Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyprawka dla maluszka

1678911

Komentarz

  • myślisz? 62 taaakie wielkie ;)
    ja zamierzam 50 wyprać, zresztą, tylko 50 mam tyle, co potrzeba, większych jeszcze nie nabyłam, po egzaminach dziewczyn spróbujemy wybrać się na szmaty. Po Kajtku oddałam pawie wszystko jesienią...
  • 10tygodni po mnie urodzisz SKatzyna, to spokojnie mogę odkładać co będę mieć. Dorota Ty troche później?

    F.w szpitalu z trudem został ubrany w 56, dobę po porodzie już go w 62 ubieralam. Chyba przez dwa tygodnie :D
  • dzięki, ale nie kłopocz się, coś zorganizujemy na miejscu, nie będzie Józek nagi, no chyba, że lato wyjąkowo gorące nadejdzie :)
  • I to mnie cieszy, że lato będzie :D


    F.przegląda że mną karton, co coś wyciągnie to robi 'hahaha maaauuee, ja?' odp że tak, ty to nosiles a on 'neee to maaauuuee' :D
  • @Dorotak u mnie rekordzista wagowy 4500 g 62cm urodzony w 2 godziny ( od pierwszych zauważonych bóli) - parte z 5-10 min
    :)

    może trzeciak zrobi Ci niespodziankę :) i szybciej wylezie
    a też duże się zapowiada?
  • przerazacie mnie temi wyprawkami.. my sie niebawem dowiemy plec ale zeby miejace w szafach od tej wiedzy sie zrobilo watpie.. a malych rozmiarow to wogole nie mam 62 jakies pojedyncze..wiec potrojnie bedziemy skladac. pewnie jakies lalkowe rozmiary dla tych lobuzow trza bedzie..
  • mam jeszcze jakąś pościel, któraś oczekująca potrzebuje?
  • @Mafja, moje 50. są takie dość uniwersalne, wyślę Ci,gdy J. wyrośnie, na jedno bedzie :)
  • edytowano kwiecień 2016
    @Skatarzyna, mam ubranka od 52 wzyz, tylko, aktualnie wypożyczone, ale dziecko ma ponad rok juz. Mogę je ściągnąć, ode mnie masz blisko do zabrania.

    Sa bodasy, pajace, swetry, bluzy, skarpety i masa innego malego czegoś.

    Jak w ciazy bede, to się zgłoszę po odbior, ale na razie się na to nie zapowiada...
    Jednak nie wykluczam, ze jeszcze kiedys w ciąży będę.

    Moze maz Cię podwiezie któregos dnia i przejrzysz? Albo bierz wszystko jak leci, to wtedy meza przyslij, bo ciężkie te bety.
  • dzięki @MonikaN :) jakby się udało odzyskać, daj znać :)
  • Mam tez rożki do spania, zabawki jakies, matę edukacyjną i inne gadżety ;).
  • @Skatarzyna, liczę, ze tak.
    Pozyczylam takie ubranka, co są na moim top ten ;).
  • @MonikaN, to super, bośmy się pozbyli dokładnie wszystkiego!
  • edytowano kwiecień 2016
    Ja wiesz pozyczam, nie pozbywam się, bo jednak z racji wieku myślę, ze jeszcze z jedną ciążę przejdę, ale coś cisza w temacie, to pożyczam, to tu to tam.

    Ale ale jako się trafi córka, to i tak pewnie wpadnę w zakuporozospinkofrotkosukienkoszal.
  • " zakuporozospinkofrotosukienkoszal. " =)) =)) =))
  • edytowano kwiecień 2016
    Ja już poprałam, posortowałam rozmiarami i poprasowałam, bo mąż poskręcał meble, to sobie powoli urządzam. Poza tym nie wiedziałam ile czego mam i czy trzeba będzie jeszcze coś wyżebrać/dokupić. Jeszcze muszę przejechać parownicą wózek, kosz mojżesza i fotelik i powlekam (bo powleczenia poprane). Jeszcze dwie koleżanki mi jakieś cichy szykują, to sobie będę na bieżąco obrabiać. Dorota ja prałam w 40 stopniach ale potem prasowałam na maksa z parą.

    A powiedzcie mi do szpitala to lepiej spakować rozmiar 56 czy 62? Planuję brać tylko body i pajace (no i czapeczki oczywiście, mnóóóstwo czapeczek :D ), ale nie wiem czego się spodziewać po tym moim dziecięciu. Prasując 56 mówiłam mu, żeby za wielki nie rósł, bo takie śliczne ubranka się zmarnują, ale na ile on podatny na moje perswazje, to nie wiem :)
  • edytowano kwiecień 2016
    @Emilia_K, u nas nie większe niż 56, nawet Wojtek, co go na 59cm wymierzyli. Troje to 50, ale dwoje z nich miesiąc przed terminem wylazło.
  • Dla pierwszego spakowałam 52 i 56

    dla drugiego 56 i yyyy, mąż dowoził 62 cm na drugi dzień :)
  • A słyszałam, że nawet dłuższe dzieci rodzą się takie pokurczone, że w 56 początkowo wchodzą, dopóki się nie zaczną porządnie przeciągać. Prawda to?
  • o taaak, marzy mi się taki "zakuporozospinkofrotosukienkoszal", tylko trzeba najpierw na niego fundusze odłożyć :D
    @Emilia_K to chyba zależy od dziecka, nasza się we wszystkim topiła jak się urodziła (rozmiar chyba 56), ale mała była, 3kg :) tyle, że można rękawi podwinąć i po problemie, gorzej jak jest jak pisze Dorotak i się dziecko nie zmieści :D

    Trochę ubranek ostatnio dostałam, ale mi się nie chce ich jeszcze prać, bo musze na nie miejsce zorganizować - czyli posprzątać w szafach :P
    I jeszcze część mam w worku prózniowym a na forum czytałam, że jak go otworzę, to juz pewnie nie zadziała :((
  • Prawda to, mają nogi podkurczone i mi się dziecko w 56 cm zmieściło, miało 60 cm.
  • Wez po dwa zestaw 56 i 62, potem ci maz najwyzej doniesie. W domu uloz pozostale rzeczy na dwie kupki, zeby latwo bylo znalezc.
  • ja brałam 56 i 50, ale ja na ostatnim usg miałam wage koło 3 kg szacunkowa. najlepiej wziac jak pisze Marcelina po 2 zestawy. pamietam ze nina jak sie urodziła to topiła sie w 56 ale ona była jeszcze mniejsza niz Halszka i długo w te 50 sie miesciła
  • mi się Piotr nie zmieścił w 56...:(
    tzn upchnęłam go przy wyjściu ze szpitala w śliczne nowozakupione ciuszki...ale to był tylko ten jeden raz...no nie dało się...
  • Miejsce na te ciuchy to osobna sprawa.. Nie mam na razie... Tzn mamy miejsce na podłodze na ew nowe meble, nowych mebli niet. I tak wszędzie się w kartonach walają książki P. Mam nadzieję dorobić się na olx nowych regałów i szafek jak macierzyński dostane. Ach, macierzyński ;;)


    Parownica nie przejade nic bo nie.mam, w domu będzie wózek dla młodego i nasze łóżko, łóżeczko po F.Zikilku innych dzieciach zrobiło miejsce na szafkę, ktora będzie :D

    Ciuchy 56 są małe, maciupcie i zwatpilam jak je wyjęłam. Ale byłam mądra po F.bo zostawiłam tylko dwie zmiany, 62 mam z cztery:D dobrze w sumie że resztę dawałam dalej...

    Teraz mi ten kombinezon po głowie chodzi... Gdzie on może być... I nie wiem :( chyba że nie pamiętam że komuś wysylalam, skleroza...
  • Ja zawsze mialam tylko 56, a dzieci w przedziale wagowym od 3080 do 4400 i bylo ok na te pierwsze tygodnie.
  • @Zuzapola
    kod rabatowy WD-16 - ale najlepiej zdekonspirować się przy okazji zakupów to na stałe przypiszę rabat i nie trzeba nic wpisywać :)
  • Ja przez pierwsze 2tyg. używałam zawsze 56 a potem 62. Jak na moje niewielkie rozmiary i mały brzuch dzieci dość długie(56 i 2x55).
    Uwielbiam prać małe ubranka. Zawsze na bieżąco oddaję, bo nie mam gdzie trzymać, więc każda ciążę rozpoczynam praktycznie od zera jeśli chodzi o kompletowanie ubrań. Na szczęście rodzinę mam sporą, więc o dostawę ubranek jakoś się nie martwię, bo zawsze ktoś coś ma do użyczenia:)
  • Czytam i nie wierze że dziecko 62cm da sié wogóle zmieścić w brzuchu :-B

    To przy mojej 48cm musiały być giganty!
  • Moj mial.60 cm i 5130, ale ja mam @Silesia.175 cm.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.