Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1182183185187188370

Komentarz

  • Ja nie używalam, ale moze żyworódka by pomogła..? @MAFJa ;
    Podziękowali 1MAFJa
  • nie.. ulga po spirytusie... dzis juz lepiej chociaz wielkie jest.. ale po nocy w amolu i bez jedxenia nieaktywne.pogarsza sie po surowiznie i slodyczach..
  • Jakie badania na ten krztusiec? Ktos cos?
  • Badanie przeciwciał z krwi - IgG i IgM.
    Podziękowali 1karolinamika
  • @karolinamika antybiotyki nie likwidują krztuścia , dają jedynie to , że nie zarażasz dalej. U Mnie corka miałą wstępnie rozpoznane zapalenie płuc, a że wyjezdzaliśmy to się zgodziłam na antybiotyk od razu. Potem się okazało, że to krzytusiec, kasłała równo 6 miesiecy i znacznie dłużej nić jej brat co antybiotyku nie dostał wcale.

    Przy krztuściu kaszel jest inny niż zwykle z zaciąganiem powietrza, mi od razu coś ten kaszel "śmierdział"
    Podziękowali 1karolinamika
  • Dwulatka. Wysoka gorączka 39-40st, słabo zbijalna (choć ona zwykle problemów z gorączką nie ma). Do tego drugi dzień ostra biegunka. Innych objawów brak (ani kaszlu ani kataru, ani wysypki) węzły chłonne niepowiększone.

    ktoś ma pomysł co to może być?
    Rotawirus się u nas zawsze zaczynał od wymiotów i co najwyżej stan podgorączkowy. A tu temperatura wściekła i do tego ta biegunka.... :(
  • Pol centrynetrowy biały robaczek który sie ruszal i znalazl sie w kupie mojego dziecka to owsik czy jakoś inny kolezka? Czym to odrobaczyc?
  • :))) pomachał Ci? Do mnie machały. Takie cieniutki jak niteczka to owsiki byly i Pyrantel pomogł. Wszystkim... i duzo prania.
  • Owsik, pyrantelum i steryliada
  • Owsik. Pytantelum. Bez recepty. Dla całej rodziny. I steryliada.
  • edytowano czerwca 2017
    O, widzę, że zanim odpisałam, to już były dwie odpowiedzi. No, ma się ten refleks... ;)
  • co ro steryliada. I czy mogę to pytantcostam jak mam refluks? I czy musze odrobaczac dzisaj czy mogę sie wstrzymać kolka dni? Poza robakoem który pomachał nic jej nie jest.
  • ja tam podejrzewam ze od jakiegoś roku ma te owsiki. Chyba sie wstrzymam do podlugim weekendzie bo teraz nie mam ochoty na takie atrakcje
  • Do okulisty potrzebne skierowanie???
  • tak.
    Podziękowali 2madzikg Wiol
  • Chyba tak
    Podziękowali 1Wiol
  • Od 2015 roku wymagane jest skierowanie do okulisty.
    Podziękowali 1Wiol
  • Kurczaki. Mamy na forum okulistę :-) ?
  • Wygląda na to, że moje dziewczyny mają bostonke. Czy mam się bardzo denerwować? Jutro kończę 20 tc.  
  • http://zmniejszacz.pl/galeria/5946b25a8832e/bez-nazwy
    Synowi zrobiło się takie coś w miejscu gdzie wcześniej miał takie jasne, lekko wypukłe znamię. Mam się martwić? Czekać czy biegiem do lekarza? Duże nie jest, tak na oko max 1 cm długości.
  • A nie podrażnił tego miejsca? Pokrzywa, barszcz?
  • Raczej nie miał okazji. Jedno z tych kuleczek pękła prz oględzinach, cos się wysączyło, zobaczę co jutro będzie z tego.
  • ehh a u mnie dzien spokoju i nowotwor bo juz nie wiem jak te superpypcie okreslac w nowym miejscu jezyka.. :/
  • @Dot, mialam bostonke w 14 tc, z dzieckiem wszystko ok.
    Podziękowali 1Dot
  • edytowano czerwca 2017
    @Pietruszka ;
    Jak ma więcej to obstawiałabym ospę wietrzną, chyba że się mylę...Ale ona jest taka pęcherzykowata.

    Podziękowali 1madzikg
  • Na razie tylko taki jeden bombelek podwójny, odrósł od wczoraj ten który pękł, obserwujemy dalej. Mam nadzieję że to jednak nie ospa...
  • @Mafja, a próbowałaś płukać regularnie usta szałwią? Sama sprawdzam, czy to poskutkuje może. Ból rozumiem, bo mam afty od kilku lat. Ostatnio były 3 równocześnie, przez dwa dni mówić nie mogłam, bo nie było jak języka ułożyć :/

    Z wynikami krwi wszystko masz ok? Kiedyś czytałam, że m.in. przy anemii mogą być, przy niedoborze wit. z grupy B (nie pamiętam której), przy chorobach układu pokarmowego...

    U mnie trochę pomaga płukanie wodą utlenioną (ból trochę ustępuje) i smarowanie protect żelem kojąco-łagodzącym do dziąseł. Chyba po tym szybciej znikają albo nie rosną takie duże.

    Nienawidzę draństwa

  • moze byc ze niedobrze. nie wiem w ciazy nialam anemie a wtedy sie zaczelo..
  • @MAFJa , zbadaj sobie krew. Koniecznie.
  •  Co to może być. U dzieci wysoka gorączka, powyżej 39, wybroczyny w buzi (krostki?), które dokuczają i uniemożliwiają jedzenie. Do tego ból gardła i brzydki zapach z ust. Wcześniej dzieci przechodziły ospę.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.