Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1352353355357358370

Komentarz

  • To mogła być meszka. 
    Podziękowali 2Rejczel AleksandraB
  • Syn po ugryzieniu komara mial na głowie guza ok 3-4cm średnicy. Zeszło po 3 dniach
  • edytowano lipiec 2020
    Kapusta zimna...  ;)
  • Moja rumien średnicy 3 cm, zaczęłam się pcheł i pluskiew doszukiwać bo to wyszło dopiero na drugi dzień rano
  • U nas też na drugi dzień
  • edytowano lipiec 2020
    Próbowałam mu coś chłodnego przyłożyć, ale nie da. Zasnął. Gdyby był z jakąś nianią, to nie uwierzyłbym, że nie upadł i to porządnie z wysokości, albo co. Ehhh


  • mamaw powiedział(a):
    Czy jest możliwe żeby po ugryzieniu komara w czoło nastąpił duży obrzęk? Dziecko 3 lata. 
    Wszystkie moje dzieci w okolicy 2 lat (zaleznie od momentu urodzenia, zimowe dzieci to po 2 urodzinach) maja okropne odczyny po ugryzieniach komarow. Bulwy robia sie skropne. Takze moze to byc normalne.
    Podziękowali 1mamaw
  • Mnie to zaniepokoiło, bo obok, tak bardziej przy skroni, widać dwa małe guzki od komarow i nie są wcale spuchnięte. Może to faktycznie jakiaś meszka albo coś. 
  • Moja córka tak na meszki reaguje, komar też spora kulka, ale mieszka, to właśnie guz.
  • Już dziś lepiej wygląda. Dziękuję za pomoc.
  • @mamaw, mojemu synkowi, gdy meszka Go dziabnela, tak spuchla noga, że byliśmy pewni, że to uraz jakiś jest.
     Mąż pojechał z Nim na SOR, okazało się, że ugryzione przez owada.
    Dostal zastrzyk odczulajacy, bo w rodzinie mamy historie alergii na wszelkie ukąszenia, takiej konkretnej alergii.
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano lipiec 2020
    Możecie jeszcze doradzić co skutecznego stosujecie na komary i inne latające u alergików?

    Edit. U nas znów wczoraj przed burzą były okropne skupiska komarów, nawet na rowerze ciężko było jechać.
  • O ja też się podłączam pod pytanie o coś skutecznego na owady bo raczej wszystko od 2 roku życia a moja ma rok i 2 miesiące 
  • Elunia powiedział(a):
    Czy farmaceuci mogą wystawiać recepty? 
    Tak ale chyba nie na wszystkie leki ( w sensie nie na te ścisłego zara chowania - psycho tropy np.) 
  • Przez koronę boję się że kaszel i ból przy odkrztuszaniu może być objawem właśnie covid... Mam nadzieję że to tylko alergia na suche powietrze jak zawsze
  • @ola_g tzn alergia to w cudzysłowie ale często w suchych pomieszczeniach nie daję rady, nie wiem czy to przez pyłki kurzu czy przez sam fakt suchego powietrza
  • Narazie czekam aż mi minie po weekendzie się zobaczy co i jak
  • Jednakże dziękuję za pomoc
  • powtórzę się ale mnie temat gnębi... jestem umówiona na wtorek na CUM z dwulatką. Jakie robiłyście badania dzieciom które miały nawrotowy ZUM?
  • Moje miały nawrtoty.. I to naraz- jedną noworodek do roku druga 2 do 3 lat.. młodsza miała to badanie, ale starszej nie zrobiliśmy... nie wiem czy by przeżyła..  nieprzyjemne 
  • Czy przy skróceniu stawu skokowego ( ew.zlamaniu ale raczej nie) jaki ten stabilizator powinien być najlepszy? Taki jak skarpet z dziurą czy ostrza cała lepiej..? Ja nie wiem 
  • @MAFJa mam nadzieję że będziesz miała refundację ortezy, ja miałam, rabat 85%. Co do rodzaju ortezy to nie umiem pomóc, ale ortopeda powinien był określić 
  • @MAFJa a co zrobiliście że minęło? ile dziecko miało podczas badania? no ja właśnie śię boję że dwuipółlatka nie przeżyje....cały czas nie wiem co zrobić....
  • strasznie się stresuje
    Podziękowali 1In Spe
  • Samo jakoś... noworodka miała tego więcej... A refleksu nie wykryto... taki rok mieliśmy zumowy ..nazarla sie antybiotykow i furaginy od urodzenia. 
    Podziękowali 1awia
  • edytowano lipiec 2020
    awia powiedział(a):
    powtórzę się ale mnie temat gnębi... jestem umówiona na wtorek na CUM z dwulatką. Jakie robiłyście badania dzieciom które miały nawrotowy ZUM?
    Już wcześniej pisałam. Pierwsze było zawsze usg
    Starsza mala to badanie ok półtora roczku. Bardzo źle zniosła. Za mala żeby rozumieć a za duża żeby nie pamiętać. Do dzisiaj pamięta a ma 14 lat. Nic badanie nie wykryło. Do ok 10 roku życia cały czas nawroty ZUM i cały czas na furaginie. Ale ona zawsze miała jednoznaczne wyniki. Nie tak jak u Was. Zawsze przy nawrocie był dosłownie ropomocz z gęsto pokrywającymi pola leukocytami i białkiem oraz bardzo wysokim mianem bakterii.
    Przy takich wątpliwych zum-ach jak u Was ja bym nie dala dziecka męczyć tylko poszukała na nfz albo prywatnie dobrego urologa i najpierw pokazała te wszystkie wyniki moczu i posiewy.
    Starszej przeszło samo jak weszła w okres dojrzewania.
    Najmłodszej też po nawrotach ZUM na usg wykryto podwójna nerkę i nie męczyli jej więcej innymi badaniami.
    Podziękowali 1awia
  • u nas usg nic nie wykryło. straszą mnie że jak będzie tak ciągle nawracać ti zepsuje sobie nerki.
  • awia powiedział(a):
    u nas usg nic nie wykryło. straszą mnie że jak będzie tak ciągle nawracać ti zepsuje sobie nerki.
    @awia    Kto straszy?
    Szukaj konsultacji u jakiegoś dobrego specjalisty. To jest priorytet.
    Podziękowali 1awia
  • byłam u nefrologa. po opiniach w internecie wnioskuje że dobry lekarz....A powiedzcie jak często miały nawroty wasze dzieci? @Katarzyna mogę Cię wywołać? wiem że położna nie musi się znać na ZUM ;) ale już tyle razy pomogłaś....masz jakieś zdanie na powyższy temat?
  • czy wiecie jak długo jest ważne skierowanie?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.