Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

sowa - naszyjnik

1101113151619

Komentarz

  • Ale właśnie ten ksiądz w tym filmiku podkreślał, że na niego wszystko tak działało przez to oddanie szatanowi i jest groźne najbardziej dla nieochrzczonych. Pokazywał też elementy ze sztuk walki, że same ukałdy i ćwiczenia nie mają w sobie nic złego, tylko ta duchowa otoczka i nabywanie wiary w swoje wyższe moce. On dalej korzysta ze swoich umiejętności...
  • Gdy się zgłębi temat, to cała obecnie promowana tzw. pop-kultura zachodnia jest tego pełna. Jednak nam Szatan nie straszny Bo jak Bóg z nami, to któż przeciwko nam?

    Otóż to .
    Co nie znaczy, że trzeba w czymś się babrać i mówić Jak Bóg z nami... Czy Bóg z nami to po czynach sie poznaje. Czy dla Boga jesteśmy w stanie zrezygnować z "uciech tego świata"?
  • Czy ja mówię, że trzeba się w czymś babrać ?
  • Ale właśnie ten ksiądz w tym filmiku podkreślał, że na niego wszystko tak działało przez to oddanie szatanowi i jest groźne najbardziej dla nieochrzczonych. Pokazywał też elementy ze sztuk walki, że same ukałdy i ćwiczenia nie mają w sobie nic złego, tylko ta duchowa otoczka i nabywanie wiary w swoje wyższe moce. On dalej korzysta ze swoich umiejętności...
    Zuza,on korzysta, ale powiedział z czego dokładnie -jakaś odmiana samoobrony, a nie wschodnie sztuki walki czy joga. Powiedział, ze w sztukach walki na początku są tylko ćwiczenia, ale zawsze zmierza to do ideologii (nawet judo). To jak niewinny flirt z czego może (nie musi, ale może) zrodzić się romans ze wschodem. A jak nie zrodzi się u nas dorosłych (jeśli ćwiczymy) to dzieci oswajamy i zaczyna im się dobrze kojarzyć, niszczy ich czujność i jednoznaczność.
  • Wlasnie o to uśpienie czujności w tym wszystkim diabłu chodzi.
  • Skorek: Odsłucham jeszcze raz, ale chyba nie...

  • skorek, dlatego on mówił, że mu to było potrzebne bo pracował w więzieniu, ale poddaje pod wątpliwość czy dzieci powinno się tego uczyć
  • edit: dosłuchałam, on trenował krav maga - izraelski system samoobrony

    Chodzi tu pewnie o to, ze joga czy wschodnie sztuki walki dążą do ideologii (ideologia i tak jest celem), a krav maga nie.
  • skorek, to prawda. Dlatego rodzice decydują zgodnie z własnym sumieniem. A że często nie mają podstawowej wiedzy i sumienia nie rozwijają to już inna rzecz.
  • Skorek, ale wydaje mi się,ze chodzi o cel. Na końcu łańcucha ćwiczeń wschodnich (choćby początek był lightowy) jest ideologia. W krav maga - jak rozumiem - zaczyna się samoobroną i kończy samoobroną. Nie ma ukrytego celu. Nie wiem czy jasno się wyraziłam...
  • Jest jeden problem w porównaniu np do judo ta krav maga strasznie brutalna jest
  • Krav maga jest zabójcza, celem ostatecznym jest ukatrupienie Araba. Pardon.
    A chłopiec powinien umieć walczyć w słusznej sprawie, epoka podwórkowych bitek się skończyła, więc trzeba im stworzyć warunki.
  • edytowano październik 2012
    Jest jeden problem w porównaniu np do judo ta krav maga strasznie brutalna jest
    Jedno niszczy wrażliwość, inne mogą zniszczyć duszę. Pytanie co dla kogo wartościowsze ;)
  • 3,6,9,11,13. A w innych kręgach liczbę 7.


    Oj a ja mam w dacie urodzenia rok 1976, w miesiącu i dniu tez się przewijają te ,,masońskie" cyferki to co zgodnie z tą filozofią jestem przeklęta i mam  powiesić się ?
    oj i widzisz dlaczego takie pesymistyczne wpisy masz.

    A i u mnie duzo  tych cyferek - moze mamy te sama date urodzenia
  • Znaczy jak ćwiczę z myślę że będę Sarcenów bił to ok?
    Nie jestem za ćwiczeniem krav-maga. Jestem za wiarą w opiekę Najwyższego i Anioła Stróża. I w to inwestuję.

    Chciałam tylko pokazać, że mamy odruch buntu przeciwko brutalności, a wschodnie sporty walki - podane na złotej tacy - budzą w nas sympatię (choć mogą być początkiem rujnacji wewnętrznej).
  • Już mówiłam, czy jeśli chwyty judo zastosuje towarzystwo gimnastyczne im. św. Jerzego to będzie ok?
    Chwyty judo nie są asanami, pozycjami "modlitewnymi" jak w jodze.

  • Apropos wiary... Nasi chłopcy zawsze wracają ze szkoły sami i jest taki moment, że idą kilometr przez pola. I tak już kilka lat. Tutaj psy się wałęsają, czasem bywają agresywne. I chłopaki mają jedną skuteczną obronę. Gdy widzą psa, modlą się do Anioła Stróża i ZAWSZE pies się odwraca i odchodzi. Nigdy żaden do nich nie podszedł. Wiara czyni cuda - czyli sztuka samoobrony!
  • Ale słabe ciało, to też słaby duch powinny dzieci coś ćwiczyć by mieć sprawne ciało, i co tu ćwiczyć, jak basenu nie bo zatoki, szermierka, tenis przy wdach kręgosłupa też odpada i co zostaje?
  • Marcelina, sadzę, ze jest to cierpliwe szykowanie gruntu. Jesli nie uda się chwycić od razu ćwiczącego to kolejne pokolenie bedzie gotowe pójść kilka kroków dalej.
  • Już mówiłam, czy jeśli chwyty judo zastosuje towarzystwo gimnastyczne im. św. Jerzego to będzie ok?
    Chwyty judo nie są asanami, pozycjami "modlitewnymi" jak w jodze.

    To ciekawe pytanie, jeśli przyjąć iż Szatan jest zdolny stosować metodę małych kroczków, to można się zastanowić.
  • Powtarzam - chłopak powinien umieć walczyć.
    Świadomość, że Meter w razie czego nie ma problemu, żeby komuś przywalić, a przynajmniej skutecznie przytrzymać - jest dla mnie ważna. I nie chcę hodować synów na ciepłe kluski, tylko na wojowników. Z pełną świadomością, że w razie wojny nie będą się dekować, tylko pójdą walczyć o to, co święte. I że jeśli ktoś w ich obecności będzie napastował słabszego - będą umieli zareagować.

  • Ale słabe ciało, to też słaby duch powinny dzieci coś ćwiczyć by mieć sprawne ciało, i co tu ćwiczyć, jak basenu nie bo zatoki, szermierka, tenis przy wdach kręgosłupa też odpada i co zostaje?
    Zuza, wolę by dzieciom padły zatoki niż duchowość.
    Mój syn trenuje piłkę nożną.
    Mój brat, szwagier nic nie trenowali tylko po drzewach łazili i normalnie szaleli jak dzieci i są w świetnej formie.
    Wystarczy jeździć na rowerze, spacerować, sprzątać w domu i wokół niego i czynnie żyć po prostu.
  • Greg, kończę ogladać film, który mi podałeś na początku dyskusji. Genialnie pokazuje to, co tu jest poruszane. Tenże człowiek (dziś pewnie już kapłan)  był zaraz po urodzeniu ofiarowany szatanowi poza wiedzą rodziców. (!!!) I jest o opętaniu dzieci.
    Nie wiem o który link chodzi. Chętnie obejrzę...
  • No to już argument poniżej pasa, coś na miarę lekarzy co mówią rodzącej na wszystko o co prosi, ale zdaje sobie pani sprawę, ze to może zaszkodzić pani dziecku... Czyli jak ja się super rozwijam duchowo i mam dobre owoce stosując klika ćwiczeń z jogi, to nie mam się co łudzić bo obarczam moje dzieci, a jak dzieciom sie uda to wnuki albo prawnuki i niech coś się stanie na przestrzenio 100 lat w mojej rodzinie, to już będzie wiadomo przez kogo...
  • Powtarzam - chłopak powinien umieć walczyć.
    Świadomość, że Meter w razie czego nie ma problemu, żeby komuś przywalić, a przynajmniej skutecznie przytrzymać - jest dla mnie ważna. I nie chcę hodować synów na ciepłe kluski, tylko na wojowników. Z pełną świadomością, że w razie wojny nie będą się dekować, tylko pójdą walczyć o to, co święte. I że jeśli ktoś w ich obecności będzie napastował słabszego - będą umieli zareagować.

    Marcelina, toż wystarczy mieć w domu dwóch synów i walke masz zapewnioną. I sztukę samoobrony też. Chłopak nie musi trenować by był mężny. Ducha trzeba mu hartować i twardość wewnętrzną.

    Co trenowały Orlęta Lwowskie?
  • U nas ze sportów piłka nożna, basen, rower, spacery, ogród, szaleństwa podwórkowe.  
  • Powtarzam - chłopak powinien umieć walczyć.
    A to musi b←c od razu judo? nie wystarczy przeciwnika kopnąć w jaja?


  • Nie wiem o który link chodzi. Chętnie obejrzę...
    Na 5 stronie jest. Pozostałe części trzeba znaleźć na YT.
  • A mnie jednak przekonuje metoda św. Patryka - ochrzczenie wszystkich poganskich świętych źródełek. Oraz mądrość Kościoła w adaptacji pogańskich świąt na chrześcijańskie. A więc i chwytów judo można użyć do obrony chrześcijaństwa.

  • edytowano październik 2012
    A co do poronień...Choć na 100% nie można stwierdzić, to u mnie też pewien egzorcysta dopatrzył się przyczyny, nazwijmy to "duchowej". Ale nie chcę wchodzić w szczegóły, bo to zbyt osobisty temat. W każdym bądź razie od strony medycznej wszystko ok. A badania naprawdę były robione wnikliwie i szczegółowo.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.