Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1177178180182183193

Komentarz

  • @Elunia mogę też prosić o tą książkę? 
  • Ja dziś mam ziemniak do wsadzenia w doniczce.. zadanie dla zerowkowiczki.. I cebulę na gazie 
  • MAFJa powiedział(a):
    Ja dziś mam ziemniak do wsadzenia w doniczce.. zadanie dla zerowkowiczki.. I cebulę na gazie 
    Fajnie  :)
    Nasz zerowkowicz ma czytać płynie zdania i dokonywać analizy sylabowej, głoskowej, I z podziałem na samogłoski i spółgłoski - wcześniej jakoś takich zadań nie robili a teraz... 
  • edytowano marzec 2020
    Wróciłam z ogrodu, ponad 6h pracy
     :) 
  • U nas cieplutko, zaszyłam się w tych krzaczorach i wygarniałam z tuji te suszki ze środka, cięłam irgę. 
  • U nas ziab  , było zaledwie  2 st plus wiatrzysko tak że  na dwór  wyjść  się nie  chciało  ba nawet  pies nie chce  na spacer 
  • My przy ognisku na działce, mąż mówi, że odkaza powietrze  ;)
    Swego czasu siostra się śmiała że mieszkamy na zadupiu, teraz to ja Bogu dziękuję za to "z..... e" 

  • Ja dziś  od 12 do  prawie 16 u weterynarza  bylam 
  • Wysłałam 2 tygodnie temu rzodkiewkę i sałatę i nic nie wyrasta. Czy kiełki mogły się przemrozić?
    Początkująca jestem i tak się starałam
  • U nas jest zagajnik akacjowy w zaniedbanym fragmencie dzialki. I jak się nic nie robi, nie kopie, nie uszladza korzeni to nie wybijają nowe. Jest tyle ile jest, nie przybywa. Rosną sobie. W tym linku to oni błąd zrobili bo karp nie usuneli. I z tych karp wciąż odbijaja pedy. I tez uszkodzenia korzeni pobudzaja do wzrostu naatepne odrosty. A u was mamlu jak usuniecie te małe odrosty razem z korzeniami to nie powinno odbijac. A jak zrobicie tam rowny trawnik to nawet gdyby cos odbijalo to zostanie skoszone i zniknie. Ale usuniecie tego to nie bedzie lekka praca na 1 popoludnie niestety.
    Podziękowali 1Karolinka
  • Als jak usunac małe prostu bez uszkodzenia korzeni od dużych drzew? Właśnie mam problem z tymi odrostami... 
  • Zuzapola powiedział(a):
    Als jak usunac małe prostu bez uszkodzenia korzeni od dużych drzew? Właśnie mam problem z tymi odrostami... 
    Te małe mogą być odrostami z korzeni dużych, ale mogą to być po prostu siewki, czyli mlode robinie. Tylko rozróżnienie tego łatwe nie będzie. 
  • Poradźcie proszę. 
    Kupiłam krzaki borówek, malin i jeżyn.
    Końcówki są zawoskowane.
    Czy to się zdrapuje?
    Niektóre w ogóle nie mają listków, tylko łodygi.
    Czy te łodygi trzeba jakoś ponacinać bo gdzieś mi mignęło na opakowaniu?
    Czy czekać cierpliwie na rozwój sytuacji?  :)
  • Na pewno  przed sadzeniem na noc w wodę  wstawić,  a i do borówki to kwaśny  torf czyli wykopać  ziemię  zasypać tego torfu i w tym sadzic,  łodyg raczej nie nacinamy z woskiem nie pomogę,  listków  brak bo to dopiero  rusza okres wegetacji 
  • Dziękuję @nowa
    Zrobiliśmy tak jak piszesz.
    Czyli czekać trzeba  :)
    ( ja początkujący działkowiec jestem)
  • Na liście  tak. Posadzić  można  np jutro  tylko  sprawdzać  pogodę  i podlewać  mniej lub więcej  
    Podziękowali 1In Spe
  • A ja zepsuła peonie jedną... szukałam gdzie są bo jedną wyszła A wydawalo mi się że wszystkie w jedno miejsce przesadziłem. A tu patrzę że w takim przejściu gdzie tymczasowo były kiedyś 3 wyszły... I chciałam jedną wykopać ale uciekam tak na prawdę... buk  
  • @MAFJa pamiętam, że pisałaś coś o borówkach amerykańskich. Ja zasadziłam 6 krzaków w niewielkich odstępach. Teraz czekam czy się przyjmą.  A Twoje posadzone w tym roku?
  • Tak ale chyba jak zwykle głupie miejsca wybrałam... wydawało mi się że więcej słońce dociera tam A zdecydowanie mało przesłanego i krótko... rodzice mi kwaśna ziemię tam pod nie nawet wkopali ale na razie marnie to wygląda... zobaczymy 
    Podziękowali 1In Spe
  • Tylko to było też bezpośrednio przed takim ostatnim przymrozkiem z miesiąc temu.. też..  
    Podziękowali 1In Spe
  • U mnie też marnie sadzonki wyglądają. A ziemię kwaśną mają, podlewam.
    No to czekamy  :)
  • Lepiej daleko od domu,  od północy,  szybko rośnie i wszystko zacieni .
  • @Agnicha liscie orzecha zawieraja duzo garbnika o nazwie juglon, kiepsko sie rozkladaja w kompostowniku, wrecz nie nadaja sie na kompost- chyba, ze podlewac je raz na jakis czas woda. Pod orzechem nic nie urosnie - raz, ze cien a dwa, ze ta substancja z lisci. Lepiej jest orzech miec gdzies na boku, w rogu dzialki.
  • Mi pod orzechem ładnie  rosną pomidory i... stara grusza. Bo to olbrzymi orzech jest. U sąsiada  po drugiej stronie płotu.  Ale zbieranie liści okropnie uciążliwe.  Paskudztwo takie. Naszego musielismy wyciąć i nie żałuję.
  • @Agnicha, posadź lepiej nieco dalej od domu. On szybko staje się wielki,  ma łamliwe gałęzie z  jakimś takim brudzącym nalotem. Dla elewacji nie najlepiej. Nie raz też przy wichurach bałam się, że nam na dom poleci.  Na szczęście ostatnio mocno sąsiad poprzycinał konary.
  • Ja też naszego bym wyciela ale mąż nie chce.. jest jeszcze cienki i trawa ładnie pod nim urosła..  na środku tylnego ogródka..  
  • Kupiliśmy taki tunel. 

    Teraz pytanie czy pomidory i ogórki mogą być razem? 

    @Elunia jakiś PDF wysyłałaś, mogłabyś mi tez wysłać 
    Podziękowali 1mmaj333
  • Co to ma byc... tam nic nie rosnie... sauna?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.