Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1323324326328329370

Komentarz

  • weronika85 powiedział(a):
    U nas niestety płuca :( Już kolejny raz w ciągu dwóch dni od początku kaszlu rozwija się zapalenie płuc :(
    warto sprawdzić czy to nie jest alergiczne mój mąż tak miał przez wiele lat że w zasadzie każdy katar kończy się zapaleniem płuc i antybiotykiem a potem się okazało że zupełnie niepotrzebnie bo to było na tle alergicznym i dopiero leczenie wdrożone przez alergologa pomogło i skończyły się antybiotyki i zapalenia płuc
    Podziękowali 2weronika85 AgaMaria
  • A jak pomóc dziecku niespełna dwuletniemu w zapaleniu płuc, aby uniknąć szpitala (skierowanie już mamy wypisane w razie braku poprawy...)? Dostał Encorton, antybiotyk, Nebbud i Berodual, rozumiem że oklepywanie, czyszczenie nosa...co jeszcze?

    @Aneczka08 dzięki za trop; ja się też obawiam że to wynik przechorowania infekcji RSV w niemowlęctwie :(
  • Banki postawić. Może moksa , mirra?
  • Koniecznie kup mgiełkę Zabłocka i nebulizuj. Olejek rozmarynowy herbaciany olbas na zmianę na poduszkę i koszulkę. 

    Jesteś moze z okolic Wwy?
  • Olbas mam ale boję się póki co bo na duszący kaszel...żeby nie zaczęła mi się dusić.
    Niestety nie z W-y :(
  • A tą mgiełkę zabłocką to normalnie do nebulizatora wlać?
  • Ja wlewam normalnie bez rozcieńczania, choć tam piszą by rozcieńczyć. Dwulatka nierozcieńczone nebulizowalam
    Podziękowali 1weronika85
  • Z bankami trzeba pamietac o jednym: nie stawiamy przy goraczce.
    Przy takim napadowym kaszlu, u starszego dziecka, ktore juz umie samodzielnie pic z kubeczka i zazyje np.lekarstwo to dobrym pomyslem jest podawac macerat z siemienia lnianego. Jest to calkowicie naturalny lek, ktory moze tylko pomoc. Powleka gardlo i pomaga odkrztuszac flegme. Na sitku odcedzasz potem te ziarenka, mozesz dziecku troche soku malinowego wlac, zeby chetniej wypilo. 
  • Przy wysokiej gorączce nie ale lekkiej można tak do 38,5
  • No nie wiem, to zalezy. Nie wiedzialam o tym jeszcze 6 lat temu i postawilam banki mlodszej corce, przy wlasnie 38. Wybombila temperatura ponad 40'C. Najadlam sie strachu, ze niepotrzebnie narazilam dziecko.
  • Ja już też mam... gorączkę już brak. Może te bajki dla małego przynajmniej nie są głupie? A co ze szczepienie po? Mamy przekładane co 2 tyg od września 
  • @Rejczel ja moim stawiam, ale też ja z tych osób co nigdy nie zbijają gorączki, nawet wysokiej. Dzieci szybko wracają do zdrowia.
  • ja kiedyś nie zbijałam, ale dziecko miało drgawki
    i odtąd nie mogę się przemóc... :|
  • edytowano luty 2020
    A ja do kończącego się zapalenia oskrzeli mam ospe, czy może być wykwit krostek bez gorączki, tylko wcześniej wysoka temperatura? Bo wszystko wygląda na ospę  tylko gorączki brak 
  • 9-latek ma tylko dwa stałe zęby, pozostałe mleczne nawet się nie ruszają. Czekać czy konsultować?
  • @Polly to Wiktorek?
  • Wedlug mnie to zalezy od genetyki, od tego w jakim czasie pojawily mu sie pierwsze zabki. Sa dzieci, ze wczesnie maja mleczne jedynki - juz w 4 miesiacu zycia. Standardowo dzieciom ida zeby na pol roczku. Znam przypadek z sasiedztwa, gdzie dziecku dopiero po skonczeniu roku zaczely sie wyrzynac zeby i to po kilka naraz, taka uroda. Moze i u Was tak jest, ze pozno sie pojawily to i dluzej pobędą, zanim pojawia sie stałe?
    Podziękowali 1Polly
  • @Rejczel, Kubuś. Wiktor pierwszą stałą jedynkę miał w wieku 5,5 roku. Dlatego tez się martwię. Ja na 9 miałam już kilka nowych.

    @Agnicha , i co dalej jak nie ma? Jest szansa, że się pojawią jeszcze? Zielona jestem.
  • Okey, a kiedy Kubuś mual pierwszego mleczaka - wczesnie czy pozno?
  • A wypadły mu mleczne?
  • Rok temu wyrosły mu jedynki na dole i trzeba było mleczaki usunąć, żeby zrobić miejsce.
  • Mysle, ze taka jego uroda, ma mocne zeby, dobrze, bedzie mial dlugo swoje wlasne.
    Podziękowali 1Polly
  • @In Spe drgawki czy dreszcze bo to różnica? U mnie dzieci gorączkują max do 39,5 . Nie towarzyszą temu żadne inne objawy. Czujność włączam tak powyżej 38,5 stopnia. Częściej sprawdzam temp. Wtedy. Nie zbijam gorączki bo nie widzę potrzeby. Choroba mija zwykle po 2-3 dniach. Powyżej 40 pewnie jakoś naturalnie bym próbowała. Sama miałam raz dreszcze goraczkowe. Dziwne doświadczenie ale przeżyłam bez uszczerbku. 
  • @Rejczel , oby. Bo mnie się sypią ostatnio tak, że to jakiś koszmar.
    Podziękowali 1Rejczel
  • @Agnicha dla mnie nie jest wysoka. Ale mówię na podstawie moich doświadczeń z dziećmi. Tak do tej temperatury to nie widać po nich choroby. Zdarzało mi się że jak przypadkiem dotknelam czoła dziecku i było gorące to zmierzyłam temp. i dziw że np.38 a dziecko normalnie się zachowuje, zero objawów innych.
  • @Agnicha zaznaczyłam że to na podstawie moich doświadczeń. Ale mi niezbyt po drodze z medycyną akademicka. I ogólnie uważam, że ludzie bardzo nadużywają różnych leków, a już niezrozumiale nadużywanie leków przeciwgorączkowych u dzieci.
  • edytowano luty 2020
    @Polly, mój 9latek ma jedynki wszystkie i tylko dolne dwójki. Czekam na te górne juz bardzo długo i nie wiem co o tym mysleć  :o
    10 latek ma tylko 1 i 2 stałe i cisza od dawna
    Podziękowali 1Polly
  • W teorii bardzo mi pasuje nie zbijanie dziecku temperatury.
    W praktyce, moje dzieci gdy gorączkują, w ogóle nie mogą spać. Przy pierwszym dziecku parę razy byłam twarda i nic przeciwgorączkowego nie dawałam. Po kilku totalnie nieprzespanych nocach i braku snu w dzień dziecko było całkowicie wyczerpane, a i tak nie mogło w żaden sposób zasnąć.
  • Każde dziecko jest inne. Tutaj rodzic musi się zdać na intuicję. Moje jak chorują to albo nic nie widać po nich albo jak już to śpią cały dzień i noc też . Tylko budzą się na picie. Ale u nas to choroba przeważnie max 3 dni trwa. No i bardzo rzadko jednak chorują. Nigdy nie wymagały wizyty u lekarza. Najstarsza ma 7,5 lat, średnia prawie 5 i najmłodsza  2 lata   (miała z 3 razy katar i trzydniówkę to tej pory).
  • Bolą mnie zatoki, chyba od ósemki. Dentysta w poniedziałek. Jestem karmiąca. Co mogę doraźnie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.