Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

13132333537

Komentarz

  • @kitek ;
    chcesz schudnąć? 
    To węgle trzeba tez jeść!
    i to wcale nie tak mało :))
    dla redukcji najlepsze sa proporcje 30:40:30 (białko, weglowodany, tłuszcz) 
  • @hipolit oczywiście ze trzeba jeść i węgle:) tyle że u mnie były mocni zburzone proporcje i jadłam ich zdecydowanie za dużo. Nie chcę całe zycie byc na diecie ale jeść w sposób zdrowszy. I juz mi się udało sporo zmian wprowadzić na stałe. :)
    Podziękowali 1hipolit
  • wiem, wiem, 
    gdzieś mi smięgnął Twoj spadek wagi :)
    Gratuluję!
    i wytrwałości zyczę :)

    w E.Leclerck (czy jak się to pisze ;) ) jest teraz mąką kokosowa w promocyjnej cenie
    w 100g jest 15g wegli ;)
  • I ten jaglonez wychodzi taka gładka konsystencja jak majonez? Niemożliwe. Ta kasza ma takie twarde grudki...
  • Zależy, jak się ugotuje ;) 
  • @Kitek, naleśniki są super z surówką. Nakładasz na naleśnik dowolną surówkę (kiszona kapusta, dowolności z pekinki ale też najlepiej z dodatkiem kiszonek dla smaku) zawijasz i zjadasz na zimno lub ciepło. Bardzo fajne jedzenie, tylko warto, by surówka była o zdecydowanym smaku, nie mdła (czyli warto dodać do niej jakieś kiszonki). Jak chcesz na bogato, to dajesz na szybko np. fasolę czerwoną z puszki lub kukurydzę. Warto robić do obiadu nieco więcej surówki i mieć taką porcję np. do kolejnego dania. A na szybko, by coś mieć to polecam zrobić słój surówki z kiszonej kapusty. Dajemy tradycyjnie posiekaną i posoloną cebulkę, starte marchewki, jabłko, do tego olej czy oliwa i kapustę. Taka kiszonka złożona w słoju i ubita możne spokojnie stać kilka dni w lodówce. Bardzo to wygodne jako wszelki dodatek do dań, do kanapek, do innych mdłych surówek.
    Podziękowali 2Katia AgaMaria
  • Do czego można używać mąki ryżowej z niewymyślnych potraw? Kg mi został i nie wiem jak spożytkować. 
  • Do naleśników, zagęszczania zup  i sosów
    Podziękowali 1Hope
  • @Hope - też niedawno o to pytałam, a sama odkryłam jedno zastosowanie - do oprószania foremek do ciasta. Bezglutenowy zamiennik bułki tartej :smiley: 
    Podziękowali 1Hope
  • Mam dwie cykorie, co mozna z nich zrobic? I jak? Dostalam, a przyznam, ze nie stosuje normalnie.
  • Położyć listki na kanapki albo pokroić w paseczki i zalać sosem jako sałatkę.
    Podziękowali 1mamuma
  • Boczku nie mam, ale smacznie brzmi. A co zrobic, zeby w salatce gorzka nie byla i jakim sosem zalac? Kiedys jadlam gdzies, chyba z sosem smietanowym (?) na slodko (?) ale nie wiem nawet gdzie to bylo.
  • Wydaje mi się, że w przypadku cykorii o to chodzi, żeby była gorzka, podobnie jak piwo i grejpfruty ;)
    W moim domu robiło sie do wszystkiego sos majonez+musztarda, ew. jeszcze jakieś ostre przyprawy wedle gustu producenta.
    Podziękowali 1mamuma
  • Cykorię lubię w sałatce z sosem wingret lub na parze z musztardą Dijon, ale trzeba lubić francuskie smaki :) ja lubię, mój mąż mniej, mi gorycz nie przeszkadza, ale chyba im młodsza tym mniej gorzka.
  • edytowano styczeń 2017
    W mojej książce kucharskiej pisze żeby obciąć gorzki koniec liści cykorii i namoczyc je minimum pół godz w zimnej poslodzonej wodzie.
    Podziękowali 1Hope
  • mam kawalek lopatki i wielka niechec na wchodzenie do kuchni, ktos podrzuci jakis niezwykle leniwy pomysl?
  • Zadzwoń po pizzę ;)

    U mnie dzis placki z jablkami + mus malinowo-bananowy.

    Finisz

    15 minut roboty

    Btw @Skatarzyna, nie masz w domu czasem jakis zapasów do rozmrażenia, juz gotowych, tylko do podgrzania.
    Podziękowali 1fruza
  • mam, no pewnie, ze mam, ale nie chce, zeby mieso sie zepsulo!
  • Ach ten mozg ciężarnej... 
  • takie było poprzednie ;)
    zmieliłam i robię klops.
  • dzięki! zupę dziś już mieli. ;)
    Ofiar pod dostatkiem, obierają co trzeba bez szemrania, stół nakryją też i wrzucą kaszę do ryżowara, surówkę zrobiłam wczesniej. Nie przepracuję się. ;)
  • z drugim zwykle czekamy, aż mąż wróci, jeszcze nie jedliśmy, ale klops pachnie smakowicie :)
    w kapuście jada tylko dorosła część rodziny, młodsza niż Zosia młodzież nie tknie, dziwni jacyś!
  • ktoś kiedyś gdzieś  ;) podawał przepis na ciasto, gdzie zamiast cukru były dojrzałe banany ?
  • @Malgorzata gdzieś pisałaś,że robisz deser mleczko kokosowe plus banany,ale jak bo zblendowałam banany i dodałam mleczko i jakieś mdłe bezsmakowe.
  • Chce zrobić taką gwiazdę jak tu:
     http://www.kwestiasmaku.com/przepis/drozdzowa-gwiazda-z-makiem

    ale z KAKAO lub czekoladą ;)

    mogłabym w sumie jakąś nutellą, ale chce to nadzienie sama zrobić tylko jak? żeby suche nie było

  • a masz powidła? to zmiksuj z kakao, będzie ekstra!
    Podziękowali 1czekolada
  • mam!
    dzięki :yum: 
  • ale pomysł
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.