Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyprawka dla maluszka

edytowano maj 2013 w Ogólna

Przeżywam tą swoją ciążę,jak nie wiem co...

Nie pamiętam juz wielu rzeczy.

Np:od kiedy szykować wyprawkę,kiedy kupić łóżeczko,wózek itp

«13456712

Komentarz

  • No bo nie chcę na ostatnią chwilę.

    Aha,ilościowo jak to ma wyglądać?

    łomatko,stara już jestem...

  • :D:D a ile masz jeszcze do końca?

    Jak czytalam o wadze Stasia to chyba sobie rozmiar 56 mozesz darowac calkiem i zacząć od 62 a moze i 68 :)
  • Odpoczywać, odpoczywać i rozpieszczać się. Kupić co najwyżej wieeeelkie małżeńskie łoże do spania z maluchem, w odpowiednim momencie ciotki forumowe prześlą pudła pełne rozkosznych, malutkich ubranek, pomogą w chustę zamotać, wóżek od bidy też się znajdzie ;)
  • Tylko sie nie smiej...Tp -4.01.2014 :Ps,Stachu i owszem,rozpoczął swoje ubieranie od 68.
  • Keri,łoze juz mamy.
  • No to główna część wyprawki ;) U nas ledwie 160 szerokości i boleję nad tym strasznie.
  • Ee ja myślę że już najwyższa pora kompletować ubranka prasować składać i układać w szafie, i co tydzień je przekładać
    do tego koniecznie wózek i kołyskę, i podgrzewacz do chusteczek nawilżających i jeszcze laktator i wyparzacz i elektroniczną nianię

    i co to jeszcze było?\

    ;) ;)

    Mika wrzuć wreszcie na luz, zamiast odpoczywać i się cieszyć to wynajdujesz choroby, problemy z wyprawką, wagą itp,\

    Ciesz się kobieto ! :) a reszta powolutku po kolei sama przyjdzie :)
  • U nas 220/220(sześć osob się mieści)
  • ja mam 3.12 i też nic nie mam. Na razie mam obiecany fotelik, wanienkę i huśtawkę (Tak Nika? Nadal aktualne?) a do reszty będe się rozglądac po wakacjach. Mam wrazenie że jeszcze tak długo do końca, z drugiej strony i tak mi za szybko leci. Jak w poprzednich się niecierpliwiłam tak teraz mam ciut inne podejscie. :)

    Oj napędzilaś mi Stracha Stasiem :D:D:D:D A ja myślalam ze Zofka taka duża byla bo w porównaniu do innych noworodków na sali taka wyrośnięta się wydawała :)
  • uJa,sama sobie się dziwię.

  • edytowano maj 2013
    O, własnie, uJa, podgrzewacz do chusteczek, wiedziałam że o czymś zapomniałam! ;)

    Edit, 

    O cholera, coś takiego naprawdę istnieje!!! Wujek gugiel mi pokazał... X_X
  • Uja "podgrzewacz do chusteczek nawilżających" Musze sobie do listy dopisać bo mogę poźniej zapomnieć a to pewnie ważna rzecz :D:D:D:D
  • MamaMika, kompletuj "sprzęt" w takim tempie i trybie w jakim Ci serce i rozum ;) podpowiada.
    Jedne matki potrzebują kupić wszystko w następnej kolejności po teście ciążowym, inne- w 9 miesiącu.
    Luuuuzzzz:)
  • Moja Gabrysia rodziła się pod koniec grudnia, obkupiłam ją najbardziej w lipcu i sierpniu na wyprzedażach. Wózek miesiąc przed porodem kupiłam, żeby miał dłużej gwarancję. Ilościowo ja sporo kupowałam szczególnie body z długim rękawem i pajace, ale moje wszystki dzieci z ulewających, więc i przebierania/prania dużo.
  • Stachu we wczesnej młodości

     

  • O, własnie, uJa, podgrzewacz do chusteczek, wiedziałam że o czymś zapomniałam! ;)
    można jeszcze dokupić przenośny organizer na maści i kremy oraz stojak na nożyczki do paznokci z dodatkowym uchwytem na szczoteczkę do włosów. Wszystko w odpowiednim kolorze. 
  • Spa-daj-cie!!

    Baby jedne sie śmieją a czlowiek przezywa swą radość jak umie...

    Wre-do-ty!!!

  • Zielony skórzany organizer, dodam. Natomiast na hasło "organizer do pieluch" ryknęłam. 
  • No to teraz czuje się zacofana faktycznie w sprawie wyprawek. Tym razem muszę się porządnie zapoznać z najnowszymi trendami :D
  • uwielbiam przygotowywać wyprawkę. no i lubię robić listy:) a potem ich nie dotrzymywać. u nas od zawsze było krucho z kasą (chociaż jak pomyślę, ile zapłaciłam za wózek dla pierwszego, to mi słabo), więc dużo rzeczy podostawaliśmy, ale cieszę się, że dla każdego zrobiłam coś ręcznie. 1 dostał super fajny ochraniacz do kołyski, kończyłam szyć z nim na kolanach, pierwsza córka kocyk polarowy z owcami (polecam zresztą, super łatwy, a efektowny, polar się nie strzępi, ukrywa ślady nici i jest zawsze ciepły, więc dziecko okryte nie powinno się obudzić przy zmianie temperatury mamy na kocyk) (np, tu), i Jadzia dostała kocyk polarowy, bardziej trochę wypasiony, bo maszyne sobie sprawiłam po drodze.
  • i jeszcze są pokrowce na: smoczek, na paczkę chusteczek nawilżających, na czyste pampersy, na brudne pampersy wszystko w odpowiednim wybranym kolorze z wyhaftowanym imieniem np. :)

    no i koniecznie personalizowanie mydełko z imieniem maluszka
  • @apowojek, ja po totalnej porażce z karmieniem pierwszego dziecka, poważnie myślałam nad zakupem tego gadżetu - tzn. byłam gotowa zrobić wszystko, żeby się udało.
  • http://www.babymama.pl/Bransoletka-Milk-Bands-p743.html
    mnie to zszokowało:)
    Jakem gadżeciara, na to bym nie wpadła!  =))
  • ale jak pamiętać, na którą rękę założyć bransoletkę? Mnie już to przerasta.

  • i jeszcze są pokrowce na: smoczek, na paczkę chusteczek nawilżających, na czyste pampersy, na brudne pampersy wszystko w odpowiednim wybranym kolorze z wyhaftowanym imieniem np. :)

    no i koniecznie personalizowanie mydełko z imieniem maluszka
    ale mydełko, to chyba trzeba oddawać do personalizacji prawie po każdym użyciu... ;)
  • a nie nie bo ten napis głęboko wtopiony jest :) ;) więc na chwilę wystarczy ;)
  • czyli zaawansowana technika ;)
  • i jeszcze są pokrowce na: smoczek, na paczkę chusteczek nawilżających, na czyste pampersy, na brudne pampersy wszystko w odpowiednim wybranym kolorze z wyhaftowanym imieniem np. :)

    no i koniecznie personalizowanie mydełko z imieniem maluszka
    ale mydełko, to chyba trzeba oddawać do personalizacji prawie po każdym użyciu... ;)
    albo, zdrowiej, nie używać, schować do pudełka "skarby/pamiątki"
  • http://niania-do-bujania.com/

    to jest The best :D

    Niedługo i matka stanie się zbędna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.