Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1361362364366367370

Komentarz

  • Kochani, podajcie jakieś skuteczne niefarmakologiczne sposoby obniżania temperatury u niemowlęcia. 4,5 - miesięczny synek gorączkuje już 3 dobę, nie chcę już dłużej podawać syropów, jeżeli uda nam się w inny dposób zbić temperaturę.

    Temp. w granicach 37,8 - 38,5, ale słabo to znosi. Innych objawów brak, poza bólami brzuszka i wzdęciami po syropach. 

    Okłady z wody z octem na stópki? Co macie sprawdzonego
  • Badalas mu mocz? Może to nie temperaturę źle znosi, tylko boli go przy oddawaniu moczu np.

    Podziękowali 1enigma
  • edytowano październik 2020
    Pytałam o coś innego, ale dziękuję za odpowiedzi.
    Wyniki badania moczu prawidłowe.
  • @enigma, moja mała nie tak dawno trzy doby temperatury miała. Dokładnie trzy. Mocz ok. Pewnie trzydniówka była.
    Na zmianę dawałam syropy i czopki doodbytnicze.  
    Podziękowali 1enigma
  • edytowano październik 2020
    ola_g powiedział(a):
    @enigma zamienić paracetamol w syropie na czopki. Mogę Ci przeliczyć dawki jak chcesz. 15mg na każdy kilogram masy ciała doustnie, bliżej 20mg doodbytniczo. Ale może dzisiaj jest lepiej?
    Dziękuję ola_g. Jestem farmaceutą. Chciałam coś poza lekami, bo nie mogłam zbić tej temperatury przez kilka godzin, a jak się już udawało to na krótko i tylko do 37,5. Mały rozpalony bardzo, senny i nie chciał pić, bałam się że się odwodni. Udało się w końcu przez okłady z kiszonej kapusty na stopy.

    Dzisiaj lepiej, gorączka powoli odpuszcza, ale pojawia się kaszel. Mam nadzieję że to nie covid, bo już to przerabialiśmy...
    Podziękowali 1Rien
  • tak, dzieci bardzo nie lubią okładów (przynajmniej moje) ale na czoło i nóżki zawsze pomagają przy niedającej się zbić gorączce.
  • Okłady z mokrego zimnego ręcznika na klatkę piersiową nie tylko obniżają temperaturę ale i pomagają odkrztuszać. Trzeba dziecko z tym ręcznikiem ciepło opatulić. Tylko to u dzieci, które potrafią wykaszleć odklejającą się flegmę.
  • Mam pytanie czy znalazlaby się miła pani która w wiadomości prywatnej pomogłaby w jednej kwestii? Zdrowotność 
  • Córka lat 4 spadła wczoraj na ręke. Dość mocno płakała i od tego momentu co chwilę skarżyła się na ból w okolicy łokcia. Ale jak ruszalam jej ta ręką i uciskalam w miejscu, w którym ja rzekomo boli, to nie widać było, żeby sprawiało jej to jakiś ból
    W nocy też budziła się co jakiś narzekając że boli ja ręką. No i dziś cały dzień leży i poplakuje, ręką jakby trochę spuchnieta w lokciu, przy próbie prostowania widać córka zaczyna mocniej płakać... Nie wiem czy jechać na pogotowie, czy sytuacja tego wymaga. Na odległość wiem, że nikt mi nie powie, ale może ktoś miał podobny przypadek, albo chociaz po objawach można wykluczyć, że to coś naprawdę poważnego.. 
  • jedź, tym bardziej, że to łokieć


    po moich doświadczeniach z 4 gipsami w ostatnim roku powiem tak, często wygląda dużo subtelniej , obrzęk jest minimalny (raz ja go nawwet nie widziałam tylko koleżanka mowiła, że chyba jest obrzęk) , dziecko narzeka na ból ale nie wije się na podłodze i nie wrzeszczy.

    A potem się okazywało u nas, że :

    a. złamanie podokostnowe x2 przedramienia
    b. złamanie łokcia z przemieszczeniem x1- co w ogóle poważnie nie wyglądało, wręcz trener judo uważał, że syn przesadza.
    c. złamanie palca u nogi x1

    teraz jak widze choć minimalny obrzęk a dziecko mówi, że boli to jadę, jak się krzywi przy próbie LEKKIEGO ucisku albo nie chce by to robić to też jade.
    Podziękowali 1ewap
  • no  i jesłi jest ograniczenie ruchu to też jest wskazanie. Nigdy nic nie miałam złamanego więc mi się wydawało, że objawy będą spektakularne, A guzik prawda.
    Podziękowali 1ewap
  • Boli mnie ucho jak kaszle, a wlasciwie tak jakby kosc za uchem. Jak dotykam to nie boli, jednak ucho i okolice gorace. Do lekarza jutro moze sie dostane, moze nie.
    Co to moze byc i jak moge probowac sobie pomoc?
  • Czy można sobie jakoś w domu zbadać crp lub ob? Jakimś testem z apteki? I czy te parametry byłyby podwyższone przy zapaleniu tchawicy, oskrzeli lub płuc pocovidowym? Bez goraczki
  • mąż ma częste bóle stawów, chciałabym mu kupić wit d3 i magnez. kiedyś tu czytałam o jakiś sensownych dawkach....pouczy mnie ktoś?
  • upnę sobie 
  • jesteś nieoceniona @Rejczel :)
    Podziękowali 1Rejczel
  • @Rejczel .... zaciągnąć mojego męża. do lekarza graniczy z cudem :) ale cuda się zdarzają więc spróbuje.  dzięki za podpowiedzi
  • @milka85 w innym wątku. napisałaś że do wit d bierzesz k2mk7. Jaką dawkę i jaki konkretny?
  • edytowano listopad 2020
    Chudego 16- latka mocno boli brzuch po lewej stronie (raczej wyrostek wykluczyliśmy) Espumisan i no-spa nie pomagają jak na razie, on raczej nie z tych użalających się nad sobą, a ledwo siedzi, najlepiej mu jak  zwinięty leży, ale niewiele lepiej. Jadł to samo co inni, dotychczas bez problemów z układem pokarmowym, problemów z wypróżnieniem dzisiaj nie miał. Co to może być, a przede wszystkim jeśli nie przejdzie to jak długo można czekać przed zgłoszeniem się do lekarza? (Ciągle jednak mam nadzieję że samo minie, ale wolałabym czegoś nie przeoczyć jakby co...)
  • @Wela myśmy w tym tygodniu mieli takie rewelacje z różnym nasileniem i samo przeszło...ale kiedyś mnie coś tak strzeliło że dopiero w nocy mi kroplówka pomogła...do dziś nie wiem co to było...tak więc pozostaje chyba obserwacjia....
    Podziękowali 1Wela
  • Chyba druga no-spa zaczęła działać i ponoć jest trochę lepiej... No oby...
  • Ma ktoś pomysł jak poradzić sobie z zapaleniem krtani bez wizyty u lekarza
  • Ja sobie poradziłam syropem prawoślazowym i inhalacjami z soli fizjologicznej. A delikfent szczekał jak pies.
  • Ja nie kaszle tylko ochrypnięta i ciężko oddychać
  • Inhalacje z tabletek emskich na gorąco laryngolog mi.kiedys na zap krtani dał.

    A poza tym nebulizacji z mgiełki Zabłockiej. Tylko jak ciężko oddychać to może jednak lekarz?
  • Już po teleporadzie. Antybiotyk i rozkurczowe na oskrzela
  • Poszukuję dobrego ginekologa w Krakowie, najlepiej obyty w stanach po cięciach cesarskich. (jeśli inny wątek jest to przepraszam).
  • @TecumSeh możesz pomóc? 
  • Co moze powodowac odretwienie/mrowienie w jamie ustnej? 
    Od kilku dni mam takie dziwne odczucie na jezyku i podniebieniu. Pod jezykiem juz tego nie czuc.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.