywrotki humusu organicznego. Chodzę, patrzę i nie mogę się nacieszyć. Będzie się działo. Od lat pragnę mieć porządny ogródek  :)

    Worek 75l po17E
    Wywrotka 7,5m3 (moja ;))

    7500/75=100
    100×17=1700
    1700x3=5100
    5100x dzisiejszy kurs=

    22930,74 PLN

    Musisz lubic maliny.

  • edytowano kwiecień 2020
    Tak tę ziemię nazwał znajomy pan, który ma w okolicy sady ( czyli w sensie, że się zna)  i który będzie niwelował mi teren. Pewnie trochę na wyrost  :) Ale ziemia przepiękna  :)
    Zapłacić to tyle aż nie zapłaciłam  :D
  • Nie ten temat ale tu spróbuję - na nasze podwórko wprowadziła się kotka - poobserwował I uznała że zostaje z nami  :D  powiedzcie ja trzeba jakos odrobaczyc? 

    Podziękowali 1ane
  • Wzięło mnie na podsumowania naszych prac ogrodowych. Może ktoś zechce podejrzeć  :)

    http://zaciszedomowe.pl/2020/04/przemiana-ogrodu/


    Podziękowali 4Agax4 Elf77 manatta Danka
  • Gratulacje!!  Widać ogrom pracy! Ogród to  ciągłezajecie na długie lata. Ja też dokumentuję nasze zmiany, bo pamięć jest jednak bardzo krótka...no i dzieci ze zdumieniem odkrywają jak to było kiedyś ;)
    Podziękowali 1Basja
  • tez mnie naszło na wspomnienia
    Podziękowali 3Basja Agax4 manatta
  • Szesnaście lat dzieli te zdjęcia.
    Podziękowali 1Basja
  • Wczoraj sobie uświadomiłam jak wiele już zostało zrobione, w sumie się zdziwiłam. Bardzo fajnie oglądać te zmiany, bo już wiele zapomnieliśmy :D

    Pięknie macie! Zawsze podziwiam Twoje zdjęcia <3
    Podziękowali 1MartaB

  • Niedługo minie 10 lat od powodzi!
    Podziękowali 4Basja Elf77 manatta Agax4

  • Podziękowali 2Basja Elf77

  • A to już dzisiejszy poranek:)
    Podziękowali 2madzikg manatta
  • U nas też zmiany. Stare drewniane grzadki podwyzszane spróchniały. Mąż wymyślił i robi nowe.
    Jeszcze miejsca łączeń  obuduje ceglami, by było ładniej i spojnie stylistycznie.

  • Angielski kitchen garden!!! Super!
  • Szklarenka przesłodka  :)
  • @MartaB ale pięknie! Podpowiedz mi proszę jaka kostka na ścieżce. Jaki to rozmiar tak mniej więcej?
  • @ewaklara rozmiar kostki 7/9
    Podziękowali 1ewaklara
  • @MartaB dziękuję ♥️ 
    Mam jeszcze pytanie o rzodkiewki.
    Czy rzodkiewki urosną w słabej nie zasilonej glebie?
    Posiałam w marcu teraz mają listki i rachityczne korzonki. A tak by się chciało mieć własne!
  • Czy uratuje dynie, ktore wsadzilam do gleby tydzien temu, a ktore n'a lisciach zaczynaja miec male brazowawe plamki, wysychac I powstaja dziurki? Czy dopadl je jakis grzyb, a moze to przez wilgotna pogode? Dopowiem tylko, ze u mnie klimat jest troszke cieplejszy niz w Polsce. 
  • I jeszcze mam inny problem z salata w szklarni, wysycha n'a wierzchu, jakis robak obgryza jej korzenie. Nawet chyba namierzylam sprawce, taki bialy, obly, z brazowa glowa, fuuuj
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.