Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1184185187189190370

Komentarz

  • Czy ktoś mógłby mi wygooglać wątek o diecie Dąbrowskiej. Albo może podać ośrodki, w jakich można się z panią doktor skonsultować.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Wkurzające..
    Noszę go w torebce i używam do okazania ran..  :s
  • Ja tez pepki psikalam, a w ciazy sobie do gardla psikalam. Zastanawiam sie tylko, czy to nie jakas panika.
  • Octenisept moja miłość:(
     
    Jest czerwiec więc klasycznie zaczęłam kichać i smarkać. Pewnie ze trzy tygodnie to potrwa..
    Czy mogę sobie jakoś pomóc?3 trymestr, boli brzuch od tego kichania....
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @Skatarzyna
    kręgosłup szyjny?
    Mam w szyjnym wszystkiego do woli, przepuklina, kręgozmyk, dyskopatia wielopoziomowa, więc takie trudności z przełykaniem i ucisk mogą się pojawić.
    Ja to od neurologii miewam czasem uczucie powroza na szyi.

    Ale ostatnio nie! Oleeee!

    Życzę, żeby szybko Ci minęło. Może na zmiany pogody albo się zdźwigałaś?
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Niezależnie od pogody. Sprawdzę i tarczycę i kręgosłup.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano czerwca 2017
    .
  • Syn lat niecałe 8, ma nad okiem, a dokładnie w miejscu gdzie kończy się brew przy zewnętrzym kąciku oka taką podskórną gulkę, wielkości ze 2-3 mm. twardą przesuwalną jak się skórę naciągnie to widać taki podskórny groszek.

    Zaczęło się od tego, że wydawało mi się, że zrobił mu się z tym miejscu taki czarny zaskórnik. Skóra nie była zaczerwieniona nic. Nacisnęłam na to delikatnie i wystrzeliła chyba brunatna krew cienką strużką. Zdziwiłam się bo byłam przekonana, żę to zaskórnik.

    Potem za jakiś czas wyczułam tę gulkę, dziś mąż był u chirurga bo już i mnie i jego to denerwuje (ma to jakieś 2 mce myślę). Kazał zrobić usg tkanek miękkich, uważa, że to pewnie jakaś pozostałość po jakimś czyraku czy coś. Zasugerował u jakiego lekarza zrobić. Termin do gościa mamy w lux medzie na 28 września,.

    I teraz tak sobie myślę czy czekać do tego terminu czy nie panikować i robić coś wcześniej prywatnie. @Katarzyna @MartynaN inni ?
  • czekać. Nie wygląda to groźnie i niebezpiecznie.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Mięczak zakaźny - corka lat 7 ma kilka takich krostek pod pachą, co właśnie sobie wyguglałam i wyszlo mi ze to mięczak zakaźny. Jak leczyć dziada skutecznie i szybko? Miał ktos cos takiego?
  • Moze do lekarza warto pojsc a nie tylkp z dr google rozmawiac ? ;)
  • Molutrex bez recepty nam lekarz kazał, jedna zmiana na brzuchu. Jak nie to ciekły azot. Jeszcze nie wiem czy skuteczny bo dopiero zaczęłam
  • @annabe ja z nazwa tej choroby spotkałam sie juz wczesniej tylko nie wiedzialam jak wyglada - wujek gugiel mi tylko zdjęcia pokazal. To raz. A dwa - skąd wniosek ze do lekarza nie mam zamiaru iść? To dwa. A trzy - tutaj pytam bo watek odpowiedni i doświadczonych forowiczek sporo i może któraś miała do czynienia z tym dziadostwem i może pokierować odpowiednio coby nie tracic czasu na wizyty u nieodpowiednich lekarzy.
  • U syna kilka miesięcy się ciągnęło. Były dwa preparaty do smarowania w zależności od stopnia rozwoju zmian. Pamietam tylko, że któreś jodyna. Na koniec jeszcze część dermatolog wylyzeczkowala. I to wreszcie zakończyło sprawę. Ale może tak długo to trwało, bo ze znajomą lekarką leczylysmy Michała mascia antybiotykowa. Dopiero po dłuższym czasie dotarliśmy do dermatologa. 
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • Dzieki @Katanna ! A jak reszta rodziny? Pozarażała sie tym ustrojstwem?
  • Miał ktoś problem z korzonkami? Mojego męża złapało w środę, jeździ na zastrzyki, ale dalej go boli i ledwo się rusza. Długo to jeszcze potrwa? 
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano lipca 2017
    @Agnieszka82 nikt się nie zarazil. Lekarka uczulala tylko na kwestię ręczników i radziła,  żeby te zmiany delikatnie wycierac jednorazowymi i od razu wyrzucać, żeby nie przeniesć na inne miejsca .
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @mamasara korzonki lubią dopaść właśnie o tej porze roku. Jest dość ciepło, chodzimy w lekkich ciuchach, pocimy się, a tu nagle nas zawieje itp.
    Podziękowali 1mamasara
  • Mnie przechodziło dość szybko, nawet przy bardzo krótkim braniu leków, w ogóle nie mogę takich doustnych, bo żołądek. Ale ... chyba wygrzanie się, wyleżenie, jeśli można...powinno pomóc. Ale wiadomo. Każdy z nas jest inny.
    Podziękowali 1mamasara
  • edytowano lipca 2017
    @Agnieszka82 siostra moja u dzieci z tym długo walczyła, w końcu jedyna pomogła. Podobno najgorzej jak się przeniesie gdzieś na pupę, trzeba osobnym ręcznikiem to wycierać. Przeniosło się na inne dzieci, ale nie na wszystkie, trzeba uważać . Jodyna nie jedyna
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • @AgaMaria no właśnie u nas ciężko z leżeniem, bo mamy gospodarstwo. Ile może tyle leży, ale ciężko jest, tym bardziej, że straszą nas, że to lubi powracać...
  • @mamasara polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty lub osteopaty. Ważne żeby w miarę możliwości zlikwidować przyczynę. Inaczej będzie nawracać, a sumujące się przeciążenia mogą doprowadzić do pogorszenia stanu. Łącznie z operacja :(
    N fazie ostrej leki p.zapalne bólowe i zwiotczajace plus pozycja odbarczajaca. 
    Podziękowali 1mamasara
  • Dodam do tego co napisała @ola_g ; , jedno żeby zwrócić uwagę by te witaminy były LEKAMI a nie suplementami, bo wtedy zawartość witamin bywa mniejsza i to dawkowanie idzie się paść...
    Podziękowali 1mamasara
  • edytowano lipca 2017
     Generalnie witamina B sprzyja regeneracji nerwu ale nie usuwa przyczyny!
    Najczęściej rwa spowodowana jest uciskim na nerw, ma skutek zmian zwyrodnieniowych i/lub przepukliny krążka miedzykregowego. 
    Nieleczona i na skutek przeciążeń w nieprawidłowym wzorcu może prowadzić do objawów ubytkowych (niedowlady, niedoczulca). 
  • edytowano lipca 2017
    W pierwszej kolejności dobra terapia z technikami manualnymi, ćwiczenia do wykonywania w domu, plus  ergonomia kręgosłupa.
    Farmakologiczne sposoby oraz fizykoterapia jako dodatek.

  • Czy wysypka naokolo ucha i czerwone ucho moze byc efektem uczulenia na to co zakrapialam do ucha?
    Syn dostawal akustone (nie bylo woskolixu ani vaxolu, babka dala to, ze niby to samo, a nie jest to samo). Drapie sie w ucho i widac, ze mu nie tak. Corka tez miala zakrapiane i mowi, ze ja swedzi ucho.
    Podziękowali 1madzikg
  • Zerknij na skład, bo może coś z tego go uczuliło:

    Oliwa z oliwek, olej migdałowy, olej jojoba, parafina ciekła, witamina E, polisorbat 80.

    Nie zawiera wody ani konserwantów.
    Stawiałabym na któryś z olejków, lub parafinę :#


    Podziękowali 1mamuma
  • W czasie spoczynku drży mi łydka, tak jakby jakiś mięsień w środku albo żyła

    Czy to może być niedobór magnezu? 
    Jeśli tak jak i ile go suplementowac? Mam magne b6.
  • Tzn tego drżenia nie widać ale ja je wyraźnie czuje, drżenie jakby przelewanie...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.