Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1362363365367368370

Komentarz

  • @weronika85, w tej ciąży chodziłam do prof. Hurasa. Obyty w trudnych przypadkach jest na pewno. Z tego co wiem, przyjmuje tylko prywatnie.
  • Polly powiedział(a):
    @weronika85, w tej ciąży chodziłam do prof. Hurasa. Obyty w trudnych przypadkach jest na pewno. Z tego co wiem, przyjmuje tylko prywatnie.
    A możesz napisać  mi coś więcej? Gdzie przyjmuje itp. Może byc na priv.
  • Polly powiedział(a):
    @weronika85, w tej ciąży chodziłam do prof. Hurasa. Obyty w trudnych przypadkach jest na pewno. Z tego co wiem, przyjmuje tylko prywatnie.
    A możesz napisać  mi coś więcej? Gdzie przyjmuje itp. Może byc na priv.
  • weronika85 powiedział(a):
    Poszukuję dobrego ginekologa w Krakowie, najlepiej obyty w stanach po cięciach cesarskich. (jeśli inny wątek jest to przepraszam).
    @weronika85 moge polecic doktora Andrzeja Jaworskiego. Stary lekarz, z duzym doswiadczeniem. Wykonywal mi druga cesarke. Pracuje na Ujastku, przyjmuje na Hucie, Binczyce ( ul.Bulwarowa, 31 bodajze). Jest na znanylekarz, mozesz przejrzec opinie.
    Dla mnie to jest Kirk Douglas, tak go nazwalam w szpitalu B) Acha, uprzedzam - pachnie jakby wykapal sie caly, razem z butami w Old Spice Original ale ze kocham ten zapach - jestem jego psychofanką.
    W gabinecie przyjmuje tez inny dr ginekolog Andrzej Piotr Jaworski, to chyba jego syn albo taka zbieznosc nazwisk?
    Podziękowali 1weronika85
  • edytowano listopad 2020
    Pomóżcie jaki pulsoksymetr kupić dla starszej osoby. Ni w ząb się na tym nie znam. Jakiś sprawdzony macie? Czym się kierować,  bo obawiam się,  że nie ceną, a to jedyny parametr który mogę ocenić ;)
    Kto coś wie? @Katarzyna @madzikg @ola_g @olgal @Prayboy czy kto tam co ma i ile to warte?
  • Tani bym brała. Mam pozytywne doświadczenie z pulsoksymetrem z Lidla.
    Teraz używam takiego profesjonalnego, ale tylko dlatego, że ma czujnik noworodkowy, a ten tani, napalcowy dość trudno noworodkowi na stopę założyć. Odczyty z taniego z Lidla i tego profesjonalnego - w pełni zgodne.
  • edytowano listopad 2020
    Dzięki @Katarzyna. W Lidlu chyba aktualnie nie ma, zresztą staram sie unikać kupowania tam.
    Ale rozumiem, że z Allegro mogę brać coś za kilkadziesiąt pln i mam szansę nie wtopić? Czy jednak jakiegoś konkretnego szukać? One się zasadniczo jakimiś funkcjami czy dokładnością różnią? Czy tylko stopniem badziewności ;)?
    Wszystkie mają skośne oczy?
  • Myślę, że wszystkie, włącznie z moim profesjonalnym, mają skośne oczy.
  • Taka sytuacja ( córka bliskiej koleżanki): dziewczynka lat 12. Trzy lata temu zdiagnozowano padaczka, bierze convulex(?). Od kilku dni dużo śpi, zasypia o 20stej, zwleka się na lekcje, potem zasypia na przerwach między lekcjami. Po południu śpi. Pediatra zbagatelizował i stwierdził że wystarczy dać magnez. Matka chciałaby zrobić jakieś badania. Macie pomysł co powinna zbadać? Bo nie wiem co jej doradzić.
  • Przy niedoczynnosci tarczycy tak sie spi i caly czas czlowiek sie czuje jak dętka. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • @Barbasia, no i moja 'ulubiona' B12, jej brak też otępia i usypia. Ale wtedy też chyba żelazo i ferytyna bywają niskie i płytki krwi ciut poniżej normy. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • Czy jest jakas profilaktyka jaskry? W sumie nie wiem jak zapytac. Corka 10 lat, miala tomografie oka rok temu i dzis, dzis jest gorzej. 
    Czy w jakis sposob moge wplynac na zatrzymanie, lub spowolnienie zmian? Kontrola nastepna za pol roku, znow tomografia i pole widzenia (pierwszy raz). Martwie sie i stresuje. Mloda jest, chcialabym zrobic wszystko co sie da, aby zastopowac jaskre. Tylko czy mam na to wplyw?
  • I jeszcze pytanie, czy mozna do szkiel juz uzywanych dorobic antyreflex? Corka ma szkla w dobrym stanie, nie musimy wymieniac, ale przy nauce zdalnej to antyreflex by sie przydal.
  • Przy wypisie ze szpitala miałam anemię, co podobno po cc nie jest niczym nadzwyczajnym. Morfologię kontrolną miałam zrobić przed wizytą popołogową. Nie zdążę już... Miejscowy punkt pobrań jest aktualnie punktem wymazowym a pozostałe poza moimi możliwościami motoryzacyjnymi, co by oznaczało, że musimy z rana zebrać się na to badanie wszyscy, z czwórką dzieci. Mogę to jeszcze na jakiś czas odłożyć, ewentualnie na jak długo?  Mogę sobie kupić np. Floradix na własną rękę profilaktycznie (zakwasu buraczanego już dłużej nie jestem w stanie), żeby całkiem nie zaniedbać?
    @Katarzyna, pomożesz?
  • edytowano grudzień 2020
    Zbadałabym tę morfologie. Może masz w okolicy jakąś pielęgniarkę, która pobiera w domu? Potem mąż może zawieźć do labu nie ciągnąc całej rodziny.
    Ja mam taką usługę. Tylko daleko trochę.
  • Dziękuję @Katarzyna. Pokombinuję.
  • @Katarzyna, dziękuję, że mnie zmobilizowałaś do badania. Z pomocą babci, ogarnęliśmy. Wyniki w normie, więc i głowa spokojna będzie.
    Podziękowali 2Katarzyna Izka
  • Słuchajcie, jak tam u Was z dłońmi?
    @Skatarzyna @MartaB @awia @Zuzapola @Lome?
    Odgrzebałam Wasze wpisy z wiosny, bo coś kojarzyłam, że były takie problemy. 
    Mój przedszkolak od jakiegoś tygodnia ma wierzch dłoni w strasznym stanie, czerwony, suchy, popękany. Nie jest alergikiem, nic takiego nigdy nie miał. W przedszkolu kilkoro dzieci, głównie chłopców, ma ten sam problem. Ponoć nie zmieniali w przedszkolu mydła, mają takie jak zawsze. 
    Zidentyfikowałyście przyczynę? Udało się wyleczyć czy samo przeszło? 
  • @Bagata mój był 2 dni w przedszkolu i wrócił z łapkami szorstkimi na wierzchu i w niektórych miejscach zakrwawionymi. Nie wiem co to. Natluszczalam mu to i przygasło ale nie dał się tknąć, bardzo go to urazalo.
    Podziękowali 1Bagata
  • przedszkolne płyty do dezynfekcji? 
  • U mnie się tak działo po płynie do dezynfekcji rąk.
  • Bardzo uważam jakim mydłem mala myje dłonie. Biały Jeleń nam pozostaje. Jak chodziła do przedszkola to zdarzała się egzema ale sama rozumie jakie mydełko jej nie służy (czasem tylko się skusi jak ładne opakowanie). 

    Teraz to ja mam problem, mam egzemę i mnie ,,drapie,,. I w sumie to chyba sprzątanie mi szkodzi. Muszę uważać na to co kupuję do czyszczenia łazienki.

    Ręce bardzo mało odkażamy.
  • Jak jest mroźno to ja mam taką skórę jak nie noszę rękawiczek i nie lubię kremu do rąk 
  • @Bagata u nas w tym roku cisza. W zeszłym samo przeszło. Jak spali to im smarowałam dłonie linomagiem (inaczej by się nie dali :)) i trochę pomagało ale nie do końca. Myślę że to było od zimna. Dużo wtedy bawili się na dworze/w pasku. Nie od żadnych płynów bo nie używaliśmy. 
    Podziękowali 1Bagata
  • Od około 1.5 miesiąca mam ciągłe wybuchy gorąca i zimna (niemal jednocześnie). Nagle dostaje wypieki (uczucie suchości na twarzy), uczucie gorąca w głowie i zimne dłonie. Czuje się też wtedy słabo i jestem nerwowa. Mam tak codziennie przez jedną do kilku godzin lub co dwa dni (tak średnio). Macie pomysł co zbadać wpierw? 
  • @Bagata, jakoś to minęło wtedy na wiosnę. Pamiętam że około miesiąca czy dłużej się z tym męczyły dzieci..od tamtej pory nic się nie dzieje.
    Podziękowali 1Bagata
  • Podbiję sobie..
  • Podpowiedzcie co moge zrobic z "syfem" na brzuchu? Taki jakby wielki pryszcz? Czerwona krosta, ok 2cm ma srednica tego co wypukle, ale jeszcze z 4cm czerwona otoczka. Troche ropy wycisnelam. Teraz sie juz nie da. W srodku troche jakby krwiak byl. Przy dotykaniu lekko boli, jest raczej miekkie. 
  • Czy ktoś mógłby mi zinterpretować wyniki?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.