Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

13133353637

Komentarz

  • To dla mojego kawalera chciałam podszykowac gotowcow, umie on gotować ale nie bardzo ma na stancji jak, brak sprzętu,
  • @Felicyta dusisz czy pieczesz te mięso? A i czy musi być z kością? Czasowo jak to wygląda godzinA, dwie no tak mniej więcej
  • Wstyd się przyznać nie potrafię wekowac nic a na pewno mięsa nigdy nie robiłam, czyli poproszę lopatologicznie jak dla dziecka jak to zrobić
  • edytowano styczeń 2017
    @nowa obsmażam mięso tylko na początku, potem duszę w kapuście kiszonej z mała ilością wody. Ta potrawa dość szybko jest gotowa, myślę, że tak 1,5 godziny, zależy od gatunku i ilości mięsa.

    dopisek - nie wstawiam do piekarnika, duszę pod przykryciem na gazowej kuchence
  • Acha, jak napisałam wcześniej, przyrządzam w ten sposób udziec jagnięcy, tzn. z kością, ale myślę, że można go zastąpić jakimkolwiek innym gatunkiem mięsa.
  • ciągle mnie zastanawia to mięso
    przecież kapusta jest kwaśna, więc coś co się w niej gotuje powinno nie zmięknąć
    hmmm

    może spróbuję w niedzielę :)
  • robię mięsa duszone w kapuście w wolnowarze - też palce lizać, a bez obsmażania! 
  • To taki trochę bigos,tylko mięso w całości :smiley: 
    Podziękowali 1Katia
  • Indyk na pewno, kaczkę czy gęś wolę pieczoną.
  • edytowano styczeń 2017
    @uJa, a z kwasnicy nie jesz mięsa? 

    Mięso z kapusniaku, to bylo moje ulubione, mieciutkie.

    Edit: nasz kapusniak z kiszonej kapuchy, więc kwaśny :).
  • @olgal, właśnie, że o niebo smaczniejsze niż bigos.
    @ola_g cieszę się, że smakowało!
  • @Skatarzyna napisz coś więcej o tym wolnowarze...

  • A co Cię interesuje? @Aneczka08
    stoi sobie a blacie, właśnie będę z niego rosół przelewać, jak przestygnie trochę, mąż w nocy wstawił :)
  • no jem tylko zawsze gotuję najpierw mięso a jak już jest miękkie to dodaję kiszoną kapustę, bo zawsze mówili że w kwasie nic nie zmieknie
    Podziękowali 1nowa
  • ziemniaki nie zmiekną, mięso jak najbardziej tak! 
    Podziękowali 1malagala
  • uJa powiedział(a):
    no jem tylko zawsze gotuję najpierw mięso a jak już jest miękkie to dodaję kiszoną kapustę, bo zawsze mówili że w kwasie nic nie zmieknie
    Zawsze razem gotuję ,w kwasie to ziemniaki nie zmiękną np.w ogórkowej.
    Podziękowali 1malagala
  • Jeszcze dopytam o to mięso w kapuście. Czy ono po upieczeniu w tej kapuście ma taki ładny czerwony kolor, czy trzeba najpierw je marynować jakoś?
    Jak jadłam, to ono było takie ładny czerwoniutkie.
  • czym podkrecic smak najzwyklejszej ziemniaczanki zeby mdla nie byla?

    nie chca mi jesc, mowia, ze bez smaku...
    wiekszosc zup robie bez miesa i nie zabielam, ale im smakuja i chetnie zjadaja
  • trochę przecieru pomidorowego?
  • u nas majeranek, lubczyk,a jak bardzo mdła to "grzanki" z boczku, wtedy się biją o zupę :)

  • hmm jak dodajé czosnek, majeranek i boczek to juz u nas osobna zupa...jeszcze chrzanu do niej ciut daje i jest pyszna. Ale to juz dla mnie nie ziemniaczanka :smiley:

    spróbujé z tymi zioøami i czosnkiem, zobaczymy

    Ale jakby ktos mial patent na pyszná wegañská ziemniaczanké, to dajcie znac :)
  • znow mi klawiatura wariuje...najmøodszy sié bawil zapewne
  • Ja proponuję mrożony lubczyk do tej kartoflanki, ja osobno mroziłam takie pędy, wyjątkowo aromatyczne, a poźniej wyciagam i nic nie pływa 
  • Elunia powiedział(a):
    Podsmażyć najpierw wszystkie warzywa, kartofle też, z przyprawami. Koniecznie por.
    dodam tylko że najlepiej na klarowanym maśle.Co prawda ja bym nie obsmażała kartofli,za to resztę warzyw tak nawet trochę na brązowo.I to do gara do zimnej wody a na patelnię trochę wody i tak opłukać z tego co zostało i też do gara.No chyba że obsmażasz bezpośrednio w garnku.I na małym ogieńku,powolutku,nieśpiesznie,żeby warzywa oddały cały aromat.I koperek na koniec.
  • Dla mnie ziemniaczaną to z ziele angielskie,, liść laurowy i pieprz ziołowy i najlepszą na drugi dzień 
  • Czym można zastąpić w racuchach drożdżowych jajko? 
  • Niczym,  bez jajka tez wyjdzie.
    Podziękowali 2Bridget Polina
  • @ewap  - wstaw dzis i piecz w temp 80-100 st
    będzie taka napiastka pulled pork

  • ewap powiedział(a):
    Czy mięso zamarynowane w niedziele (łopatka wieprzowa pokrojona w kostkę; zamarynowana solą, czosnkiem i papryka w proszku) będzie się nadawać jeszcze jutro do upieczenia i spożycia? 
    raczej tak! 
  • Ja nie kociara ale pulled pork piecze się tak

    piekarnik: przełóż tak przygotowane mięso do garnka żeliwnego, namoczonego garnka rzymskiego lub na blaszkę. Wstaw do piekarnika rozgrzanego do 100°C (garnek rzymski zawsze do zimnego piekarnika!), piecz pod przykryciem ok 7-8 godzin. Najlepiej piecz mięso przez noc. Po tym czasie zwiększ temperaturę do 130°C i piecz jeszcze ok 2 godzin, z czego połowę bez przykrycia, by pieczeń nieco się zrumieniła. Na tym etapie przewracaj mięso kilkukrotnie.

    wolnowar: zamarynowane mięso przełóż do wolnowara i gotuj pod przykryciem w pozycji HIGH ok 8 godzin.

    Po upieczeniu pozostaw mięso na ok 10 minut, a następnie rozdziel na cienkie włókna dwoma widelcami.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.