Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wszystko, co chciałbyś wiedzieć o edukacji domowej, ale bałeś się zapytać

1568101124

Komentarz

• Dzieki!
    O...wlasnie sprawdzilam, gdzie ta Koszarawa
    :(
  • @Katarzyna, nie w każdej prywatnej się płaci.
    @Felicyta, jak dobrze usłyszeć, że ktoś wraca. Dotychczas słyszałam tylko o wyjeżdżających. Powodzenia w ED! Ja spod Warszawy, więc nie pomogę, ale zachęcić mogę :)
  • Gosiu, to Ty i wiele innych osob z forum zachecilo nas do ED!
    W naszej sytuacji to najrozsadniejsze rozwiazanie, nie wiem, na jak dlugo- na razie na rok, potem zobaczymy. Na razie bedziemy mieli 3 w szkole, tzn. corke w 1kl. gimnazjum, syna w 4kl. podstawowej i zerowkowicza.
  • Ja wam naprawde polecam Koszarawe, chociazby na rok i rozruch. Mili i pomocni ludzie.
  • Powaznie? Toz to koniec swiata! A my wlasnie chcielismy uniknac tysiecznokilometrowych podrozy!
  • Ale rozumiem, ze tam jezdzi sie tylko na egzaminy?
  • @Felicyta - Koszarawa fajna, owszem. Znacznie bliżej, pod Warszawą, masz szkołę, w której pracuje @Gosia5, też przyjazną.
    @Gosia5 - a ja gdzieś napisałam, że w każdej prywatnej się płaci za ED? Moi w prywatnej i nie płacimy.
  • @Felicyta bardzi przychylna szkola ed jest Montesorii w Gdansku
  • Poza tym jest grono rodzicow ktorzy organizuja co rusz jakies wypady...do muzeow teatru..polecam. Blisko i bardzo przychylni
  • Po co jezdzic na.koniec świata :x
  • Właśnie chodziło nam,aby także Od czasu do czasu korzystać z zajęć oferowanych przez szkołę. My wracamy z UK po 11 latach!
  • @Felicyta

gratuluje powrotu! też bym chciala, ale to narazie jest w sferze marzen. macie juz prace?mam nadzieje, że sie odnajdziecie w polskich warunkach
  • @Katarzyna, o poradni pisałaś. Przepraszam. Źle przeczytałam :\"> A w szkole już nie pracuję, bo na wychowawczym się nie opłaca pracować, niestety :( Muszę wybrać: albo składki ustawowe albo od tego, co zarobię. Mam tam jednak dzieci i to od września już czwórkę :)
    @Felicyta, cieszę się, że zachęciłam. Dobrze, że teraz nie pytasz. Przygotowania do egzaminów idą nam, jak po grudzie :( Ale to przejściowy kryzys. Najfajniejsze będzie ed za 10 dni. Będziemy mieć WAKACJE :D Ogólnie: polecam. I też to forum mnie zachęciło. Właściwie, to z forum wiem, że coś takiego, jak ED jest w ogóle możliwe!
  • @Agnicha- poszukam tej szkoły w Internecie i poczytam!
  • @katarzynamarta- a dlaczego robiliscie 2 klasy w jednym roku? Wlasnie uswiadomilam sobie, ze nasze dzieci wlasciwie z polska edukacja nie maja NIC wspolnego i czy moga byc zapisane do szkoly tak z marszu? To znaczy przypisane do danych klas ze wzgledu na wiek?
  • edytowano maj 2016
    Na 100% nie wiem, ale w tym roku przyjęli u mnie w gimnazjum dwóch Ukraińców, którzy przyjechali do Polski w wakacje i Wietnamczyka, który słowa po polsku nie mówi. Przyjęli ich zgodnie z wiekiem do pierwszej klasy.
  • Tak dzieje sie w UK; przyjmuja do szkoly czesto nie mowiace po angielsku wedle wieku.
  • chrześcijańska szkoła montessori w Gdańsku, ogromna większość toruńskich ed-dzieci jest do niej zapisanych i sobie chwalą
  • tak to prawda z tym montessori.. jeszcze im subwencja sie dziela..chociaz z tym jakies problemy byly w tym roku..ciecia
  • Czy jest jakis limit liczby uczniow w Ed?
  • Jest darmowa :) subwencje dziela albo na zajecia albo do reki
  • Chrześcijańska Szkoła Montessorii w Gda jest protestancka. Dla nas odpada w przedbiegach z tego powodu.
    W okolicy jest jeszcze Pruszcz z panią Reszke i nie wiem na jakim etapie jest szkoła pp Hoffmanów.
    A z serca polecam Usawickich.
  • Bylismy zapisani do Montessori w Gdansku. Baardzo sobie chwalilismy. Nie jestesmy bo syn juz w gimnazjum a rok temu nie bylo mozliwosci robienia gimnazjum tam no i syn chyba mial juz dosyc nadzoru matki. Bogata oferta zajec pozaszkolnych. Języki, basen , wycieczki . Fajni rodzice i nauczyciele. W wiekszosci katolicccy nie protestancy. A modlitwa na zakonczenie roku nie przeszkadza mi wcale. Tak jak odbior swiadectw w parku linowym .
  • Dla mnie wazne bylo by szkola byla na miejscu , by nie dojezdzsc na egzaminy na koniec swiata. Dla nas bardzo uciazliwe. Dla innych moze niekoniecznie.
  • Znani mi ludzie co tam mają dzieci mówią to samo. Jednak jeśli mam dotacją wspierać środowisko heretyckie albo katolickie to zawsze wybiorę to drugie.
  • Z ta dotacja to nie przesadzaj. Teraz obcieli subwencje wiec ona niewielka. A to co Szulcowie robili dla dzieci w ramach subwencji to chyba niewiele im zostawalo. Nauczyciele oprocz dyrekcji katoliccy. Czesto sie zmieniaja ale to dlatego glownie ze kobiety nauczycielki zachodza w ciaze i rodza dzieci.
  • A dla chetnych jest mozliwy egzamin przez katechete katolickiego i ocena na swiadectwie na koniec roku.
  • prawda. bardziej katolicka szkola niz panstwowe
  • Dziekuje Wam za informacje!

Do Pruszcza byloby nam jeszcze blizej, ale tam oplaty takie, ze.... :-\"
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.