Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1324325327329330370

Komentarz

  • @Hanq u nas były drgawki takie z bezdechem, wywróconymi oczami, utratą przytomności, zasinieniem. Teraz dużo kosztuje mnie wytrwanie bez leku, gdy temperatura jest do 38,5 stopni. Powyżej to już nie na moje nerwy.
    Podziękowali 3Hanq wielorybek Polly
  • Ibuprom? Jak karmie? Nie zaszkodzi?

  • Nie zaszkodzi. Można bezpiecznie 
    Podziękowali 1awia
  • @In Spe to współczuję takich przeżyć. Diagnozowaliscie coś dalej u neurologa? Bo to jednak nie jest typowe zachowanie przy gorączce tylko coś z układem nerwowym. Jakby u mnie coś takiego się przydarzylo pewnie też bym się wystrachala, choć ja do chorób dzieci podchodze z dużym spokojem i działam zadaniowo. Gorzej z moim mężem bo on za każdym razem by na pogotowie jechał czy do lekarza. Natomiast wizja dwóch operacji nogi u najstarszej  za 2-3 lata mnie przeraża i czekam na cud, że może nie trzeba będzie.
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano luty 2020
    Karetka wzięła nas na oddział, byliśmy na obserwacji 2-3dni, ale nic nie zdiagnozowali. Dziecko wtedy 3,5-letnie.
    Podziękowali 1Hanq
  • Ile minut robicie te inhalacje? Może ja za krótko im robię? Michal 3 latka, ma gila juz od dwu miesiecy. Katar głęboko siedzacy, ktory spływa po gardle i powoduje kaszel. Osluchowo czysto.
  • Jak da radę to 7-10 minut że 2* dziennie
  • Pytam znowu o popękane palce. Mąż od kilku lat ma nawracające pęknięcia na palcach dłoni, dostał mu się dawno temu pod paznokcie klej do podłogi... Był u chirurga, ale ten stwierdził, że to nie jego broszka. Dermatolog zapisal jakieś maści, póki smarował (przez miesiąc, zgodnie z zaleceniem), było ok, po paru dniach od zaprzestania znowu pęka. To jest w takim miejscu, że ciągle pęka. Czym to można zabezpieczyć? 
  • tylko kupiłam ten granuflex nie thin ale zwykły bo nie mieli. Najmniejszy 6,5x6,5 tylko do tego jest taka obwódka (chyba,  ze źle to zainstalowałam, w sumie to był ogrooomny opatrynek, cały wierzch stopy zaklejony. to nie wiem jak na palec to nażłożyć

  • no dałam radę, ale jak zobaczyłam ten rozmiar to stwierdziłam, że chyba ja coś źle robię ;-)
  • @malagala 3xdz doustnie kapsulki z olejem z wiesiolka. Smarujemy wiele razy dziennie i na noc kremem z Rossmana babydream na mróz za 7zł( półka dla dzieci, fajny skład) pęknięcia leczy przyłozona żyworódka.Czasem dodatkowo rozmiękczający krem z mocznikiem Pilarix. Moze cos z tego Wam sie przyda..
    Podziękowali 1malagala
  • Co to jest przyłożona zyworodka? ':) 
  • karolinamika powiedział(a):
    Ile minut robicie te inhalacje? Może ja za krótko im robię? Michal 3 latka, ma gila juz od dwu miesiecy. Katar głęboko siedzacy, ktory spływa po gardle i powoduje kaszel. Osluchowo czysto.
    Najdłużej robię po nocy, czyli ile dziecko wytrzyma, albo aż się skończy płyn, ja daję ampułkę soli fizjologicznej. Potem oklepuję. Z reguły mocno potem kaszlą, aż wszystko wykaszlą. Potem w ciągu dnia jeszcze że 4 razy takie krótkie inhalacje i wieczorem znów długa. 
    Podziękowali 1karolinamika
  • Na noc przylozony zmacerowany listek z rośliny żyworódka pierzasta i zaklejone plastrem. Ale podstawa to co chwila krem do rąk, u męza mojego. A z tym wiesiolkiem dowiedzialam sie tydzień temu od znajomej która wygoiła sobie tym własnie pękajace dlonie i byla zachwycona ze to działa. My dopiero kupimy kapsulki i bedziemy stosować 
    Podziękowali 1malagala
  • Może głupie pytanie ale zadam...kąpiecie chore dzieci? Bo mi teściowa właśnie mówi żeby nie kąpać bo zaziębię bardziej :)
  • Kąpać, kąpać. Jak z gorączką, to w ciut chłodniejszej wodzie.
  • my tak, tylko szybko... i wyjatkowo pomagamy się ubrać takim polprzytomnyn. Nie pisze o katarze bo wtedy tym bardziej kapiemy (prysznicujemy) - nawilżenie
  • @malagala pęknięcia na palcach są często obkawem nkedoboru cynku. Zincas Forte działa cuda - szybko się goi, a jeszcze szybciej przestaje boleć. Tylko on chyba na receptę.  Jeśli tak, to może  forumowe  farmaceutki co innego w zamian zasugerują?
    Podziękowali 1malagala
  • edytowano luty 2020
    Zincas forte jest już bez recepty.
    Czy mąż choruje na coś przewlekłe? Może być priv.
    Podziękowali 1Bambidu
  • Mój mąż kilka lat temu też miał taki problem. Pękały dłonie aż do krwi.Lekarz opisał to jako egzema leczył maściami tylko robionymi na zamówienie i przemywał płynem też robionym. Przez cały okres leczenia ( kilka miesięcy) nosił do wszystkich prac rękawoczki. Nie gumowe
  • Dobra ja teraz przechodzę tego paskudne wirusa... I z tego co widzę to kaszel nie jes5 tak straszny jak zaklejine na twardo nos..zatoki.nawet ucho czasem.. ta mgiełka zablockiej może na to też jest? Gdzie ja się kupuje? 
  • Podziękowali 1Aneczka08
  • To nie mgielka a mgla :o Żadne mniejsze zdjecie nie chcialo sie wkleic i tylko takie przeszlo. Mafja, w aptece to spokojnie dostaniesz.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Od wczoraj inhaluję Wiktora, działa super.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ja też kupiłam, ale jakoś nie mam odwagi się zebrać i zacząć..
  • A czy solanka zablocka można do nebulizatora normalnie wlewać i inhalowac.?
  • @Zuzapola, ja tak właśnie robię.
    Podziękowali 1Zuzapola
  • Zuzapola powiedział(a):
    A czy solanka zablocka można do nebulizatora normalnie wlewać i inhalowac.?
    Tak tylko kup Mgiełkę, bo jest jeszcze chyba pod nazwą Solanka czy inaczej i to jest do kąpieli.

    ja jeszcze część wlewam do zwykłego spryskiwacza i psikam pościel, , dywany, kanapy i dzieci:-)
    Podziękowali 2Zuzapola wielorybek
  • Jontus zaczął wyc że to boli policzek? Przy rzuchwie? Może o ucho chodzi? Z godziny na godzinę mocniej.. rano miał katar..no i generalnie jeszcze kaszla.. damy nurofen nie wiemy co dalej.. 
  • Już moja trójka po inhalacji,  najmłodszy do kataru i kaszlu ma jeszcze ospę.  Wszyscy chorzy najgorzej od roku, i akurat na to ospę, boję się powikłań...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.