Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

szkoła gotowania

1293032343537

Komentarz

  • edytowano listopad 2016
    jak nam zostały resztki z gęsi po chrzcinach, to zdjeęłam z kości, upchnęłam w szynkowarze, zalełam sosem z pieczenia i wstawiłam do lodówki, nazajutrz podałam na zimno do chleba :)k

    jakby było mniej, to zrobiłabym podobnie, ale w słoiku "kiełbasianym" tzn. takim, który nie ma przewężenia górą.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • edytowano listopad 2016
    My przesypujemy sola i ..... depczemy 
    i największa satysfakcję mam kiedy je ta kapustę teściowa, osoba która wszystko obrzydzi, nawet wystawa sklepu zoologicznego....
    depcząc mysle o Niej :D 
    z satysfakcja mowie, ze sama deptałam
    i jeszcze wieksza mam kiedy nie wierzy mi na słowo zajadając sie kapusta :D 
    jestem wredna :)
  • jukaa powiedział(a):
    Zostało trochę pieczonej świętomarcinskiej gęsi z dzisiejszego obiadu - może ktoś ma pomysł na te resztki?

    Podlałabym sosem z pieczenia  i zblendowała. Po zblendowaniu ewentualnie bym doprawiła jeśli smak jest zbyt mało konkretny.Taką masę można użyć jako smarowidło na kanapki,albo upiec/kupić spody do babeczek (zwane teraz tartelkami ) albo wcinać z krakersami.
  • Szukam przepisu na babeczki bez jajek i mleka, ale z czekoladą. Wszystkie, które znajduję w internecie mają kakao :(
  • No, ale w czekoladzie też jest kakao. Jak chcesz mieć babeczki z czekoladą, a bez kakao?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Chcę wykorzystać czekolady, które mam:) 
  • Może poszukaj przepisu na jakieś brownies, one są na bazie czekolady
  • Hope a może ten przepis stąd?
    http://pinkcake.blox.pl/2012/01/Co-zabrac-na-kinder-party-A-np-muffinki.html
    ocet balsamiczny możesz pominąć,kakao również,tak samo jak i skórkę pomarańczową.
    Tylko nie wiem jak odmierzyć  to mniejsze pół szklanki oleju ;)

    Podziękowali 1Hope
  • Te muffinki sa najlepsze z wszystkich wege mufinek.

    ale serio masz problem jak spozytkowac czekolade?;)
    Podziękowali 1Hope
  • @uJa to gorzka 70% dla mnie ok, ale dla innych średnio ;)
  • edytowano listopad 2016
    Się nie znają.A jeszcze dodam że ja bym tej czekolady dała nawet i tabliczkę.Można zetrzeć a można posiekać.
    Podziękowali 1Hope
  • potrzebuję przepisów na bakłażana (że z grilla to już wiem :) ) - jutro mam dostać kilka sztuk i niechciałabym zeby się zmarnowały. Da się z niego zrobić jakies pasty na chleb? Zupy? Gulasz warzywny?
  • Polecam ten przepis,kiedyś skopiowałam go z netu ale nie pamiętam skąd:

    skladniki: baklażan, czosnek, oliwa, pomidory, ocet balsamiczny, sol, pieprz, suszona bazylia, sproszkowana papryka slodka

    baklazana pokroic w plastry ok 5 milimetrow, mocno nasolic i odstawic na ok. 4 h lub nawet wiecej.
    nastepnie odlac sok i dobrze wyplukac plastry, odcisnac wode i podsuszyc na papierowych recznikach
    podsmazyc na oliwie na zlocisto-brazowy kolor i przelozyc do naczynia.

    sos: pomidory obrac ze skorki i pokroic w kostke, dodac czosnek i bazylię tez podsmazyc na czystej patelni na swiezej oliwie

    marynata: do oliwy dodac rozgnieciony czosnek i ocet balsamiczny i troche papryki,

    baklazany przekladac sosem i marynata. Na koniec zalac wszystko sosem i odstawic na dobe, aby skladniki przeszly swoim smakiem.

    Zrobic grzanki z chleba (kromki), nakładac na to bakłażany z sosem (zimne, nie podgrzane).

    * pomidorów musi być dużo,na dwa średniej wielkości bakłażany ok. min 500g pomidorów pokrojonych z puszki,świeże na oko ;)
       zalewa to tak ok 3/4 szkl. oliwy + łyżka octu.

    *bakłażany można zamiast smażenia upiec (ok.15 min.w 200 stopniach) i wtedy wymieszać z marynatą i pomidorami
    i odstawić do lodówki żeby się " przegryzło"
  • te plastry 5 milimetrowe to jak się kroi? :)
  • Nooo w plastry ;) Nie na długość tylko na szerokość.Znaczy tak jak ogórki,pomidory,cebulę no w kółeczka, no :smiley: 
  • czekolada 70% <3 Ja tam bym wiedziała jak spożytkować
    Podziękowali 1madzikg
  • Ja z takiej czekolady robie polewy do ciast. Biore troche masła tak na oko i łamie czekolade, rozpuszczam. Może być w mikrofali lub nad parą. 
    Podziękowali 1Lome
  • edytowano listopad 2016
    Można rozpuścić,pomieszać z jakąś mleczną w łaźni wodnej,nakroić owoców typu banan itp.w plasterki i maczać nabite na wykalaczkę kawałki w roztopionej czekoladzie i zajadać.
    Prosty,szybki,chyba pyszny deser.Taka jakby fontanna z czekolady,jak na weselach.To zawsze jest hit dla dzieciaków i kilogramami takie owoce z czekolada z tej fontanny wciągają.
    Nigdy się co prawda nie odważylam spróbować ale widziałam te rozesmiane oczy i buzie dzieci :smiley: 
    Takie mini-fontanny do czekolady widziałam na allegro.

    Podziękowali 1AgaMaria
  • I jest pyszne, tzn.mój mąż uwielbia :) nazywamy to murzynkiem z kontrolowanym zakalcem :wink: 
    Rozpuścić kostkę masła, czekoladę, białka z 4 jajek ubić z 1/2 szklanki cukru pudru, delikatnie wmieszać wystudzone masło, czekoladę, żółtka, 1 łyżeczkę proszku do pieczenia. W przepisie jest też kakao, ale śmiało można pominąć.
    Podziękowali 1Hope
  • O! Milamama to znam podobny przepis i też koniecznie musi być w środku zakalec bo tak jest pysznie. 
    I właśnie lubię to ciasto bo mocno czuć czekoladę a nie kakao i chciałam takie babeczki, ale bez jajek no i masła... chyba za dużo bym chciała :D
    Podziękowali 2AgaMaria Milamama
  • Hmm...jeśli od tego przepisu odejmiesz masło i jaja to zostanie czekolada i proszek :wink: to juz lepiej samą czekoladę zjeść :)
    Dziewczyny polecaly wyżej- rozpuszczona czekolada i maczane w niej owoce- latem czasem robię, bo wtedy sezon owocowy, a takie truskawki czy arbuz, maliny - genialne. W sumie arbuzy tez teraz są, melony, mandarynki, banany, jabłka, winogrona mniam. Chyba jestem głodna :smile: 
  • Jakiekolwiek ciasto bez masla i jajek i do niego pokruszona czekolada jako chipsy czekoladowe, po upieczeniu bedzie ciasto w kropki.
    Podziękowali 1Hope
  • Jadłam kiedyś szynkę pieczoną w kapuście kiszonej. Była taka kruchutka i miała ładny, czerwony kolor. Ktoś wie jak zrobić? czy to mięso trzeba wcześniej jakoś marynować? Szukała, ale nie mogłam znaleźć przepisu.



  • pomóżcie proszę, ktoś kiedyś wspominał o sklepie internetowym z przyprawami, jak się ten sklep nazywa? 
  • Badapak albo skworcu na allegro
    Podziękowali 1blaekie
  • a coś innego?
  • Przyprawy najczęściej kupuję wysyłkowo na www.swojskiwyrob.pl W tym sklepie kupuję dużo wyrobów masarniczych .... osłonki białkowe, siatki i nitki do wędlin
    @ewap Ewuniu pozdrawiam Cię....ten Twój sklep też ciekawy....
    Podziękowali 1blaekie
  • Co zrobić jeść żeby 
    1 wytrzymało bez lodówki kika dni 
    2 szybko się róbi 
    3 można podgrzać
  • Teraz lodówka to za oknem jest,
  • @OlaN  my tak przyrządzamy udziec jagnięcy, ale moja śp. Teściowa dusiła właśnie wieprzowinę. Robi się to bardzo prosto, a to jeden z naszych najsmaczniejszych obiadów. Otóż solę i oprószam mięso pieprzem, obsmażam na tłuszczu ( używam kokosowego, jednak nie wszyscy lubią jego smak  i zapach dość intensywny), dodaję kiszoną kapustę w ilości takiej, aby przykrywała mięso, dolewam trochę wody, przykrywam brytfannę i zapominam o obiedzie ;). Do czasu, aż mięso będzie tak delikatne, że odchodzi od kości.
    Polecam!
    Podziękowali 1OlaN.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.