Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1364365367369370

Komentarz

  • Sinupret świetny, naprawdę czuć, że działa, a ziołowe lekarstwo.
  • Będę bardzo wdzięczna za podpowiedź, jakie jeszcze badania mogę sobie zrobić.

    Na przełomie września/października miałam przeziębienie zakończone wyjątkowo męczącym, ciężkim kaszlem (do tego stopnia, że nie mogłam spać itp.). Lekki kaszel mam nadal - piąty miesiąc się zaczyna. Nie jest wyjątkowo męczący, nie suchy, nie z gardła - co godzinę takie mocne kaszlnięcie lub kilka spod serca, nic się nie odrywa. Internistka mnie osłuchała, ok.

    Igg covid (ale po 3 m-cach od choroby) wyszło 4.
    Igg krztusiec chyba 13, w każdym razie ujemne.
    CRP 4.
    Morfologia, leukocyty, mocz itp w normie, robię regularnie ze względu na ciążę (31/32 tc).
    Idę teraz znowu na krew po niedzieli, mam jeszcze skierowanie na Igg mycoplasma pneumoniae. Co jeszcze mogę przy okazji sprawdzić?
  • Alergia?
    Nadreaktywnosc oskrzeli?
    Krztusiec by pasował też.
  • edytowano luty 2021
    Możecie polecić coś na pękające kąciki ust? Najpierw smarowałam maścią z b2, potem jakąś poleconą w aptece z pantenolem, po teleporadzie mam balsam SVR. Po tym ostatnim jest dużo lepiej (zagoiły się małe pęknięcia, to w kąciku też próbuje, ale rozłazi się przy jedzeniu, myciu zębów, itp.), jednak problem nie ustąpił. Już ponad 3 tygodnie to trwa... Maskę zakładam rzadko, bo rzadko wychodzę.
    E:lit.
  • @Polly, ja bym vit.B2 dała... Samą 3 razy dziennie po 1 tabletce... 
    Podziękowali 1Polly
  • Tisane w słoiczku
    Podziękowali 2madzikg Polly
  • @Polly mi lekarka doradziła Tormentiol i szybko przeszło
    Podziękowali 1Polly
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Tisane w słoiczku

    Mam... też nie pomógł, niestety.

    Zuzapola powiedział(a):
    @Polly mi lekarka doradziła Tormentiol i szybko przeszło

    To ten sam co na odparzenia? Franio dostał chyba po rota...

    @madzikg , suplementuję od ponad miesiąca B complex z Naturelle (trzy - cztery razy do roku z uwagi na dietę wegetariańską). Kupić jeszcze B2?
  • edytowano luty 2021
    @Polly, kup samą B2, tylko lek, a nie suplement...
    https://images.app.goo.gl/iKtiNv6y1osZLvDF6
    Podziękowali 2Polly Rejczel
  • @Polly, chodzi o zajady? Zwykła tania maść cynkowa - najlepsza, bardzo szybko goi. 
    I chyba przydałaby się doustnie witamina c
    Podziękowali 1Polly
  • Maść cynkowa zasusza, więc jak są pęknięcia to chyba lepiej nie...
    Co do witamin to A+E nawilżające dzialanie ma...
    Podziękowali 1Polly
  • @Polly, dopiero doczytałam, że Ty na diecie wegetariańskiej... Braki uzupełnialabym lekami, a nie suplementami. Ale to ja.
    Podziękowali 1Polly
  • @Polly tak, kiedyś dawali na odparzenia u dzieci, teraz chyba polecają bardziej tormentalum, ale czasami i Tormentiol. Jeśli masz, to spróbuj.
  • edytowano luty 2021
    madzikg powiedział(a):
    Maść cynkowa zasusza, więc jak są pęknięcia to chyba lepiej nie...
    Co do witamin to A+E nawilżające dzialanie ma...
    No właśnie też myślałam że to się natłuszcza. Ale na zajady u mnie najlepsza maść cynkowa - może zależy czego organizmowi brakuje i u mnie to cynk? W każdym razie nic innego nie skutkuje, a maść w 2 dni i po problemie. Jak Polly próbowałam za pierwszym razem vit b, natłuszczanie, miód itd. i dwa tygodnie usta ledwie otwierałam, a po maści szybko się wyleczyło
    Ale może zależy od przyczyny pękania 
  • edytowano luty 2021
    Bardzo wam dziękuję. Kupię jutro B2 i tę maść z neomycyną. Mój Wiktor kiedyś stosował i pomogła, tyle że w innym miejscu.
    A dzisiaj jeszcze Tormentiol.

  • Atlantyk powiedział(a):
    Polly w zajadach musi być B2 complex nie pomoże. Maść cynkowa wysusza więc przy otwieraniu ust wywołuje kolejne pęknięcia. Neomycyna to antybiotyk który jest mega gęsty i nawilża. 
    Nie wywołuje kolejnych pęknięć, tylko naprawdę je goi. 
    Pisze z wielokrotnego doświadczenia. 
    Jak wrzuci się w Google "maść cynkowa zajady", to wyskakuje mnóstwo stron (medycznych i paramedycznych), gdzie maść cynkowa jest polecana w tym wypadku (nie chodzi o popękane usta tylko zajady - które mogą być w kącikach, ale nie tylko), więc to nie moje wprowadzanie w błąd na niekorzyść Polly.
    Natomiast inne propozycje będą też na pewno skuteczne. 
    O maści pisałam, bo często jest w podręcznej apteczce i nie trzeba biegać do apteki 

    Podziękowali 1Polly
  • Pewnie zależy co na kogo działa. Na razie testuję Tormentiol, bo akurat mam w domu. Oby pomógł, bo całkiem nas zasypało i obawiam się, że bez odśnieżania całej drogi nigdzie nie dojedziemy :/
  • Czy jest ktoś tutaj z Warszawy? Mam pytanie które wolalabym zadac na prib
  • Dotyczace zdrowia
  • Polly powiedział(a):
    Możecie polecić coś na pękające kąciki ust? Najpierw smarowałam maścią z b2, potem jakąś poleconą w aptece z pantenolem, po teleporadzie mam balsam SVR. Po tym ostatnim jest dużo lepiej (zagoiły się małe pęknięcia, to w kąciku też próbuje, ale rozłazi się przy jedzeniu, myciu zębów, itp.), jednak problem nie ustąpił. Już ponad 3 tygodnie to trwa... Maskę zakładam rzadko, bo rzadko wychodzę.
    E:lit.

    Dentosept A
    Podziękowali 1Polly
  • @olgal, fajnie, że jesteś!

    Tormentiol pomógł @Zuzapola! Wystarczył jeden dzień. Ale wit. b2 i tak sobie kupię.
    Jeszcze raz dziękuję wszystkim za rady, w końcu jem normalnie, bez bólu paszczy.
  • Ja mam tak, że jakbym się po kimś napiła z tej samej szklanki - od razu mam zajady. 
  • @Polly Cieszę się, też się zdziwiłam, kiedy lekarka mi to podpowiedziała.
  • Mam pytanie o mojego Franka, może pomożecie. W styczniu skończył dwa lata a nadal ma okresy, kiedy budzi się w nocy, bywa, że po trzy razy jednej. Potrafi np. przez tydzień przesypiać a potem w kolejnym już nie. Mocno to wykańczające, zważywszy, że po 2 rż. powinno się to już stabilizować. W dzień chodzi jak zombie i sam sobie nie radzi ze swoim zmęczeniem. Podpowiecie coś od strony organicznej? Może to wskazywać na jakieś schorzenia, niedobory, itp? Może da się coś zbadać, wykluczyć?
    Od strony psycho-pedagogicznej obstawione już raczej wszystko. Typ super rytmicznego nadwrażliwca plus trudna adaptacja do zmian. Boję się jednak, że widząc go w takim kluczu, mogę przegapić coś poważniejszego, co niekoniecznie wiąże się z emocjami. Pomyślałam nawet o prywatnym eeg, bo na nfz teraz pewnie nierealne...
  • Moja Ania nie spała do prawie 4 lat. Później zaczęła spać ja anioł

    Podziękowali 1Polly
  • @andora, kurcze :/

    Ja się martwię o fazę snu głębokiego, poważnie. Nie podoba mi się to, ale może dlatego rozkminiam, bo pozostała czwórka ładnie spała (poza Wiktorem ale to okresowo, nie stale) i śpi. 3-miesięczna Róża śpi o wiele lepiej... Co innego jak dziecko wyspane,mniej potrzebuje snu po prostu. A on podkowy pod oczami, zmęczony w dzień, zmęczony wieczorem. I jest tak, że sen nakręca sen, tzn. dobra noc - dobra drzemka - dobra noc itp. Jak wyjdzie z tego rytmu, to idzie znowu zła seria. pewnie to nie norma, ale Wiktor przy takich cyklach snu miał zmiany w eeg. Tylko że u niego (to już ze względu na temperament) te złe okresy były łatwiejsze do przejścia. Niewyspany Franek to chodząca wścieklizna. Coś jak jego mamusia ;) Potrzebujemy resetu.
  • @ola_g, jakie konkretnie badania radzisz?
  • ola_g powiedział(a):
    Z ręką na sercu to radziłabym dobrego pediatrę żeby chociaż nadał kierunek tym poszukiwaniom...

    Mam. Na razie doradziła melatoninę, ale odstawiłam, bo słabo działa. Zapytam, dzięki.
  • @Polly piszesz, że Franiu ma podkrążone oczy. U Was są zwierzęta w domu, prawda? Kojarzę, że jest pies albo dwa...nie wiem czy z kimś innym nie mylę. Przy zwierzętach zawsze jest opcja, że mogą się jakieś pasożyty przyplątać, dzieci często na podłodze sie bawią, biorą wszystko do buzi. Poprosiłbym przy teleporadzie pediatrycznej o skierowanie na badania krwi, morfologia z rozmazem.
    Podziękowali 1Polly
  • Tak, były cztery psy do niedawna, teraz trzy... Dziękuję, mam już teleporadę umówioną na przyszły poniedziałek w sprawie Róży, więc od razu poproszę o badanie pasożytów, ewentualnie inne też.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.