Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1185186188190191370

Komentarz

  • Magnez chyba ciezko przedawkować. 
    Ja jak wracaja mi kolatania od wypijanej kawy to biore przez jakis czas ze 2tabl.dobrego magnezu. 
  • Dobry to jaki? I ile tego magne b6 mogę na początek dziennie wziąć?
  • No wlasnie ile w ciazy mozna magnezu i jaki? Nie pije kawy a takmnie łapie skurcz z rana kosmiczne doznania mimo ze biore magneb6 i aspargin
  • Ja w ciąży brałam 3x2 tabletki magnokalu (magnez+potas)
    Podziękowali 2ewaklara annabe
  • madzikg powiedział(a):
    Zerknij na skład, bo może coś z tego go uczuliło:

    Oliwa z oliwek, olej migdałowy, olej jojoba, parafina ciekła, witamina E, polisorbat 80.

    Nie zawiera wody ani konserwantów.
    Stawiałabym na któryś z olejków, lub parafinę :#


    @madzikg a ten polisorbat80? Musze kupic jednoskladnikowy.
  • edytowano lipca 2017
    Ja nie znam 1-no składnikowych. Sama stosuję A-cerumex w sprayu. Jestem alergikiem i nic się nigdy nie działo. Ale to ja... A w jaki wieku są maluchy? :)
    Jeszce jedna rzecz mi przyszła do głowy ( z góry przepraszam) : czy po rozpuszczeniu woskowiny wypłukałaś dzieciom uszy letnią wodą lub solą fizjologiczną?
  • Nie plukalam niczym, nigdy mi nikt nie kazal. Malemu przy kapieli sie uszy "plucza".
    A wiek, syn 5msc, corka 3 lata. 
    Voskolix jest jednoskladnikowy i go zawsze uzywalam.
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano lipca 2017
    Voskolixu nie znam... niestety, ale się douczę B)
    Widzę, że podobnie działa jak Olivocap i Vaxol (mało składników mają, a głównie oliwa)
  • Voskolix to to samo co Vaxol, tylko tanszy. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Przeczytałam teraz ulotkę Akustone http://www.aflofarm.com.pl/Produkty,act,product,id,2206,ref,categories,refid,488.
    Firmy nie lubię, ale widzę, że się nieźle zabezpieczają :/


    Podziękowali 1mamuma
  • @Aneczka08 wazne zeby byl to magnez jako lek a nie suplement diety.

    I zeby tego magnezu bylo sporo w jednej tab. 

    Tu w wolnej chwili farmaceutka poleca 

    http://www.lekinacodzien.pl/2014/06/28/magnez-lek-suplement/
    Podziękowali 1madzikg
  • lekarz zalecił 2x2tabl magneb6. 
  • Mam pytanie.  Jestem w 8 tygodniu i właśnie odebrałam wyniki badań.  TSH wynik 0,042. Martwić  się? Wizytę mam 14.07 u mojej  lekarki.  
  • A jak jest z ta parafina do uszu? Niektorzy laryngolodzy polecaja, a jak w kosmetykach jest parafina, to sa niedobre. 
    Lepsza w takim razie do uszu parafina ciekla, czy oliwa z oliwek (oczywiscie specjalna do uszu)?
  • To jeszcze jedno pytanie. Corka 7 letnia jest dosc mocno owlosiona na ciele. Na plecach w niektorych miejscach ma wlosy nawet dlugosci ok 10cm! Do tego na nogach i rekach tez dosc dlugie (ale nie az tak) i duzo. Powoli zwraca na to uwage i jej to przeszkadza, ale ja sie tez martwie, czy cos sie nie dzieje w organizmie? Czy to moze byc oznaka jakichs nieprawidlowosci, czy moze nie trzeba sie tym przejmowac?
  • @mamuna pierwsze co mi przyszło do głowy to problemy hormonalne, może tarczyca? 
    Podziękowali 1mamuma
  • Wlasnie nie wiem jakim tropem pojsc. 
  • dobry endokrynolog pomoże
    skierowanie  od rodzinnego
    Podziękowali 1mamuma
  • Ja bym poprosiła rodzinnego o skierowanie do endokrynologa. 
    Podziękowali 1mamuma
  • tez bym zaczela id endokrynologa.
    Podziękowali 2mamuma madzikg
  • edytowano lipca 2017
    @mamuma ;Moja starsza córa blondynka jest tak obficie owłosiona , zrobiliśmy badania u endokrynologa , później gin bo myślałam o pcos ,ale niestety a może stety taka jej uroda. Ja się chyba przejmowałam więcej niż ona.
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano lipca 2017
    @Gloria TSH rzeczywiście  niskie ale do pełnej interpretacji  potrzebne jest jeszcze ft4. Poza tym w pierwszych tygodniach ciąży hormon hcg stymuluje tarczycę.

  • Hmmm, pojde po skierowanie do endo, bo sprawdzic warto. Ja sie nie przejmowalam do tej pory, corka mi czesto mowi, ze chce ogolic nogi, bo nie cierpi tych wlosow, ale dzis jej plecy smarowalam i myslalam, ze jakis wlos mi sie zaplatal i chcialam zdjac, okazalo sie, ze rosna takie dlugie. Mozna by jej kucyka na plecach robic. Starsza tez dlugo byla wlochata, ale nie miala takich dlugich wlosow.
  • @mamuma ;
    Ja zaczęłabym od endokrynologa...
    Podziękowali 1mamuma
  • Córce 2 lata pojawił się jęczmień na oku...pierwszy raz mamy z tym do czynienia. Pediatra przepisał maść z antybiotykiem, stosujemy już 5 dzień i nie widzę poprawy, ale nie jest też źle (powieka zaczerwieniona i lekko opuchnięta). Czy można coś jeszcze zrobić?
  • Ciepłe okłady. Np. Orzykładać ugotowane jajko. Po nich łatwiej się jęczmień zdrenuje.
    Podziękowali 3weronika85 madzikg AgaMaria
  • Moj super sposob na jeczmienie tylko robie jak sie zaczyna. Kiedys mialam inwazję...Parze herbate zwykla czarna w torebce w malej il wody. Jak przestygnie i da sie dotknac bez poparzenia wyciagam i taka goraca odsaczoną przykladam na jeczmien. Ponownie zamaczam w herbacie jak przestygnie i trochę trzymam. I tak ze 4 razy dziennie. Odkąd tak robię nie byłp potrzeby lekarza bo jęczmien sie nie rozwinął ani razu.
    Herbata oprocz tego ze cieplo trzyma w tej torebce dziala trochr jak rumianek. Jak są probemy z tyłkami jakies pieczenie swędzenie to robię im nasiadówke. 
    Podziękowali 1weronika85
  • A przewlekła gradówka... Miał ktoś jakieś doświadczenia z paskudztwem? Lekarka kieruje synka na zabieg w znieczuleniu.
  • Domowe sposoby na gradówkę są takie jak przy jęczmieniu dziewczyny wyżej podawały.Torebka z herbaty zaparzonej mocno ciepła ,ugotowane jajko , flaszeczka szklana z dobrze ciepłą wodą , przemywanie rumiankiem żeby nie zatykały się kanaliki i masaż . 
    Podziękowali 1Zuzapola
  • To wszystko robimy od miesiecy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.