Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

kobiety po 3 cesarkach i wiecej...

1141517192033

Komentarz

  • Ok juz przeczytalam :)
  • Dzieci wcale nie dużo, troje na ziemi, jedno w Niebie i jedno w brzuchu. Ja mam dopiero nadzieję na dużo dzieci bo mi wciąż o jedno za mało.
  • W Polsce też można normalnie rodzić po cc ja swoją córę rodziłam 9 lat temu a sporo się od tamtego czasu zmieniło, poza tym ja miałam glupiego lekarza. Jest wiele matek które po cc rodziły naturalnie nawet tu na forum, tak jak mówi Agnicha "należy szukać pytać i znać swoje prawa"
  • Nie wiem czemu ma służyć owo straszenie, napewno nie lepszemu samopoczuciu matki. Też chciałabym mieć blizniaki więc trochę ci zazdroszczę
    :)  Zyczę wam wszystkiego dobrego, ale ci fajnie z tymi blizniakami
  • Makak94 wytrzymasz! polecam ku pokrzepieniu serducha http://www.popularnie.pl/objecie-blizniakow/
  • @Aniuszka ja urodziłam siłami natury z odstępem około 22 miesięcy od poprzedniej cesarki, ale nie w każdym szpitalu chcieli się na to zgodzić
  • @prowincjuszka odezwij się, jak u Ciebie?
  • Prowincjuszko trzymaj się +++.
  • edytowano grudzień 2014
    Iwaslim, Ewap- Jestem i żyję, moje dziecię ma już prawie miesiąc :)
  • Ja też żyje :)
    druga doba po czwartej cesarce.
    wszystko ok bez nowych okoliczności i nowych dolegliwości.

  • edytowano grudzień 2014
    Dla mnie ta piąta była naprawdę ciężka. Miałam szczęście, że trafiłam na fachowców. Ale nie chce mi sie pisać o tym. Najważniejsze, że dziecko mam całe i zdrowe.
  • @makak koniecznie rajstopy!
    Piłam też wodę z łyżką octu jablokowego, brałam cyclo3forte. Nogi w górze wyżej serca jak najczęściej. Obiad czy parę chwil z dziećmi i hop na kanapę nogi zadrzeć. To mój sposób. I przetrwalam :)
  • Hej, macie jakieś doświadczenie lub przynajmniej słowo pocieszenia...Po zdjęciu szwu (drucik met) mam saczenie z rany. Oczywiście byłam w szpitalu od razu. Rana wygląda ok, saczyc się może, byle nie bolało gorączki nie było i nie smierdzialo.
    leżę z dzieckiem w stresie :(
    Wietrze szef, podkladam opatrunki, chodzę do wc, siadam do posiłków. Nic mnie nie boli.w szpitalu zaczęłam kaslac od suchego powietrza .. sądzę że miało wpływ...
    Dla mnie to nienormalne :( zawsze było git :(
  • Hejka, tak już spoko jest. Mała już ma miesiąc ja w formie całkiem dobrej. Dwa dni temu wsiadlam za kierownicę :) Na razie nie ogarniam jeszcze "maluchów" i poleglabym gdyby nie starsze dzieci.
    studiuje notatki od przewodniczki CrMS czyli Crayton Model. jesteśmy po spotkaniu z instruktorem. Cztery cc i dwie ostatnie krótkim odstępie ...muszę się trzymać w ryzach. .... :)
  • edytowano styczeń 2015
    W którkim odstępie to znaczy ile miesięcy dokładnie, jeśli mogę zapytać?
    Bardzo się różni obserwacja cyklu wg modelu Craytona od zwykłejgo NPRu?
  • Crayton to ten dr od naprotechnologii.
    ten model jedyny pozwala na obserwacje i podczas karmienia i u mnie z zespołem pco.
    A tutaj specjalisyki od npru pisały o ...abstynencji przez ileś tam miesięcy.
  • U mnie każde zawierzanie wykresom itd kończy się ciążą ;)
  • Uczę się obserwacji i ... zaufania woli Bożej :)
    Bo jeśli nie to to co? Prosić spowiednika o dyspense na gumy? Yyyyyy ? (retoryczne)
    Generalnie jazdę mam lekką ostatnio "jak to będzie" ...
  • Agnicha ile miałaś cesarek, jeśli mogę zapytać bo zapomniałam ?
  • Nie wiem jak w Krakowie ale we Wrocławiu robią 5 jak trzeba.
  • W KRakowie to chyba ciężko będzie. Na np. Ujastek bym nie liczyła, może Żeromski?? To chyba warto się przejść i zapytać o procedury choćby na dniach otwartych. Na Ujastku do kolejnego porodu po cesarce trzeba przejść tzw. kwalifikację czyli spotkanie z ordynatorem, położną i jeszcze tam kimś - idziesz ze skierowaniem od lekarza prowadzącego. Piszę dokładnie o Ujastku bo tam rodziłam po pierwszym cc naturalnie i na takiej kwalifikacji ordynator wyraził mi zgodę. Ale mojej koleżance, która nie miala zachowanych dwóch lat pomiędzy porodami tylko z tego powodu (tak mówiła) odmówił.
  • gorzka czekolado, nie zauważyłam wcześniej ,że chcesz sn po iluś cc. Wszystko zależy od tego z jakiego powodu były poprzednie cesarki, jakie były odstępy i jaka jest kondycja twojego brzucha i czy w razie czego szpital ma możliwość zrobić natychmiast cesarkę jak się nie uda sn.
  • edytowano styczeń 2015
    Ponadto weź pod uwagę, że to czasem nie zła wola lekarzy powoduje strach przed takimi eksperymentami tylko oni poniosą odpowiedzialność karną w przypadku śmierci Twojej czy dziecka,albo uszczerbku na zdrowiu, że nie wykonali cesarki jeśli była konieczna a ,, zmusili do sn ". Ewentualnie napisz do fundacji rodzić po ludzku, bo z tego co wywnioskowałam tamte babki są wrogo nastawione do porodów operacyjnych a mogą mieć jakieś informacje które szpitale nie chcą robić cięć. Tylko licz się z tym, że nawet taki szpital ,, pro nature" odeśle Cię z kwitkiem prosto na cesarkę do klinicznego.
  • Nie wiem dzwoń, szukaj, pytaj i porozmawiaj z ordynatorem, że podpiszesz zgodę na sn i zwalniasz ich z jakiejkolwiek odpowiedzialności za pogorszenie wzroku jakby co.
  • edytowano styczeń 2015
    Czy to ma sens innych matek nie pytaj, bo wszystko zależy od Ciebie i ważne co dla ciebie najlepsze. Ja np. bym absolutnie nie chciała rodzić sn po 2 cc i zwiałabym ze szpitala gdyby ktoś mi kazał próbować bo dla nie to bez sensu, ale miałam zupełnie inne powody. Tak więc jest to sprawa osobnicza. Jeżeli jakaś klinika okulistyczna powiedziała Ci ,że możesz mieć normalny poród i nie wpłynie to na wzrok to może podeprzyj sie zaświadczeniem od nich przy przyjęciu na porodówkę. Ale pozostaje jeszcze kwestia jak wygląda brzuch także od środka po tych poprzednich cesarkach i czy poród sn nie zaszkodzi dziecku. Ale tego nikt na forum za Ciebie nie załatwi ani nie podejmie decyzji, bo to dotyczy twojego i dziecka zdrowia oraz bezpieczeństwa.
  • Ja bym zaczęła od zasięgnięcia języka na miejscu np. w wybranym szpitalu. A co na to Twój lekarz? Jak ciąża zdrowa i Ty i dziecko w dobrym stanie a Ty chcesz spróbować to czemu nie zawalczyć? Jedyny szpital jaki mi przychodzi do głowy w Krakowie, który mógłby przychylnie na taką próbę spojrzeć to Żeromski, może Siemiradzki?
  • @gorzka_czekolada wspieram Cie duchowo i w trudzie poszukiwan
    Ja teraz chce probowac sn po 2 cc, no ale w Warszawie
  • doskonale cię rozumiem, bo w każdej "cesarzowej" jest takie poczucie porażki, że nie dało rady naturalne rodzić i nadzieja, że przy kolejnym może się uda

    Nie w każdej. ; )
  • Też chciałam to napisać, mnie to lata jak się mi dzieci urodziły. Nie przejmuję się rzeczami, na które nie mam wpływu i odwrotnie .. czy jakoś tak. Powiedzieli lekarze, że mogę mieć kolejne dzieci, to co się martwić.
  • Ja jestem po 2 cc i po 2 pn i teraz chcialabym rodzic naturalnie ale juz sama nie wiem na co sie zdecydowac. Moj lekarz prowadzacy twierdzi ze nie ma przeciwwskazan do naturalnego a lekarz w szpitalu twierdzi ze powinnam miec cesarke a o kolejne potomstwo mam sie nie martwic bo on robil juz 8 cesarek i wszystkie z powodzeniem. Za miesiac bedzie mi badac blizne i wtedy podejme decyzje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.