Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wyprawka dla maluszka

168101112

Komentarz

  • @Dorotak. w 72 h po porodzie robi sie przesiewowe badania na choroby metaboliczne. Ale bez problemu robi to polozna w domu, bo pobiera tylko kilka kropli krwii z piety dziecka i odsyla do laboratorium.
  • Te badania mozna wczesniej zrobic.
    Z przyziemnych, dla freyolubnych... Jak ktos sie zaopatruje w staniki na angielskim ebayu, to tamtejsze sklepiki sa wlasnie zarzucone takim modelem karmnika, czarnym w bezowe kropki. W atrakcyjnych cenach. Wyprobowalam, bardzo udany model karmnika! Takze polecam.
  • Kurcze... przydałby się jakiś stanik do karmienia, rzeczywiście...
  • Manna, rozmawialam z polozna, ktora ma tez wiadomy certyfikat ;) I tak samo mniej wiecej powiedziala. Tzn. najlepiej na poczatku chusta i te mozna wiazac naprawde bez obaw. Jesli chodzi o nosidla, to na poczatku lepiej nie za duzo i jednak wypowiedziala sie za Ergo, jesli juz. Manduca ma za szeroki rozstaw do powiedzmy 4-6 miesiaca i jednak warto, zeby dziecko przynajmniej glowe samo orzadnie trzymalo. Takze na razie chlop czeka (nosic chce, ale bez wiazania szmaty ;) ).
  • A moj musi miec te wszystkie haczyki, paski, zapiecia i high tech. I ma mu sie nic nie majtac po ziemi. I nie, bo nie. To niech czeka  :P
  • Dlatego sie nie spiesze z zakupem, w koncu mala dzisiaj dopiero miesiac skonczyla.
  • Ja się już jakiś czas temu rozglądałam za stanikami, już miałam kupować i coś tam mnie powstrzymało. I dobrze, bo w ostatnim tygodniu przybyło mi ze 3 cm w obwodzie w biuście. A to 37 tydzień ciąży... To o ile większy kupić?
  • Dziewczyny,

    jakie wymiary ma taki niemowlęcy kocyk?

    75x100 to ok?
  • będzie ok :)
    właśnie takie uszyliśmy i są super, szkoda że Olga ma kocyków pod dostatkiem :)

    @Aga a dasz jakiegoś linka do tych staników? ja nieobeznana w zagranicznych zakupach
  • @uJa

    dzięki dwukrotnie :)

    bo i ja z chęcią popatrzę na te "karmniki" ;)
  • A w taki 75x100 nie da rady owinąć?
  • uJauJa
    edytowano styczeń 2014
    image

    aż zmierzę te nasze kocyki i zaraz napiszę ile mają, ale tak się prezentują z miesięcznym dzieckiem

    tak to jest 75/100 cm
  • Nooo doobra.....

    zaczynam badać temat wyprawek... ale na razie nieoficjalnie. ;)
    Przyśpiesza mnie tylko to, że częśc rzeczy będę chciała z PL ściągać..

    A słuchajcie - ile kompletów pościeli dobrze mieć?
  • My mamy dwa i starczy, ale to sie pozniej uzywa. My chyba cos kolo roczku zaczelismy. Tak to rozek/becik. Potem taka kolderka bez poszewki cienka ze sznurkami przywiazywanymi do lozeczka. Potem dopiero koldra i poszewki.
    Teraz byly rozki/beciki i spiworki (to swietny wynalazek) mam pozyczone od Uli i mysle, ze do roku spokojnie P. bedzie w nich spal. Takze etap wiazanych kolderek pomijam. Kocyki mam dwa jakies tanie za kilka zlotych, daja rade.
    Komplety poszewek dla Malucha jak i dla Starszaczka po dwa na lebka i styka.
  • Jakiej pościeli? Do łóżeczka?
    Na poczatek to dwa albo trzy prześcieradła z gumką i tyle. Dziecko śpi w zawojku z kocyka albo z flanelki.
    Potem śpi (przynajmniej moje) w śpiworku-torbie.
    Potem pod rodzicielską kołdrą.
    A to prześcieradło w łóżeczku ładnie wygląda i zmieniam, jak się zakurzy. Bo spać to na nim nikt nie śpi.

    Generalnie pod własną kołdrą moje lądują mniej więcej po dwóch latach od urodzenia.
    Żadnych poduszek dla niemowląt!


  • zielonam w temacie, jak szczypior na wiosnę...

    a takie śpiworki do spania Ikeowe?

  • chyba Was umęczę tymi pytaniami....

    i chyba dobrze, ze nawet jesli nieoficjalnie, to powoli podejmuje temat... ;)
  • Takie coś, co wygląda jak śpiochy, tylko zamiast nóg ma worek? Fajna rzecz, szczególnie dla kopiących kilkumiesięczniaków. Bo nie da się wykopać.
  • Własnie takie cóś.
  • my pościeli też używaliśmy dopiero od roczku. A karmniki kupiłam sobie na początek dwa takie:

    http://babyono.strefamarek.allegro.pl/biustonosz-babyono-r-c75-80-bialy.html

    idalne na przetrwanie pierwszych dni i nawału pokarmu (4 lata temu kosztowały coś ok 30-40 zł, teraz widzę że trochę więcej). Jak tylko sytuacja się unormowała kupiłam sobie porządne staniki.
  • Pytaj pytaj, tylko weź pod uwagę, że ile matek, tyle koncepcji. Osobiście należę do frakcji "nie chce mi się wstawać do karmienia" i śpię z dzieciem.
  • Ja też skłaniam się ku tej frakcji :P


    Ps. Mąż tym bardziej :D
  • edytowano styczeń 2014
    @chabrowa - te ikeowskie śpiworki są fajne - myśmy używali najpierw ten mniejszy, potem ten większy do półtora roku. Ja też z tej frakcji, co Marcelina - z tą tylko różnicą, że jak nakarmiłam dziecię do spania w naszym łóżku, to potem na tę pierwszą część nocy odkładałam do łóżeczka. I ta pierwsza część się stopniowo wydłużała. Ale kołdrę i poduszkę oraz pościel to K. dostał tak w okolicach 2 lat (jak wyrósł ze śpiworka większego, to zrobiło się ciepło i spał pod kocem albo prześcieradłem).
    Teraz też zamierzam tylko prześcieradła dokupić do łóżeczka dla Młodszej (te z gumką praktyczniejsze są).
  • @uJa

    Widziałam na FB te Wasze kocyki - czaję się na ten w kropki kremowy w kropki. Ale ten, który @manna zalinkowała z Ikea bardziej mi ze względu na kształt pasuje... Bo będzie się dobrze w becik zwijał.  A może i ten i ten.... Niby przy drugim powinno być łatwiej decyzje podejmować, a czuję się czasem bardziej zagubiona niż przy pierwszym.
  • jesli nie jest skrojony cały materiał to możemy uszyć dowolny wymiar (ale to muszę sprawdzić )

    ja jako becika używam zwykłego rożka, bo moje dziewczyny ulewają a na rożek pasują wszystkie poszewki z dużych poduszek, więc mogę przebierać i szybko przeprać, a kocyk jako przykrycie
  • Jeśli możesz sprawdzić :) Będę wdzięczna :)

    Rożek też mam, ale jakoś mi przy K. nie podpasował. Zresztą on tak szybko z niego wyrósł, że pewnie nawet na 3 tygodnie nie starczył.
  • @uJa, Freya Dotty sie ten stanik nazywa, jak klikniesz w link, to ten czarny w bezowe kropki (nie daje linka do konkretnego sprzedawcy, bo nie kazdy ma wszystkie rozmiary i nie wiem, jaki Ty nosisz), http://www.ebay.co.uk/sch/i.html?_trksid=p2050601.m570.l1313.TR2.TRC1.A0.Xfreya+nursing&_nkw=freya+nursing&_sacat=0&_from=R40
  • @Aga, mój mąż nosił w chuście elastycznej. Tkana lepsza, ale on nie umiał się zamotać. A elastyczną wiązał ciasno na sobie, a potem wkładał w to dziecko.

    Boszzzzzzzzz Przeczytałam: w chuście elektrycznej. I serio zaczęłam się zastanawiać co to za wynalazek?

    Chyba powinnam już spać ?



    ATSD...Wy znowu o kocykach???
    Nie macie dość?
  • Ladne te karmniki, moze sie skusze. Tylko czy aby one rzeczywiscie sa cale miekkie, bez fiszbin?
  • ojej, jak mi się marzy już zachustować!!!!

    i jeszcze się wiązać w kocyki muszę nauczyć...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.