Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

zaczął się sierpień...

15678911»

Komentarz

  • Piłam drinki kolorowe, i piwo pod namiotami dla zabawy i rozrywki, bez ideologii.
  • piwo lubię (choć nie każde), jakby mi śmierdziało to bym nie piła, bezideologicznie ;)
  • Ja to w ogóle rzadko coś robię po to żeby kogos przekonać do czegoś. Po prostu robię coś po to że uważam że coś jest dobre dla mnie i mojej rodziny. Nie jestem w ogóle typem misjonarza. Choć też zauważam że ludzie bywaja zachwyceni naszą wielodzietnością. Albo wręcz przeciwnie.
  • Jak tak obserwuję, to dopalaczu u nas w szpitalu raczej lądują młodzi dorośli,,20-22. Lata. Po sobotnich imprezach. Dzieciaka ostatniego nie pamiętam.
  • a te dopalacze, to co to właściwie jest? je się, pije, wciąga?
  • U nas w szpitalu były dzieci i to w bardzo złym stanie.
  • ale czym się od narkotyków różni?
  • U nas znaczy u mamy ostatnio dwóch chłopaków umarło. Ale też w okolicy 20 lat. W ogóle uważam że ta wczesna dorosłość to taka strasznie durna jest.
    Ludziom się zdaje że już wszystkie rozumy zjedli, są pełni ufności że zdobędą świat i jeszcze kult młodości panujący na świecie + hedonizm totalny ich w tym utwierdza do reszty.
  • Ja nie rozumialam, o co chodzi z tym mocarzem (że tylu ludzi sie zatrulo), ale to akurat podobno sie pali (jak tyton czy marihuanę). Tyle, ze nie masz lekkiego szumu w glowie, tylko do razu ciezki odlot i zatrucie. Co by nie mowic i nie udawac, ze jest inaczej, na roznych imprezach, w klubach itp. czesto ktos ma jakegś skreta, zwykle niespecjalnie groźnego i ludzie go na spolkę wypalaja. Na oko taki dopalacz moze wygladac tak samo.
  • @Skatarzyna, to może być każda substancja o działaniu pdychoaktywnym, np.ładnie opakowania podpalka do grilla
  • A moze ktos polecić jakas książkę, ktora mogalby przeczytać osoba (ktora wydaje sie ) współuzależniona od alkoholu?
  • Spioch napisał:

    > Z jednej strony biskupi namawiają do wyrzeczeń a z drugiej ochoczo udzielają dyspensy. <

    W tym, konkretnym przypadku chodzi o wyrzeczenie się alkoholu. Wiadomym jest, że zdecydowanej większości osób nie stać na całkowitą abstynencję, to wybrano choć jeden dzień w roku. Powodem jest alkoholizm, panoszący się w naszym narodzie, tam gdzie tego problemu nie ma, nie ma również wezwać o wstrzymanie się od spożywania alkoholu.
    Dyspensa odnosi się do zezwolenia na spożycie potraw mięsnych, bo jest jakaś duża uroczystość.
    Zresztą, spożywanie potraw mięsnych nie w każdym kraju jest grzechem, decyzja należy do Episkopatu danego państwa.
  • Maciejka napisała:

    > czlowiek bedacy w krucjacie mialby problem, gdyby ten ktos przyniosl piwo? <

    Wtedy bym powiedziała, żeby sobie to piwo wypił poza moim domem.

  • edytowano sierpień 2015
    @ Elunia: Z alkoholizmem jest podobnie, można działać prewencyjnie ale nic nie da pewności, że w nałóg nie popadniesz i to niezależnie od tego czy pijesz okazyjnie wino, czy nie pijesz czy relaksujesz się codziennie lampką koniaku.
    No tu żeś pojechała... Jak nie pijesz to raczej masz pewność, że w nałóg nie popadniesz. Przynajmniej do czasu gdy nie zaczniesz.
    No chyba, że chodzi o uzależnienie od orga, bez napitku też można ;)
  • edytowano sierpień 2015
    Sugerujesz, że jak kto nie pije to z mocarzem skończy??? Mocarna teoria :-\"
    Co znaczy " nie będziesz mógł"? Rozmowa raczej była o tych co nie chcą, a nie nie mogą. Jak nie mogą to już żadna wolność.
  • No i zaczął się  :)
  • Ciekawa jestem ilu jest nowych, dobrowolnych abstynentów? Zglaszam się!
    Podziękowali 1Bridget
  • Od wczoraj
    Podziękowali 2Bridget Danka
  • Ja jestem abstynentem sierpniowym i wielkopostnym.
    Podziękowali 1Danka
  • U mnie sierpień trwa cały rok. 
    Podziękowali 2Bridget Danka
  • Hello!
    Podziękowali 1Bridget
  • No właśnie...
    Powstanie Warszawskie, Bitwa Warszawska, same historyczne daty.
  • Dla mnie sierpień tak się właśnie kojarzy. To chyba ważne daty z naszej historii?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.