Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1350351353355356370

Komentarz

  • Może komuś się przyda to napiszę. 
    Syn wczoraj w piątym dniu bólu brzucha w końcu po wylewce miodowej zrobił kupę, zapach jak zgniłe jajka. Wcześniej nie pomogły trzy czopki. Pierwszy raz taki przypadek, zawsze robił raz lub dwa razy dziennie. Może to jakiś wirus, że w tym brzuchu mu się tak kotłowało. Ja już zaczęlam się obawiać że to jakiś skręt jelita albo coś, bo takie bóle i zero kupy.
    Ufff, odetchnęłam z ulgą i pierwsza spokojna noc po 4 nieprzespanych.
    Podziękowali 1Rejczel
  • edytowano czerwiec 2020
    Tylko widzisz pierwszego dnia od rana go bolał brzuch i w tym dniu normalnie dwa razy zrobił kupę. Nie biegunkę ani nic. Zwykle wirusy inaczej przebiegały u naszych dzieci, raczej leciało góra lub dołem albo na raz, nigdy z takim zatrzymaniem na kilka dni i takimi bólami. 
  • Każde dziecko inne jest. Dziś stwierdziłam, że to jednak wielki luksus mieć zdrowe dzieci.
    Podziękowali 1Izka
  • mamaw powiedział(a):
    Może komuś się przyda to napiszę. 
    Syn wczoraj w piątym dniu bólu brzucha w końcu po wylewce miodowej zrobił kupę, zapach jak zgniłe jajka. Wcześniej nie pomogły trzy czopki. Pierwszy raz taki przypadek, zawsze robił raz lub dwa razy dziennie. Może to jakiś wirus, że w tym brzuchu mu się tak kotłowało. Ja już zaczęlam się obawiać że to jakiś skręt jelita albo coś, bo takie bóle i zero kupy.
    Ufff, odetchnęłam z ulgą i pierwsza spokojna noc po 4 nieprzespanych.
    A zdradzisz jaka to wlewka miodowa? Warto wiedzi c takie rzeczy
  • A jak to nie rusza to macrogole wszystkiej maści, np. Xennea junior.
  •  Tak, to melilax pediatric- stosowałam go u starszego syna i w to było jedyne co na niego dzialalo. Bardzo polecam. Jednak bałam się to podać młodszemu, bo to jest miodowe, a młodszy jest uczulony. Jednak nic mu po tym nie było tzn żadnych plam nie miał na skórze.
  • madzikg powiedział(a):
    A jak to nie rusza to macrogole wszystkiej maści, np. Xennea junior.
    Na ulotce Forlax jest że od 8 roku życia dopiero. Mam też od starszego syna, ale nie wiedziałam czy mogę 3 latkowi podać. 
  • edytowano czerwiec 2020
    @mamaw Dicopeg Junior to tez makrogol, a na pewno można go młodszemu dziecku niż 3 letnie podać. Córka od 10 miesiąca życia bierze... Forlax jest dla starszych. 
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano czerwiec 2020
    3 latka coś ugryzło na skroni wczoraj. Prawdopodobnie komar. Było zaczerwienienie iobrzek tak wielkości 5zl, takie wybrzuszenie. Dziś jest jakby rozlane z 5-6 cm aż widać to bo zmienia owal twarzy. Nie wiem czy będzie się dalej powiększać czy już nie. Nie boli go to, nie drapie, tylko wielkie jest, wygląda jak wielki guz od uderzenia.

    Jutro mogę coś kupić w aptece bo jesteśmy na głębokiej wsi. Tylko co? Mam nadzieję że to się już nie powiększy bo lekarza tu też nie ma raczej.

    Starszego jak ugryzł pająk i miał na brzuchu bulwę z 8 cm to lekarz dał.hydrocortison krem bez recepty. Pojechałam wtedy na dyżur bo to jak przepuklina wyglądało.


  • Nic tu nie mam mogę.jutro czegoś poszukać. Do Ustki mam że 20 km.
  • Cebulę mam
  • Większy??? Matko to ile to może się powiększać?
  • Moja już dorosła córka miała kilka razy tak opuchniętą twarz od komarów. Raz prawie nie było widać oczu tylko wąskie szparki. Najczęściej w czasie wyjazdów. Nad morzem, w Bieszczadach. Smarowałam fenistilem i  jak miałam to dawałam wapno dla dzieci. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Ale są niższe dawki i wtedy może być dla młodszych dzieci...
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano czerwiec 2020
    Moja córka tak reaguje na ugryzienia i jej pomagają okłady z wody borowej (Borasol). Fenistil na nią nie działa. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Dzięki.dziewczyny. to dzis.trzeci.dzien Młody właśnie wstał i prawie nie ma tego obrzęku,ufff. Fenistil kupię na zaś. W domu.mialam ale chyba ostatnio się przeterminował i wywaliłem.
    Podziękowali 1Katanna
  • Dziewczyny, mam pytanie.
    Przerasta mi ostatnio endometrium. Miałam już dwa zabiegi w ciągu ostatniego półrocza.. teraz lekarz przepisał mi provere. Na 3 miesiące.
    Boję się tego łykać.
    Po pierwsze bo miałam już 6 zabiegów na żylaki a po drugie ledwo się wygrzebałam z wpadania w depresję..

    Jakieś alternatywy są?
  • edytowano czerwiec 2020
    Castagnus spróbuj,  ziołowe to Jest bez recepty, często pomaga, nie szkodzi spróbować. 
    Podziękowali 3Katanna Nika76 Katarzyna
  • @ola_g, pozwolę sobie Cię dopytać. Próbuję leczyć nieco jelita. Kiedyś polecałaś probiotyk Vivomix - straszliwie to drogie. Czy naprawdę wart swojej ceny?
    Będę Ci wdzięczna za info. Teraz biorę Sanprobi IBS. 
  • @ola_g, to ja bym powiedziała tak, że mam przemęczone (pewnie wpisują się w 'modne' przeciekające czy coś takiego, bo mi się nietolerancji porobiło sporo) jelita. Baaaaardzo są wrażliwe na stres... Teraz mam dietę bez-bez-bez i czuję różnicę (in plus) w ich funkcjonowaniu, ale chciałam im pomóc jeszcze jakoś, bo bolą, czasem kłują. IBS wystarczy? 
    Mogę i kurację, a potem coś do stosowania może? Sorki, ja to zawsze po prośbie... :(
  • Wczoraj moja pięciolatka doznała urazu opuszka (dość głębokie nacięcie wzdłuż palca) Szybko opłukaliśmy wodą i odkaziliśmy octaniseptem. Dzięki uciskowi krwawienie nie było bardzo duże. Dziś po zdjęciu prastara część tego opuszka jest różowa część taka biaława. Czy powinniśmy się martwić? 
  • Dziękuję Agnicha

  • Kiedyś któraś z Was pisała, że jej córka ma reakcję na gorączkę w postaci wysypki, znacie taką przypadłość? Ja im jestem starsza, tym ostrzej reaguję na stan zapalny - odkąd jestem dorosła, wystarczyło 37,1 i już miałam brzuch w wysypce, takiej kaszce. Od kilku lat jeszcze ramiona i plecy. W piątek miałam wyrwaną ósemkę, wczoraj cały brzuch, plecy i ramiona w krostkach (i to już więcej niż kaszka, normalne krosty jakbym jakąś chorobę złapała,  dziś się rozlały w kaszkę). Jak otrę to swędzi jak po oparzeniu słonecznym. Kojarzycie coś takiego?
  • @OlaOdPawla, rozumiem,  że  nie jest to uczulenie na coś co bierzesz na okoliczność tej temperatury?
  • Nie, to już właśnie sprawdzałam... :/
  • Oj można ją tak z ibupromem mialam
  • Czy ktoś tu zna się na hormonach u dzieci? 
    Dwa wyniki mam odbiegające od normy i chce się dowiedzieć co to wogole znaczy
  • @ola_g, nietolerancje pokarmowe, Hashimoto. Na pewno mam przeciwciała przeciwko komórkom okładzinowym żołądka - tyle że to chyba nie ma wpływu na funkcjonowanie jelit oprócz nieprzyswajania B12. Celiakia - nie mam. Reszta - nie wiem.
  • @OlaOdPawla mój mąż ma tak przy każdej infekcji, nawet bez gorączki, bez względu na brane leki( też na początku obstawiałam uczulenie na któryś lek).. wysypka pojawia się  około 3 dnia i wędruje, twarz, kark, klatka piersiowa, plecy, potem znika, wtedy pojawia się uporczywe swedzenie... Aż w końcu i to przechodzi... Kiedyś bardzo mnie to niepokoiło, teraz już się przyzwyczailismy:) 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Spokojnie. Znieczulenie miejscowe?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.