Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1321322324326327370

Komentarz

  • Bylam u foniatry z synem prywatnie. Ma zachrypialy glos, pozbawiony takiej dzwiecznosci. Logopeda prosila o konsultacje, czy struny glosowe itp sa w porzadku, czy wszystkie cwiczenia moze z nim robic.
    Badanie bylo przez nos, tak jak nosofiberoskopia, tylko zeszla kamerka nizej w gardlo. Tylko mial znieczulenie przed badaniem w nosie.
    Mozesz zadzwonic i spytac czy zrobia takie badanie. 
    Bylam tu:
    https://csim.pl/placowki/warszawa/
    Podziękowali 1Aneczka08
  • dzięki choć ta lekarka wczoraj twierdziła, że fiberoskopią (która uwidacznia krtań) nie pozwala dokładnie obejrzeć podgłośni a jedynie struny, krtań i nagłośnię. I chyba dlatego sugerowała endoskopię gdzie się wsadza tę kamere przez gardło i głebiej.
    Podziękowali 1mamuma
  • Jeśli fiberoskopia, to faktycznie przez nos w miejscowym znieczuleniu, ale u nas laryngolog robił. Cóż, badanie nie należy do przyjemnych.
  • fiberoskopie miał, chodzi o endoskopię
  • In Spe powiedział(a):
    przepraszam, że jeszcze się wytrącę
    mam normy
    @Katarzyna czy mogłabyś zerknąć?



    Wynik do skonsultowania z zakaźnikiem. Pewnie trzeba będzie powtórzyć.
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano styczeń 2020
    mamuma powiedział(a):
    Bylam u foniatry z synem prywatnie. Ma zachrypialy glos, pozbawiony takiej dzwiecznosci. Logopeda prosila o konsultacje, czy struny glosowe itp sa w porzadku, czy wszystkie cwiczenia moze z nim robic.
    Badanie bylo przez nos, tak jak nosofiberoskopia, tylko zeszla kamerka nizej w gardlo. Tylko mial znieczulenie przed badaniem w nosie.
    Mozesz zadzwonic i spytac czy zrobia takie badanie. 
    Bylam tu:
    https://csim.pl/placowki/warszawa/
      ile lat miał syn wtedy?
  • Aneczka08 powiedział(a):
    mamuma powiedział(a):
    Bylam u foniatry z synem prywatnie. Ma zachrypialy glos, pozbawiony takiej dzwiecznosci. Logopeda prosila o konsultacje, czy struny glosowe itp sa w porzadku, czy wszystkie cwiczenia moze z nim robic.
    Badanie bylo przez nos, tak jak nosofiberoskopia, tylko zeszla kamerka nizej w gardlo. Tylko mial znieczulenie przed badaniem w nosie.
    Mozesz zadzwonic i spytac czy zrobia takie badanie. 
    Bylam tu:
    https://csim.pl/placowki/warszawa/
      ile lat miał syn wtedy?
    6 z kawalkiem.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • @Aneczka08 prowadź się p.Magdy. Ona zdaje się z foniatrą współpracuje/-cowła.
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Kurczę czwarty mi zachorował A myślałam że on już po. Nie dam rady jutro do lekarza dotrzeć bo samamusze iść chyba że odwołam... na suchy kaszel co? Kiedyś bym dawała nebbud ale teraz mam zamieszane czy ventolin nie lepiej... to jest kaszel taki że jest napad( czesto po jedzeniu czy piciu syropu z cebuli A nawet po czarnym nie.) Po czymś takim są wykończeni biedni ocxy zalzawione rośnie gorączką w trakcie.. nebbud?
  • @MAFJa zaczelabym od inhalacji z soli fizjologicznej albo z mgielki Zablockiej. I to tak porzadnie, conajmniej 3 razy dziennie a najlepiej 5. Steryd nie jest taki obojetny i ja bym nie dawala, to ostatecznosc.

    Podziękowali 1MAFJa
  • Rejczel dobrze radzi, sól fizjologiczna kilka razy w ciągu dnia, a później jeszcze oklepywanie. Dłoń w łódeczkę I od dołu pleców do góry się klepie. Gdyby gorączki nie było to bym bańki polecała, bezogniowe łatwo się stawia. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano styczeń 2020
    A jeszcze lepiej inhalacje z sody oczyszczonej. Rozrzedzają wydzielinę i ułatwiają ewakuację. Po inhalacji oklepywanie w pozycji drenażowej. Nawilżanie powietrza w sypialni i obniżenie temperatury otoczenia.
    Podziękowali 3MAFJa AgaMaria Katia
  • i do picia siemię lniane z soczkiem. oczywiście bez tych pestek.
  • Jak się robi te inhalacje z sody? Kiedyś próbowałam z dziewczynami ale nie mamy zbyt ciepło i jakoś chyba je bardziej prxexiebilam tymi zabiegami nieudanymi
  • Pilnie potrzebuje rady co na powstrzymanie nazbyt obfitego krwawienia (miesiączka ) u nastolatki?
    Krwawnik, tasznik, rutinoscorbin, co jeszcze?
    I jkis suplement z żelaznem?
    Kto pomoże? @ola_g, @madzikg dobrze kojarzę,  że się znacie?
  • Ja po porodzie brałam Hemorigen i to jest łagodne i bez recepty z tego co pamiętam 
    Podziękowali 2Bambidu madzikg
  • i pomogło na masywne krwawienie więc polecam
  • @MAFJa jak ty ten propolis na gardło stosujesz? Zrobiłam na spirytusie jeszcze jesienią i nie wiem w jakich proporcjach rozcieńczyć dla dziecka? 
  • O super @antonina, oby tylko byl w wiejskiej aptece. Bo pisałam że powinna pić tasznik i krwawnik ale szczerze wątpię  czy tam dostanie. A tu wszystko w składzie.  Rewelacja!
    Podziękowali 1antonina
  • Podajcie dzieciom propolis na alkoholu ?
    Chciałabym kupić nalewkę i pyłek-moze ktoś polecić  sprawdzoną pasiekę?
  • @MAFJa ja sodę z wodą wlewam do pojemniczka do nebulizacji i w ten sposob moich inhaluje.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Jasne @ola_g. Na wyjeździe dziewczyna musi sobie doraźnie poradzić. Dzięki!
  • @ola_g wołam Cię na priw :)
  • Poparzenia 2st. Lewe przedramię w ok 50%. Osoba dorosła. Czy duże ryzyko bez wizyty na sor? Mogę opatrzyć jałowo.
  • edytowano styczeń 2020
    Mój M jak się palił to miał poparzona dłoń przedramię brzuch i udo. Schladzal się półtorej godziny pod zimną wodą poszedł spać następnego dnia z ogromnymi bąblami pojechał do wiejskiego lekarza. Temu przekłuł bąble i założyły opatrunek dał receptę na jakieś maści. Po kilku dniach jedna rana zaczęła się paprać taka najgorsza ze wszystkich no i wtedy lekarz mu zaordynował antybiotyk doustny.ale gdyby nie to to jakieś wielkiej pomocy lekarskiej nie otrzymał przy takich po oparzeniach nic czego nie moglibyśmy robić w domu. Przy okazji jak mu założyli w przychodni opatrunek to po pół godzinie mu spadł a musiał mieć każdy palec bandażowanie osobno. Ja mu zmieniałam opatrunki zajmowało mi to około 40 minut ale przynajmniej mu nie spadały.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Rozpuscilam łyżeczkę sody w szklance ciepłej wody i takie coś do nebulizatora dałam. Kaszleli w trakcie bardzo.. mam wątpliwości... normalnie dałabym ten nebbud ale po ostatnich nebulizacjsch ventolinem i chyba berodualem jinatanowi jeszcze skóra do siebie nie doszła jak pisałam..  I się boję..  
  • @Katarzyna o taka miał rękę... na nodze żywa rana była bo gasił jakąś szmatką i zdjął ją ze skórą...
    Podziękowali 1Katarzyna
  • @MAFJa ale to dobrze że kaszleli przy inhalacji sodą, inhalacje mają "rozruszac" oskrzela żeby się wydzielina rozrzedzila i zaczęli ją odkaslywac. po inhalacji porządne oklepywanie
    Podziękowali 1MAFJa
  • inhalacje sodą, majerankiem są spoko, naprawdę, lepsze niż od razu ventolin pakować. tylko skórę wysusza dookoła nosa więc dobrze nasmarowac przed inhalacją 
  • @Aneczka08 - w moim przypadku bąble zrobiły się natychmiast. Po schładzaniu wodą (3 godziny) te większe popękały. Mniejsze pozostały. Łączna powierzchnia oparzonej skóry nie przekracza raczej 3%. Mam nadzieję, że obejdzie się bez pomocy lekarza. Szczęściem opatrunek hydrożelowy okazał się wystarczająco duży.
    Dzięki za wsparcie!
    Podziękowali 1Aneczka08
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.