Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1363364366368369371

Komentarz

 • Czy ktoś mógłby mi zinterpretować wyniki?
 • Od około 1.5 miesiąca mam ciągłe wybuchy gorąca i zimna (niemal jednocześnie). Nagle dostaje wypieki (uczucie suchości na twarzy), uczucie gorąca w głowie i zimne dłonie. Czuje się też wtedy słabo i jestem nerwowa. Mam tak codziennie przez jedną do kilku godzin lub co dwa dni (tak średnio). I od tygodnia mam mdłości. (Ciąży brak)
 • Awia czy robiłaś badania hormonalne pod kątem menopauzy? To nie jest tak, że mają ją tylko kobiety 50+. Zaczyna się kilka lat wcześniej i niestety znam aż 2 koleżanki, które weszły w okres przed menopauzą krótko po 40.  Czyli tylko badania hormonale.
  A jak mąż i jego stawy? Pisałam ci kiedyś o zrobieniu badań na RZS. Mam nadzieję że to jednak wykluczone.
  https://dimedic.eu/pl/wiedza/jakie-hormony-badac-przy-menopauzie-objawy-zaburzen
  Podziękowali 1awia
 • ola_g powiedział(a):
  To pewnie wrzód/ czyrak 
  Maść ichtiolowa
  Tak najlepsza na wrzody i czyraki. Bardzo śmierdzi i brudzi więc kup w aptece kilka gazików i plaster.

 • Rejczel powiedział(a):
  @Bagata mój był 2 dni w przedszkolu i wrócił z łapkami szorstkimi na wierzchu i w niektórych miejscach zakrwawionymi. Nie wiem co to. Natluszczalam mu to i przygasło ale nie dał się tknąć, bardzo go to urazalo.
  Rejczel niestety teraz nawet zwykłe mydła na umywalce muszą być antybakteryjne. Problemem jest to że dzieci zazwyczaj nalewają sobie tego mydła bardzo dużo bo lubią pianę i prawie nie spłukują tylko wycierają bo się śpieszą. W mojej grupie wiele dzieci ma w szufladkach kremy i ciągle przypominam żeby kremowały bo mają rece jak tarki z ranami!
 • @Atlantyk, naprawdę? To jakieś odgórne zarządzenie dotyczące wszystkich przedszkoli?

  Rozmawiałam z nauczycielką syna, twierdziła, że mydła ostatnio nie zmieniali, i że nie używają płynu do dezynfekcji. 

  Syn przez tydzień używał mydła przyniesionego z domu (zwykłe, nie jakieś hipoalergiczne czy super naturalne) i było lepiej. Od poniedziałku pani mu powiedziała, żeby znowu mył przedszkolnym, i z powrotem pogorszenie. 
 • Bagata nie wiem czy jest jakieś zarządzenie czy zdecydowano "na wszelki wypadek" żeby te mydła na umywalkach były też antybakteryjne, ale niestety tak wygląda w chyba wszystkich przedszkolach. 
  Rozmowy i przypominanie Dzieciom: "jedno naciśnięcie, mycie i długie płukanie" często nie pomagają bo jak wiesz Dzieci zawsze mają tysiąc spraw i słabo spłukują. Rok temu jeden chłopiec miał swoje własne mydło, ale on miał AZS i musiał mieć swoje mydło. Musisz porozmawiać o długim płukaniu i obowiązkowo krem do szufladki. Nawet ja po każdym myciu używam kremu do rąk dla dzieci. 
 • Dziękuję @Atlantyk. Wybieram się do gin. Tarczyce na razie wykluczyłam.... Mąż nadal ma bóle z różnym nasileniem. Teraz jest lepiej więc nie da się zaciągnąć do lekarza.
 • awia powiedział(a):
  Dziękuję @Atlantyk. Wybieram się do gin. Tarczyce na razie wykluczyłam.... Mąż nadal ma bóle z różnym nasileniem. Teraz jest lepiej więc nie da się zaciągnąć do lekarza.
  Awia to nie musi być menopauza tylko tak napisałam. Moje koleżanki b.to przeżyły bo kojarzy się ze starszym wiekiem a one dopiero co po 40 (kiedy wiele kobiet ma kolejne maleństwo). Może to objaw przemęczenia lub depresji. Takie czasy że ciężko się odciąć od złych wiadomości i martwienia się o przyszłość. Gin. cię pokieruje!
  Mąż musi zrobić badania te co napisałam- bo RZS na początku pojawia się a potem często ból znika na długi czas a degradacja w stawach postępuje. Ale dość o chorobach i życzę Wam  spokojnych Świąt
  Podziękowali 1awia
 • @Elunia wyleczyłam się kiedyś czosnkiem, wacik, z czosnkiem roztartym z olejem, noszony w uchu.
 • Buff i termofor?
 • edytowano grudzień 2020
  Komin z merynosa.

 • @Elunia jakbyś miała w domu geranium, to jego listek warto zrolować i ugnieść w kulkę i włożyć do bolącego ucha. Geranium ma właściwości rozgrzewajace i zawiera też substancje eteryczne, to nasza domowa metoda na bolące ucho.
 • Aaaaa, szkoda. Mam nadzieję, że ten wyciąg z czosnku na waciku przyniesie Ci ulgę.
 • edytowano grudzień 2020
  I absolutnie nie żadne środki rogrzewające do ucha, do środka!
 • Rejczel powiedział(a):
  @Elunia jakbyś miała w domu geranium, to jego listek warto zrolować i ugnieść w kulkę i włożyć do bolącego ucha. Geranium ma właściwości rozgrzewajace i zawiera też substancje eteryczne, to nasza domowa metoda na bolące ucho.
  Rejczel przypomniałaś mi o tej roślinie! Kiedyś byla b.popularna bo jest b.łatwa w uprawie i b.pomocna przy różnych chorobach. W moich stronach nazywali ją "anginką".
  Była też b.popularna wśród palaczy. Natarcie palców listkami obniżało zapach fajek. Wiem o tym bo moja kumpela ciągle brała listki z mojej anginki. Anginka mimo ciągłego obrywania liści kwitła jak szalona.

 • No, to najważniejsze. @Atlantyk u mnie też się na te rosline mówi "anginka" ,nie używamy nazwy "geranium". Kiedyś, dawno anginki były bardzo popularne, stały na parapetach w sklepach miesnych, w sklepach spozywczych Społem albo na półpiętrach w blokach. 
 • Rejczel powiedział(a):
  No, to najważniejsze. @Atlantyk u mnie też się na te rosline mówi "anginka" ,nie używamy nazwy "geranium". Kiedyś, dawno anginki były bardzo popularne, stały na parapetach w sklepach miesnych, w sklepach spozywczych Społem albo na półpiętrach w blokach. 
  Rejczel faktycznie były wszędzie! I jeszcze takie "szable lub języki teściowej".
  Teraz anginki są już prawie zapomniane a tak ładnie pachną, ale dopiero po potarciu! :)
 • Mam kilka anginek, suszę na herbatę, susz na super zapach np w skrzyni z pościelą. Ale spektakularnych skutków leczenia bolących uszu nie zauważyłam
 • ganna4 powiedział(a):
  Mam kilka anginek, suszę na herbatę, susz na super zapach np w skrzyni z pościelą. Ale spektakularnych skutków leczenia bolących uszu nie zauważyłam
  Ganna4 pamiętam że ta anginka była używana jako tzw. pierwsza pomoc zanim trafiło się do lekarza z bolącym uchem.
   Fajny pomysł z zapachem do pościeli! :)


  Podziękowali 1ganna4
 • edytowano styczeń 2021
  Poproszę o radę.
  7-latek 3 dni temu zaczął skarżyć się na pęcherz. Podaję mu furagin 100mg na dobę, pije żurawinę, robimy nasiadówki. Kiedy powinnam zrobić badanie ogólne moczu i posiew? Czy furagina wpływa ma wynik?
  Żadnych innych objawów nie ma.
 • Badanie ogólne moczu powinno być zrobione natychmiast, gdy się poskarżył. Posiew zaraz, gdyby w ogólnym wyszło coś nie tak, a w oczekiwaniu na posiew działania, o których napisałaś.
  Teraz, jeśli jutro nie będzie radykalnej poprawy, to bym dawała zaraz rano mocz na ogólne i posiew. Furagina wpływa na wynik, jeśli infekcję powodowało coś wrażliwego na furaginę. Tyle, że w takiej sytuacji powinna być poprawa. Jeśli nie ma poprawy, to pewnie coś, co jest na furaginę oporne.
 • Dziękuję serdecznie za taką wyczerpującą odpowiedź  :)
 • Dobry nebulizator. Polećcie coś sensownego. Właśnie chciałam uruchomić stary i nie działa:(
  Dla maluchów i starszaków. 
 • Nasz model ma taką zasuwana od góry osłonkę i w tym wgłębieniu mieści się przewód.
 • U Waszych synów tez tak sie zdarzało...?
  Mój miał aż 2 takie guzki. Jeden jak miał 3 lata na policzku wyraźnie wyczuwalny pod skórą. Wycięty i zbadany. Drugi na klatce piersiowej też już wycięty w czasie pandemii (nie przesuwali zabiegu bo takie rosnące zmiany jeśli można to usuwają).
  Tylko zastanawiam się czy powinnaś iść do dermatologa a potem do chirurga. Chyba lepiej od razu do chirurga żeby przyspieszyć konsultacje. Nas dermatolog za każdym razem kierował do chirurga.
 • Spadłam trochę że schodów i chyba złamałam 2 lub 3 palce stopy. Spuchło, boli i zmienia kolor.
  Jest sens iść do lekarza czy mogę sobie odpuścić?
 • Ja bym nie poszła. Ale nie wiem, czy należy brać ze mnie przykład.
  Za to bym obficie smarowała maścią arnikową.
  Podziękowali 1Basja
 •  Nie wiem jak w przypadku 2-3 palców ale przy 1 złamanym nie robią nic - każą usztywnić plastrem do sąsiedniego palca i tyle 
  Podziękowali 1Basja
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.