Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1187188190192193370

Komentarz

  • Węgiel chyba nie jest zły na biegunki, ja moim dawałam. Absorbuje toksyny i inne takie. 

    @ola_g a dziwisz się ze nie chcą puc?  ;)
    ja moich zawsze zmuszałam do wypicia, rzeczywiście na łyku się kończyło. Pewnego dnia postanowiłam spróbować i zobaczyć o co im chodzi ... plułam dalej niż widziałam i już więcej tego nie podaje..  :s
  • A jakie masz ciśnienie?
  • A nie migrena to aby?

  • Skopiowałam z dietowego, bo sie jednak niepokoję :(
    Zrobiam badania krwi, tarczyce (tylko TSH) i cholesterol. Mofologia wyszła idealnie, TSH 3,82 mlU/l (norma do 4,2), co oznacza, ze w koncu po dwóch latach ten parametr wskoczył w normę, zrobię sobie jeszcze prywatnie FT 3 i 4, ale w sumie jestem i tak zadowolona z wyniku, mam brać dalej dawkę 100 Eutyroxu. Ale fatalnie wyszedł mi cholesterol - całkowity 265, HDL za niski 36, LDL - dużo z wysoki - 192, Triglicerydy 182,4 (mg/dl) 
    Glukoza w nomie. Dostałam kartkę z dieta (przeszłam 6 tyg Dąbrowskiej i teraz też z diety na kartce pokarmów zabronionych nie jem wcale, dopuszczalnych od czasu do czasu praktycznie też nie, część dopuszczalnych typu bezy ze wzgledu na cukier równiez nie jem) + recepte na cos, czego nie umiem odczytac  do brania 1 dziennie, co ma mi normalizowac cholesterol. 
    Wg lekarki jesli faktycznie trzymam taka dietę (albowiem ze wzgledu na nadwagę troche powątpiewała  to taka sytuacja musi byc spowodowana przez tarczycę. 
    W opisach diety Dąbrowskiej jest, ze co prawda moze wystapic nagły wzrost poziomu cholesterolu, ale potem powinein opaść - u mnie jest wzrost od poprzednich badań, do tego "popsuły" sie te HDL< które były w normie. Macie może tego typu doświadczenie? 
    E. dodam jeszcze, ze schudłam do dzisiaj ponad 15 kg, zasugerowałam, ze moze ten cholesterol przez to sie uwolnił, ale opinia p. doktor jest inna.
  • @Agnicha - ja mam Hashimoto - i usg i hormony były - teraz chodze do rodzinnej i ona mi robi tylko tsh. Miałam ponad 12, teraz zeszło w koncu do tych 3,82. Ona tez twierdzi, ze jesli trzymam dietę, to taki cholesterol świadczy o zaburzonej gospodarce i tyle, wiec mam ciagle brać ta 100 Eutyroxu i teraz dodatkowo ten lek na cholesterol, nie moge odczytac , zaczyna sie na RO kończy na x, kupie to będe wiedziała co to jest. Tyle, ze jakoby Dabrowska powina mi obniżyc ten cholesterol, a tu jest gorzej niż było. 
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Przepraszam niechcący podziękowałam. Ja się martwię o córkę, za tydzień mamy wizytę, w powtórzonych wynikach znowu mocno obniżone neutrofile, podniesione monocyty, boję się jakiejś choroby autoimmunologicznej. Miał ktoś kiedyś doświadczenia z takimi wynikami?
  • W jakim wieku ona jest?
    Jak dużo podniesione?
    Rozmaz z aparatu czy manualny?
  • Ma 17 lat, neutrofile 39%, norma (46-75), monocyty 15,8%, (2-10), monocyty w tys/ul 1,19 (0,19-0,72)
  • Miało być powtórzone manualnym, ale nie mogę znaleźć metody badania.
  • Spokojnie 15 mono to jeszcze nie jest strasznie dużo.
    Pytanie czy rozmaz liczony ręcznie?
    Jak z aparatu to dochodzi jeszcze margines błędu.


    Podziękowali 1Zuzapola
  • Dziękuję , nie mam porównania i się martwię, a te niskie neutrofile to bardzo niepokojące?
  • Zuzapola powiedział(a):
    Dziękuję , nie mam porównania i się martwię, a te niskie neutrofile to bardzo niepokojące?
    Nie :smile: 
    Jest tak wiele zupełnie niewinnych przyczyn i tak rzadko to może wskazywać na coś niepokojacego,że ja bym się nie martwiła.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Dziękuję
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Molutrex bez recepty nam lekarz kazał, jedna zmiana na brzuchu. Jak nie to ciekły azot. Jeszcze nie wiem czy skuteczny bo dopiero zaczęłam
    Kurka nie pierwszy raz wychodzi na to, że stawiam diagnozę lepsza niż lekarz... zaczyn się bać medyków. Syn ma zmianę na brzuchu, moim zdaniem wygląda jak włókniak, poszłam w maju do dermatologa orzekła mięczak zakaźny, smarowałam molutrexem i nic.

    Dziś poszłam do innego dermatologa bo ten sam syn ma brzydkie grudki  na zgięciu łokciowym (wcześniej miał tam alergię która teraz przeszła w spore grudki) no i przy okazji pokazuję ten brzuch a ten gość ( w necie same super opinie och i ach) mówi, że to włókniak. NO kurce to ja to od razu wiedziałam tylko mi inna lekarka tym mięczakiem namąciła no ale przecież nie powiem fachowcowi, że moim zdaniem to włókniak.

    NO i się okazuje że miałam rację. Nie pierwszy raz zresztą stawiam trafniejszą diagnozę niż lekarz co wychodzi po leczeniu. ech...
  • Odebralam morfologie mojej chudej dziewieciolatki. Ostatnio byla przeleczona na borelioze stad badania. I generalnie wszystko w normie tylko wbc obnizone do 5.21 przy normie 7.0 -13. Przejmowac się?
  • edytowano lipca 2017
    Córka młodsza dostała wysypki i mocnych bóli nóg w nocy ,czy to półpasiec ?
  • Już nie trzeba ,już wiem- półpasiec . Mam nadzieję że bez wpływu na starszą ciężarną córkę. :/
  • Synek od niedzieli (czyli już 4 dzień) ma zaczerwienioną mocno dłoń, w środku zaczerwienienia aż szarą, (plamki nie ma), nie wiadomo co go ugryzło, martwię się, że to może być bolerioza, choć lekarz twierdzi że nie. Nie wiem, czy nie zrobić mu badania w kierunku boleriozy?
  • Czy Wasi chłopcy nastolatki mają problemy z kolanami, że bolą -raz mniej raz więcej?
    Ortopeda po zrobieniu rtg stwierdził, że to spowodowane przetrenowaniem i szybkim wzrostem. Syn miał zwolnienie z wf prawie cały rok, czyli przetrenowany już nie jest. Trochę było lepiej, a teraz po urlopie znów gorzej, bo sporo chodziliśmy, zwiedzaliśmy. 
    Czy to normalne, ma 14 lat. Mogą to być bóle wzrostowe? Czy może takie objawy dawać borelioza? Nie robiłam mu badań, ale miał już ok.7 kleszczy, ale bez zaczerwienienia.

  • Pytałam ortopedę o glukozaminę i powiedział, że nie dawać, ale czemu to nie wiem. 
    Martwię się, że to może być borelioza....
  • Często na te bóle pomaga suplementacja D3 i K2 mk7
    Podziękowali 1mamaw
  • Na stawy i kości dobra jest golonka. 
    Podziękowali 1mamaw
  • Mój 4,5 latek ma zapalenie ucha. Podaję mu dicortineff. Jak długo powinno się go podawać? Lekarka zapomniała mi powiedzieć. I leje mu się wydzielina z ucha. Czy to normalne? 
  • Mi nie kazali lać niczego do ucha w przypadku wydzieliny (takiej gęstej, która świadczy o perforacji błony bebenkowej). Za to wówczas był doustny antybiotyk, żeby uniknąć zapalenia opon. Jak byłaś u lekarza, synek miał już wydzieline?
  • nie miał. Wydzielina dopiero się pojawiła jak dałam mu te krople

  • wygląda bardziej na wydzielinę z ucha czy rozpuszczoną woskowinę?

    podjechałabym ponownie do pediatry, jeśli to wydzielina z perforacji albo chociaż zadzwoniła do przychodni i porozmawiała z lekarzem.


    Podziękowali 1mamasara
  • uwielbiam dicortineff tylko on u nas sobie radzi z zapaleniem ucha 5 dni podaję potem wyrzucam butelkę
    Podziękowali 1mamasara
  • wygląda jak woda trochę zabrudzona woskiem i cały czas się sączy... wcześniej zapalenie ucha leczyłam tylko wodą utlenioną i jakoś przechodziło. Pojadę wieczorem to pediatry, zobaczymy co powie, bo nie wygląda to ładnie :(
  • Syn najstarszy upadł w czasie gry w berka na rękę. Ponieważ jego mały palec palec mi się nie podobał maż pojechał z nim na RTG - złamany z przemieszczeniem, nastawili w znieczuleniu, szyna na 4 tygodnie.

    W czwartek przyszły miał jechać na swój wymarzony, wyśniony obóz ze swoim skautami 70 km od wwy, czekał od roku, odliczał dni. Nie wiem co robić, on mi się zapłacze jak nie pojedzie.

    Nie wiem czy akela się w ogóle zgodzi ale jeśli tak to czy dużym szaleństwem byłoby go tam wysłać z tą szyną. Obóz 5 dni trwa, niechby chociaż na 2 czy 3 dni pojechał.
    Ręka prawa ale on leworęczny. Warunki polowe, namioty toi, toi, woda z beczkowozu. Skauci Europy.

    Proszę poradźcie.... @Katarzyna ; i inni
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.