Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

kobiety po 3 cesarkach i wiecej...

1161719212233

Komentarz

  • edytowano styczeń 2015
    Czyli jak jest ostatni dzień takiego płodnego to powinna nastąpić miesiączka po konkretnie iluś dniach ? W sensie, że kiedyś uczyli, że zawsze 14 dni po owulacji jest miesiączka, czy przy karmieniu piersią ta faza może się skrócić?
    ed. Krótka faza lutealna, o takie coś, czy to od karmienia piersią może być?
    Nie kcem krótkiej fazy lutealnej :(
  • Niby miałam @, ale taką skąpą, i chyba kilka dni po owu, to był pierwszy cykl taki ścichapęk. Może teraz pójdzie nomalnie, chcę się zorientować co się dzieje bo wartałoby rtg kręgosłupa zrobić po 20 latach, boli mnie a jest potrzebny dobry. Bardziej niż jako npr bo jakoś mi dzieci nie wadzą, nawet je lubię ;) Mamy jeszcze miejsce w samochodzie na dwoje ;)
  • Ginekolog raz podczas badania oceniła szyjkę na owu z plamieniem owulac. a to był początek normalnej miesiączki, jak człowiek sam się nie zbada to nikt go dobrze nie zbada ;)
  • Citroena , c8, 3dzieci, mąż sprowadzał z Niemiec używany, przez znajomego handlarza. W Polsce trudno kupić używany samochód w dobrej cenie, naszym jeździł emeryt pierwszy własciciel. I mamy na desce po nim medalik Matki Bożej, nie wiem czy to się medalik nazywa taki ryngrafik mały :)
  • @Joanna
    Przeczytałam:
    "3 dzieci, mąż sprowadzał z Niemiec."

    8-} 8-} 8-}
  • Na szczęście wszystkie po jednym właścicielu- nie przechodnie ;)
  • Tak się czasem rozbiegają po sklepie że trzeba je potem sprowadzać :).
  • U creightona rozpoznaje się śluz płodni i nie... Każdy suchy dzień jest dniem niepłodnym. Ale jak wszędzie trzeba się dość dobrze znać. Żeby nie przegapić sluzu płodnego...
  • Ja przed Ciąża, w trakcie i po Mam dość obfity śluz. W creitghtonie nie powinno używać się żadnych środków myjących prócz wody oraz poza okresem żadnych wkładek higienicznych i innych. Bielizna tylko bawelniania... Pochwa ma właściwości samooczyszczania wiec noe powinno zaburzać się tej zdolności :)
  • stosuję tę metodę od lat i nie wiedziałam, że to się w ogóle jakoś nazywa :)
  • W jakims podreczniku bylo napisane, ze nie ma sluzu nieplodnego, kazdy dzien z obecnoscia sluzu jest potencjalnie plodny (chyba metoda objawowo-term.).
    To noszenie rajstop tez w zasadzie odpada, bo sa 100% sztuczne?
  • edytowano czerwiec 2015
    @gosssiunia , Salve na Szparagowej zapytaj o "Szefa" ;)
    Tylko jeden ginekolog jest również ordynatorem, łatwo go znajdziesz.
    Czy jesteś z Łodzi?
  • Żaden z nich to nie ten o którym Ci napisałam.
    Sobkiewicz właściwie też jest w Salve szefem, osobiście słyszałam same pozytywne opinie na jego temat ale nie zaglębiałam się w temat cc ponieważ mam swojego. A Lech to pierwsze słyszę . Czy on pracuje w Salve? (na Szparagowej)
  • Nie znam tego lekarza.
    Dr Sobkiewicz prowadził ciążę mojej znajomej, wiem ze bardzo była zadowolona. Miała cc ale jedno więc nic mi nie powie.
    W Salve raczej nie będą Cię straszyć.
    Ale id razu Cię uprzedzę - nie idź do dr. Krzyżanowskiej. Nawet gdyby nie było nikogo innego.
  • Po prostu do niej nie idź.
    Nie jest to dobry człowiek, tyle Ci powiem.
  • edytowano czerwiec 2015
    To jest indywidualna sprawa każdej pacjentki. Wiele zależy od powodu z jakiego jest cięcie, jeśli ktoś ma krzywiczą miednicę np, za wąską to zawsze będzie cesarka. A czasem kobiety same naciskają, żeby 1 cc czy 2 razem rodzić sn, jeśli poprzednio cesarka była z powodu, który się nie powtarza przy kolejnych. Wiem, że niektórzy lekarze podchodzą do tego sceptycznie ale pozwalają. Tylko sala operacyjna jest w gotowości jakby co.
  • @gossiunia
    "po 4cc sama walczylam w szpitalu o podwiązanie ale nie chcieli mi tego zrobić"

    a który to szpital?
    bo chyba wszędzie jest akurat odwrotnie...
  • edytowano czerwiec 2015
    In Spe od jakiegoś czasu, zwłaszcza od głośnej sprawy p. Wioletty, której po 8 ciąży ( nie z 8 cesarek ) podwiązano, lekarze nie chcą wykonywać tego zabiegu. Boją się odszkodowań za ubezpłodnienie trwałe. Może i dobrze. Tylko teraz szpitale muszą zmienić swój tok myślenia, że cesarki mogą być 2 co najwyżej 3 a 4 to już śmierć i się dostosować technicznie do przeprowadzania tych operacji wielokrotnie u jednej pacjentki. Ale niestety Polska nie USA, gdzie istnieje możliwość 12 krotnego rodzenia przez cc i też przerażenie w polskich lekarzach wzbudza wizja kobiety po kilku cesarkach, która im przyjdzie z łożyskiem wrośniętym w pęcherz moczowy. Za to gorąco doradzają antykoncepcję hormonalną, dlatego tak szczerze ja nie widzę w tym niewycinaniu i niepodwiązywaniu troski o zgodność z religią czy o życie jeszcze nie poczęte, tylko o swój święty spokój. Ale z drugiej strony trochę ich rozumiem. Nikt nie chce mieć kłopotów.
  • mnie 2 lata temu na Polnej w Poznaniu usilnie nakłaniano

  • a jeśli chodzi Łódź to już prędzej spodziewałabym się tego po szpitalu Rydygiera na ul.Sterlinga

    się mieszkało, się rodziło... :)
  • edytowano czerwiec 2015
    A ja dopiero przed 3 cc. Podczas pobytu w szpitalu znalazł się taki madry dohtorek,kktóry usilnie mnie namawiał bym w przyszłości pomyślała o jakieś wkładce. Jak mu grzecznie wyjasniłam co myślę na ten temat to już później omijał mnie szerokim łukiem :D Dla nich w ogóle fenomenem było, że z jednym jajowodem zaszłam w bliźniaczą ciążę. Niby jeszcze dużo czasu, ale zaczynam szukać dogodnego miejsca na to moje cięcie we Wrocławiu. Plan był by rodzić w Środzie Śląskiej, bo pracuje tam mój lekarz, ale szpital zamykają. Narazie obstawiam Borowską, ale sama nie wiem...
  • edytowano czerwiec 2015
    ja tez chyba Borowska

    a swoją drogą jeśli zamykają szpital w Srodzie to ciekawe jakie plany ma drSz
  • @In Spe za tydzień na wizycie zapytam.
  • " Ja jestem katolikiem, mój ślubny też, ale nigdy z zabezpieczenia się nie spowiadałam."

    Ale jaja!
    Po co to łażenie na pogawędki na xiędza? Przecież ta spowiedź nie jest ważna i żadna Twoja spowiedź w takim razie nie była ważna. Mało tego, jeżeli przystępujesz do komunii po nieważnych spowiedziach, to .... mówiąc kolokwialnie - sytuacja się grubo zaognia!

    Ale naprawdę (!) teza mocno zabawna - las, wykrzyczenie, ... :)
    Człowiek znający chociażby wyrywkowo słowa Jezusa Chrystusa, musi się po przeczytaniu twojego wpisu uśmiać solidnie (chyba, że jest wrażliwy - wtedy się spłacze solidnie).

  • @gorzka_czekolada To się kupy nie trzyma. :( Współczuję.
  • @gorzka_czekolada
    A masz możliwość sie do Warszawy wybrać rodzić? Na Żelaznej takie przypadki miewali
  • Mi lekarz powiedział, że nie ma wskazań do kolejnego cc... "Wszystko będzie dobrze". Tyle się dowiedziałam. Szkoda,że on nie przyjmuje porodów tylko robi w szpitalu planowe zabiegi... Ciekawe co powie dyżurujący lekarz. Po ostatniej, kolejnej już rozmowie o porodzie sn będzie mi robił badanie w kierunku gbs, więc raczej przyjął do wiadomości że będę próbować :)
  • @Kamila Mnie lekarze po 3 cesarce mocno odradzali następną. Tutejsza lekarz- ginekolog najpierw bardzo się zdziwiła naszemu pomysłowi powiększenia rodziny o kolejnego dzidziusia i sugerowała, aby dobrze się zastanowić.
  • teraz nie myślę o powiekszeniu rodziny...chociaz jak zobacze takiego noworodka to serce mi mocniej bije . musi mi wystarczyć moja ósemka pewnie wnuki będę rozpieszczać :D
  • @gorzka_czekolada
    a do Zabrza?


    nie kumam, po co miałabyś sobie załatwiać orzeczenie, że nie możesz rodzić sn, jeśli chcesz próbować. Tzn. kumam - oni chcą, żebyś nie mogła sn i potzrebują podkładki.

    A z innej strony mi moja lekarka ginekolog mówiła, że stan po cesarskim cięciu może być wskazaniem do kolejnego - jeśli chce tego... EHE, EHE... pacjentka (rodząca)

    więc tym bardziej nie wiem po co im papier, skoro miałaś 2x
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.