Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1282931333437

Komentarz

  • @Dorotak, jak glodni to zjedzą nie musi smakować ;).
  • Nie zjedzą..podziubia tak żeby nikt inny nie chciał i zostawia, a jęczeć będą co nie miara ;)
  • A jak nie dasz nic innego do rana? ;)
  • dobra. po pierwsze narobilyscie mi smaka na dynie w roznych postaciach. niewporzadku to. po drugie przepis na pierniki te Marceliny moglby ktos?
  • MonikaN powiedział(a):
    @Dorotak, jak glodni to zjedzą nie musi smakować ;).
    Oj nie, znam taka jedna co do stolu nie usiadzie, jak cos nie takie na talerzu. Woli byc glodna. Wiele razy caly dzien bez jedzenia, bo obiad nie taki. 
  • Mafja, ja miałam sie dokopać do prEpisu na pierniki ale usiądę dopiero wieczorem do tego. 
  • @Elunia współczuję, ja wybrzydzania nei znoszę, uznaję, że ktoś może nie lubię 3-4 rzeczy i tego nie robię ale to co robię ma być jedzone przez wszystkich, no sorry, Jak nie chcą znaczy głodni nie są i następny posiłek za 4h jest.

    @MonikaN - jeden na bezmlecznej, drugi na razie bez diety ale coś czuję, że będzie bo testy robimy i się tylko modlę by to gluten nie był;-)

    Żebym ja jeszcze sama w domu była i miała czas to ugotować ale latam między stołem gdzie siędzą i robią ED a kuchenką jak wściekła...
    Podziękowali 1MonikaN
  • a jakiś jednogarnkowiec nie wchodzi w grę? gar bigosu/fasolki/lecza/grochówki do tego chleb i obiad na 3 dni z głowy (chyba zę faktycznie zjedzą 10 litrowy garnek w jeden dzień)
  • U mnie problem odwrotny. Uczę sie gotować jak najmniej bo nie ma komu jeść. I jem w końcu tylko ja. Bo teściowa nie lubi nowoczesnyvh wynalazków więc np faszerowanej cukini nie zje i znowu jest nie głodna bo zjadła na śniadanie kaszanki dużo. A mąż " blee zupa krem? Mówiłem ci ze kremów nie cierpie" czy ktoś umie zrobić np tylko pół faszerowanej cukini? Nie jest proste. A jeszcze ja na diecie lekkostrawnej bez mleka bez jaj i bez pomidorów
  • U nas zjadają wszystko co zrobię.A wlasnie problem tym,że jak cos ma byc na drugi dzień to się nie doczeka choćby 10l.bylo.
  • czy babka ziemniaczana dobra jest też na zimno?
  • to dla gości to im może w d... pójść :D ;):)

    czyli na tak zwany zimny stół się nie nada?

    to co tradycyjnego/staropolskiego/przedwojennego byście poleciły na taki stół?

    (znalazłam śledzie na ziemniakach, chleb ze smalcem, ogórki kiszone, ale coś jeszcze bym chciała )
  • pasztety
    Podziękowali 1uJa
  • edytowano listopad 2016
    grzyby marynowane
    smalec z grzybkami
    porządne salami
    faszerowane jajka
    Podziękowali 1uJa
  • Smalec w garnczku glinianym,a ogorki kiszone tez w garnczku.Szynka jakas wedzona ale cala tylko kilka plastrow nakrojone.Zamiast szynki wielka noga wedzona tez ladnie wyglada i. tez kilka plastrow nakroic.
    Podziękowali 1uJa
  • Galaretki z kurczaka,sos tatarski... 
    Podziękowali 1uJa
  • Jak olgal pisze galaretki z kurczaka super lub zimne nozki wieprzowe w blaszcze takiej co keks,na dni marchewke i natke pietruszki.Na cieplo grochowa.
    Podziękowali 1uJa
  • A te szynki na desce .
    Podziękowali 1uJa
  • a tak, jak na zimno to flaki odpadają
    Podziękowali 1uJa
  • dynia pieczona rozkrojona na dwie połówki, pestki usunięte. Łyżki do nabierania wbite w dynię, sosy ze dwa obok.
    Dynie do dekoracji stołu i podłogi.

    kiełbasa w pętach, ukrojone kilka kawałków, chrzan w gornusiu.
    oscypek w plastrach i jeden w całości, "forma oscypkowa do dekoracji.
    W snopku słomy jabłka. na półmisku jabłka pieczone w całości. Gruszki zapiekane z którymś waszych serów. (to na zimno i gorąco)
    Podziękowali 2uJa AgaMaria
  • Karolinka myslalam o tych flakach, ale będzie bigos :)

    wiecie że przed wojną w Polsce używali sporo parmezanu?

    dzięki za podpowiedzi !!

    a ciacho? piernik? sernik?
    Podziękowali 2Karolinka AgaMaria
  • kowalka skąd ja snopek słomy wezmę :) prędzej bal lub kostkę :P
  • ogłoszenie na kościele powieś ;) 

    a ciasto piernik, albo z jabłkami
    Podziękowali 2uJa AgaMaria
  •  słomę z bala wsyp do koszyka na trawę dla królików i tam jabłka 
    będzie ok.
    Podziękowali 1uJa
  • Szarlotka, sernik albo makowiec ,jakaś baba drożdżowa też by pasowała :)
    Podziękowali 1uJa
  • Ta baba drozdzowa tez mi sie tak staropolsko kojarzy, ale chyba nie umiem zrobic.
  • Jak kisicie kapuste? Ka szatkowalam, solilam, ugniatalam i co 2-3 dni przebijalam, ale gdzies wyczytalam, ze przed soleniem to ona musi w ciemnym stac 3 dni, zeby sie cos tam wydzielilo. Jak Wy kisicie?
  • u mnie stoi ze 4-5h w misce i nie w ciemnym, przebijam codziennie po kilku dniach jak się zakisi to na balkon
    Podziękowali 1mamuma
  • No wlasnie ja jak robilam, to tez od razu i dobra byla, wedlug mnie nic jej nie brakowalo, ale wolalam podpytac bardziej w temacie doswiadczonych. :)
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.