Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1262263265267268370

Komentarz

  • Juz chcialam do dentysty gnac, ale poczekam jednak. 
  • @Agnicha nie wiem, nie robilam jej rtg, do tej pory wszystkie jedynki i dolne dwojki wyrosly. Moze jednak warto sprawdzic u dentysty?
    W rodzinie mojego taty byl przypadek braku zawiazka zeba.
  • Nie, poki co miejsce jest, nic sie nie przesunelo. 
  • My czekaliśmy na jedynkę F. ponad rok. Ale wyszła. Jest więc szansa, że ząb się znajdzie :). Na razie bym się nie martwila.
    Podziękowali 1mamuma
  • Czy crp może być 3,67 czyli w normie przy objawach anginy? Nawet wydzielina pobierana do wymazu z gardła była obrzydliwie ropna. Córka codziennie czuje się gorzej, ma wymioty nawet i straszny ból gardła, taki antenowy. Jest codziennie coraz bardziej osłabiona, a tutaj crp takie niskie. 
  • mammamia powiedział(a):
    Czy crp może być 3,67 czyli w normie przy objawach anginy? Nawet wydzielina pobierana do wymazu z gardła była obrzydliwie ropna. Córka codziennie czuje się gorzej, ma wymioty nawet i straszny ból gardła, taki antenowy. Jest codziennie coraz bardziej osłabiona, a tutaj crp takie niskie. 
    A morfologia jaka? Leukocytoza,rozmaz?
    Może błąd laboratoryjny? Trudno powiedzieć.
    Raczej przy infekci bakteryjnej powinno wyjść wysokie.
    Jak wymaz pobrany to potwierdzi anginę ropną jeśli jest.
    Podziękowali 1mammamia
  • No właśnie morfologia idealna, monocyty lekko podwyższone w rozmazie, OB w normie. Gardło całe w ropie i do tego dziewczyna prawie nam leci przez ręce. Po pierwszej dawce antybiotyku nieznaczna poprawa. Lekarz też się dziwi. Ale ja też mam zawsze idealne wyniki, u mnie nawet w gorączce reumatycznej tylko ASO było podwyższone, OB i CRP w normie. Może to ASO jej zrobić? 
  • Czy nabbadanie hemoglobiny glikowanej trzeba isc na czczo?
  • mamuma powiedział(a):
    Czy nabbadanie hemoglobiny glikowanej trzeba isc na czczo?
    Podbije sobie i zawolam @olgal. Jutro chce zrobic, a szczerze na reke by mi bylo nie na czczo.

  • Mam ostatnio problemy natury ginekologicznej , mój lekarz podejrzewa zespół Ashermana, diagnostykę będę miała w październiku na NFZ . Może ktoś słyszał o dobrym ginekologu ,klinice zajmującej się takimi sprawami, nie jestem przekonana do naszego szpitala.
    Może @Katarzyna
  • Trzeba zrobić diagnostykę. Nie podejmuję się doradzać, czy Twój szpital zrobi to dobrze, czy nie. Mam pod tym względem zaufanie do szpitala na Żelaznej w Warszawie, ale to nie znaczy, że w innych miejscach nie zrobią tego dobrze.
    Podziękowali 1Kika39
  • mamuma powiedział(a):
    mamuma powiedział(a):
    Czy nabbadanie hemoglobiny glikowanej trzeba isc na czczo?
    Podbije sobie i zawolam @olgal. Jutro chce zrobic, a szczerze na reke by mi bylo nie na czczo.
    Już pewnie za późno,po badaniu
    ale napiszę- tak,na czczo.
    Podziękowali 1mamuma
  • Czy dziecko może mieć hemoroidy? Syn 10 lat skarży się, że go tam boli, nic zaczerwienionego tam nie widzę  jedynie takie jakby zgrubienie w kolorze skóry z jednej strony.

    Wczoraj poskarżył się raz w ciągu dnia, dziś po wypróżnieniu drugi raz poza tym się nie skarżył.

    Posmarowałam wazelin. Zaparć nie ma, choć długo w kibelku przesiaduje bo czyta i się bawi, gonimy ale różnie bywa

    Co mogę zrobić? Może czyś ziołowym posmarować i poobserwowac?
  • @olgal juz po badaniu, ale przynajmniej utwierdzilas mnie w tym, ze bycie na czczo nie bylo bez sensu  ;)
  • Lubi gorącą. Poobserwuje i jakby co umowie do lekarza
  • Biegunek nie ma
  • Z tym że to zgrubienie (jakby fałd skóry) jest na zewnątrz. Teraz to już nie wiem bo może on to miał wczesniej.
  • ewap powiedział(a):
    Czym może byś spowodowany ból w okolicy spojenia lonowego? Zaczęło mnie boleć jeszcze w trakcie ciąży, ale uznałam że to bol towarzyszący rozciąganiu się tam tego i owego wraz ze wzrostem dziecka. Po ciąży uznałam, że wszytsko musi wrócić do swoich normalnych rozmiarów i ból z czasem minie. Minęły cztery miesiące od porodu a ból jak był tak jest. Tzn to jest tak, że jak chodzę to nie boli, ale wystarczy, że się np położę i ból się pojawia gdy chce wstac lub zmienić pozycje. Dlatego najgorzej jest w nocy. W ciągu dnia dopoki jestem w ruchu wszytsko jest ok. Dodatkowo boli mnie też kość ogonowaa ogonowa, tak że czasem nawet nie mogę siedzieć. Nie wiem czy jedno ma związek z drugim. 
    Mialam coś podobnego ale minęło.
    Nie zaszkodzi iść do lekarza.
  • Od jakichs 2 msc robia mi sie pod pachami krosty, czerwone z ropnym czubkiem. Zaczelo sie pod biustem, ale tam sie wyleczylo (dezynfekowalam) dosc szybko. Potem pojawily sie pod pachami. Robi sie kilka, wysychaja czubki, znikaja krosty i pojawiaja sie nowe. Dezynfekowalam, zmienilam sztyft pod pachy, bo sie balam, ze tamten zakazony, popralam wszystko, a to wraca. Lato jest, a to boli i wyglada niefajnie.
    Co z tym zrobic?
  • Jak jeden malentas wstał dIs po drzemce taki niewyraźny i ze stanem podgorączkowym ok . 37,3 to może być w związku ze spaleniem nad jeziorem czy węszyć zum pojeziorny czy co :-(
  • No przegrzanie w pierwszym rzucie :/ Temperaturę zbijać, poić, dać elektrolity i obserwować. Jak masz to profilaktycznie podać żurawinę w płynie.
  • edytowano sierpień 2018
    Ale to jest niska temperatura. 37,6 teraz . JesCze obawiam się ze trzydniówka bo to ostatni który nie miał. A myślałam ze ju po ospie to spokój a oni między osobami te trzydniówka mieli. Je i bawi się ale tuż leży czasem z ta temperatura
  • Nasz 8latek dostal po drzemce po powrocie znad jeziora i slonca goraczki i dreszczy.
  •  Pewnie, że 37,5 nie zbijasz, myślałam raczej jakby się rozwijało. A solidne napojenie i elektrolity nie zaszkodzą.
  • Pije. Myśmy wrócili wczoraj o 17 . Dzis gorączka po drzemce ok14 
  • @MAFJa u mnie przy udarze charakterystyczny był brak pocenia się - zepsuła się termoregulacja.
    Taki tip w razie wyższej temperatury - poczytałam net i piszą by raczej nie podawać śr. przeciwgorączkowych (tylko chłodzić się chłodną kąpielą, okładami) - chodzi o to że jednym z możliwych konsekwencji udaru jest uszkodzenie wątroby (i nerek) i branie prochów mogłoby pogłębić.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Moze ktoś poradzi...
    Dziewczyna w ciąży uczulenie na dłoniach tylko zaczęło się od płynu ludwik .
    Teraz w ciąży i niedoleczone ciągle wraca.
    Mam zdjęcie.

  • Agnicha powiedział(a):
    Bridget powiedział(a):
    Moze ktoś poradzi...
    Dziewczyna w ciąży uczulenie na dłoniach tylko zaczęło się od płynu ludwik .h
    Teraz w ciąży i niedoleczone ciągle wraca.
    Mam zdjęcie.

    Na pewno odciąć ja od plynu
    Rękawice i nie lateksowe
    Albo grube albo niebieskie (zaraz podam nazwę)
    Wapno lub ewentualnie jakiś Clemastin ale wapno najpierw
    Nitrylowe są juz.
    Bez efektu
  • @mamuma spróbuj smarować clotrimazolem (bez recepty) rano i wieczorem.
    Podziękowali 1mamuma
  • Kochane co na obrzęk po ugryzieniu? Komary albo meszki?  Szyja opuchnięta,  z trzy bąble rozlało się w jeden duży.  Podałam profilaktycznie lek antyalergiczny.  Jak jeszcze pomóc,  czym potraktować w warunkach urlopowych? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.